* 2.RIGU NIPPON - KIJI 4. *

Vítám vás opět u čtení těchto novin. Na úvod bych se rád omluvil manažerovi týmu draci -  aqymu. Neůmyslně jsem ho přejmenoval, místo aqy jsem psal agy. Ještě jednou se za toto nedopatření omlouvám. A co jsem dnes pro vás připravil :

- 1.kolo 2.ligy

- ohlédnutí za předkolem OS a OP, 1.kolo OS

- 2.kolo 2.ligy

- Národní Pohár

* * *

- 1.kolo -

Stadion: Tekkno Place 23  -  6197 diváků  (kap.: 8500)

KFC Kamikadze Terorists  -  * Tým bez manažera *

5  :  0

góly: 13' 23' a 28' O.Shiokawa, 44' T.Kitao, 70' I.Matsuo

Domácí hostili na úvod sezóny zřejmě nejslabší tým 2.ligy. Vytrvalou nátlakovou hrou nedali soupeři žádnou šanci a s chutí si zastříleli. O osudu utkání bylo rozhodnuto již v prvním poločase. Hosté vystřelili na bránu domácích za celých 90 minut pouze jednou a to nemohlo stačit na přijatelný výsledek.

-

Stadion: Khrang stadium - 0  (kap.: 2500)

Ganja Goblins  -  nagasaki liblice

0  :  3

Snadnou cestu za třemi body měli hráči z liblice, domácí Ganja ani nenastoupila. Podle nepotvrzených zpráv domácí hráči stávkují kvůli nevyplaceným mzdám.

-

Stadion: u Poliho - 6500 diváků  vyprodáno

1.FC Kolonie Tovární  -  tj sokol Ježík

2  :  0

góly: 11' a 24' S.Tadeshi

Domácí kanonýr S.Tadeshi rozhodl toto utkání svými dvěma góly již v prvním poločase. Domácí tým měl po celý zápas mírnou převahu a potvrdil roli favorita. Hosté působili unaveným dojmem a soupeři cestu za třemi body velmi usnadnili.

-

Stadion: No coment - 3499 diváků  (kap.: 5100)

Spartak Tondošima  -  Lions

0  :  2

góly: 7' P.Brinker, 85' K.Hasegawa

Nováček 2.ligy předvedl velmi kvalitní výkon a nedal domácímu Spartaku šanci. Úvodní gól P.Brinkera hned v úvodu dal celému zápasu jednoznačný ráz. Po přestávce si hosté dovolili neproměnit pokutový kop, ale v 85.minutě vstřelil tříbodovou pojistku K.Hasegawa.

-

***  UTKÁNÍ KOLA  ***

Stadion: Nou camp - 5300 diváků  vyprodáno

TJ Haná  -  Wakkanai

4  :  3

góly: 27', 33', 40' a 53' G.Ladoe - 29' a 74' V.Batalha, 70' K.Ogura

Sestava domácích, 4-4-2 : H.Ekiguchi - S.Hida, T.Apostolou, I.Ruman, R.Satoya - R.Choschi, Y.Kawaii, R.Moelee, I.Iijiima - S.Nakazawa, G.Ladoe

Sestava hostí, 4-3-2 : J.Sunada - J.Kate, Y.Wakatsuki, N.Isobe, M.Vermaelen - I.Monomonoi, N.Aori, I.Umehara - V.Batalha, K.Ogura

Za příjemného jarního počasí, nastoupili hosté zřejmě chybou manažera jen v deseti hráčích. Ale i tak předvedli před vyprodaným hledištěm bojovný výkon. Nepůsobili jako obětní beránek, ale rovným dílem přispěli k velice zajímavé podívané. Utkání začalo ve svižném tempu a hned ve 2.minutě vyzkoušel domácí S.Nakazawa pozornost J.Sunady v bráně hostí. V 7.minutě oplatil stejnou mincí hostující K.Ogura, ale i strážce domácí svatyně H.Ekiguchi  byl pozorný. Gólové hody odstartoval v 27.minutě G.Ladoe. Od S.Nakazawy dostal přesnou přihrávku mezi obránce a zavěsil 1:0. Jenže hned po rozehrání překvapili hosté domácí obranu rychlou kombinací a V.Batalha vyrovnal 1:1. Ve 33.minutě ale opět strhl vedení na stranu domácích střelecky disponovaný G.Ladoe. Zpracoval si centrovaný míč a nikým neatakován skóroval 2:1. Ve 40.minutě se odehrála akce jako přes kopírák té, která předcházela první brance domácích. Přesná přihrávka mezi stopery hostí a kdo jiný než G.Ladoe zvýšil na 3:1. G.Ladoe zakončil své galapředstavení v 53.minutě. za půlkou převzal míč, předvedl krátký sprint  a z 25 metrů napřáhl - 4:1! Po té domácí polevili ve své aktivitě a na tribunách se oslavovalo vítězství. Ale hosté koncovku zápasu zdramatizovali. Nejprve v 70.minutě K.Ogura po nenápadné akci vsítil druhý gól hostí a v 74.minutě po hrubce domácí obrany dokonce snížil na rozdíl jednoho gólu V.Batalh 4:3! A to nebylo vše. V 91.minutě měl na kopačce vyrovnání Y.Kawaii, ale netrefil míč ve své šanci ideálně a tak domácí své vítězství uhájili. Hvězdou utkání byl jednoznačně vyhlášen G.Ladoe - autor čtyř branek.

