Jistě mi dáte za pravdu, že pokud hrajete tady na brejku proti svému kamarádovi má zápas úplně jiný náboj! Každý se chce vytáhnout a pak se druhý den ve škole,v práci nebo jen tak na dálku chlubit, ponižovat poraženého apod. Pokud ale navíc sehrajete utkání proti někomu z rodiny je důležitost a prestiž utkání na té nejvyšší příčce zvlášť pokud je to utkání ligové!
V pátek 10.8. mě potkal právě takový souboj! Dá se říci ten pro mě nejprestižnější! Utkal jsem se s Týmem FC Veverka Maestro de ciudad NP, který nepatří nikomu jinému než mojí přítelkyni  Uznejte sami – utkání již samo o sobě prestižní.

Do samotného utkání jsem vstupoval jako jasný favorit, před utkáním jsem byl na 2.příčce s 23body a skore 13:4 , FC Veverka prožívá letos svou premiéru mezi elitou Ekvádorského fotbalu, do utkání vstupovala s 13 body a celkovým skore 8:9 .

Již několik dní před utkáním panovala „rejpavá“ nálada kdo vyhraje, kolik vyhraje apod.  řekl bych klasika pokud máte hrát takovéhle utkání. Já osobně, jelikož jsem měl start do sezony více než dobrý, moji hráči jsou řekl bych o několik tříd lepší než hráči moji drahé polovičky, jsem si problémy příliš nepřipouštěl a to byl možná první problém. NIKDY NEPODCEŇUJ SVÉHO SOUPEŘE.

V pátek jsem hned po práci odjížděl na seminář rozhodčích do Hradce Králové. Mezitím co jsem seděl v sále a nasával nová pravidla fotbalu vymýšlela Veverka taktiku a rozestavení na večerní utkání. Nutno podotknout, že více než úspěšnou … bohužel …

Ze semináře jsem se vrátil kolem 11 hodiny večer, hned po tom co jsem dorazil domů jsem šel zapnout PC, následovala nejčastěji zadávaná adresa v prohlížeči www.brejk.cz přihlašuji a jelikož nemám poslední dobou nervy na to sledovat utkání minutu po minutě dávám rovnou zobrazit výsledek. Aniž ještě vidím výsledek mám divný pocit a začíná mě hlodat myšlenka, že to přeci jen nemuselo být tak jednoduché utkání!

… a je to tu, vidím výsledek! ... sundávám brýle a nasazuji znovu! párkrát zamrkám … výsledek 3:0 bohužel pro mě, hraju venku tudíž jsem dostal pěkně na pr*el!  Statistice utkání se mi už vůbec nechce věřit! Celkový počet střel 13: 3, fauly 6:16! žluté karty 4:5 takže hodně bojovné utkání.

Jedna z 9 žlutých karet udělených v pátečním derby

Fanoušci obou celků nestačili valit oči nad tím co se na hřišti dělo! Domácí celek rozpoutal pro hosty doslova peklo.

Dvě rozdílné tváře pátečního utkání – radost domácích a smutek hostu

Věrní fanoušci domácího celku přišli povzbudit svůj celek v hojném počtu! I když stadion nebyl zcela zaplněn

Utkání muselo být na 5 minut přerušeno pro vniknutí jednoho z fanoušků na hrací plochu.

Nedá se nic dělat … moje drahá polovička mě porazila! Nejde se mi spát lehce, nemůžu se zbavit myšlenky kde jenom soudruzi z NDR udělali chybu … druhý den následovala tzv. „tichá domácnost“ …

Ne dělám si srandu, i když je fotbal úžasná hra, brejk je úžasný fotbalový manažer jsou na světě přeci jen důležitější věci!