* 2.RIGU NIPPON  -  KIJI 6. *

Vítejte, 5.sezóna ubíhá přímo kvapíkovým tempem a tak je tu pro vás další vydání tohoto periodika. Jak jsem naznačil na konci KIJI 5., místo týmu Ganja Goblins bude pokračovat "Tým bez manažera". Je to již druhý takový tým a myslím že to trochu snižuje kvalitu ligy. A co se dnes dočtete :

- 5.kolo -

Stadion: Smrad arena - 1 473 diváků  (kap.: 3 300)

HC Smradi  -  Cacciatore da Core duo

0  :  2

góly: 9' M.Danzai, 18' K.Makino

Utkání začalo nepřesnou střelou domácího Y.Kagabu. Po té ovládli hru hosté a dali domácímu týmu lekci z produktivity. Domácí chybovali zejména při standartních situacích soupeře a to je stálo bodový zisk. V 9.minutě neubránili při rohovém kopu M.Danzaie a ten trestal 0:1. Další chybu vyrobila obrana domácích v 18.minutě a po další standartní situaci to bylo zásluhou K.Makina 0:2. Hosté si pak bez větších potíží vítězství pohlídali a domácí stále čekají na první výhru v této sezóně.

Stadion: no coment - 4 599 diváků  (kap.: 6 900)

Spartak Tondošima  -  1.FC Kolonie Tovární

1  :  0

gól: 69' R.Moideev

Favorit ligy zavítal na útulný stadion v Tondošimě. Hosté měli od začátku mírnou převahu, ale domácí tým ač jen s deseti hráči hrál soustředěně. Hosté se proto nemohli gólově prosadit. Do druhé půle poslal trenér hostí tři nové hráče aby oživili hru favorita. A když už se zdálo, že se 1.FC nadechuje k závěrečnému tlaku, přišla 69.minuta. R.Moideev si pohrál s obráncem J.Conradem a nedal hostujícímu brankáři šanci. Zajistil tak svým gólem Spartaku cennou výhru.

Stadion: ušimisako - 3 060 diváků  (kap.: 6 600)

Nagasaki Liblice  -  FC AC AS Tokyo

0  :  1

gól: 55' E.Shunsen

Z poloviny zaplněný stadion v Liblicích byl svědkem urputného souboje. Domácí se snažili kombinační hrou vyzrát na kvalitní defenzívu soupeře. A když už své střelecké pokusy zamířily mezi tyče, s tím si poradil brankář hostí F.Direitinho. Utkání rozhodla jedna dobře zahraná standartní situace hostí, kterou přesně zakončil E.Shunsen.

Stadion: Sino arena - 3 752 diváků  (kap.: 6 300)

Wakkanai  -  tj sokol Ježík

1  :  2

góly: 42' V.Batalha - 44' a 58' R.Glover

Ze začátku opatrné utkání postupem času nabíralo na zajímavosti. Šance na obou stranách byli vyrovnané a důležité chvíle přišli před přestávkou. Po ostřelování brány hostí otevřel pohotovou střelou skóre domácí V.Batalha. Za 2 minuty však bylo vyrovnáno. Domácí obrana faulovala a R.Glover ze standartní situace vyrovnal. Stejný hráč přidal v 58.minutě další, jak se později ukázalo, vítěznou branku. Domácí borci pak už nenašli síly na zvrat.

*** UTKÁNÍ KOLA ***

Stadion: Tekkno place 23 - 8 500 diváků  vyprodáno

KFC Kamikadze Terorists  -  Lions

1  :  3

góly: 31' O.Shiokawa - 28' a 78'(p) R.Bilgin, 61' S.Mizutani

Sestava domácích, 4-4-2: I.Mutsu - K.Sanda, S.Okimoto, CH.Yano, M.M.Campos - Y.Ijiri, T.Kitao, M.E.Gomez, M.Yamanouchi - I.Uesugi, O.Shiokawa

Sestava hostí, 3-4-3: E.Fukushima - K.Shidehara, A.Borzenkov, D.Saionji - O.Soga, F.Wakai, J.Hessenthaler, I.Odaka - P.Brinker, K.Hasegawa, R.Bilgin

