Vítám vás u první tiskové zprávy klubu TJ Pivoj hrající Paraguayskou 4.C ligu. Zhodnotíme zde uplynulý týden, provedeme rozbor zápasů a přineseme vám rozhovor s útočníkem Oscarem Bonetem, kterému se střelecky dařilo.

Návštěva: 977

Teprve druhé kýžené výhry v sezoně jsme dosáhli proti nováčkovi- Sergejově jedenáctce. Od úvodní minuty jsme se zabydleli na polovině soupeře a stříleli jsme ze všech pozic. Hosté se zmohli pouze na jednu šanci, kterou měli při zahrávání volného přímého kopu. Zato však výborně pracovali v defenzivě a solidní návštěva na stadionu Pod LeLesem si mohla zakřičet "GÓL" až ve 39. minutě, kdy se po závaru před brankou svým důrazem prosadil Antonio Acuqa. I ve druhé půli jsme byli jasně lepší, ašak v 55.minutě přišel šok- Norberto Morinigo ze standartky vyrovnal. Sergejova jedenáctka pak nerozhodný stav držela zuby nehty i za pomoci faulů, po jednom takovém v 76.minutě putoval předčasně do kabiny Bernabi Benitez. TJ Pivoj zatlačil hosty ještě více a v 84.minutě rozhodl o osudu utkání druhou brankou Antonio Acuqua.

Návštěva: 800

Plni odhodlání jsme nastoupili k venkovnímu utkání s Nová2007. Přestože 800 diváků pískalo při každé naší akci a při příchodu na hřiště na nás i plivalo, možná i z těchto důvodů jsme hráli rychlý agresivní a řekl bych doposud nejlepší fotbal v sezóně. Vše načal již ve třetí minutě Antonio Acuqa, což domácí očividně velmi zaskočilo. TJ Pivoj narostly křídla a hráli jsme ve velké euforii. Ve 26. a 33. minutě se dvakrát prosadil Oscar Bonet a do konce prvního poločasu jsme měli ještě několik šancí. Úvod druhé části byl absolutně shodný- 47-minuta a Antonio Acuqua zvyšuje na 4:0. Diváci začali odcházet z tribun a schylovalo se k debaklu. Malou útěchou pro domácí byla proměněá penalta, ale to se povedlo v 64.minutě i Hugo Valdezovi a protože v nastaveném čase dokonal Acuqa hattrick, deklasovali jsme Novou2007 6:1.

Návštěva: 1 100

Namlsaní fanoušci vyprodali maličký stadion Pod Lesem, který při domácím zápase s prvním celkem tabulky Jari Kuri Truck opravdu praskal ve švech. Přišlo 1 100 lidí (i když na stání se jich vměstnalo mnohem více, než uvádí oficiální zápis). I když hned v první minutě měl velkou šanci Hugo Valdez, zápas připomínal souboj Davida a Goliáše. Přece jen kvalita hostů byla znát a 39. minutě vše vyústilo na pokutový kop, který proměnil Ugur Duman. TJ Pivoj měl v úvodu druhé půle štěstí, brankář Derlis Manera čelil opět penaltě, ale tentokráte byl úspěšný. Seznační vyrovnání přišlo v 57.minutě zásluhou Oscara Boneta, jenže radost trvala pohé dvě minuty než využil zaváhání domácí obrany Wellington Arazjo. Tentýž hráč se prosadil ještě v 66.minutě a osud TJ Pivoj byl zpečetěn. Alespoň kosmetickou úpravu výsledku zařídil čtvrt hodiny před koncem svým druhým gólem Oscar Bonet.

Návštěva: 0

Včera jsme odcestovali k dalšímu zápasu s týmem z vyšších pater tabulky. Po příjezdu na stadion nás čekal šok. Krojovci přestavují areál a po dobu rekonstrukce na něj nikdo nesmí, takže zápas se odehrál bez divácké kulisy. Utkání bylo vcelku vyrovnané, v úvodu měli navrh domácí, ale nepovedlo se jim překonat výtečného Maneru v naší brance. Jediný přesný zásah se v první půli povedl Oscaru Bonetovi, který ve 41. minutě otevřel skóre. Postupem času kvalita fotbalu klesala a domácí se zaměřili na ostré a nebezpečné zákroky, za něž dostali dvě červené karty - v 52. minutě Victor Hugo Barreto, na což hned o dvě minuty později odpověděl Oscar Bonet druhým gólem a v 60.minutě Fernando Lukey. I když domácí hráli o devíti, z ojedinělé šance se jim podařilo v minutě 74. snížit díky Bernabi Amarillemu. Poslední slovo měl však TJ Pivoj- v 83.miutě zaskočil domácího brankáře střelou z půlky mladíček Hugo Valdez a pojistil tak naší výhru.