góly: 2' a 39' S.Kanegai - 6' a 44' E.Shunsen, 81' K.Sakubara

Velice napínavé utkání se odehrálo na domovském stánku týmu Tulilias. Nutno podotknout, že tento duel byl také velmi nečistě vedený - 21 faulů (10:11)! Domácí šli do vedení již ve 2.minutě, ale hosté o čtyři minuty později srovnali. Pak to byl spíše boj o střed hřiště. Do přestávky padl na každé straně jeden gól a ve druhém poločase se dal očekávat litý boj o vítězství. Nakonec zajistil hostům tři body pohotovou střelou v 81.minutě K.Sakubara.

-

Stadion: Monty arena - 4800 diváků  vyprodáno

FC Brahma HD  -  Cacciatore da Core duo

1  :  0

gól: 57' J.G.Ricaurte

Další nováček 2.ligy přivítal na svém stadionu ambiciózní tým Cacciatore da Core duo. Hosté vinou manažerské chyby hráli celé utkání v deseti lidech. I tak byli ale domácím velmi vyrovnaným soupeřem. Zápas rozhodla jedna z mála povedených střel po zmatcích v obraně hostí.

-

Stadion: Samurai Halle - 2808 diváků  (kap.: 7200)

Tikomo Yakamoto SFC  -  HC Smradi

2  :  2

góly: 3' CH.Hiraga, 88' J.Arakida - 11'(p) a 91'(p) L.Kazmierczak

Před nejnižší návštěvou kola se odehrál velice zajímavý duel. Domácí tým, jeden z favoritů ligy, měl drtivou převahu. A ve 3.minutě šli po velice precizní kombinační souhře do vedení. Ovšem hosté vzápětí z přísně nařízeného pokutového kopu za nastřelenou ruku vyrovnali. Pak domácí borci zahazovali jednu šanci za druhou. Až v 88.minutě dal J.Arakida na 2:1 a domácí začali oslavovat tři body. Jenže v 91.minutě přišel šok. Obrana domácích ve vápně faulovala a L.Kazmierczak svou druhou proměněnou penaltou vyrovnal na konečných 2:2!

-

Tento týden se také nesl ve znamení losování hlavní fáze Oceánské Superligy a Oceánského Poháru. Bohužel japonské kluby v předkolech neuspěli. Ať už byli soupeři nad jejich síly, nebo se od nich odvrátilo sportovní štěstí, ani jeden z klubů se do základních skupin neprobojoval. Čest japonské klubové kopané bude hájit pouze Mistr ligy - tým draci. Ovšem skupina v níž se nachází nebude jistě procházkou růžovým sadem. Však posuďte sami - Sokol Žlutice (3.místo - Ghana), New Zealand Knights (2.místo - Austrálie) a FC Sporting Mladá Boleslav (Mistr Kolumbie). To jsou konečná umístění těchto týmů ve 4.sezóně. My můžeme jen doufat, že draci disponují dostatečně kvalitním a širokým kádrem. Čekají ho velmi náročná utkání. Takže to pro manažera aqyho bude boj na několika frontách.

1:kolo OS Stadion:  dragon area - 10500 diváků  vyprodáno

draci  -  Sokol Žlutice

2  :  1

góly: 38'(p) a 63' J.Parra - 87' J.Gichte

Před vyprodaným domácím stadionem, byli domácí borci od začátku aktivnějším týmem. Soupeř se soustředil na defenzívu. Ale občas jejich obranná hra působila trochu chaoticky. Toho domácí hráči využili v 38.minutě. Přísně nařízenou penaltu proměnil domácí kanonýr J.Parra a od této chvíle domácí hráči na hřišti úplně kralovali. Hru měli pevně pod kontrolou a výsledek pojistili v 63.minutě. Hosté korigovali na přijatelný výsledek až v samém závěru zápasu.

