Dočtete se

- FK Turbo Slavíkov poprvé v lize prohrál

- Jiskra Vratislavice stále drží neporazitelnost

- tým FC Yoncalla v lize skončil

FC Yoncalla v 1. lize skončil. Tento tým měl téměř od začátku soutěže problémy a několik utkání prohrál kontumačně. Poslední zápas sehrál v pátek ( 9. kolo ), a poté jej nahradil tým bez manažera. Dá se říci, že týmy v 1. lize mají skoro 100% jistotu, že se udrží. Je škoda, že na začátku sezóny je to po Red Devils již druhý klub, který z nejvyšší soutěže odstoupil.

7. KOLO

petulchester United 2 : 3 SC Santa Fe

poločas                        1 : 2

návštěva                       14 000 (kap.14 000)

Oba týmy nasadily do zápasu tři útočníky. Favoritem byli domácí a tak to byl od hostů odvážný, ale jak se později ukázalo, správný tah. Hosté se v 10. minutě ujali vedení a ve 30. minutě ještě zvýšili na 0:2. Oba góly vsítil Edson Buddle. Domácí ale, podporováni výbornou diváckou kulisou, ve 36. minutě snížili a 3 minuty po změně stran vyrovnali na 2:2. V 82. minutě se však k zakončení dostal Ben Graven z týmu SC Santa Fe a strhl vítězství na stranu hostí.

1. FC Lhota  0 : 1  mdmTym

poločas             0 : 0

návštěva            12 000 (kap.12 000)

Zápas, ve kterém padalo málo gólů, málo se střílelo. Nevím, jestli 12 000 domácích fandů bylo spokojeno s tím, co vidělo. Domácí tým totiž ani jednou nevystřelil přímo na branku soupeře a mimo branku dokázali domácí vystřelit jen jednou. Přesto neměli daleko k zisku alespoň jednoho bodu. Hostující tým ale zachránil Marvel Cunningham. 1. FC Lhota nevyužila ani početní převahu, kterou měla od 63. minuty, kdy byl vyloučen Frederik Schow.

Russell Athletic 1 : 2 Abbir Wormriders

poločas                  1 : 2

návštěva                 14 000 (kap.14 000)

Domácí začali výborně. V 15. minutě, po gólu Pim van Ose, se ujali vedení. Ve 37. minutě se kopala penalta proti domácímu celku a hostující Josh Keler ji trestuhodně nedal. Po změně stran se gólu dočkali hosté, když v 53. minutě vyrovnal Fanouris Oikonomakis. Abbir, zřejmě povzbuzen svým gólem, se urputně snažil zvrátit vítězství na svou stranu. Domácí spíše hlídali výsledek, ale neuhlídali. 71. minuta a Blake Mendes rozhodl o výhře Abbiru 1:2.

poločas               1 : 0

návštěva               10 500 (kap.17 500)

Zápas začal ve svižném tempu. Domácí měli již ve 4. minutě šanci, ale Justin Noonan nedal. Stejně tak se vedlo i Sylvainu Hartockovi. Na straně hostí měl šanci Bryan Nash, ale branku nedal. Hráči se již viděli v šatně, ale minutu před koncem první půle hosté faulovali a domácí hráč Ugo Norris se penaltou nemýlil. Na začátku druhého poločasu byli aktivnější hosté, ale dočkali se až v 64. minutě. Po tomto vyrovnávajícím gólu se hosté stáhli a domácí hráči doslova obstřelovali soupeřovu branku, ale ta odolávala. Jenže v týmu The Hammers hraje Ugo Norris, který byl ve vinikající formě a v poslední minutě zápasu dal vítězný gól. FK Turbo Slavíkov tak poprvé v této sezóně prohrál.

