č. 2

USA

Dobrý den všem. Máme za sebou další týden a Soccer Week Vám přináší ty nejzajímavější zápasy.

REPREZENTACE

Asistentem hlavního trenéra USA se stal zkušený manažer Ladis ( Jiskra Vratislavice ).

V neděli sehrála naše reprezentace první přátelský zápas po MS. Na naši půdu přijel výběr Japonska. Utkání skončilo remízou 1:1. Náš tým dal první gól zápasu a inkasovali jsme až v 84. minutě. Celkově jsme měli územní převahu. Naopak Japonsko vystřelilo na bránu 5x, oproti našim 3 střelám.

1. LIGA

Největším překvapením dosavadního průběhu je jistě chabý výkon úřadujícího mistra ligy, týmu Abbir Wormriders. Úvod sezóny mu nevyšel. Naopak zatím bez prohry je lídr tabulky FK Turbo Slavíkov. Velmi dobře si vedou i nováčci v nejvyšší soutěži Chicago fire a Fc Sokol.

4. KOLO

SC Santa Fe    2 : 2    FC Yoncalla

poločas                   0 : 1

návštěva           10 500 ( kap. 10 500 )

Hosté v tomto ročníku ještě nedokázali zvítězit. Smůlu přijeli prolomit na hřiště SC Santa Fe. Od začátku zápasu byli aktivnější domácí, ale bez výsledku. Plány hostujících hráčů se začaly plnit ve 24. minutě, kdy Leo Cunningham dal úvodní gól zápasu. Do konce první půle to domácí opět několikrát zkoušeli, ale hostující gólman střely vychytal. 6 minut po změně stran se zaplněný stadión konečně dočkal, když Emmanuel Balderas vyrovnal na 1:1. V 57. minutě jásali opět domácí. Emmanuel Balderas ze standartní situace zvýšil na 2:1. Závěr utkání zvládli lépe hosté. V 78. minutě vyrovnali na konečných 2:2 a vybojovali bod. Domácí měli v tomto zápase jak územní, tak i střeleckou převahu, ale využít toho nedokázali.

The Hammers   1 : 2  Caissa Úholičky

poločas                     0 : 2

návštěva                   10 500 ( kap. 10 500 )

Oba týmy v této sezóně ještě nebodovaly naplno. Hostující Caissa v minulé sezóně bojovala o přední příčky, ale nyní se trápí. Hosté začali velice aktivně a v 6. minutě měli první šanci. Střela Justina Thorringtona šla však mimo tyče domácího celku. Tentýž hráč se dočkal již o 4 minuty později, když dokázal skórovat. Ve 33. minutě se radovali opět hosté. Aktivně hrající Dalibor Veleba zvýšil na 0:2. Ve druhém poločase se domácí snažili o změnu výsledku, ale pečlivá obrana hostů je nepustila do vážnější akce. 10 minut před koncem se domácí přece jen dočkali gólového zápisu. Sylvain Hartock snížil na 1:2. Bohužel to byla jediná střela na branku kterou dokázal domácí celek vyprodukovat a zápas tak skončil 1:2.

Fc Sokol   1 : 0  Russell Athletic

poločas            0 : 0

návštěva          8 500 ( kap. 8 500 )

Další zápas, kdy jeden z týmů ještě v této sezóně nevyhrál. Russell Athletic to nedokázal ani ve čtvrtém zápase a prohrál na hřišti nováčka soutěže. Hra byla v celku vyrovnaná, malou převahu, jak územní tak i střeleckou, měl hostující tým, ale využít toho nedokázal. Dlouho to vypadalo na remízu, která by byla jistě zasloužená pro oba týmy, ale domácí měli přece jen o kousek štěstí víc a hlavně také mají Anthony McEvillyho, který skóroval v 78. minutě. Fc Sokol si tak připsal svou druhou výhru a v 1. lize si jako nováček soutěže vede velmi dobře.

