*   2.RIGU  NIPPON  -  KIJI 9.   *

Vítejte u již dobře známého zpravodaje z japonských stadionů. Máme za sebou polovinu 5.sezóny, která přinesla mnoho zajímavých a dramatických utkání. A co se událo v uplynulém týdnu?

Ve 2.lize nastala změna v čele tabulky. Zápasy 5.kola zdramatizovali základní skupinu OS. Ve čtvrtek pokračovali boje ve Čtvrtfinále Národního poháru s velice zajímavými výsledky. Statistiky a tabulka 2.ligy.  Na závěr se dočtete co nového přinesl uplynulý týden v 1.lize.

-  13.kolo  -

Stadion: ušimisako - 2 327 diváků  (kap.: 6 600)

Nagasaki Liblice  -  Tikomo Yakamoto SFC

2   :   0

góly: 67' I.Hatayama, 84' O.Karube

Poloprázdné tribuny stadionu v Liblicích vycítili šanci na úspěch v tomto zápase již při nástupu hráčů. Hosté totiž nastoupili do utkání pouze v deseti. A navíc hned v 11.minutě fauloval stoper J.Sammiya v pokutovém území - penalta. Jenže I.Maita tuto šanci neproměnil. Hra byla celkem vyrovnaná, ale hráčům SFC postupem času docházeli síly a to se projevilo v 67.minutě. Po rohovém kopu vznikl před bránou hostí obrovský závar a I.Hatayama rozjásal tribuny 1:0. Těsně před koncem utkání přidal druhou branku O.Karube a o výsledku bylo rozhodnuto.

Stadion: Smrad arena - 2 207 diváků  (kap.: 3 300)

HC Smradi  -  TJ Haná

1   :   0

gól: 50' N.Ishimura

Tento duel mnoho zajímavého nepřinesl. Hostují hráči sice drželi míč častěji na svých kopačkách, ale hra postrádala přesnost a smysl pro kombinaci na obou stranách. Zajímavostí je, že za celých 90 minut byla vyslána jediná střela přímo na bránu. To stačilo aby domácí svého soupeře udolali. Postaral se o to v 50.minutě N.Ishimura a svým gólem zajistil domácím toto důležité vítězství.

Stadion: Za barákem - 4 888 diváků  (kap.: 5 300)

Cacciatore da Core duo  -  Spartak Tondošima

1   :   0

gól: 20' M.Dazai

V tomto utkání se očekával velice zajímavý souboj. Oba týmy už tři kola čekali na vítězství. Hrálo se po vydatném dešti na těžkém terénu a chvílemi to byl spíše boj. Ve 20.minutě zničehonic udeřili domácí hráči. M.Dazai precizně zahrál standartní situaci a domácí šli do vedení 1:0. Hosté po obdržené brance zvýšili tempo hry, dostávali se i do šancí ale hlavně R.Moideev neměl svůj den. V 68.minutě byl vyloučen domácí Ch.Nakazawa, ale domácí tým i v deseti dokázal svoje vedení udržet až do konce.

Stadion: U Standy Ježíků - 12 051 diváků  (kap.: 14 000)

tj sokol Ježík  -  Tulilias

2   :   2

góly: 24' W.Conway, 32' Ch.Shibukji  -  10' Y.Nonomura, 60' S.Kanegai

Před největší návštěvou kola se odehrál velmi napínavý duel. Oba týmy hráli od úvodního hvizdu velice aktivně a již ve 3.minutě zahrozil domácí R.Glover. Ale udeřilo na druhé straně. Y.Nonomura prošel za obranu domácích a nedal brankáři šanci 0:1. Brzy bylo vyrovnáno. W.Conway napřáhl z dobrých 25 metrů a trefil přesně k tyči 1:1. Za 8 minut už domácí vedli 2:1! Standartní situaci skvěle zahrál Ch.Shibukji. Ten stejný hráč mohl domácí vedení do přestávky zvýšit, ale svoji šanci promarnil. V 60.minutě hosté zásluhou S.Kanegaie vyrovnali a stanovili tímto gólem konečnou remízu.

