Vítejte u dalšího vydání tohoto článku o turnaji.

Rád bych zde psal o výsledcích turnaje,rozbory zápasů,tabulky,tabulku střelců.

1.kolo Reading cupu:
AC NEKOPNEM SI - FC Leiria
K tomuto zápasu se hosté nedostavily a domácí vyhráli kontumačně 3:0.

Vroutek - Hlavsonova jedenácka
Dnešní zápas sliboval určitě pěknou podívanou když přijeli hosté z Ekvádoru.Hlavsonova 11 byla po tak náročné cestě lechce unavena.A tak k tomu to zápasu taky tak přistoupily.

Už od první minuty zápas sliboval aktraktivní fotbal.Už ve druhé minutě vyzkoušel domácí utočník
Eduardo Gomes de Freitas  hostoujícího golmna ale ten robinzonádou zabránil brance.A dále přibívalo pěkných aktcí na obou stranách.Na konci 16 minuty utekl hostující Ibarra a domácí hráč Carlos Navarro De Olivera  fauloval ho v pokutovém uzemí a hlavní sudí František Outrata a  nařídil penaltu ke které se postavil Herold Patiqo  a střelou k tyči nedal domácímu golmanovy šanci 0:1.Dále přibývalo pěkných aktcí,na konci 27 minuty vstřelil Herold Patiqo svůj druhý gol a bylo to už 0:2.Ale domácí nesložily zbraně a bojovali dál.Když už domácí měli tlak tak přišel faul hostojícího hráčeho.A Oswaldo Arizaga  se postavil k pokutovému kopu a proměl ji.Stav utkání 1:2.A domácí dali duležitý gol do šatny.Na 2:2 srovnával Eduardo Gomes de Freitas.Poločas teda skončil 2:2 i když hosté už vedli 2:0 tak domácí nesložily zbraně a zabrali.Začátek druhé poločasu domáím vůbec nevyšel.Ve 47.minutě domácí Ustari fauloval v pokutovém území a byla to již 3 penelta.A k míči se postavilů CarlosIbarra a zvýšil náskok na 3:2 pro hosty.v 51.minutě utekl Herold Patiqo a nedal domácímu golmanovi šanci a vtřelil svuj hattrick.Stav 4:2 pro hosty.Domácím v tu chvíly nebilo do hry.Vůbec se jim nedařila kombinace prostě nic.V 67.miutě si Rozas pohrál znova s domácí obranou a střelou do šibenice vstřelil pátou branku hostí.2:5 pro hlavsovonu11.Domácí jakoby tento gol nakopnul k lepší práci.V 73.minutě utekli domácí utočníci a Arizaga snížil na 3:5 z pohledu domácích.Jenže to by nesměl být na hřišti Herold Patiqo.Ten v rozmezí 78. a 87. minuty vstřelil 2 krásné goly a zvýšil na 3:7 pro hosty.A byl tu konec zápasu.Domácí si ůbec nevěděli rady s Haroldem Patiqem který jim vsítil 5 golů.
Na dnešní zapas se přišlo podívat 1849 diváků aby viděli debakl svých miláčků.

