ROČNÍK: 1   VYDÁNÍ: 2, 14.5.2007   CENA: 49 pesos

Čas utíká rychle, od posledního vydání utekl již týden a tak se znovu vrací Kolumbijský nepravidelník, jehož druhé číslo nyní čtete. Znovu se zaměříme na oceánské poháry, dění v první lize a také se podíváme do 3.B ligy, kterou pro vás připravil Stouch8 (včetně rozhovoru), a na zápas reprezentace. navíc oproti minulému číslu zabrousíme i do statistik. Ale pěkně popořadě začneme tím, co se v tomto týdnu událo jako první - zápasem reprezentace.

KOLUMBIE

-

ANGLIE

15 341 natěšených diváků se rozhodlo věnovat svůj čas a přišli se podívat na zápas domácích Kolumbijců s Anglií. Ačkoli hosté byli favority, Kolumbijci svému týmu věřili a věřili ve výhru, když už ne v zápase, tak aspoň v bitce, která byla mezi fanoušky domluvena po ukončení zápasu. Již prvních 15 minut ukázalo, že oba celky dávají tomuto zápasu vysokou důležitost, protože ve snaze dostat míč co nejdále od svého brankáře se hráči na obou stranách dopustili čtyř faulů a domácí Anuar Francisco Franco dokonce dostal žlutou kartu. Domácí brankář Castiblanco inkasoval gól už v 17. minutě po nechytetelné střele Marka Frasera, ale o 9 minut později se předvedl v plné parádě, když nepodlehl Rio Lloydovi a chytil mu penaltu. Všichni fanoušci čekali, že se domácí pokusí o srovnání a jejich naděje živil D. F. Guarin, který v 31. minutě ukázkově vystřelil, bohužel brána mu byla příliš malá a tak míč skončil uprostřed hloučku anglických hooligans za anglickou bránou. Bohužel za 4 minuty začal mírnit kolumbijské naděje Mark Fraser, který se podruhé v zápase trefil do domácí brány. Vstup do druhého poločasu se domácím velmi nevyvedl, a tak v 46. minutě již na světelné tabuli svítilo skore 0:3 po další exhibiční ráně Carla Irvinga. To už domácí fanoušci nevydrželi a pustili se do rvačky s Angličanama, ačkoliv do ní ještě mělo zbývat přes 45 minut. To zaujalo i fotbalisty, kteří se na toto ''divadlo'' fanoušků dívali a všechny akce, které se v této době staly, skončily faulem. Jakmile rvačka skončila, začalo se znovu hrát a domácí to poznali, protože Stewart Clark zvýšil na 4:0 a v 76. minutě Mark Fraser završil hattrick i skore zápasu na stav 0:5. Poslední akcí, která stojí za zmínku, byla střela D. F. Guarina, která zlomila rohový praporek. Kolumbie - Anglie 0:5.

17' [0-1]

Mark Fraser

26' [0-1]

Rio Lloyd

35' [0-2]

Mark Fraser

46' [0-3]

Carlo Irvine

68' [0-4]

Stewart Clark

76' [0-5]

Mark Fraser

OCEÁNSKÁ SUPERLIGA

Tento týden se našim zástupcům v OS příliš nevyvedl, oba shodně prohráli 2:0. Sporting Mladá Boleslav se představil doma proti ghanskému Sokolu Žlutice. Ten byl dosud bez bodu, naopak Boleslav jich měla už 4 a proto byla považována za mírného favorita. Na to se však žlutičtí neohlíželi a potom, co po prvním poločase dokázali udržet remízu, se vzchopili a vyhráli 2:0. Tato remíza může Boleslav celkem mrzet, protože se mohla zbavit jednoho soupeře ve hře o postup, protože by v případě výhry od Žlutic odskočila na rozdíl v OS propastncýh 7 bodů, naopak teď jsou žlutičtí o bod za Boleslaví a tato skupina bude ještě hodně zajímavá. Naopak našemu druhému zástupci v OS FC Millwall se vůbec nedaří a prohra s LIVERPOOL FOOTBALL CLUB je toho důkazem, postup do další fáze je pro Mirecka dost nereálný, pokud bude pokračovat v podobných výkonech jako doteď.