***   Utkání kola   ***

Stadion: Old Tokyo - 4 800  vyprodáno

FC AC AS Tokyo  -  1.FC Kolonie Tovární

1   :   3

góly: 90' K.Sakubara  -  52', 72' a 82' J.Patrick

Sestava domácích, 4-3-3 : Y.Yamana - K.Shima, J.Hellinga, T.Yamaguchiya, O.Saito - E.Kishi, E.Kate, T.Sasada - M.Baird, E.Shunsen, K.Sakubara

Sestava hostí, 4-4-2 : T.Meza - H.F.Prado, O.Yoshimatsu, J.Conrad, N.Iida - K.Hamaguchi (46' N.Karamorita), T.Kobayashi, S.Inouye, S.Inokuma (46' D.Kawasawa) - S.Tadeshi, J.Patrick

Na stadion Old Tokyo zavítal tým 1.FC Kolonie Tovární. Od úvodních minut bylo jasné, že budou diváci svědky zajímavé podívané. Hned v úvodu měl dvě skvělé šance hostující J.Patrick, ale jeho chvíle měli teprve přijít. I domácí hráči ukázali svoji ofenzivní sílu a šance K.Sakubary po gólu vyloženě volala. Ale postupem času hosté stále víc ovládali a diktovali hru. V poločase došlo v dresu hostí k dvojnásobnému střídání a to byl patrně rozhodující moment utkání. Domácí záloha prohrávala osobní souboje a hostující hráči z této výhody těžili. Přesnými přihrávkami zásobovali svoje útočníky a po jedné z nich načal svůj galavečer J.Patrick 0:1. A i nadále znamenal tento kanonýr pro domácí obranu velké nebezpečí. Domácí tým byl pod stálým tlakem a často si vypomáhal fauly. Po jednom z nich ukázak J.Patrick, že umí střílet góly i ze standartních situací 0:2. A to nebylo vše. O 10 minut později v 82.minutě vystihl nedbalou rozehrávku domácího brankáře a završil svůj hattrick 0:3! Po tomto gólu hosté zvolnili, přenechali aktivitu domácím a ti toho využili. V 90.minutě vsítil čestný úspěch domácích K.Sakubara. Pokazil tak brankáři hostí "čisté konto", to však nic nemění na faktu, že kolonisté mají v posledních zápasech výbornou formu. Nadále stoupají tabulkou stále výše, již 8 kol nepoznali hořkost porážky.

53.23%

Stadion: Sino arena - 0 diváků  (kap.: 6 300)

Wakkanai  -  FC Brahma HD

0   :   3

Kontumace

Stadion: Tekkno Place 23 - 7 429 diváků  (kap.: 15 500)

KFC Kamikadze Terorists  -  *Tým bez manažera-id 14079 *

6   :   0

góly: 4', 30', 38', 45' a 52'(p) I.Uesugi, 64' J.Magee

Domácí tým předvedl svým fanouškům parádní brankové hody. Hostující hráči chvílemi působili jako statisté. Gólový galavečer předvedl hlavně I.Uesugi, autor pěti branek!

Stadion: san Siro - 3 865 diváků  (kap.: 8 000)

Lions  -  *Tým bez manažera-id 13448 *

8   :   0

góly: 68', 75', 81' a 88' S.Mizutani, 15' a 71' R.Bilgin, 33' P.Brinker, 65' J.Hessenthaler

Další na góly velmi bohatý zápas. Lions kralovali a svého soupeře doslova rozdrtili. V 60.minutě jim to navíc usnadnil svým vyloučením N.Yamanouchi. Poměr střel dokládá převahu domácích - na bránu 9:0, mimo bránu 9:0!

***   5.kolo Oceánské Superligy   ***

Stadion: dragon arena - 14 000 diváků  vyprodáno

draci  -  FC Sporting Mladá Boleslav

1   :   1

góly: 30' J.-M.Delon  -  77' H.F.Lozada

Dlouho před zahajovacím výkopem tohoto utkání proudili na dragon arenu davy fotbalových příznivců. Přímý souboj dvou úhlavních protivníků na druhé postupové místo ze základní skupiny sliboval dramatickou podívanou. Od úvodního hvizdu si oba týmy nic nedarovali, byl to boj o každý metr hrací plochy. A už ve 13.minutě se mohlo měnit skóre. Levý obránce domácích A.Michalski fauloval v pokutovém území. Jenže H.F.Lozada penaltu neproměnil. O chvíli později zahrozil opět H.F.Lozada, ale jeho pohotová střela neměla razanci. Ve 30.minutě nastal gólový výbuch domácích fans. J.-M.Delon poslal svou technickou střelou domácí tým do vedení 1:0. Ve 35.minutě však rozhodčí odpískal další pokutový kop proti domácím. Míč si postavil opět H.F.Lozada, ale ani napodruhé nepřekonal domácího brankáře! Další výhodu hostujícímu celku poskytnul svým zbytečným vyloučením Y.Igonin. Po přestávce hosté začli velmi aktivně a domácí draci se dlouho z tohoto tlaku nemohli vymanit. Asi 25 minut před koncem utkání se to domácím povedlo a znovu začali usilovat o potvrzení výsledku. A v době asi největšího tlaku domácích, přišel šok. Penaltový smolař H.F.Lozada prošel s míčem mezi stopery domácího týmu a potvrdil že góly střílet umí 1:1! Jak se později ukázalo, remízu už nezměnila ani poslední šance do které se dostali hosté. Poslední kolo základní skupiny bude velmi dramatické. Japonský zástupce draci cestuje k lídrovi skupiny New Zealand Knights a Sokol Žlutice přivítá na svém stadionu FC Sporting Mladá Boleslav.

