---let's go Ghana---

Zdravím všechny manažery, nejenom ty ghanské. Vítejte u vydání dalšího článku Ghana bulvár. Pojďme se společně podívat, co je nového v Ghaně.

Reprezentace...

Naše reprezentace má za sebou další kvalifikační zápas, ale o pět bez úspěchu. V nedělním zápase podlehli týmu Nigérie 2:3. V tomto zápase se ukázalo že naše obrana stojí za hovn*. Dostáváme strašně moc gólů na které pak nedokážeme odpovědět. I když jsme v zápasech lepší vždy se něco pokazí. Můžeme jenom doufat že trenéři vymyslí lepší taktiku a v příštím kole se budeme z fanoušky radovat z výhry. Fanoušci doufají že se Ghana vrátí na špičku jako dříve kde mohla konkurovat každému reprezentačnímu celku..

Po té co Stephen Oduro neproměnil v 10. minutě penaltu jsme věděli že to bude těžké, hráči byli rozhozeni a fotbalisté převáděli fotbal z pralesní ligy. Když Nigérie udeřila v 18.minutě bylo už jasné že zase prohrajeme, ale aby toho nebylo málo dostaly jsme další dva góly do šatny. O poločase se trenéři rozhodli, že to takhle dál nejde a vystřídaly rovnou dva hráče. Zápas dostal hned jiný impuls hráči začaly bojovat a přineslo to své ovoce dokázaly vstřelit dva goly. Zápas nakonec, ale skončil 2:3. Bohužel toho už více nestihly a tak si odváži další prohru. Fanoušci mohou jen přemýšlet co se s reprezentací děje.

Hodnocení asistenta:

Do zápasu jsme šli s tím, že musíme vyhrát. Proto jsme udělali pár změn oproti předchozím dvoum zápasům. Bohužel jsme opět inkasovali 3 fíky a to ještě v 1. půli. Dopředu je to dobrý, ale vzadu to hoří jak papír. Už jsme vyzkoušeli všechny možnosti v bráně a bohužel nikdo nezazářil. Skupina je tak vyrovnaná, že když vyhrajeme 2 zápasy v řadě, tak jsme zpátky ve hře.

Hodnocení manažerů:

FC Prostějov Eagles ( Juri ) - Co k repre dodat...jeden jedinej bodik a 10 obdrzenych branek?..tohle neni moc dobra vizitka jedne z nejlepsich reprezentaci na brejku... Utok sice az na vyjimky dobrej, ale obrana jak z pralesni ligy...a o golmanovi se radsi ani bavit nebudeme, to je prvotridni cednik;-) nezbyva nam nic jineho nez zabojovat a to MS vyvalcit:-) at se kluci konecne prestanou na diskuzi hadat;-) taky uz chteli blahyho s kennedym odvolat;-)mluvilo se take i o vyhosteni a v nekterych extremnich pripadech i o nahodnych smrtelnych nehodach...trenerum a fanouskum preji pevne nervy;-) GHANA!!!

SK Hradec Králové 1905 ( DJ Lucca ) - Omlouvám se ale nebudu to hodnotit. Protože mě repre přestala zajímat. Vede ji homěděj a tomu to odpovídá. Nemám víc co ktomu říct

Fanoušci a reprezentace...

Ghanská reprezentace má strašně moc fanoušků, ale i těm pomalu dochází trpělivost z výkony, ale i nadále věří že naše země patří mezi top. Pojďme se společně podívat jak vyváděli po nevydařením nedělním zápase:

Po té co fanoušci věděly že prohra je jasná začalo peklo na tribunách v podobě poničených sedaček, oplocení a WC. Sto fanoušků policie zadržela. V sektoru vyhrazeném pro diváky Ghany došlo před koncem zápasu k agresívnímu chování fanoušků, kteří začali poškozovat majetek. Radikální část fanoušků se snažila prolomit a poškodit plotovou bariéru, což se jim částečně podařilo. Začali vytrhávat plastové sedačky, poškodili vnitřní zařízení toalet, házeli různé předměty na členy pořadatelské služby a docházelo i k dalšímu porušování organizačního řádu fotbalového stadionu tím, když fanoušci používali dýmovnice. Policie vše vyřešila po svém.
Podle údajů zveřejněných pořadateli nedělnímu utkání přihlíželo celkem 4 400 diváků z Ghany. Nejméně 1000 z těchto fanoušků bylo rizikových. Právě tato skupina fanoušků se aktivně podílela na poškozování majetku v sektoru.

Nejlepší stadiony...

