č. 9

Titul pro Abbir Wormriders

Manager Dean může být hrdý nejen na své mužstvo, ale i sám na sebe. Získal totiž poprvé ve své historii titul mistra ligy. Navíc bude bojovat v prestižním OS poháru. Jeho sezóna však nekončí. Místo dovolené a velkých oslav bude jako asistent hlavního trenéra bojovat s naším národním týmem na MS v Itálii, které začne 9.4. 2007.

Finále OS poháru

Ve finále OS poháru bojoval mdmTym, který bohužel nestačil na ADC Cruzeiro de Paraguaya a prohrál 1:2. I tak je to ale pro mdmTym velký úspěch dostat se až do finále. Také se ukázalo, že v USA jsou velmi kvalitní týmy.

MFK Zemplín Michalovce        Sokol Jezevec

Důležitý zápas pro MFK, který by udržel jeho naděje na záchranu. Ve vyrovnaném zápase však Zemplín nedal v 9. minutě penaltu a když Sokol v 75. minutě vstřelil gól, bylo rozhodnuto. Zemplín navíc přišel v 82. minutě o jednoho z obráců, který viděl červenou kartu. Po tomto zápase bylo jasno o prvním sestupujícím. Zemplínu se tato sezóna nepovedla a jistě bude usilovat o brzký návrat do 1.ligy.

2 : 0

FC Yoncalla             SC Santa Fe

Zápas ve kterém nešlo prakticky o nic. Santa Fe měl od sestupových příček dostatečný náskok a FC Yoncalla již nemohla promluvit do umístění na  příčkách zajišťujících boj o poháry. Yoncalla přestřílela soupeře 9 - 2 střelami na branku, ale své oba góly dala z pokutových kopů!

3 : 3

FK Turbo Slavíkov      petulchester United

Slavíkov bojoval o umístění na příčkách, které zajišťují případnou účast v pohárech. Petulchester byl naopak v klidu ve středu tabulky. Aktivnější podle očekávání byli domácí. Svůj cíl na zisk tří bodů v prvním poločase splnili. I když od 19. minuty prohrávali, dokázali domácí dvěma brankami Ferretto Pozziho otočit výsledek a vyhrát tak první poločas 2:1. Ihned po přestávce domácí zvýšili na 3:1 a zdálo se, že tři body jsou jisté. Jenže domácí polevili a petulchesteru stačily tři minuty na vyrovnání. Domácí se již nestačili vzpamatovat a tak před více jak 26 000 diváky předvedli jak ztratit vyhraný zápas.

2 : 2

Russell Athletic        Jiskra Vratislavice

Jiskra, která bojovala o pohárové příčky začala velmi dobře. Ve 4. minutě vedla 0:1 a když ve 30. minutě zvýšila na 0:2, zdálo se že si odveze plný bodový zisk. Ve druhém poločase to dlouho vypadalo, že je již rozhodnuto, ale v 70. minutě udeřili domácí a snížili na 1:2. V 90. minutě pak přišel šok pro hostující tým, když rozhodčí nařídil proti nim pokutový kop. Míč si postavil Nelson Watson a nezaváhal. Jiskra tak remizovala, ale k zisku tří bodů měla velmi blízko.

3 : 0

luke boys        Fk PLAŇANY HOLGANS

Zápas, který sliboval velkou bitvu. Na jedné straně luke boys,  tým bojující o poháry, na straně druhé Fk Plaňany, tým, který bojuje o udržení. Jenže velký zápas se nekonal. Fk Plaňany z neznámého důvodu kontumovaly zápas. V jejich týmu se neobjevil brankař. Luke boys měli tedy tři body velmi lehce nabyté.

2 : 1

Caissa Úholičky        Abbir Wormriders

Boj o přední příčky začali lépe hosté. 38. minuta a 0:1. Domácí, hnáni za úspěchem 12 300 diváky, odpověděli už za 3 minuty. Poločas tedy skončil 1:1. 5 minut po přestávce udeřili opět domácí, když na 2:1 skóroval Apostolos Passalis. Do konce utkání se již nic nestalo a zápas tak skončil výhrou domácích. Ti byli aktivnější i střelecky ( 6 - 1 ) a vítězství si zasloužili.

2 : 1

1. FC Lhota         FC Red Devils

Oba týmy byly ohroženy sestupem. Lhota svým vítězstvím udělala k záchraně velký krok. Od začátku byla aktivnější a k vítězství tento klub hnalo i 9 500 diváků, kteří se na zápas přišli podívat.