Skupina A  B  G+ G-       Skupina D  B  G+  G-
   New Zealand Knights  7  5  2      Montyho kopáči  7  3  1
   FC Sporting Mladá Boleslav  4  3  4      LIVERPOOL FOOTBALL CLUB  4  3  2
   draci  3  5  6      Abbir Wormriders  3  1  1
   Sokol Žlutice  3  4  5      FC Millwall  1  1  4

OCEÁNSKÝ POHÁR

V druhé oceánské soutěži se našim týmům dařilo přecijen víc než zástupcům v OS. ACS Deportivo Cali.dpc si zahrálo na půdě chilského týmu bez manažera, který se do soutěže dostal pod názvem FC Lisol a o manažera přišel až v průběhu základních skupin. Hráči Deportiva proměnili svvůj zápas v exhibici a Breiner Clemente Navarro dokonce dal dvojitý hattrick. Výsledek zápasu byl jednoznačný - 7:0. Surfers Is. naopak hráli doma proti aktivními týmu Gamblerů z Modřic. I přesto procházejí i po tomto zápase stále s čistým štítem díky výhře 2:0, kterou dvěma góly zařídil James McMahon a s devíti body jsou na prvním místě svojí skupiny o pět bodů před druhými Rangers Chodov. Tento týden v OP se tedy dá znovu hodnotit jako povedený.

CPH Esperanto-Coca Bogotá CF

Absolutní šlágr kola, kdy 7860 natěšených diváků s pivem a klobásou v ruce doufalo ve vítězství domácího celku, který by si upevnil první místo. Kdo čekal gólové hody, ten byl asi zklamám, i přesto se nehrál ošklivý fotbal. Oba týmy byly skvěle defenzivně připraveny. Zlom měl přijí v 59.minutě, kdy se nechal hloupě vyloučit po druhé žluté kartě domácí Vasquez a Bogota tak měla více než půlhodinovou přesilovku, kterou však hráči využít nedokázali. A když v 81.minutě domácí Luca Manzini rozvlnil síť Ramsteijnovy branky propukla na stadionu nevídaná euforie. Coca se z tohoto šoku vzpamatovat nedokázala a prohrála.

FC Zkouřenky- FK Žatec 3:4
Zápas, kterému nechybělo takřka nic-góly, penalty, karty, začali lépe domácí, a to už ve druhé minutě, kdy dal gól Salas. Hosté se ale nesesypali a v sedmé minutě srovnal Banguera. Jenže běžela 36.minuta, kdy poslal domácí opět do vedení Zamoroka. A opět domácí neudrželi vedení dlouho a ve 41. minutě srovnal Salazar. Aby neporušil vzorec skóre, kdy jdou do vedení domácí a hosté srovnávají, nedal penaltu hostující Portocarrero. Chvilku poté se nechal vyloučit Silva s domácí mohli spřádat svoje útočné plány. Ty potvrdil v 66. minutě Ortiz, který na rozdíl od Portocarrery svou penaltu proměnil. Jenže i potřetí hosté za 5 minut srovnali, tentokrát opět Salazar, který zkompletoval svůj hattrick 5 minut před koncem a zápas rozhodl. Domácí si budou číslo 5 pamatovat zřejmě ještě dlouho.

Hagen-Coca Bogotá CF 1:2
Šlágr kola, kdy domácí tým, který rozhodně nebyl favoritem, byl velice vyrovnaným soupeřem týmu, který je adeptem na postup do druhé ligy. Běžela 13. minuta, když hosty poslal do vedení střední záložník Cocy Claudio Pirez. Jeho radost však trvala pouze 3 minuty kdy srovnal skóre Ramirez Mendoza svým prvním gólem v sezoně. Poté se hrál vyrovnaný zápas až do 57. minuty, kdy rozvlnil síť korejského gólmana Woncheho Luiz Alfredo Diaz. Pak se už žádná ze střel neujala a hosté si svojí druhou příčku podrželi.

JGKošice:   Jedině postup!
Coca Bogota CF:   Přesto, že jsme nováčci, tak postup!
Black knights Ostrava:  čelo tabulky, rozšíření stadionu a zázemí.
FCS San Marino raptors:   první trojka!
FC Zkouřenky:   Uhrát pár dobrých zápasů a nespadnout