Letná

Letná je multifunkční stadion který patří týmu FC Brusiči Liboc. Je to jeden z nejlepších stadionů v Ghaně s kapacitou 84 000. Letná se používá převážně pro fotbalové zápasy, i když je také používán pro atletiku. Je domovem jednoho z nejpopulárnějších klubu v Ghaně. Také se na něm odehrávají zápasy reprezentace. Stadion hostil už několik výborných týmů jak z Oceánie tak i z Evropy.

Nou Camp

Nou Camp je multifunkční stadion s kapacitou 84 000 lidí, který se nachází v Accře v Ghaně. Nejčastěji se používá pro fotbalové zápasy. Jeho původní název byl Accra Sports Stadium, dnešní název stadionu ukradli ze Španělska konkrétně týmu Barcelony. Stadion je ústředním bodem města Accra. Přestože stadion je považován mnoha lidmi za národní stadion tak na něm již 8 sezón reprezentace nehraje.

White Heart Park

Stadion White Heart Park je fotbalový stadion týmu Nungua Honkies CF. Jeho projekce byla započata 21.10.2009. Nyní se na stadion vleze 84 000 lidí. Výstavbou nového stadionu chtěl manažer zvýšit počet diváků a tím i zisky ze vstupného, ale především chtěl vytvořit z Nungua Honkies CF světový velkoklub. Stadion je prestižním fotbalovým sportovištěm a jedním z nejlepších v Ghaně.

je to ještě fotbal? ( boj o 6.místo )

V pátečním zápase mezi TJ Atlético Cape Coast a Cape Coast United F.C. šlo o vše,  bojovalo se o 6.místo a o možnost zahrát si v další sezóně poháry. Čekalo se že domácí tým vyhraje, ale bohužel se tak nestalo. Rozhodlo se až v druhém poločase a to 62. minutě když hráč domácího týmu dostal červenou kartu, pak už to šlo rychle hostující tým se během 3 minut dostal do dvou gólového vedení.  Domácí tým nakonec střelil alespoň jednu branku zápas tedy skončil 1:2.

diváci:

Zápas narušily výtržnosti v sektoru domácích fanoušků, kvůli nimž bylo utkání v druhém poločase dvakrát přerušeno. Při roztržkách bylo podle mluvčí policie lehce zraněno několik policistů i fanoušků. Rozhodčí musel nejprve přerušit hru v 65. minutě a kapitán domácích se pokusil s mikrofonem v ruce uklidnit příznivce hostů, kteří házeli na policisty vytrhané sedačky. Zápas  pak musel být znovu přerušen v 85. minutě na pokyn policie, která musela znovu zakročit kvůli výtržnostem fanoušků domácího týmu. Několik fanoušků vyvolalo roztržku s policií. V zápase se pokračovalo zhruba po 10 minutách. Po ukončení zápasu fanoušci domácího týmu neunesli prohru a vběhly na hrací plochu zasahovat musela opět policie, která měla co dělat aby se fanoušci nedostali do šatny svého klubu. Nebyl to však jediný incident, který se konal po ukončení zápasu.
Další incident se konala hned před stadionem a to mezi  fanoušky obou táborů.

Bezpečnost zajišťovalo kolem 1000 policistů v uniformě a civilu, na místě byla pořádková jednotka, psovodi i antikonfliktní tým. Policisté byli v pohotovosti až do ranních hodin.

Manažer Nerv griloval na balkóně, podpálil si luxusní byt...

Manažer Nerv, který vede tým Cape Coast United F.C. si podpálil luxusní byt. Se svým kamarádem se rozhodli na balkóně grilovat. Byt ale začal hořet a škoda činí 10 Milionu BK.

Ještě v pátek se Nerv chlubil novinářům svým luxusním podkrovním bytem. K večeru se se svým kamarádem, jenž u něj bydlí od začátku týdne, rozhodl pochutnat si na grilovaném mase. Na balkóně postavili plynový gril, ovšem od něj chytil byt. Oba utekli před plameny do bezpečí a požádali souseda o pomoc. Ten chtěl plameny uhasit za pomoci hasicího přístroje, ale do bytu se nedostal, protože si Nerv v panice zapomněli vzít klíč od zabouchnutých dveří.

Hasiči byli přivoláni, až už oheň nabral na síle. Na místě zasahovalo sedm hasičských vozů a třicet hasičů. Hasiči plameny uhasili během sedmi minut, ovšem škoda činí neuvěřitelnou částku, protože byl poničen nejen balkón, ale také část podkroví a fasády domu. Hráči se mu v sobotním tréninku pěkně vysmáli a poprosili ho o pozvání na příští grilování.

Autor článku: Pavel Lengál