0 : 1

The Hammers            mdmTym

Pro domácí to byl důležitý zápas, avšak i hostujícímu mdmTymu, který byl stále v boji o titul, šlo o hodně. Hosté nakonec vyhráli se štěstím, které k fotbalu patří a díky zaváhání Abbir Wormriders byla jejich výhra ještě cennější. The Hammers byl po celý zápas lepším týmem. V počtu střel na branku byli lepší než soupeř 5 - 1 a v držení míče ho také jasně předčili ( 58,46% - 41,54% ). Jenomže ve 24. minutě dostali gól z penalty, kterou bezpečně proměnil reprezentační útočník Marvel Cunningham. V 51. minutě mohli domácí vyrovnat, ale Justin Noonan nedal nařízenou penaltu. MdmTym pak výsledek udržel až do konce.

29. KOLO

1 : 1

The Hammers          1. FC Lhota

The Hammers udělali další krok k tomu, aby se nedostali na příčky zajišťující boj o poháry a hosté zaznamenali další významný krok k záchraně v soutěži. V držení míče domácí svého soupeře jasně předčili ( 58,65% - 41,35% ). Podpořit je přišlo 14 000 diváků, ale ani jedno ani druhé na výhru nestačilo. Domácí hráči dokonce museli stahovat náskok hostů. Vše se odehrálo ve 14. a 24. minutě. Po tomto zápase měli hráči Lhoty jistotu, že se v nejvyšší soutěži udrží.

0 : 3

Fk PLAŇANY HOLGANS      Caissa Úholičky

Jedna z posledních možností Plaňan, aby se udržely v 1. lize. Jenomže tak jako v minulém zápase nepostavily brankaře, ani v tomto se na trávníku neocitl a zápas byl proto kontumován ve prospěch hostujících.

1 : 1

mdmTym              FC Yoncalla

MdmTym nečekaně ztratil důležité body v boji o titul, a protože v tomto kole Abbir Wormriders zvítězil, bylo o mistru ligy rozhodnuto. MdmTym měl přitom zápas ve své režii. V 18. minutě vedl 1:0 díky nařízené penaltě. V počtu střel vyslaných na branku byl také lepší ( 4- 1 ). Držení míče 60,77% - 39,23%. Ale bohužel na hřišti toho hráči nedokázali využít. Ve 26. minutě hosté brankou Aymerica Dedieua vyrovnali na 1:1. Tento stav vydržel až do konce utkání. MdmTym nejenže titul neobhájí, ale po této remíze bude muset ještě bojovat o druhé místo s Caissou Úholičky.

1 : 4

FC Red Devils         FK Turbo Slavíkov

V tomto zápase bylo rozhodnuto již v první půli, kdy hosté vstřelili 3 góly. Bylo jasné, že nevýrazní domácí nemají síly na zvrácení tohoto stavu. Nedá se říci, že by byli slabým soupeřem, ale Slavíkov prokázal, že má schopné útočníky, kteří umí využít a zakončit své šance. Devils tak byli stále ohroženi sestupem a jen špatné výkony Fk Plaňany je drží v 1. lize.

2 : 0

Jiskra Vratislavice          luke boys

Zápas týmů, které bojují o pohárové příčky. Zaplněný stadion (14 000 diváků) viděl zápas, který měl v režii domácí tým. Jiskra převyšovala luke boys ve všech směrech. Střely na branku 5 - 1, držení míče 55,28% - 44,72%. Tuto převahu domácí zužitkovali a góly ze 41. a 74. minuty vyhráli 2:0. Oba zásahy si připsal Wade Dempsey.

2 : 0

Abbir Wormriders     MFK Zemplín Michalovce

MFK Zemplín měl již jistotu postupu. Možná i proto hrál uvolněně a zejména v první půli potrápil vedoucí Abbir. Navíc MFK Zemplín nastoupil v deseti. První poločas 0:0. Domácí si však nemohli dovolit klopýtnout, protože jim na paty stále šlapal mdmTym. Postupně zvyšovali svůj tlak a bylo jen otázkou času, kdy svou převahu zužitkují. V 51. minutě Fanouris Oikonomakis rozjásal gólem celý stadion. V 81. minutě přidal definitivní pojistku Josh Keler. Po závěrečném hvizdu propukla na stadionu velká oslava, protože místní hlasatel informoval o ostatních výsledcích. Když oznámil remízu mdmTymu, bylo jisté, že titul získal Abbir Wormriders.