Oscar Bonet

Klub: TJ Pivoj

Věk: 20 let

Post: Útočník

Č.dresu: 10

Ahoj Oscare, vezměme to od začátku, proč vlastně hraješ za TJ Pivoj?

Ahoj, no v dorostu jsem nastupoval za paraguayský klub Cerrito, kde si mi letos v létě vyhlídnul manažer Jose Luis Chilavert. Jistě chápete, že taková nabídka se neodmítá, i když TJ Pivoj hraje zatím jen 4.ligu.

Za kolik dní ti vyprší smlouva a kde budeš pak hrát?

To je poněkud předčasná otázka. Ještě mi zbývá 72 dní. Rád bych poté ale prodloužil smlouvu, líbí se mi tu a poslední dobou se mi i daří. Doufám že bude mít vedení zájem.

Mohl bys nějak popsat pocity, které jsi zažil po příchodu do TJ Pivoj?

Musím říct, že to bylo zpočátku zváštní. Když jsem viděl ten malý stadion, skromné šatny a nepříliš dobrý trávník, nevěděl jsem co dál. Jenže se tu sešla výborná parta, držíme pohromadě a je to super. Navíc máme skvělé fanoušky, kteří nás neustále ženou dopředu. Nechtěl bych být jinde. Bohužel jsem se hned na začátku sezony zranil a nemohl pár zápasů hrát. Doufám, že už to bude dobré.

Po návratu do sestavy ses střelecky probudil, v utkáních opravdu záříš. Dokážeš říct, co za tím stojí?

Jednoznačně mi pomohlo mužstvo i manažer. Dokázali mě podržet a uklidnit a já se můžu soustředit jen na fotbal, což je pro mě nejdůležitější. Teď sem nahoře, protože mi to tam padá, tak věřím, že mi to vydrží dlouho.

Mohl bys popsat, jak probíhá tvůj běžný den?

Ráno vstávám tak kolem deváté, a v deset již musím být na stadionu, máme ranní trénink, který trvá do dvanácti. Odpoledne máme buď volno, nebo hrajeme přátelák.

A jak trávíš volný čas?

Většinou jsem s přítelkyní, procházíme se po městě, o víkendu si uděláme nějaký výlet atd. Jsem rád, že nejsem tak známý, aby mě lidé na ulici stavěli a poznávali. I když pár podpisů už jsem taky rozdal, většinou po zápase.

Prozradíš nám některé tvé koníčky?

No moc jich není. Ale poslední dobou mi docela začal bavit golf, většinou ho hrajeme se spoluhráči a také často s přítelkyní chodíme do kina.

Vraťme se teď ještě k fotbalu. Kterých cílů chceš ve své nadějně se rozvíjející kariéře dosáhnout?

Momentálně chci dávat co nejvíce gólů za TJ Pivoj a  věřím, že příští sezonu postoupíme do třetí ligy. V budounu bych si chtěl zahrát první ligu, podívat se do zahraničí a alespoň nakouknout do reprezentace. Vím, nejsou to skromné cíle :D.

Dnes vás čeká přátelský zápas s kolumbijským celkem Grafital. Panuje mezi oběma celky rivalita?

Tohle se týká spíše manažerů Jose Luise Chilaverta a ST1CH, kteří se znají mnoho let a utkání berou velmi prestižně. Já to beru jako normální přátelský zápas za účelem více se sehrát.

A co bys na závěr vzkázal fanouškům?

Hlavně ať nám i nadále věří a ať chodí na utkání v hojném počtu, fotbal se přeci hraje pro ně.

Oscare, děkuji Ti za poskytnutí rozhovoru a přeji hodně dalších úspěchů Tobě i klubu.