Vyprodaný stadion domácích Terorists očekával v jakém světle se představí nováček 2.ligy Lions. Domácí favorit začal velmi aktivně, ale M.Yamanouchi neměl v 9.minutě přesnou mušku. Hosté hru postupem času vyrovnávali a ve 28.minutě udeřili. R.Bilgin po závaru před domácí svatyní propálil vše co mu stálo v cestě 0:1. Hosté se však dlouho z vedení neradovali. O 3 minuty později to bylo zásluhou O.Shiokawy 1:1. Ale překvapivě to byli hosté kdo dál diktoval tempo hry. Domácí jakoby chvílemi nevěděli jak odolávat kombinační hře Lions, směrem dopředu toho moc nevymysleli. V 61.minutě je za pasivitu potrestal střídající S.Mizutani 1:2. Domácím nepomohla ani série střídání, hráli špatně, často faulovali. V 78.minutě vyprodukoval faul i bránkář I.Mutsu, bohužel v pokutovém území. Nabídnutou penaltu s přehledem proměnil R.Bilgin 1:3. Domácím tak zhasla veškerá naděje na bodový zisk, utkání se dohrávalo jen z povinnosti a diváci houfně opouštěli stadion. Hráči Lions byli nad síly domácího týmu a zaslouženě si odváží všechny body.

53.44%

Stadion: Samurai Halle - 5 376 diváků  (kap.: 7 200)

Tikomo Yakamoto SFC  -  FC Brahma HD

3  :  0

góly: 13' a 65' J.Arakida, 37' CH.Hiraga

V tomto nadmíru vyrovnaném utkání se projevila zkušenost domácích borců. Hosté sice ze začátku drželi krok, ale od 13.minuty jim domácí tým začal udělovat lekci z produktivity. Navíc M.Higo v bráně hostí neměl zřejmě svůj den, dva góly padli po jeho chybách. Své střelecké umění opět prokázal J.Arakida, autor dvou gólů. Domácí si za svůj výkon plný bodový zisk jednoznačně zaslouží.

Stadion: Nou camp - 6 219 diváků  (kap.: 12 300)

TJ Haná  -  * Tým bez manažera-id13448 *

7  :  0

góly: 17', 32', 36' a 76' G.Ladoe, 22', 61' a 73' R.Moelee

O vítězi tohoto duelu nebylo od samého začátku pochyb. Hanáci si schutí zastříleli, hostující tým prostě momentálně nemá výkonnost na druhou ligu. Paradoxně se o sedm branek podělili jen dva hráči.

Stadion: - 800 diváků  vyprodáno

* Tým bez manažera-id14079 -  Tulilias

0  :  2

góly: 61'(p) a 69' S.Kanegai

První utkání nového týmu bylo celkem vyrovnané. Hostující favorit si dlouho nevěděl rady a výsledek byl stále na vážkách. Až po hodině hry hosté rozhodli tento duel dvěma góly v rozmezí 8 minut. A připsali si tak povinné vítězství.

* * *

* Národní Pohár - 2.kolo *

V dalším kole Národního Poháru bylo k vidění opět nejedno překvapení na úkor favorizovaných týmů. Například lídr 1.ligy Gamba Osaka zdolal tým AC Pyšely ze 4.ligy B až v prodloužení poměrem 4:3. Z favorizovaných týmů nepostoupili do dalšího kola FC Flamestar Bukovice a FK Turbo Milano (oba 1.liga), HC Smradi, Wakkanai a Lions (všichni 2.liga).

* * *

- 6.kolo -

Stadion: U Poliho - 8 723 diváků  (kap.: 10 000)

1.FC Kolonie Tovární  -  * Tým bez manažera-id14079 *

5  :  0

góly: 50', 60' a 68'(p) J.Patrick, 6' S.Tadeshi, 55' J.Saji

Jednoznačný průběh tohoto utkání odstartoval již v 6.minutě S.Tadeshi. Domácí opanovali celé hřiště, drželi vývoj zápasu pevně ve své moci. Úplnou podobu výsledku dali ve druhém poločase a kvalitní hrou potěšili svoje fanoušky.

Stadion: U Standy Ježíků - 9 386 diváků  (kap.: 14 000)

tj sokol Ježík  -  HC Smradi

3  :  0

góly: 20' a 70' T.Sugase, 8' R.Glover

Na stadion sokola Ježík zavítal tým ze dna ligové tabulky. Hosté toužili po prvním vítězství v této sezóně. Jenže domácí tým již v 8.minutě jasně ukázal, že to nedopustí a R.Glover otevřel skóre. Navíc domácí měli stálou převahu, kterou potvrdili dalšími dvěma góly. Hosté si nakonec místo bodů odvážejí další porážku a jejich situace začíná být velmi vážná.