2 : 0

petulchester United      Russell Athletic

Zápas, ve kterém o nic nešlo, zvládli lépe domácí. Jednoznačně předčili hostující tým, zejména ve druhé půli, a vyhráli 2:0 po gólech z 58. a 66. minuty. Domácí se tak rozloučili se svými fanoušky, kteří mohou být s první sezónou v nejvyšší soutěži spokojeni.

2 : 0

SC Santa Fe          Sokol Jezevec

Další ze zápasů ve kterém o nic nešlo. Domácí měli od začátku převahu a když byl ve 35. minutě vyloučen hostující Ryan Roddick, bylo utkání plně v režii domácích fotbalistů. Ti v 55. a 83. minutě díky Benu Gavenovi vstřelili branku a zaslouženě vyhráli 2:0. Sokol Jezevec v tomto zápase nedokázal ani jedenkrát vystřelit. SC Santa Fe vystřelil 6x.

30. KOLO

4 : 1

luke boys                SC Santa Fe

Luke boys potřebovali bodovat, aby měli zajištěný boj v pohárech. To se jim také podařilo. Dalo by se říci, že co střela na branku, to gól. Z pěti střel totiž dokázali domácí 4x skórovat. Tři góly dal Bobby Sanneh. Hosté nebyli horším týmem, avšak z pěti střel dokázali dát pouze jednu branku. Dokonce měl hostující tým mírnou územní převahu. Domácí od 82. minuty dohrávali v deseti. Vyloučen byl C. Thorrington.

0 : 1

Sokol Jezevec      petulchester United

Domácí Sokol Jezevec se chtěl se svými fanoušky rozloučit určitě lépe než porážkou. Petulchester však díky gólu z 10. minuty vyhrál a celkově byl lepším týmem.

0 :4

MFK Zemplín Michalovce      Jiskra Vratislavice

Jednoznačné utkání hostující Jiskry Vratislavice. Ta body potřebovala a také je jasně získala. Z devíti střel dokázala 4x skórovat a po výhře 0:4 se může Jiskra opět těšit na boj v pohárech. Celkově jí patří čtvrté místo a to je na nováčka soutěže výborný výsledek.

3 : 0

Russell Athletic      Fk PLAŇANY HOLGANS

Tento zápas netřeba komentovat. Plaňany, které sestupují kontumovaly již třetí zápas v řadě.

0 : 2

FK Turbo Slavíkov     Abbir Wormriders

Abbir potvrdil, že je jedničkou ligy. První poločas byl ještě bez branek, ale 3 minuty po změně stran již vedli hosté 0:1. V 52. minutě, po druhé žluté kartě, musel opustit hřiště domácí Jakob Kruse a hosté této početní převahy využili v 78. minutě, kdy zvýšili na konečných 0:2. Slavíkov však nemusí truchlit, protože i šesté místo mu zaručí boj o pohár, jelikož první Abbir vyhrál NP.

1 : 0

FC Yoncalla          FC Red Devils

Domácí se díky výhře posunuli na konečnou osmou příčku. To je určitě zklamání, protože se dlouho drželi v boji o titul, ale po sérii neúspěchů na ně zbyla až 8. pozice. Devils zase měli kus štěstí, protože se zachránili v 1. lize. Situaci jim usnadnily Plaňany, které v posledních třech zápasech prohrály kontumačně a sestoupily.

0 : 0

1. FC Lhota               mdmTym

MdmTym potřeboval bodovat, protože v tomto posledním kole stále nebylo jasné, kdo skončí druhý a kdo třetí. Na mdmTym se notně dotahovala Caissa Úholičky. V tomto zápase mdmTym získal jeden bod, ale i ten mu stačil na udržení druhého místa. Caissa Úholičky totiž také remizovala. 1. FC Lhota měla mírnou převahu, ale vstřelit gól nedokázala.

1 : 1

Caissa Úholičky          The Hammers

Domácí bojovali o druhé místo. Potřebovali vyhrát a to se jim i podařilo. Po prvním poločase vedli 1:0. Jenže aktivnější hosté dokázali v 79. minutě vyrovnat, a protože Caissa nedokázala vyhrát, zůstala na třetím místě.

Jak jsou s uplynulou sezónou spokojeni samotní manažeři? Čtěte zde!

