Liga

1. kolo AC RS di Siracusa - ACF Slovan Fiorentina S.p.A. (1-1)

Do zápasu jsme vstupovali s jasným cílem vyhrát. Bohužel i přes značnou převahu, ve všech měřitelných statistikách (S+7:4; S- 6:1; % cca 60-40), v té nejduležitejší to skončilo 1:1. Za AC se trefil mladý nadějný odchovanec klubu Nicola Pozzi (1) již v 13. minutě. Za ACF vyrovnal v 18. minutě. Sebastiano Nesta, největší hvězda hostí.  Fiorentina tak prokázala že i letos se s ní musí počítat v horních příčkách tabulky.
   Diváci : 84K -> vyprodáno
    Historická bilance z pohledu AC RS :6-8-3

2.kolo FK Ganster - AC RS di Siracusa (0-1)

Náš celek byl velkým favoritem utkání. Prubeh utkání tomu, ale nenasvědčoval.Hra byla hodně dlouho vyrovnaná (S+ 5:5; S- 3:4). Rozhodující gol padl až v 80. minutě, kdy se trefil střídající A. Bacis (1).  Zrodila se tak první letošní ligová výhra.
    Historická bilance z pohledu AC RS: 4-1-1

3.kolo AC RS di Siracusa - Ac Arte magica di calcio (3-0)

Soupeři se vstup do sezony vubec nepovedl a před utkání okupoval poslední příčku ligy. Proto jsme v tomto zápase šetřili velké opory (A. Squizzi, E. Verosone) a na hřište se dostali i mladí talenti (L. Kosmicki, P. Tarnowski). Našemu výkonu to neublížilo a vyhráli jsme v celku suvereně 3:0. Skore otevřel N. Pozzi (2) v 29 minutě. V 77. minutě zvýšil A.Bacis (2). Tečku za zápasem udělal N. Pozzi (3) v 90. minutě.
    Diváci 84K -> vyprodáno

Historická bilance z pohledu AC RS: 8-1-3

4. kolo ST Bacardi Rigo - AC RS di Siracusa (0-2)

V utkání na půdě soupeře bylo naším cílem neinkasovat a pokusit se vstřelit náký ten gol. Taktické pokyny se nám povedlo dodržet a tudížsi vezeme z horké půdy v Rigu důležité body. (Vždyt v Rigu minulou sezonu ztratil titul v posledním kole tým AC Mimon) O naše oba goly se postaral N. Pozzi a zvýšil tak svůj brankový učet v lize na 5 golu. První dal v 33 minutě a druhý vstřelil v závěru utkání v 88.minutě. Soupeře jsme do ničeho vážněšjšího nepustili.

Historická bilance z pohledu AC RS: 7-3-5

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NP

1. kolo FC Rozmetadlo - AC RS di Siracusa (0-8)

Potvrzení papírových předpokladů, kdy náš tým neměl mít s postupem žádný problém. 5 golu N.Pozziho, 2 goly La Mazzi a jeden Tarnowskiho vedli k poklidnému výtezství. Zajímavostí byly 3 neproměněné penalty. Jedna na straně domácích a dvě Pozziho. V dalším kole se střetneme s týmem: draci sou nejlepší (4A)
    Historická bilance z pohledu AC RS: 1-0-0

ES

1. kolo WRESTLERS TURBO BAD BOYS (TUR) - AC RS di Siracusa (0-2)

Utkání s tureckým mistrem vedeným Huncutem, na jeho půdě, bylo pro nás velice duležité. Dobrý vstup do ES by znamenal zvýšení šancí na postup ze skupiny. Kde se kromě turku utkáme s českým mistrem AC Sparta Praha (Nordisk) a s anglickým celkem Nike Mercurial United (Chris Ronaldo).  K utkání jsme tak odjeli s asi nejsilnější sestavou kterou jsme v prvním týdnu sezony použili. Do hry se podívali snad všechny opory - Bacis, Squizzi, Di Michele, Verosone i Ambrogioni. V utkání jsme težili hlavně z protiútoku. Turecký mistr nás celý zápas tlačil a snad jen fantastický výkon golmana nás udržel ve hře. V prvních 20 minutách předvedl A. Falcone 5 skvělých zákroků. První vážnější ohrožení turecké branky v 32 minutě skončilo golem, který dal po rozehrání přímáku Marchese. Pojistku jsme přidali až v 66. minutě, když Marchese rozehrál roh a čerstvý Bacis, který byl na hřišti minutu prokázal své kvality. Do konce utkání se nic podstatného již nestalo. Přivezli jsme si tak velice důležité body, nezbývá než je v dalším kole doma potvrdit v souboji s AC Sparta Praha.

Pohyb hráčů v týmu

Behem týdne nás opustilo několik hráčů a místo nich přišli mladí nadějní borci z volného trhu. Velký zájem byl hlavně o španělského obránce Francisca Canizarese de Aquina,  který  se prozatím  vypadá jako velký talent.  Poliká treninkové dávky s elitou naší mládežnické juniorky.
  Francisko Alba odešel za 1,7M do 2. ekvádorské ligy. Behem pobytu v našem týmu se neprosadil. Zisk z prodeje hráče cca 1,5M po odečtení nákladů.
    Clemens Koch který se v našem týmu objevil teprve nedávno, když přestoupil z zanikajícího franckouzského klubu FK Kamikadze. Přestože jeho kvalita je vysoká zjistil, že by si u nás nekopl tak se s vedením domluvil na odchodu. Vedení klubu nezahálelo a našlo mu angažmá v 1 ghanské lize u vynikajícího místního týmu Tatranky.  Zisk z prodeje hráče cca 7,4M po odečtení nákladů.
    Boris Honil přišel v pruběhu minulé sezony jako posila na pár závěrečných kol. Během nich však nepřesvědčil. Proto dostal povolení hledat si angažmá jinde. Po pár dnech na přestupovém trhu se stěhoval do konkurenčního celku FC Diavoli Velenovy. Zisk z prodeje hráče cca 0,4 M po odečtení nákladů.