FC Jedi Team

    

                                      

Shrnutí druhé sezony

 

 

Druhá sezona klubu (5 sezona na brejku) skončila pro mančaft velikým úspěchem. Cílem do této sezony bylo rozšířit zázemí stadionu, přivést do týmu některé posily a hlavně udržet se ve třetí lize. Základní cíl udržet se v lize byl úspěšně splněn ale nejen to. Tým po celou sezonu podával vyrovnané výsledky a s výbornou taktikou manažera slavil úspěchy i se slabším týmem než měli soupeři. Klub naskočil do ligy jakou outsider ale prvních třináct kol neprohrál ani jednou a získal celkově 35b a s přehledem se držel na první místě tabulky i před největšími soupeři. Poté přišla série 4 nejtěžších zápasů sezony kde klub dvakrát prohrál a jednou remizoval a propadl se na druhé místo. Tam se udržel skoro do konce sezony kdy podával vyrovnané výsledky. Občas přišla nějaká prohra ale výhry převyšovali stále. Tým bojoval o druhé místo tabulky s nakonec druhým FC ROYAL CLUB, který měl pevnější nervy v poslední části sezony. Klíčový byl asi zápas 25 kola ligy kdy jsme nedokázali porazit tým bez manažera díky nezvolené taktice a tím ztratili důležité dva body v boji o druhé místo. V posledních kolech už tedy nebylo moc o co hrát a klub skončil na skvělém třetím místě se ztrátou 4 bodů na druhého a 9 bodů na prvního a náskokem 6 bodů na čtvrtého. Do vyšší druhé ligy postupovali dva kluby z každé třetí ligy plus další dva s největším počtem bodů. Náš tým byl mezi nimi a postoupil tedy to druhé ligy což byl úspěch se kterým nikdo nepočítal včetně manažera. Z naší ligy postupovali 4 nejlepší a to byli FC Inter Mladá Boleslav, FC ROYAL CLUB, FC Jedi Team a FC Belfast se kterým bojujeme už od čtvrté ligy. Cíl z minulé sezony dosáhnout přízně vyšší než 75% se týmu nepodařilo splnit nicméně přízeň se vyšvihla na konec sezony až na slušných 73% takže manažer byl s tímto také spokojený. Většina přátelských utkání opět skončila prohrou díky šetření A týmu a také díky silnějším soupeřům. Nejlepší přátelské utkání sezony bylo pro tým proti prvoligovému irskému klubu FC Green Boys Dublin, který má kapacitu stadionu 70 000 míst. Tým se může chlubit vyrovnanou bilancí jak na domácím hřišti tak na hřištích soupeře. Doma získal celkem 36 bodů a u soupeře celkem 30. Celkem tedy klub dosáhl 66 bodů a slušného skóre 66:26. Chtěl bych vyzdvihnout výkony některých hráčů zejména je to španělský útočník Ignacio Valero Gamero, který vstřelil v lize 17 gólů a hodně přispěl ke skvělým výsledkům a také hlavně Damien Murphy, který vstřelil 19 gólů v lize. Koeficient přesáhl 100 což byl pro tým také úspěch.

 

Finance, výstavba a posily

 

 

Náš stadion Jedi Aréna zůstal na kapacitě 8 500 míst ale výrazně se zlepšilo zázemí stadionu. Klub dokázal za sezonu postavit tréninkové prostory na pátou úroveň, regenerační prostory a marketing na čtvrtou úroveň, středisko pro styk s veřejností na třetí úroveň, přípravu dorostu na pátou úroveň což byl hlavní cíl a také se postavilo osvětlení našeho stánku. Finanční situace klubu byla hodně solidní. Na vstupném klub vydělal přes 11 milionů, příjmy byly slušné i od sponzora a z prodeje na stadionu. Bohužel náklady na stadion a platy hráčů také výrazně stoupli ale i přesto výnosy klubu jsou pořád na vysoké úrovni. Během sezony přišli někteří hráči základní sestavy např. brankář Břetislav Peltram, který zachytal výborně, přešel na začátku sezony z týmu Bulldogs Brno za 400 000BK. Dále přišel útočník Ignacio Valero Gamero a také ir Richie Flannery. Přišlo pár volných hráčů, které se podařilo týmu prodat. Ke konci sezony udělal tým veliký přestup když do klubu přivedl nadějného útočníka Javiera Armase za cenu 1 000 000BK. Doufáme, že se mu v příští sezoně u nás bude dařit a bude střílet góly. Dále přišel ještě velmi zkušený obránce Ermanno Spalletti. Klub musel sehnat nějaké posily aby dokázal zápasit se silnějšími soupeři. Sehranost týmu se držela celou sezonu kolem 90%.

 

 

Cíle do další sezony

 

Cílů je hned několik. Samozřejmě hlavní cíl je se udržet ve druhé lize co nejdál od sestupových pozic. Tým je poněkud slabší než u soupeřů takže na začátku sezony chceme výrazně posílit kádr o některé posily hlavně záložní řady. Kapacitu stadionu rozšíříme zatím na 10 000 míst než budou peníze a také chceme postavit tréninkové prostory a přivést do klubu trenéra. Futsalová hala stále není na seznamu cílů do další sezony. Klub si chce hlavně udržet přízeň fanoušků a nebojácně bojovat ve druhé lize o bytí a nebytí. Díky za podporu všem fanouškům.

 

 

Zatím nic moc je to takový na rychlo ale pro přehled o týmu to bohatě stačí:). Moje historie se hezky rozrůstá. Už jsem si koupil i balíček pro lepší hru. Díky za čtenáře.