Antico Poligono C.S. - FCE Žatec 4:1

Krásné letní počasí, řada speciálních reklamních akcí, ale třeba i pečené sele mohly být jedněmi z důvodů, proč jít v neděli v Poligonu na fotbal.Především ale fakt, že domácí borci vstupovali do nového turnaje zapříčinil, že Poligonský stadion Reading Stadium byl velice sympaticky zaplněn. Značně posílený kádr Antica nadějné výsledky v přípravných zápasech a také prohlášení o cíli postupu mezi elitu turnajer logicky vzbudily fanouškovský zájem…Aby těch všech lákadel nebylo málo, soupeřem poligonských byl Žatecký klub.Antico šel do utkání jako velký favorit s jasným cílem tříbodového zisku. Očekával se tedy pomyslný hon kočky na myš.Naši borci oblékli typickou bílomodrou kombinaci, soupeř z Žatce modré dresy.
Poligonští fotbalisté vešli do utkání opravdu ve velkém stylu.Přesnou kombinační hrou a kvalitním pressingem zatlačili soupeře na jeho polovinu a znemožňovali mu jakékoli útočné snahy. Úvodní šance domácích na sebe nenechala dlouho čekat. Po jednom z odražených míčů se ke střele z dvaceti metrů odhodlal Lazaridis, jeho nepříjemný pokus zneškodnil nadvakrát gólman hostí Benmtez. Ve 36. minutě se kopal přímý kop na hostující branku poté, co byl nedovoleně zastaven velmi aktivní Campedelli. Sám postižený se postavil k jeho exekuci a zakončil svou hvězdnou pulhodinku střelou k pravé tyči, která s mírným přispěním teče znamenala vedoucí branku bílomodrého mužstva. Poligonští,povzbuzeni brzkým úspěchem se do svého soupeře pustili ještě s větší vervou a přehrávali ho ve všech herních aspektech.Kdo čekal, že Antici v klidu dohrají poločas, či dokonce přibijí ještě další hřebíček do Žatecké rakve, mýlil se. Naši hráči jakoby upadli do hluboké letargie, což do té doby bezzubé hosty vedlo k útočným manévrům. K první nebezpečné šance před poligonskou brankou došlo v 38. minutě, kdy roh Riose nebezpečně prolétl naší obranou. Ve 39. minutě vyslal na hranici vápna prudkou střelu Rios, v poslední chvíli se mu ale do ní fantasticky položil kapitán domácích Trapattoni.Bohužel tímto momentem černé chvilky v poligonském vápně neskončily. Po hrubém nedorozumění během naší rozehrávky se sám před Ceveninim ocitl Simeone, který ale branku trestuhodně přestřelil. Festival chyb poligonské obrany zakončil Lazaridis jenž ztratil míč na soupeřově polovině a umožnil tak rychlému Riosovi řítit se sám směrem na Ceveniniho. Náš brankář naštěstí přesvědčil o své předvídavosti, včas vyběhl a skvělým tygřím skokem, které znamenalo vypíchnutí balonu útočícímu hráči téměř na půlce hřiště.
Začátek druhé půle jakoby přímo navazoval na konec prvních pětačtyřiceti minut. Žatečtí střídali nepřesnost za nepřesností, domácí jim v tom však značně sekundovali, tudíž prvních 8 minut aktéři souboje nepřevedli nic, co by stálo za zmínku. O to překvapivější byl okamžik, který se zrodil v 65. minutě. Cozza bombou nártem využil přímý kop domácíchí a bylo to rázem 2:0 Žatečtí i po inkasované brance značně znervózněli, což se projevilo na jejich hře, která trpěla rozháraností a toporností. Přesto svého soupeře do šance nepouštěli a postupem času se čím dál více dostávali do nadějných protiútoků. V jednom z nich Cozza šikovně prokličkoval mezi obránci, bohužel jeho finální střela skončila v sití hostí 3:0.  V 78. minutě dobře napadající Rios donutil k fatální hrubce stopera Manchiniho, sám před Ceveninim uspěl 3:1. Do konce zápasu už zbývali jen minutky kdy se k odraženému míči dostal Theofanis Lazaridis  a „lišáckým“ dloubákem zasadil rozhodující úder Žateckému oponentovi. Zbylá minuta nastavení  probíhala ve znamení poklidného bránění domácího náskoku, které okořenilo několik pohledných brejků. Další branky již nepadly, tudíž si Poligonští fotbalisté připisují první 3 body a úspěšný vstup do nového turnaje.

Fakta:
Branky: 37. Campedelli, 65 a 75. Cozza 90. Lazaridis - 78. Rios
ŽK: Lazaridis,Caselli - Valentini,Simeone
Diváci: 2357

Poligonský gol ze 37. minuty kdy se trefil Campedelli.

FC Lechce - AC Komáři 1:2
Buenos Aires – První utkání ve skupině Reading cupu skončilo pro Komari vítězstvím. Modrobílý porazili FC Lechce 2:1. Ve třicáté minutě poslal Komárido vedení Magumanov .Ve druhé půli rozhodl o třech bodech pro komári  svým premiérovým gólem  Julian Salvatierra. Kvůli zranění utkání nedohrál  Drost.
„Byl to dobrý zápas. Zasloužili jsme si asi získat nějaké body, ale soupeř hrál dobře. Měl dnes více štěstí než my. Komáři se dvakrát dostali k brance a dvakrát skórovali. My jsme bohužel dali jen jednu branku. Jsem spokojen s výkonem svého týmu v prvních dvaceti minutách.
Prohráli jsme, ale máme ještě další zápasy před sebou,“ řekl na pozápasové tiskové konferenci trenér Gheorghe Hagi. „Věděli jsme, že to utkání bude těžké. Do utkání šel od začátku Gonzalez , hrál ve středové řadě, měl doplňovat naše hráče dopředu a chodit do pokutového území. Nechtěli jsme nechat soupeře zahrávat standardní situace, protože jsme věděli, že je má nebezpečné. Bohužel v průběhu první půle jsme nehráli to, co jsme chtěli, byli jsme pasivní, cítil jsem z hráčů nervozitu, byla tam spousta nevynucených chyb, z naší strany to nebylo ono. Soupeři jsme nechali příliš mnoho prostoru. Ve druhém poločase se náš styl hry změnil, praktikovali jsme to, co jsme chtěli hrát od začátku, tedy hlavně míče po zemi. Lechce se v druhé půli nedostala do vážnější příležitosti, hráli jsme dobře,“ řekl po utkání trenér Zbynda.
„Je to krásný pocit, byl to asi můj nejdůležitější gól v kariéře. Jsem strašně rád, že jsme první zápas zvládli a že jsme do bojů ve skupině vstoupili úspěšně. Určitě nám to zvedne sebevědomí,“ řekl po zápase historicky první střelec Komárů v Readin cupu Julian Salvatierra.