Abbir Wormriders 1 : 2 FK Turbo Slavíkov

poločas                        1 : 0

návštěva                   25 596 ( kap. 31 500 )

Úřadující mistr ligy Abbir Wormriders přivítal na svém hřišti lídra tabulky. První minuty patřily hostujícímu celku. Poté ale Josh Keler ve 20. minutě z první šance domácích dokázal skórovat a domácí fanoušci byli ve varu. Aktivitou ve střelbě však vítězili hosté, avšak až na ránu Erica Twellmana z 29. minuty šly všechny střely mimo bránu Abbiru. Poločas tak skončil 1:0. Začátek druhé půle se hrál spíše takticky a oko diváka tím trpělo. Až do 76. minuty si každý tým připsal pouze po jedné střele. V 76. minutě ale udeřili hosté. Jokob Kruse, který přišel na hřiště v 55. minutě, trenérovi ukázal, že jeho tah byl správný a vyrovnal na  1:1. Zkáza domácího týmu se začala rodit v 78. minutě, kdy byl vyloučen domácí Hunter John. V 84. minutě nařídil rozhodčí k nevoli domácích fandů pokutový kop pro tým ze Slavíkova a Ferreto Pozzi se nemýlil. Abbir Wormriders již nedokázal výsledek korigovat a prohrál tak 1:2. FK Turbo Slavíkov tak potvrdil svou vinikající formu v této sezóně.

poločas                          3 : 1

návštěva                        14 000 (kap. 14 000)

Petulchester United začal v této sezóně dobře a své výsledky chtěl jistě potvrdit i v tomto zápase. Na svém hřišti přivítal však těžkého soupeře, který by rád bodoval. Stadion byl zcela zaplněn a diváci tvořili fantastickou kulisu. Notně jim k tomu pomáhal výkon jejich týmu, protože již ve 4. minutě se domácí ujali vedení. Hakan Usta a 1:0. Hosté však dokázali odpovědět na nepříznivý vývoj a gólem ze 17. minuty vyrovnali na 1:1. Jenže domácí mají Hakana Ustu a ten ve 32. minutě zvýšil na 2:1, a když ve 45. minutě přidal další gól domácích Jovan Spector, zdálo se být vše rozhodnuto. Ani přestávka  hostům nepomohla se vzpamatovat a v 51. minutě Nick Bradley zvýšil na 4:1. Petulchester pak utkání dohrával v pohodě a bez větších problémů. Hosté sice v 77. minutě snížili na 4:2 a byli poté střelecky aktivní, ale domácí si výhru pohlídali a zaslouženě vyhráli.

CHICAGO FIRE 2 : 0 mdmTym

poločas                         2 : 0

návštěva                     24 290 (kap.24 290)

Tento zápas sliboval zajímavou podívanou. Nováček 1. ligy Chicago si vede velice dobře, ale stejně tak si vede i mdmTym, který tuto sezónu ještě neprohrál. Lepší vstup do zápasu měli domácí, když v 9. minutě dali gól z penalty. O devět minut později napřáhl Freddy Davis a domácí se radovali podruhé. Druhý poločas byl vyrovnaný stejně jako první, ale gólu se žádný tým nedočkal. Nejblíže k němu byli hosté, ale reprezentační hráč Marvel Cunningham trestuhodně zahodil penaltu a pohřbil tak naději na zvrat zápasu. Domácí si zkušeně náskok pohlídali a vyhráli tak 2:0.