-  14.kolo  -

Stadion: Monty arena - 6 842 diváků  (kap.: 8 300)

FC Brahma HD  -  Lions

3   :   0

góly: 52'(p) a 77'(p) M.Jackman, 81' K.Friis

Oba týmy se dobře znají ze společného působení ve 3.lize. Proto se dal očekávat vyrovnaný duel. Úvod byl vyrovnaný ale velmi opatrný. Postupem času hřiště opanovali domácí hráči a hostující obrana měla velké starosti odolávat útokům. Důležitým momentem byli dvě proměněné penalty, postaral se o to zkušený M.Jackman. Na 3:0 upravil v závěru K.Friis. Hráči Lions za celý zápas vystřelili pouze jednou mimo bránu a to na body nemohlo stačit.

Stadion: Samurai Halle - 3 366 diváků  (kap.: 7 200)

Tikomo Yakamoto SFC  -  FC AC AS Tokyo

3   :   0

góly: 5' J.Arakida, 20' O.Shunji, 28' S.Tsuruya

Hráči domácího SFC vlétli do utkání jako pověstné cunami a již v 5.minutě J.Arakida otevřel skóre. Hosté, ač lépe postavení v tabulce, působili velmi neškodným dojmem. Dalšími hrubými chybami v obranných řadách umožnili domácím ve 20. a 28.minutě zvýšit na 3:0. Pro tým z Tokya to vypadalo na pořádný výprask, ale diváci už další branky neviděli. Zbytek utkání se dohrával v poklidném tempu a SFC si plný bodový zisk pohodlně pohlídali.

Stadion: no coment - 2 477 diváků  (kap.: 5 400)

Spartak Tondošima  -  HC Smradi

0   :   0

Utkání dvou týmů ze dna druholigové tabulky nepřineslo pohlednou podívanou. Byl to zápas plný osobních soubojů ve středu hřiště. Domácí Spartak hrozil zejména v první půli dvojicí T.Ishinomori a R.Moideev. Ale ani jejich šance neskončili brankou. Konečná bezgólová remíza odpovídá průběhu hry.

Stadion: Nou Camp - 7 967 diváků  (kap.: 12 300)

TJ Haná  -  Nagasaki Liblice

4   :   0

góly: 3' a 90' G.Ladoe, 7' a 67' D.Cevenini

Hanáci směřovali za vítězstvím v tomto utkání hned od úvodního hvizdu a v 7.minutě to bylo už 2:0! Hosté hráli velmi agresivně a často si na pohyblivější hráče domácího týmu vypomáhali fauly. Ve druhé půli domácí ještě zlepšili kombinaci a v 67.minutě zvýšil D.Cevenini na 3:0. V poslední minutě zápasu se o slovo opět přihlásil nejlepší střelec ligy G.Ladoe a upravil na konečných 4:0 pro domácí.

***   Utkání kola   ***

Stadion: Deep Kofololia - 14 000 diváků  vyprodáno

Tulilias  -  Cacciatore da Core duo

1   :   0

gól: 87'(p) Y.Nonomura

Sestava domácích, 5-3-2 : S.Bovo - T.Kawate, S.Sahin, K.Okura, T.Raul Diaz, F.Ebisawa - S.Sono, A.Beniskos, E.Yamada - S.Kanegai, Y.Nonomura

Sestava hostí, 4-3-3 : H.Hirano - M.Ijiri, M.Karubo, E.Yamabe, R.Imaizumi - P.Quaranta, A.Shimedzu, A.Sakamoto - G.Caceres, M.Yilmaz, J.Kimiyama

Domácí tým se může pochlubit největšími diváckými návštěvami v lize. A i tentokrát si našlo cestu na stadion 14 000 diváků, kteří oběma týmům vytvořili vynikající atmosféru. Hned ve 2.minutě ohrozil bránu hostí Y.Nonomura, neproměnil, ale to ještě netušil že právě on bude hvězdou utkání. Větší aktivitu předváděli hostující Cacciatore, ale domácí pětičlenná obranná hráz fungovala spolehlivě. Hosté se i přesto dostávali do šancí, ale v koncovce vždy selhali. Největší nebezpečí pro domácí obranu znamenal G.Caceres. S blížícím se závěrem utkání se osmělili i domácí a dokázali že i hra dopředu jim jde. Rozhodující okamžik přišel v 87.minutě, kdy v pokutovém území neohrabaně fauloval hostující M.Ijiri. Míč si na penaltový bod postavil Y.Nonomura a bezpečně nabídnutou šanci proměnil. Jediná branka tak rozhodla o osudu tohoto utkání.

50.75%

Stadion: Tekkno Place 23 - 8 651 diváků  (kap.: 15 500)

KFC Kamikadze Terorists  -  Wakkanai

1   :   1

góly: 77' T.Shimamura  -  74' V.Batalha

Domácí tým byl před tímto utkáním jasným favoritem. Ovšem hosté nepřijeli jen bránit, hráli velice houževnatě. Ve 34.minutě byl vyloučen domácí O.Minero a hostům se tak naskytla na přijatelný výsledek. V 69.minutě však byli síly na hřišti vyrovnány, rozhodčí poslal předčasně do kabiny i hostujícího K.Oguru. Vzápětí padali i góly. Hosty poslal do vedení V.Batalha a už to vypadalo na překvapení v tomto utkání. Ale o tři minuty později stanovil na konečných 1:1 Y.Shimamura.

Stadion: u Poliho - 7 583 diváků  (kap.: 10 000)

1.FC Kolonie Tovární  -  *Tým bez manažera-id 13448 *

6   :   0

góly: 18', 23', 45', 54' a 84' J.Patrick, 88' S.Tadeshi

Domácí tým nedal soupeři šanci na přijatelný výsledek. A ač domácí hráli od 42.minuty bez vyloučeného S.Inouyeho, s chutí si zastříleli. Hvězdou utkání byl autor pěti branek J.Patrick.

Stadion: - 800 diváků  vyprodáno

*Tým bez manažera-id 14079 -  tj sokol Ježík

0   :   4

góly: 7', 21' a 48' R.Glover, 90' W.Conway

I v tomto utkání byl favorit jasný. Hosté svou převahu začali potvrzovat hned od začátku a bylo jen otázkou času na kolik konečné skóre naroste. Hattrickem se blýskl R.Glover a to ještě neproměnil pokutový kop. Konečné skóre je pro domácí tým docela přijatelné.

***   Čtvrtfinále Národního poháru   ***

Dalšími zápasy pokračovali boje Národního poháru. Ve hře o tuto trofej zůstali už pouze čtyři týmy. V souboji dvou prvoligových klubů nestačil tým draci na nadšeně bojující hráče FC Beleme. Hosté za celý zápas nevystřelili na branku domácích a tak jejich pouť končí.

FC Beleme  -  draci

2   :   0

góly: 4' I.Otsuka, 41' F.Benitez

I další duel svedl proti sobě dva týmy z domácí nejvyšší soutěže. A byl to velice napínavý zápas. Zřejmě rozhodující moment přišel v 58.minutě, kdy byl vyloučen domácí P.McManaman. Hosté vycítili příležitost a v samém závěru rozhodl o jejich postupu E.Ehiogu.

FC THC rulez  -  stolen

0   :   1

gól: 80' E.Ehiogu

V tomto duelu svedl los proti sobě týmy z 2. a 1.ligy. Hosté byli mírným favoritem, ale v pohárových zápasech tyto předpovědi často berou za své. Po většinu utkání byli hosté lepším týmem, ale nedotáhli svoje šance ke gólovému efektu. Po 90.minutách hry se šlo do prodloužení. Domácí vrhli všechny síly do útoku a vyplatilo se jim to. Ve 108.minutě přišlo rozhodnutí z kopačky D.Ceveniniho.

TJ Haná  -  FC Žampioni

1   :   0 pp

gól: 108' D.Cevenini

Poslední utkání čtvrtfinále bylo bohaté na góly. I když hráli domácí od 22.minuty bez vyloučeného J.G.Ricaurteho, tak hostující Kamikadze přestříleli. Velkou zásluhu na to má autor hattricku K.Friis.