* * *

-2.kolo-

Stadion: San Siro - 2930 diváků  (kap.: 4500)

Lions - Tikomo Yakamoto SFC

1  :  1

góly: 40' F.Tsikos - 76' J.Arakida

Do utkání lépe vstoupili domácí a hostující tým se bránil pouze nečistou hrou. Výsledkem mírné převahy bylo několik standartních situací, které hráči Lions nevyužili. Až přišel rohový kop ve 40.minutě a přesnou hlavičkou otevřel skóre F.Tsikos. I když byl stejný hráč po přestávce vyloučen, byli to domácí kteří nadále diktovali tempo hry. Ale body se nakonec dělili, hosté z ojedinělé akce vyrovnali na konečných 1:1.

-

Stadion:   -  800  vyprodáno

* Tým bez manažera * - FC Brahma HD

0  :  5

góly: 25' a 39' J.G.Ricaurte, 57' a 61' K.Friis, 65' M.Primo

Jednoznačné vítězství hostujícího týmu. Domácí pod stálým tlakem neměli žádnou šanci na úspěch. A to ještě hostující J.Bombiak v první půli neproměnil pokutový kop.

-

Stadion: ušimisako - 4410 diváků  (kap.: 6600)

Nagasaki Liblice - Wakkanai

1  :  0

gól: 37' T.Wakai

Domácí rozehráli tuto partii velmi ofenzivně. Rychlými kombinacemi dostali soupeře pod stálý tlak. Tuto převahu korunovali parádním gólem ze 30 metrů. I když po přestávce hosté několikrát vystrčili růžky, skvěle fungující obrana domácích žádnou komplikaci nepřipustila. Velmi aktivní byl zejména útočník domácího týmu O.Karube - 8 střeleckých pokusů.

-

Stadion: Old Tokyo - 4100 diváků  vyprodáno

FC AC AS Tokyo - Spartak Tondošima

1  :  0

gól: 10' M.Baird

Tomuto utkání předcházeli střety fanoušků obou klubů před branami stadionu. Bojovná nálada se přenesla i na stadion. Na hřišti se občas jiskřilo a rozhodčí měl s hráči plné ruce práce. Vítězná branka domácích padla již v 10.minutě, po přímočaré akci skóroval skotský útočník M.Baird.

-

***  UTKÁNÍ KOLA  ***

Stadion: Smrad arena - 2088 diváků  (kap.: 3300)

HC Smradi - KFC Kamikadze Terorists

1  :  2

góly: 2' L.Kazmierczak - 4' a 22' I.Uesugi

Sestava domácích, 3-5-2 : P.Jarczyk - F.Costa, J.Maita, K.Minamoto - T.Yanagawa, T.Kawagichi, B.Estrela, Y.Katsuchika, N.Ishimura - L.Kazmierczak, Y.Kagabu

Sestava hostí, 3-5-2 : I.Mutsu - H.Lambay, CH.Yano, M.Marques Campos - Y.Ijiri, T.Kitao, S.Okimoto, M.Enguix Gomez, M.Yamanouchi - I.Uesugi, O.Shiokawa

Tento duel měl raketový úvod. Někteří diváci ještě ani nezaujali svá místa a už padali góly. Hned po rozehrání ze středového kruhu dostal pas za obranu hostí L.Kazmierczak a nedal zkoprnělému brankáři šanci 1:0.Jenže vzápětí bylo srovnáno. I.Uesugi bez povšimnutí domácí obrany prošel až do šestnáctky a vyrovnal na 1:1. Hra měla strhující tempo, útoky se přelévali z jedné strany na druhou a diváci se rozhodně nenudili. Ve 22.minutě donutili hosté, svým aktivním přístupem domácí obranu k chybné rozehrávce. A I.Uesugi podruhé prokázal, že góly střílet umí 1:2.To nastartovalo domácí tým do velkého tlaku. Dalších 15 minut nepustili hosty z drtivého sevření. Ale jak už to tak bývá, ojedinělá akce hostí, kterou zastavil strážce domácí svatyně jen za cenu faulu - penalta. Jenže P.Jarczyk svou chybu vzápětí napravil a střelu vyrazil. Druhá půle byla rozkouskovaná častým střídáním, ale i tak se bylo na co dívat. V 79.minutě po závaru, zastavila hostující obrana šanci domácích faulem. Takže výhodu pokutového kopu měli i domácí. Y.Kagabu ji však také neproměnil a zahodil tak poslední šanci domácích získat alespoň bod za remízu. Hosté konec zápasu odehráli takticky velmi dobře a zaslouženě si odvážejí všechny tři body.