Zhodnocení ligových zápasů

FC Psychiatrie Šternberk - Los Lolitos de Plejdos 1:0

Hned v prvním kole jsme zavítali na hřiště jednoho z kandidátů na postup do 3. ligy. Poslední vzájemné utkání skončilo jasnou výhrou 3:0 pro hostující tým, ale jelikož během mezisezónní přestávky došlo k značné obměně obou týmů, bylo jasné, že utkání bude daleko vyrovnanější.

Naši hráči začali zápas velice aktivně, v obrovské šanci se už ve 4. minutě ocitl irský mladíček Des Malseed, ale z hranice malého vápna přestřelil. O dvě minuty později ho napodobil i druhý hrotový útočník Luis Delgado. Hostující hráči měli na Bazalech po celý zápas mírnou územní převahu, ale střelecká efektivita byla úděsná. V 79. minutě po obrovském závaru před domácí brankou šli hráči Psychiatrie do rychlého brejku, který zakončil první a zároveň jedinou střelou domácího celku v utkání útočník Xavier Alba. Bohužel náš gólman se za celý zápas ani jednou nedotkl míče, a tak zcela nerozchytaný neměl proti výborné technické střele nárok - 1:0. O rychlou odpověď se chtěl postarat střední útočník Alvaro Piqera, ale jeho střelu z 35ti metrů vyškrábl domácí brankář na tyč. I když jsme celý zápas tlačili, odvezli jsme si nakonec ze Šternberka prohru 1:0.

Los Lolitos de Plejdos - Kašperské hory TJ 1:0

Ve druhém kole vyprodaná Lol Arena sledovala zápas domácích Lolitos a outsidera ligy - Kašperské hory TJ. První poločas ale oproti předpokladům přinesl celkem vyrovnanou podívanou bez velkého množství šancí. Za poznámku snad stojí jen dvě střely Luise Delgada z 34. a 38. minuty, při kterých musel hostující brankář předvést něco ze svého umění. I přesto se šlo do kabin za bezgólového stavu.

Domácí coach o přestávce v kabině asi pěkně řádil, protože hned po změně stran to vypadalo, jako bychom zavítali na zcela jiné utkání. Domácí dominovali v rychlosti, agresivitě i osobních soubojích a zatlačili svého soupeře až do jeho šestnáctky. Několik střeleckých pokusů jen těsně minulo branku, Luis Delgado v 61. minutě trefil tyč. Gól už visel ve vzduchu a bylo jen otázkou času, kdy tam spadne. Hostující družstvo bránilo v deseti hráčích a nutno říci, že odolávalo velice statečně. Avšak v 87. minutě se k odraženému míči dostal domácí Des Malseed a svým prvním ligovým gólem rozhodl o vítězství domácího týmu 1:0.

fk.lety - Los Lolitos de Plejdos 1:3

Domácí začali velice aktivně a už v 5. minutě vedli 1:0, když špatně provedenou ofsajdovou pastí proklouzl Agustin Correa a přeloboval vyběhnuvšího brankáře Lopeze. Vstřelená branka domácí uklidnila a naopak hosté začali zlobit. V rozmezí 8. a 13. minuty se ocitl ve třech gólových šancích Španěl ve službách Lolitos Fernando Granero, ale domácí brankář doslova čaroval. Zvláště poslední z těchto šancí chytil s obrovskou dávkou štěstí až na brankové čáře. V 17. minutě mohlo přijít vyrovnání poté, co byl ve vápně sestřelen dnes velice agilní Granero, ale René Thychosen nasměroval svou pumelici ze značky pokutového kopu pouze do břevna. V 29. minutě to vypadalo, že by hostující tlak mohl trochu opadnout poté, co byl po druhé žluté kartě vyloučen záložník Alistair Lyle. Opak však byl pravdou. Hosté i v deseti nepouštěli soupeře přes půlku. Domácí černokněžník Polo Espinoza však předváděl jeden čárymáryfuk za druhým, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0.

V druhém poločase pokračoval místy až drtivý tlak hostujícího družstva, který se povedlo v 51. minutě přetavit ve vyrovnávací branku Alvaru Piqerovi, který po krásné ulici Jaroslava Vršiče podstřelil padajícího Espinozu. V 76. minutě přidal druhý gól střelou z ostrého úhlu Granero. Domácí už neměli síly na srovnání, a tak v 88. minutě dokonal obrat hlavičkou do pravého dolního růžku Espinozovy branky výborně hrající Luis Delgado. Celková střelecká převaha v poměru 17:4 přinesla své ovoce a 3 body si odvezli hosté za výhru 3:1.

Změny v kádru

Des Malseed  ] Real Vrchy team (200 000 BK)

Po dvou odehraných ligových a čtyřech přátelských zápasech v dresu Lolitos projevil zájem o návrat do vlasti irský útočník Des Malseed. "Stýská se mi po mamince a mladší sestřičce a mám-li prý podávat stoprocentní výkony, musím být pohromadě se svými blízkými," citoval hráče ekvádorský tisk. Po bouřlivé diskuzi se nakonec představenstvo Lolitos rozhodlo hráče uvolnit. Zájemce se našel takřka okamžitě, Malseed přestoupil do třetiligového Real Vrchy teamu.

Adrian Kowalczyk \ AshantiGold Sporting Club (333 333 BK)

Jako náhrada za irského mladíčka přišel po několika dnech poměrně zkušený dvaadvacetiletý polský útočník Adrian Kowalczyk z ghanského prvoligového týmu AshantiGold. Ve svém předchozím působišti nastřílel tento hrotový útočník za 3 sezóny v 51 ligových utkáních 31 gólů, v přátelácích potom 35 branek ze 108 utkání. Dokonce okusil i atmosféru Oceánského poháru, kde nastoupil hned dvakrát a dokonce svůj první start okořenil i gólem. Jeho zkušenosti a čich na góly by mělo být to, co náš tým velice potřebuje.

Jméno: Adrian Kowalczyk
Národnost: Polsko