EX LIBRIS ROBERT GREPL - Slavoj Polná 0:1

Trefa irského záložníka Currana z penal rozhodla o tom, že fotbalisté Slavoje porazili EX LIBRIS. I když Peruánci  měli v druhém poločase výraznou převahu, jejich příležitosti vychytal gólman Flanagan, který tak už 270 minut drží  neprůstřelnost. Slavoj v uterý potřetí  za sebou bodovala.

Rozhovor s Maranem který vede tým EX LIBRIS ROBERT GREPL:
Otázka:
  Co se ti nelíbilo na dnešním utkání  proti Slavoji
Odpověď :
Proti tymu Slavoj Polná jsem nasadil A tým ale šel jsem s nasazením na normální i za skutečnosti že tento tým má celkem slušnou kvalitu za vítězstvím spálil jsem se ale to se vícekrát nestane můj tým je nabuzený na ODVETU!!!!!

Otázka: Co bylo příčinou prohry a co bys vyzdvihnul.
Odpoveď :
Příčinou prohry bylo jednoznačně slabé nasazení hráču nemělo to dojít tak daleko moji hráči měli rozhodnout už v základní hrací době ale to se nepovedlo a proto jsem prohrál ale pochvalu jednoznačně zaslouží skvělý výkon Dannyho Acwortha který můj tým velmi podržel ale na zkušené střelce Slavoje neuspěl ale jak říkám tohle se již nestane!!!

Otázka:Jak se projevila na týmu fakta že jsou favority turnaje a hnedka prohráli a v lize se jim nevede.

Odpověď : To bohužel nevím ale snad nijak doufám že budou podávat výkony za které jsou náležitě placeni v lize hned na úvod 2 týmy kteří si brousí zuby na postup do 1. ligy doufám že to již bude lepší_hlavně nesmípe podceňovat zápasy......
FC Honzíkovi Draci - Bohemka 0:4

Fotbalisté Bohemky 4 krásnými goly  zaskočili svého soupeře z Draků a přesvědčivě vyhráli v Reading cupu  4:0. První gól zařídil ve 14 minutě  útočník  Vasilis Kougioumtzidis, který zužitkoval Osovu přihrávku do vápna. O druhou trefu domácích se postaral svým duhým gólem v zápase utočník   Vasilis Kougioumtzidis který si naběhl na centr Goldbeye. Třetí gól přidal po centru Osi  Norberto Piedda.
A čtvrtek zásah přidal
Timothee Rjillo.

Slavoj Polná - FC Honzákovi Draci 2:1
Fotbalisté Polné si v2. kole Reading cupu připsali  vítězství 2:1. Za domácí skórovali Capa a Falvej, gól Draků  vstřelil Biglia.

EX LIBRIS ROBER GREPL 1 zápas 0 1 0:1 0 bodů
FC Honzíkovi draci 2 zápasy 1 6 1:6 0 bodů
Slavoj Polná 2 zápasy 3 1 3:1 3 body
Bohemka 1 zápas 4 0 4:0 3 body

Skupina D:

Fofo -Zvíkov 0:1

Fotbalisté FoFa utrpěli v prvním  kole Reading Cupu překvapivou porážku 0:1 s Zvíkovem. Jedinou branku vstřelil v67. minutě  Guildo Smith. Pokazil tak návrat do milánské sestavy kapitánovi Agarskimu, jenž po operaci kolena nastoupil poprvé v sezóně.

Bukkoroshiteyazurro - VFB Herold Admira 0:2

Kapitán Rodriguez oslavil návrat po zranění 2x brankai , kterýma  pomohl Admiře k vítězství 2:0 nad Bukko. Australský  celek, který v neděli  nastoupí v Reading Cupu doma proti zvíkovu, pokračuje ve výborných výkonech.Ve 23.minutě se trefil poprvé Elas Rodriguez po nádherném centru z leva od Bayleho.V 64.minutě byl vyloučen domácí hráč Li Tiong po  druhé žluté kartě.V 82, minutě přidal svoji druhou branku Elas Rodriguez.

VFB Herold Admira-FoFo

Naopak výhru slavil VFB  Hgerold Admira. NHerold deklasoval FoFo 6:2 a připsal si  druhé vítězství v turnaji. O výhru se zasloužili především oba útočníci Rodriguez vstřelil 4branky a Andrew k je dvěma brankám přidal asistenci.Za hosty korigoval výsledek Olavi 2x.

FoFo 2 zápasy 2 7 2:7 0 bodů
Bukkoro 1 zápas 0 2 0:2 0 bodů
Zvíkov 1 zápas 1 0 1:0 3 body
VFB Herold 2 zápasy 8 2 8:2 6 bodů

Zápas mezi Bohemkou a EX LIBRIS a dále zápas mezi  Zvíkovem a Bukko byly odloženy do středy.

Doufám že se vám to aspoň trošku líbilo a nebute tak kritický.