Stadion: San Siro - 3 925 diváků  (kap.: 8 000)

Lions  -  Nagasaki Liblice

1  :  1

góly: 12' R.Bilgin - 80' E.Takahashi

Po 5.kole vedoucí tým tabulky chtěl na svém stadionu od začátku utkání svoje postavení potvrdit. A ve 12.minutě se jim to začalo dařit díky samostatnému průniku R.Bilgina. Hosté po obdržené brance přidali, ale bránu domácích ohrozili přímou střelou až v 61.minutě. Nakonec se přece jen dočkali, v 80.minutě vystihl E.Takahashi rozehrávku domácí obrany a zařídil svým gólem dělbu bodů.

Stadion: Monty arena - 8 300 diváků  vyprodáno

FC Brahma HD  -  Spartak Tondošima

1  :  0

gól: 1' K.Friis

Tento duel dvou vyrovnaných týmů rozhodla hned první akce domácích. Hned z rozehrávky poslal D.Kelly dlouhý pas za obranu hostí a K.Friis potvrdil roli kanonýra. Po zbytek utkání dominovali obrany obou týmů, takže diváci na vyprodaném stadionu už mnoho vyložených šancí neviděli.

***  UTKÁNÍ KOLA  ***

Stadion: Deep Kofololia - 9 759 diváků  (kap.: 14 000)

Tulilias  -  TJ Haná

4  :  1

góly: 60' a 81' A.Beniskos, 5' Y.Nonomura, 28' S.Kanegai - 85' G.Ladoe

Sestava domácích, 4-4-2 : Y.Anzai - T.Kawate, S.Sahin, T.Raul Diaz, F.Ebisawa - S.Soho, D.Goldbey, T.Shimada, A.Beniskos - S.Kanegai, Y.Nonomura

Sestava hostí, 4-4-2 : H.Ekiguchi - S.Hida, T.Apostolou, Y.Yoshizawa, R.Satoya - Y.Kawaii, R.CHoshi, D.Shiokawa, I.Iijima - R.Moelee, G.Ladoe

Hosté přijeli na stadion domácích Tulilias z jasnou taktikou, získat body. Ovšem domácí fanoušci jim svými bojovnými chorály jasně dávali najevo, že to nebudou mít vůbec lehké. A od úvodního hvizdu to tak bylo. Domácí hráli těsnou obranu na obávaného kanonýra hostí G.Ladoeho. Tato taktika se jim začala vyplácet již v 5.minutě kdy Y.Nonomura křižnou střelou z levého křídla otevřel skóre 1:0. Úvodní branka nastartovala domácí tým do velkého tlaku a dalších 10 minut nepustili soupeře z vlastní poloviny. Ve 28.minutě korunovali svůj tlak podruhé. Po rychlém přenesení hry se k míči dostal S.Kanegai a pohotově zvýšil na 2:0. To už byli domácí fans na prahu karnevalových oslav. Vzduch pročesávalo množství vlajek a transparentů a stadionem se nesli vítězné písně. I do druhé půle vstoupili lépe domácí. Hosté hráli špatně a hrstka jejich příznivců svůj tým nepoznávala. Domácí soupeřovu obranu svojí aktivitou nutili k chybám a v 60.minutě znovu trestali. Na 3:0 zvýšil A.Beniskos. A domácí dál svého soupeře vůbec nešetřili, stejný hráč devět minut před koncem zvýšil už na hrozivých 4:0! Po té domácí povolili ze své aktivní hry a soupeř vstřelil alespoň čestný úspěch. Konečnou podobu výsledku dal ze standartní situace G.Ladoe. Hosté v tomto zápase zklamali a proto po zásluze zůstávají všechny body domácím Tulilias.

47.73%

Stadion: Old Tokyo - 0 diváků  (kap.: 4 100)

FC AC AS Tokyo  -  Wakkanai

3  :  0

Kontumace

Stadion: Za barákem - 5 199 diváků  (kap.: 5 700)

Cacciatore da Core duo  -  KFC Kamikadze Terorists

1  :  1

góly: 17' S.Andralas - 52' O.Shiokawa

Utkání sousedů v tabulce slibovalo napínavou bitvu. Domácí po několika šancích udeřili v 17.minutě. S.Andralas využil zaváhání obrany hostí a pohodlně skóroval. Ve 20.minutě mohli hosté srovnat, ale nabídnutou penaltu zahodil O.Shiokawa. Stejný hráč se však postaral o vyrovnání v 52.minutě, kdy pohotovou střelou z hranice velkého vápna zajistil hostům bod za remízu.