Je vidět, že ve 3B lize je spousta odhodlaných manažerů.
Představujeme:
Jorge Alberto Guzman „Bombito“ (sami si přeložte co to znamená ve španělštině)
Tenhle kluk je postrach všech gólmanů v Kolumbii. Narodil se ve městě Cali, kde vyrůstal v rodině ropného magnáta s ruskými předky Sergeye da Guzmana a kolumbijské neznámé zpěvačky Jorgelinhy Amarillo. Po šestém kole dokonce nejlepší střelec všech kolumbijských lig pije rád portské a jí ostré nachos. Právě proto je možná tak ostrý střelec. Jeho otec má jasno: „ Bombito je odmalička tichý, nikdy nezlobil a doma poslouchal. Jeho největší průšvih? No to bylo asi když se s chlapci v deváté třídě vsadil, že pokud ho nikdo nepozve na třídní ples, tak přeběhne nahý náměstí v Bogotě. Bohužel ho žádná slečna nepozvala, akorát jeden spolužák a to se nepočítalo, tak jel autobusem do Bogoty a zpět nám ho přivezla policie. Od této doby se mu říká Bombito (prdelka)“ popsal nám jeho dětství tatínek Sergey.
Rozhovor s Werczou01 (CPH Esperanto)
Ahoj takže typicky jak ses dostala k brejku?
ahoj, k brejku mě dostal můj přítel, který hraje za Stiffteam, v současnosti je druhej v první lize Argentiny. Na začátku jsem pozorovala, že tráví na brejku celkem dost času a nebyla jsem z toho moc ráda. Poté, co mi doporučil, abych si také zaregistrovala svůj tým, jsem to ještě několik týdnů zvažovala, ale pak jsem do toho taky šla a teď mě to opravdu baví. Musím říct, že je to skvělé odreagování od mého studia. :-)

A pověz nám něco o tobě? Kolik ti je let, kde studuješ a tak?
Dobře, tak něco o mé maličkosti :-) : Je mi 24 let a studuji již šestým rokem ekonomku v Praze. Chtěla bych co nejdříve skončit, tak snad se mi to povede, i když místo učení v poslední době preferuji spíš Brejk :-) Mými zálibami je dále sport - ping pong, jóga a tae-bo

Kolik času denně na Brejku strávíš?
abych nezapomněla, samozřejmě chodím také do práce:-) Na brejku trávim tak hodinu a půl denně, ale někdy víc, záleží, zda procházím burzu, měním sestavy nebo prodávám hráče, které nabízím týmům formou přímého dopisu. Také občas sleduji, jak si vedou ostatní týmy v 3.B lize nebo procházím statistiky a články.

Koho považuješ za největší oporu svého týmu?
Jednoznačně výborného a jedinečného střelce týmu Jorge Alberto Guzmana. Musím se pochlubit, že je to nejlepší hráč dle vstřelených gólů v Kolumbii v této sezóně.

Jaké máš cíle v této sezoně?
Mým cílem č. 1 v této sezoně je postup do druhé ligy. V minulé sezoně jsem se o to také usilovně snažila, ale borci z FC Sobrance a AC Sport Team Kolumbia byli lepší, přestože byla liga napínavá do poslední chvíle. Skončila jsem nakonec třetí, ale jenom díky horšímu skóre. Bodů jsem měla stejně, jako druhý postupivší tým. Takže to mě trochu zamrzelo, nicméně to klukům přeju:-) Druhou ambicí je posílit kádr mladými perspektivními hráči a zvládnout silnou konkurenci v turnaji TotalCup, který hraji každé úterý a sobotu.

Co říkáš na legalizaci marihuany?
Jsem sice moderní žena a neřesti této doby beru s nadsázkou - taky občas zajdu do restauračního zařízení, piju a kouřím a někdy si i to brčko dám, ale pro legalizaci marihuany nejsem. Myslím, že čím dostupnější to lidem je, tím více lidí se k tomu dostane a těm, co to neberou jako příležitostnou záležitost to může i dost negativně ovlivnit život....

to zní inteligentněJ takže ti děkuju za tvůj čas a hodně štěstí v lize.
díky, také tak, ahoj :-)
1. LIGA

V 7. kole ligy dopadly zápasy víceméně podle předpokladů, Putas Bogota udrželi svoji neporazitelnost na hřišti BC Crocodiles a liga stále čekala na tým, který s ním dokáže vyválčit aspoň bod. Nejdivočejším zápasem bylo střetnutí Club Deportiov Los Millionarios - Sk Čechie Veltruby, které skončilo ve fotbale nepříliš častým výsledkem 3-4. Zajímavé také je, že zatímco domácí vyhráli jenom dvakrát, hosté ztrapnili před domácími fanoušky plných šest týmů, zápas našich zástupců v OS - Sportingu Mladá Boleslav a Millwallu skončil remízou.