Fc Sokol  0 : 1 Jiskra Vratislavice

poločas          0 : 1

návštěva        8 500 (kap.12 000)

Nováčel ligy Fc Sokol, který si vede velmi dobře, přivítal tým se kterým se zná z 2. ligy. Jiskra Vratislavice, vedená zkušeným manažerem a zároveň asistentem reprezentačního trenéra Ladisem však nepřijela hrát druhé housle. Doslova vletěla na svého soupeře a byl to hlavně Miroslav Krajčík, který domácí obraně připravoval horké chvilky. V 6. minutě šla jeho střela ještě mimo bránu, ale v 9. minutě se tento hráč radoval ze svého gólu. 0:1. Tento gól probral domácí a hlavně Bryan Crofts to zkoušel jak se dalo. Do konce prvního poločasu vystřelil třikrát, ale všechny střely šly mimo branku. V 60. minutě měli domácí možnost vyrovnat když rozhodčí nařídil pokutový kop proti Jiskře. Míč si postavil Kylo Testo, ale trestuhodně nedal. Do konce zápasu se opět snažil domácí Crofts, ale hosté těsný náskok udrželi a zvítězili 0:1.

poločas                        0 : 1

návštěva                     10 693 (kap.12 300)

Jediný gól zápasu padl již v 9. minutě, kdy hostující Bryan Nash dal na 0:1. Domácí měli obrovskou příležitost vyrovnat, ale nařízenou penaltu Andre Curtin nedal. Ve druhé půli kopali penaltu hosté, ale ani těm se nepodařilo ji proměnit. Zápas se poté dohrál v poklidném tempu. Hosté si zkušeně těsný výsledek pohlídali a domácí k ničemu nepustili. Odvezli si tak tři body a potvrdili svou formu. V této sezóně ještě neprohráli a patří jim zaslouženě první místo. Caissa se po výborných výsledcích v minulé sezóně zatím hledá.

Jiskra Vratislavice 1 : 0 CHICAGO FIRE

poločas                        0 : 0

návštěva                     10 500 (kap. 10 500)

Oba týmy jsou na předních příčkách tabulky a proto se čekal zajímavý zápas. Jiskra nastoupila v deseti a i tak měla celkově územní převahu. V první půli to byl především John Testo, který hýřil aktivitou, ale ani jedna z jeho střel neskončila v brance soupeře. První gól padl až v 78. minutě, kdy už se zdálo, že se týmy rozejdou smírně. Tomu však zabránila domácí opora Miroslav Krajčík a Jiskra se ujala vedení. Chicago se poté ještě snažilo vyrovnat, ale ani jedna střela Kevina Goodsona ke zkorigování výsledku nevedla. Jiskra tedy zvítězila a bodově se dotáhla na třetí Chicago.

Abbir Wormriders  1 : 3  FC Yoncalla

poločas                            1 : 2

návštěva                          24 306 (kap.31 500)

Velkou územní převahu měl domácí tým. Míč měl v držení 58,46%, domácí vyslali 6 střel na branku a 7 mimo. Stačilo to pouze na jediný gól, který navíc padl z pokutového kopu. Hosté vystřelili také 6 x na branku soupeře, ale 3x byli úspěšní. FC Yoncalla tak vyhrála a je to první výhra tohoto týmu v této sezóně. Abbir se i nadále v lize trápí a marně čeká na formu, kterou měl minulou sezónu.

X-Shade-X ( FK Turbo Slavíkov )

Vstup do sezóny ti vyšel přímo fantasticky. Jaká je nálada v mužstvu a co děláš pro to, aby to týmu vydrželo?

"Vstup do sezóny vyšel nad moje nejlepší očekávání. Nálada v týmu je přímo skvělá a doufám, že jim to vydrží co nejdýl. Takhle dobře naladěné své hráče jsem již dlouho neviděl. Pro to aby to vydrželo děláme co nejvíc...od společných akcí až po..no to už si domyslí každý jak chce :)"

Dean ( Abbir Wormriders )

Začátek sezóny asi nevyšel podle tvých představ. Od mistra ligy každý čekal víc. Jaká je příčina nevýrazných výsledků a jak se snažíš změnit tento nepříznivý vývoj?

"No v podstatě se mi nedaří jen v lize, kde moji hráči nejsou schopní dát gola a naopak hodně inkasují, i když jsou v zápase lepší a s tím se bohužel moc dělat nedá, takže zkouším měnit rozestavení a upravuji různé taktické pokyny. Snad ta smůla z našich kopaček spadne a začne se opět dařit."