FC Brahma HD  -  KFC Kamikadze Terorists

4   :   2

góly: 11', 41' a 59' K.Friis, 3' L.Merrild  -  18' I.Bando, 49' T.Shimamura

-  15.kolo  -

Stadion: ušimisako - 2 914 diváků  (kap.: 6 600)

Nagasaki Liblice  -  KFC Kamikadze Terorists

0   :   1

gól: 4' T.Shimamura

Toto utkání rozhodla situace ze 4.minuty. Hostující Terorists zahrávali standartní situaci a T.Shimamura pohotovou střelou z rohu pokutového území překvapil brankáře domácích. A i nadále byli hosté aktivnějším týmem. Domácí hráči za celých 90 minut nedonutili brankáře hostí k nějakému zákroku, neboť jeho bránu vůbec neohrozili.

Wakkanai  -  Spartak Tondošima

3   :   0

Kontumace

Stadion: Za barákem - 3 386 diváků  (kap.: 6 800)

Cacciatore da Core duo  -  TJ Haná

2   :   1

góly: 10' G.Caceres, 66' J.McNally  -  61' G.Ladoe

V tomto utkání dvou týmu ze středu tabulky se očekával vyrovnaný průběh. Poklidný úvod zápasu rozvířil v 10.minutě G.Caceres, který unikl po pravém křídle a otevřel skóre. Hosté po obdržené brance otevřeli hru a měli velké šance na vyrovnání. Podařilo se jim to až v 61.minutě G.Ladoem. Vzápětívšak vrátil domácímu týmu vedení pohotovou střelou J.McNally a rozhodl o vítězství svých barev.

Stadion: U Standy Ježíků - 11 029 diváků  (kap.: 14 000)

tj sokol Ježík  -  Tikomo Yakamoto SFC

1   :   1

góly: 42' R.Glover  -  49' J.Arakida

Před opět velice slušnou návštěvou přivítal druhý tým tabulky stále nevýrazný tým SFC. Ve velmi tvrdém utkání dominovali obrany obou týmů. Domácím se povedla standartní situace a ve 42.minutě šli zásluhou R.Glovera do vedení. Avšak ihned po rozehrání druhé půle vyrovnal J.Arakida. A protože v samém závěru utkání ve vyložené situaci selhal domácí A.Mashita, skončilo utkání smírně.

Stadion: san Siro - 2 837 diváků  (kap.: 8 000)

Lions  -  1.FC Kolonie Tovární

4   :   2

góly: 34'(p) a 66' S.Mizutani, 38' a 77'(p) R.Bilgin  -  25' a 79' J.Patrick

Sestava domácích, 3-5-2 : E.Fukushima - K.Shidehara, A.Borzenkov, I.Shinko - J.Hessenthaler, I.Odaka, P.Brinker, F.Wakai, O.Soga - S.Mizutani, R.Bilgin

Sestava hostí, 4-4-2 : S.Shimazu - H.F.Prado, O.Yoshimatsu, J.Conrad, N.Iida - K.Hamaguchi (46' N.Karamorita), T.Kobayashi, S.Inouye, S.Inokuma (46' D.Kawasawa) - S.Tadeshi, J.Patrick

Domácí tým začal toto utkání velkým náporem. Velmi pilný byl zejména S.Mizutani. Ale hosté, poté co odolali úvodnímu tlaku domácích, otevřeli nečekaně skóre.Domácí obrana nechala zcela volného J.Patricka a ten se nemýlil 0:1. Ve 34.minutě si při souboji v pokutovém území počínal nedovoleně O.Yoshimatsu a S.Mizutani penaltu bezpečně proměnil 1:1. A to nebylo ze strany Lions v první půli vše. Vzápětí totiž R.Bilgin přesnou střelou otočil na 2:1 pro domácí. Ve 40.minutě měli hosté velkou příležitost vyrovnat z pokutového kopu, ale J.Patrick tuto šanci zahodil. Druhá půle byla ze začátku spíše nudná, až v 66.minutě zničehonic zvýšil S.Mizutani na 3:1. A v 77.minutě bylo s hosty ještě hůř. Rozhodčí odpískal třetí pokutový kop v tomto utkání a R.Bilgin jej chladnokrevně proměnil 4:1. Hned po rozehrání sice J.Patrick odčinil své selhání z neproměněného pokutového kopu, snížil na rozdíl dvou branek. Ale na vyrovnání už hostující tým neměl dostatek času a sil.