FC Yoncalla  2 : 0 CHICAGO FIRE

poločas              1 : 0

návštěva             10 600 (kap.10 600 )

S politováním musím oznámit, že toto byl poslední zápas týmu FC Yoncalla. Tento tým se zmítal v problémech a některé zápasy již prohrál kontumačně. Nyní k zápasu. Hosté byli určitě favority tohoto utkání, ale popravdě na hřišti to vypadalo naopak. FC Yoncalla 10x vystřelila na branku soupeře. Ten jen 2x. Dvě střely domácích skončily v síti, a proto se domácí fanoušci mohli radovat. Bohužel netušili, že to je naposled.

Abbir Wormriders 1 : 0 Fc Sokol

poločas                       0 : 0

návštěva                      25 671 (kap. 31 500)

Domácí chytali po nevydařeném začátku dech, a proto byli favority tohoto zápasu. Abbir dokázal vystřelit na branku soupeře celkem 4x, hostům se to nepodařilo ani jednou. Hrdinou zápasu byl domácí Blake Mendes, který dal v 79. minutě jediný gól utkání.

Caissa Úholičky  0 : 1 petulchester United

poločas                    0 : 0

návštěva                   12 300 (kap.12 300)

Caissa zatím stále hledá formu z minulé sezóny. Naopak hosté se drží na pohárových příčkách. I přes velkou převahu domácích (držení míče 59,32% - 40.68%), kteří vystřelili 5x a gól nedali, hosté vystřelili 1x a z této jediné střely padl vítězný gól zápasu. Hosté tedy vyhráli 0:1.

poločas               2 : 1

návštěva             10 300 (kap.10 300)

Sokol Jezevec si vyšlápl na lídra tabulky zostra. Již ve 2. minutě se domácí ujali vedení. Aktivita byla  poté na kopačkách hostů. Ve 14. minutě Eric Twellman vyrovnal na 1:1. Ve 21. minutě však domácí hráč Tom Addo , který vstřelil i první gól, dal na 2:1. Ve druhé půli padla pouze jedna branka, a tu dal hostující celek 3 minuty po přestávce. Domácí se poté snažili strhnout vítězství na svou stranu, ale na tak zkušený tým, jakým je FK Turbo Slavíkov, nedokázali vyzrát.

Jiskra Vratislavice 0 : 0 Abbir Wormriders

poločas                       0 : 0

návštěva                     10 500 (kap. 10 500)

Domácí ještě v této sezóně nepoznali jako jediní chuť porážky, ale úřadující mistr začíná stoupat vzhůru tabulkou. Proto se čekal těžký zápas, ve kterém si soupeři nic nedarují. Domácí měli velkou územní převahu ( 54,33%) a 4x vystřelili na  soupeřovu branku. Nic jim však nepomohlo k tomu, aby dokázali skórovat. Nepovedlo se  to ani hostujícímu celku, a proto zápas skončil bez branek.

Fc Sokol  0 : 3  mdmTym

poločas        0 : 2

návštěva        12 000 (kap.12 000)

Domácím se v minulém zápase nevedlo, a proto chtěli před domácími fandy uhrát dobrý výsledek. Jenže na jejich hřiště přijel druhý tým tabulky, který má navíc dobrou formu. Vrhl se na domácí a ve 22. minutě již hosté vedli 0:2. Chvíli po změně stran přidali třetí branku a bylo rozhodnuto. Hosté zaslouženě vyhráli a bodově se tak dotáhli na první tým tabulky.

Národní  pohár

Ve 3. kole NP se nedařilo prvoligovým celkům. Dále již nepokračují: Sokol Jezevec, Abbir Wormriders, Russell Athletic, SC Santa Fe.

Pohár  OS

V poháru OS bojuje Abbir Wormriders, který je po třetím kole na třetím místě a na místo druhé ztrácí pouhý bod. Dalším zástupcem je mdmTym, který je na prvním místě s devíti body.

Pohár  OP

V poháru OP hraje Caissa Úholičky a ve skupině A  je na třetím místě. Jiskra Vratislavice ve skupině C je na místě druhém. FK Turbo Slavíkov ve skupině D je také na druhém místě. Luke boys je na druhém místě ve skupině B.