* Tým bez manažera-id13448 -  Tikomo Yakamoto SFC

0  :  1

gól: 38' D.Isayama

Hostující tým přijel v roli jasného favorita a jejich jediným cílem byl plný bodový zisk. Po celý zápas měli hráči SFC drtivou převahu, ale o výsledku rozhodla jediná branka. Ve 38.minutě zařídil vítězství hostů D.Isayama.

*** STATISTIKY ***

Máme za sebou úvodních 6 kol ligových bojů, běhěm nichž navštívilo stadiony 216 329 diváků. Průměr na jedno utkání je 4 507 diváků. Není to mnoho, ale několik stadionů se zvětšuje tak věřme že se návštěvnost zlepší.

Rekord sezóny: 4.kolo tj sokol Ježík - KFC Kamikadze Terorists ... 11 442 diváků .

Statistiku aktivity ve  střelbě na bránu vede 1.FC Kolonie Tovární ... 38 střel / 6 zápasů .

*** Rozhovor ***

Nyní vám pro vás mám rozhovor s novým koučem Národního týmu. Manažer Yokomo Takoto (Tikomo Yakamoto SFC - 2.liga ), zvítězil ve volbách když mu dalo svůj hlas 31,82% voličů.

1, Takže, nejdřív ti gratuluji ke zvolení ... doufal jsi ve vítězství ve volbách nového repre manažera? Kdybych nedoufal, že mi někdo přece jenom pošle hlas, tak bych nejspíš nekandidoval. Ale je pravda, že ve vítězství jsem tak úplně nevěřil. Byla tam spousta kandidátů včetně tehdejšího reprezentačního trenéra izumi SANA, za kterého sice Japonsko moc zápasů nevyhrálo, ale určitě byl vhodným kandidátem pro nerozhodnuté voliče.

2, Podle čeho jsi vybíral svého asistenta? Svého asistenta jsem se snažil vybírat z těch lidí, co kandidovali, jelikož mi přišli, že to tedy asi myslí s repre vážně. Proše jsem si jak hrály jejich týmy v lize a jakou asi tak uplatňují taktiku. Nakonec jsem si prošel kandidátky, to jsem se rozhodoval mezi 3 uchazeči. Zůstal mi tam Hroznoslaw, protože izumi SANA mi bylo nevhodné brát z důvodů, že právě jeho vedení národního týmu jsem kritizoval.

3, Bude pro tebe náročné skloubit práci v klubu a reprezentaci? Snad ani ne. Na klub nemám moc času, poslední posila mi přišla nevím kdy. Prostě si hýčkám moje útočné duo a zkouším co tým vydrží. Reprezentaci se budu snažit během prvních 2-3 přátelácích nějak natrvalo již uskupit a uvidí se podle výsledků, jak v čem bychom pak měli postupovat dále.

4, Chystáš se nějak výrazně obměnit kádr národního týmu? Tak to si může udělat názor každý sám. Soupiska pro první zápas je již udělaná. Je tam asi půlka hráčů, co v repre již někdy byli a ta druhá půlka doufám ukáže, že na tu repre taky má.

5, Jaké si kladeš cíle? Určitě obstojně uhrát první přátelské utkání. Také by mě potěšilo, kdyby se nám podařilo na MO postoupit ze skupiny a možná ještě dál. MS je moc daleko. Dále bych chtěl trochu skloubit japonské týmy, aby začaly trochu více spolupracovat navzájem a snad se nám podaří ještě toto funkční období obnovit informační stránky, aby byli i manažeři mimo repre informováni, co se chystá a co nás asi nemine.

6, Děkuji za tvé odpovědi a přeji ti hodně štěstí a mnoho úspěšných zápasů. .. Nemáš zač, taky gl...

*** Prvoligové střípky ***

Na čele prvoligové tabulky se nic podstatného nezměnilo. Lídr soutěže Gamba Osaka stále kraluje. V 6.kole sice poprvé ztratil body za remízu 0:0 s týmem Maruše, ale i tak má dva body náskok na druhý tým v pořadí FK Dubes 06. Tyto dva týmy navíc ještě nepoznali hořkost porážky. Obhájce titulu draci je s malou ztrátou na třetím místě. Na opačném konci tabulky jsou týmy FC THC rulez a LOST, kteří dokonce stále čekají na svou první výhru v této sezóně. Střelcům kraluje anglický snajpr ve službách FK Turbo Milano M.Tomlinson se 6 góly.

To je pro dnešní vydání vše co jsem pro vás připravil, děkuji za pozornost.