Manažer Ladis ( Jiskra Vratislavice )

"čao....tak sezóna pro mě dopadla nakonec dobře, i když první kola tomu moc nenasvědčovala. Pak se to zlepšilo a začalo se dařit. Chtělo to pár změn v sestavě a tak, ale viditelně to pomohlo. Jinak se sezónou jsem spokojený. 4 místo je pěkné umístění a navíc jsem se kvalifikoval pro oceanii, tak jsem šťastnej, že budu mít znovu tu čest reprezentovat USA v poharových soutežích. Jinak kvalita ligy byla dobrá. Řeknu to asi takhle, bylo o co hrát do posledního kola a to je dobře..."

Manažer X-Shade-X ( FK Turbo Slavíkov )

"No, se sezónou jsem spokojen dost, jelikož minulou sezónu jsem skončil u dna tabulky a tak tohle byla pro mě dost významná sezóna. Díky tomu, že Dean vyhrál Národní pohár a zároveň je první tak mi dal možnost bojovat o OP, takže to je další důvod proč jsem spokojen :) Posily do týmu jsem tuhle sezónu moc nepořizoval, jen gólmana a útočníka a podle mě to byl nejdůležitější krok k úspěchu :)"

Manažer Coxkain ( The Hammers )

"Pocity z průběhu sezóny jsou mírně kladné.. Hlavní úkol postoupit ze skupiny OS a zvýšení koeficientu se povedl, i když v následném osmifinále OS jsme trochu smolně vypadli. V průběhu celé sezóny si tým držel slušnou výkonnost, ale nevyvarovali jsme se zbytečným ztrátám bodů. U každého týmu dojde během sezóny k alespoň mírnému snížení formy. Bohužel v našem případě k tomu došlo ke konci sezóny a tím jsme se sami vyřadili o šanci reprezentovat USA v mezinárodních pohárech v nadcházející sezóně. Tento "výpadek" přičítám vysoké únavě hráčů základní 18-ky a prodeji některých opor. Jsem potěšen, že je stále v týmu cítit vysoké sebevědomí a odhodlání napravit selhání v nadcházející sezóně. Naše dorostenecká základna opět "vyškolila" několik velmi slibných fotbalových učňů, kteří se v průběhu sezóny připojí k týmu, kde budou mít dostatečný čas pro aklimatizaci a zvyk na nároky A-týmu. V mezisezónní pauze se pokusíme rozestavit betonovou tribunu. Je mi ctí oznámit fanouškům, že tým bojuje jen pro ně a vložíme 100% našich schopností k získaní přištího titulu..:)"

Manažer Noski ( Russell Athletic )

"Tak sezónu bych shrnul asi jako totální propadák. Dva měsíce jsem se nedostal na PC, takže mi odešlo 7 hráčů ze základu. Ale nahradil jsem to perfektními dorostenci. Ke konci sezóny jsme se začali zvedat, bohužel už to nestačilo na víc, než na 11. místo. MS je pro nás vrchol sezóny. Chceme postoupit ze skupiny, což je určitě v našich silách. Na prvním mistě v naší skupině by mělo být suveréně Holandsko a o postup se poperou všechny tři týmy. Máme kvalitní brankáře a taky útočníky. Takže doufám, že se dostaneme co nejdál."

Manažer Lucasinho ( 1. FC Lhota )

"Před touto sezónou jsem si dal cíl hrát ve středu tabulky. Ze začátku sezóny se to dařilo a držel jsem se kolem 7. místa, ale pak přišla série nevydařených utkání. Hodně zápasů jsem prohrál o jediný gól. A tak jsem rychle změnil cíl-záchrana. Ale naštěstí se mi podařilo udržet se v souteži a zvládnout posledních 5 zápasů. Jsem rád, že jsem se udržel."

Manažer kleky petra ( MFK Zemplín Michalovce )

"Urcite nie som spokojny...........ale co uz taky je futbal raz ste hore a raz dole..........no ciel je udrzat sa na vrchole co najdlhsie.........snazil som sa variovat taktiku, zostavu aj rozostavenie lenze nakoniec rozhodla neskusenost hracov a podobne...........ale bola pre mna cest ucinkovat v prvej lige a chcel by som si to zopakovat no musim sa popasovat este o postup........uvidime..........takze staci popriat hodne stesti do bodoucna...........FORZA ROMA A MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE"