č. 1

USA  1. LIGA

Vážení manažeři. Opět začal kolotoč v podobě zápasů. Zápasů ligových, boj o Národní pohár a pro některé souboje v poháru OS nebo OP. Soccer Week Vám jako vždy přináší ty nejzajímavější okamžiky. Vítejte v nové sezóně.

Na úvod musím začít velkou událostí v reprezentaci. Uplynuly totiž dvě sezóny a to znamená, že se konaly nové volby. Dosavadní hlavní trenér Noski opětovně nekandidoval. Pravdou je, že reprezentace USA žádné výrazné výsledky na Mistrovství Oceánie ani na Mistrovství světa neměla. Kandidátů se přihlásilo celkem devět. Mezi nimi také dosavadní asistent Dean. Ten také volby vyhrál a to dosti přesvědčivě. Získal 46,67 % a bude tak u naší reprezentace pokračovat v roli hlavního trenéra. Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů.

Musím zde ale také vyjádřit velké zklamání z účasti ve volbách. Volit přišlo pouhých 25% manažerů. Kdo je zklamán stejně jako já, zkusím ho trochu utěšit. Byly země, které měly účast ještě menší.

Ještě než se rozepíši o jednotlivých kolech, uvedu pár faktů před začátkem.

Vítězem minulého ročníku byl tým Abbir Wormriders ( Dean )

Vítězem NP se stal tým Abbir Wormriders ( Dean )

Sestoupil MFK Zemplín Michalovce a Fk PLAŇANY HOLGANS

Do 1. ligy postoupilo CHICAGO FIRE ( jedle ) a Fc Sokol ( Sokolik )

Do poháru OS se probojoval tým Abbir Wormriders ( Dean ) a mdmTym ( mdmT )

Do poháru OP se probojoval tým Caissa Úholičky ( Honza FRM ), Jiskra Vratislavice ( Ladis ), luke boys ( Luke ), FK Turbo Slavíkov ( X-Shade-X )

1. KOLO

2 : 2

Caissa Úholičky      Jiskra Vratislavice

Zápas dvou týmu, kteří se v minulé sezóně umístily do pátého místa. Oba zárověň hrají v poháru OP. Zápas začal před 12 300 diváky. Ti již ve 13. minutě mohli jásat, neboť domácí Andre Curtin skóroval. Radost vydržela přesně 15. minut. Wade Dempsey z hostujícího týmu vyrovnal. Ve druhé půli opět Wade Dempsey překonal domácího brankaře a Jiskra vedla 1:2. Domácí však urputně bojovali a v 76. minutě Justin Thorrington vyrovnal na konečných 2:2

0 : 0

FK Turbo Slavíkov                  mdmTym

I tento zápas byl zápasem dvou pohárových účastníků. Slavíkov hraje OP, mdmTym OS. V tomto zápase pracovaly obrany obou týmů naprosto perfektně. Oba týmy vystřelily na branku pouze jedenkrát. Mírnou územní převahu měl Slavíkov, ale ke gólu to nevedlo. Zápas tak skončil zaslouženou remízou.

1 : 2

CHICAGO FIRE               Abbir Wormriders

Nováček nejvyšší soutěže přivítal ve svém prvním zápase na domácím hřišti úřadujícího mistra ligy a začal velice dobře. Ve 27. minutě se ujal vedení. Ve 37. minutě uviděl domácí Leo Schmid červenou kartu a musel ze hřiště ven. Možná to rozhodlo o dalším vývoji utkání. Abbir Wormriders dokázal využít početní převahy a v 54. minutě vyrovnal. Už už to vypadalo, že tento výsledek vydrží až do konce, ale hostující hráč Kei Rimando dokázal dát dvě minuty před koncem vítězný gól.

0 : 1

FC Yoncalla                     Fc Sokol

FC Yoncalla minulou sezónu útočila na double. Ztráta formy v posledních zápasech ji odsunula až do středu tabulky. V prvním zápase přivítala na svém hřišti nováčka nejvyší soutěže. Favorit byl jasný, ale jen na papíře. Fc Sokol gólem z 20. minuty senzačně vyhrál. Tento výsledek byl jedním z nej. překvapením úvodního kola.

luke boys                    FK Turbo Slavíkov

Velmi zajímavý zápas. Hosté nastoupili v deseti. Domácí tým v 9. minutě neproměnil penaltu a možná právě to ovlivnilo další průběh zápasu. Ten byl naprosto jednoznačný ve prospěch hostujícího týmu. Slavíkov vystřelil na branku 5x a dal pět gólů. Fantastická bilance. Domácí nevyužili ani velké územní převahy. ( 57,02% - 42,98% )

10

Abbir Wormriders         Caissa Úholičky

Přes 24 000 diváků se přišlo podívat na svůj oblíbený tým. Hosté naproti tomu chtěli po remíze na domácím hřišti v minulém zápase uhrát dobrý výsledek. Jenže byli velmi nevýrazní. Ani jedna střela na bránu soupeře hovoří za vše. Drželi však remízu, ale jen do té doby, než byl vyloučen jejich hráč. To již tlaku domácích podlehli a v 70. minutě se mohli domácí radovat. Radovali se i po skončení zápasu z těsné výhry 1:0

2 : 1

mdmTym                        FC Yoncalla

MdmTym byl v tomto utkání jasným favoritem. FC Yoncalla se stále trápí a jeho trápení pokračovalo. Domácí se díky reprezentačnímu útočníku Marvelu Cunninghamovi dostali do vedení v 41. minutě. V 70. minutě Mark Fraser zvýšil na 2:0 a zdálo se být rozhodnuto. Utkání se zdramatizovalo už o minutu později, když hosté snížili na 2:1. MdmTym ale zvládl situaci a udržel těsný výsledek.

Sokol Jezevec               Abbir Wormriders

Domácí Sokol zvolil proti Abbiru spíše defenzivní taktiku jen s jedním útočníkem. Naproti tomu Abbir nasadil útočníky hned tři . Jenže zápas měl vcelku jednaznačný průběh. 2. minuta a Sokol vedl 1:0. 21. minuta a 2:0. 32. minuta a domácí se radovali potřetí. Všechny tři góly vstřelil Tom Addo, nová posila Sokolu. Abbir ještě do poločasu stačil snížit. Ve druhé půli žádný gól nepadl a utkání tak skončilo 3:1.

0 : 2

petulchester United                 mdmTym

Zápas týmů, které v prvních dvou kolech neprohrály. Mírným favoritem byl mdmTym a průběh utkání tomu nasvědčoval. Ve 27. minutě hosté dali svůj první gól. 4 minuty po přestávce zvýšili svůj náskok na 0:2 a když byl v 52. minutě vyloučen domácí hráč, bylo o výsledku zápasu rozhodnuto. MdmTym tak potvrdil velice dobrou formu na začátku sezóny.

3 : 1

CHICAGO FIRE                      luke boys

Ambiciózní nováček nejvyšší soutěže nedal hostujícímu týmu šanci. Již v 10. minutě vedlo Chicago 1:0. Luke boys se sice podařilo za 9 minut srovnat na 1:1, ale domácí ve 21. minutě bleskově odpověděli a zvýšili na 2:1. Výsledek pečetili v 74. minutě a potvrdili tak jasnou převahu v tomto zápase. Luke boys ani na třetí pokus nedokázal v této sezóně zvítězit.

2 : 2

Caissa Úholičky                SC Santa Fe

Caissa je tým, který v minulé sezóně bojoval o titul. Letos má z prvních dvou zápasů pouhý bod. Takový vstup do nového ročníku chtěli hráči určitě napravit v tomto domácím zápase, ale nedokázali udržet vedení 1:0 ze 4. minuty a poté ani vedení 2:1 z minuty 80. Santa Fe dokázal vždy vyrovnat a odvezl si z Úholiček bod.

Další zápasy 3. kola : FC Yoncalla - The Hammers                   1 : 1

FK Turbo Slavíkov - Tým bez manažera   3 : 0

1. FC Lhota - Fc Sokol                            0 : 0

Russell Athletic - Jiskra Vratislavice           0 : 0