Vítám Vás opět u zpravodajství ze Země vycházejícího Slunce,samurajů a monumentální hory Fujiamy.A co jsme dnes pro Vás připravili:

- rozbory zápasů

- rozhovory s manažery 1.ligy

- představování manažerů 2.ligy

* * *

Druhým soupeřem našeho týmu byl silný celek Argentiny.Náš národní tým,pokud chtěl pomýšlet na postup,musel bezpodmínečně zvítězit.Před návštěvou 31 330 diváků se odehrával kvalitní ofenzivní duel s množstvím krásných gólů.

ARGENTINA - JAPONSKO

5 : 3

Sestavy :

Bujan-J.L.Carrusca,Pareja,Salvatierra,Crosa-Lussenhoff,Cocca,Bonvin,Licht- Alvarez,E.Carrusca

Shimazu-Urogataya,Saizawa,Isayama,Mizutani-Komatsu,Satake,Katsumata-Komagata,Nanami,Shizuma

Argentinci začali ve velkém stylu a J.M.Alvarez hned v úvodu naznačil,že bude pro naši obranu velkou hrozbou.Ale první udeřili reprezentanti ze Země vycházejícího Slunce.F.Licht na půlce fauloval,R.Urogataya rychle rozehrál a T.Komagata křižnou střelou prostřelil gólmana Argentiny 0:1.Dlouho jsme se však s vedení neradovali.T.Isayama dvakrát neuhlídal J.M.Alvareze a ten v rozmezí 5 minut otočil skóre 2:1.Naše hráče to však nezlomilo a prokázali bojovné srdce Samurajů.M.Shizuma neohroženě vnikl do vápna soupeře,B.Pareja jej fauloval-penalta!Sám postižený ji bezpečně proměnil 2:2.A to nebylo vše.A o chvíli později T.Komagata nádhernou střelou z 22 metrů opět strhl vedení na naši stranu 2:3.Po přestávce tempo hry mírně opadlo.A jako by to naše hráče ukolébalo,vyrobili dvě fatální chyby v obraně,které zřejmě rozhodli toto utkání.V 68.minutě E.Carrusca po rohovém kopu a v 71.minutě J.M.Alvarez strhli vedení na stranu Argentiny 4:3.Závěr utkání měl strhující tempo.Naši hráči dřeli,snažili se vyrovnat,ale v 90.minutě dal E.Carusca výsledku konečnou podobu 5:3.

střely na bránu   8:4

střely mimo bránu   5:3

fauly   8:10

žluté karty   3:3

červené karty   0:0

* * *

V posledním zápase základní skupiny čekal naše hráče nepříjemný tým Ghany.Zástupci "černého kontinentu" potřebovali k postupové jistotě získat bod.

JAPONSKO - GHANA

2 : 1

Sestavy :

Rahman-Barnes,Mordeku,Donkor Oppong,Hagan-Boahen,Agyemang,Afoakwa-Quansah,Attram,Tetteh

Někteří diváci ještě ani nezaujali svá místa a už padl gól.To Y.Satake potáhl míč středem hřiště,přihrál úplně volnému CH.Nanamimu a ten nechytatelnou bombou zavěsil 1:0.Hráči Ghany se vrhli do útoku.V 16.minutě po zmatku v naší obraně,využil špatného vyběhnutí brankáře S.Shimaza A.Tetteh.Jeho technický oblouček skončil v naší síti 1:1.Po té se hra zklidnila a až do přestávky divákům nic dramatického nepřinesla.I po přestávce bylo vidět,že remíza hráčům Ghany náramně vyhovuje.To odmítl CH.Nanami.Po kombinační souhře ve středu hřiště poslal přesnou přihrávkou do šance D.Obinatu.Toho v pokutovém území fauloval brankář B.Rahman.Faulovaný D.Obinata nabídnutou penaltu proměnil s jistotou 2:1.Afričtí fotbalisté už nenašli síly na vyrovnání a tak hráči ze Země vycházejícího Slunce před průměrnou návštěvou (15 554 diváků) zvítězili.

* * *

Při hodnocení vystoupení našich hráčů na tomto šampionátě musíme vycházet z úvah reprezentačních trenérů.Jejich přáním bylo postoupit ze základní skupiny.Po úvodním debaklu od Paraguaye zavládl v našich srdcích zmatek a strach z totálního výbuchu.Celkové vystoupení národního týmu Japonska je zklamáním.Závěrečná výhra nad Ghanou nic nemění.Nejslabším článkem byla jednoznačně obrana.Reprezentační komise toto musí projednat a najít řešení aby náš tým byl na příštím šampionátě mnohem silnější.

* * *

* ROZHOVORY *

Náš redaktor vyzpovídal dva manažery prvoligových týmů,kteří mu ochotně odpovídali.

FK Turbo Milano (Little Mila)

1, Ve 4.sezóně ti pohárové příčky unikly o pouhý bodík,byl jsi hodně zklamaný?

- "Ovšem,že mě to naštvalo ... ale ne moc".

2, Jaké jsou tvoje cíle v 5.sezóně?

- "Chtěl bych se umístit do třetího místa".

3, Jsi spokojený se svým klubem? (hráči,stadion,zázemí,apod.)

- "Myslím,že mámjeden z nejlepších týmů v Japonsku.Tři moji hráči jsou v reprezentaci.Podle mě mám i nejlepší stadion,takže jsem velmi spokojen".

FKL Walthamstow Vysoke Myto (Alexi Laiho)

1, Postoupil jsi mezi elitu jako vítěz 2.ligy ... sleduješ již nyní své budoucí soupeře?

- "Své budoucí soupeře nijak zvlášť nesleduji,jen tak letmo jsem zjišťoval jaké mají hráče".

2, Jaké si kladeš cíle v 1.lize?

- "Pro první sezónu v 1.lize mám hlavní cíl v budování stadionu a zázemí.Předpokládám,že bych mohl hrát někde ve středu tabulky".

- "S hráči jsem spokojený,podařilo se mi složit dobrý tým.A i když jsem nedisponoval nejsilnějšími hráči,přesto jsem dokázal zvítězit.Stadion prochází úpravami,které budou probíhat po celou sezónu".

* PŘEDSTAVUJEME MANAŽERY 2.LIGY *

Tulilias ( Alois Tupohlav )

Jsem znám jako Alois (nebo Alois Neználek), ale pravé jméno mé je Kamil a tento svět obohacuji svojí přítomností již 23 let. V tomto čase jsem se začal věnovat mnoha zálibám, z nihž momentálně je na vrcholu volejbal, studium vesmíru, památky, turistika či pouhé psaní veršů (raději nebudu jmenovat vše). Avšak jen záliby nejsou to co dělám, již i pracovní místo mám...