č. 8

Dobrý den. Po pauze způsobené celoredakční dovolenou je Soccer Week zpět. Sezóna se dostala do posledního týdne. Zbývají tři zápasy a není rozhodnuto ani o vítězi ani o sestupujícím.

Na názor, jak bude vypadat poslední týden této sezóny jsem se zeptal managera Honzy FRM ( Caissa Uholičky ) : "No tak trochu sleduji jen 1. ligu a poháry. V nejvyšší soutěži je o vítězi jasno - Abbir. 2. místo si asi v klidu pohlídá mdm. Tedy pokud nemá příliš utahané hráče, jelikož je v semifinále OS poháru, kde zahrál opět skvěle a má nakročeno do finále. Dále v 1. lize o pohárové příčky budou bojovat týmy od 3. do 7. fleku a šanci má každý. Můj tým jsem sice v poslední době posílil, ale na konci ligy mám příliš těžký los. 3. místo by bylo úspěchem, ale když skončím na 5. nebudu si stěžovat. Takže se máme pořád na co těšit a určitě bychom měli fandit mdm, aby ve finále OS(kde ho už vidím) svou spanilou jízdu v tomto poháru dotáhl až na absolutní vrchol." Děkuji za komentář.

Honza FRM "nakousl" vynikající výsledky mdmTym, které podává v poháru OS. Tam v prvním zápase semifinále doma porazil Rinnegato BT SK Pepici 2:0 a to je velmi slibný výsledek do odvety. Přejeme hodně zdaru!

1. LIGA

25. KOLO

2 : 1

Sokol Jezevec         1. FC Lhota

Zápas byl určitě důležitější pro fotbalisty 1. FC Lhota, kteří bojují o setrvání v 1. lize a na hřišti to bylo znát. Už ve 12. minutě vedli 0:1. Jenže Sokol, který dlouho nevyhrál chtěl před domácím publikem konečně naplno bodovat. 39. minuta a 1:1. Před koncem první půle nedali hosté penaltu. Stejně tak se vedlo domácím ve druhém poločase. Nakonec se po vyrovnaném utkání z výhry radovali domácí, když v 78. minutě Connor Nash vsítil na konečných 2:1.

0 : 0

petulchester United             Caissa Uholičky

Caissa Uholičky, která bojuje o nejvyšší příčky, byla po celý zápas aktivnější. Čtyřikrát vystřelila na branku domácího týmu a stejným počtem střel mířila mimo. Domácí se vzmohli na pouhou jednu střelu na bránu a to managerka Petula poslala do boje tři útočníky. Nutno ale vyzdvihnout obranu a brankáře petulchesteru. Byli bezchybní a tak konečný výsledek 0:0 je může proti tak silnému týmu, jakým Caissa bezesporu je, těšit.

1 : 0

Jiskra Vratislavice          FC Yoncalla

14 000 diváků přišlo podpořit svůj tým. Ten byl v tomto utkání v celkovém držení míče velmi aktivní. Na střely byl zápas vyrovnaný  4 - 3 na branku a 4 - 4 mimo bránu. O hubeném výsledku rozhodla 65. minuta, kdy domácí John Testo rozjásal místní fanoušky a zajistil Jiskře tři. body.

1 : 1

MFK Zemplín Michalovce      FK Turbo Slavíkov

Důležitý zápas pro Turbo Slavíkov, které bojuje o přední místa tabulky, ale ještě důležitější zápas pro MFK Zemplín, který má nakročeno do 2. ligy. Aktivnější byli hosté, ale jejich průniky zastavovaly časté fauly domácího MFK. Ten si díky agresivní hře "vykoledoval" celkem pět žlutých karet. Jedna z nich byla proměněna v červenou a tak domácí od 65. minuty hráli v deseti. Možná proto neudrželi jednogólový náskok, který si vytvořili ve 40. minutě. FK Turbo Slavíkov dokázal vyrovnat v 90. minutě a zřejmě tak zpečetil nevydařenou sezónu domácích.

3 : 0

Russell Athletic          luke boys

Asi nejjednoznačnější zápas tohoto kola. Domácí byli od začátku aktivnější a již ve 12. minutě se ujali vedení. Poté dvěma rychlými góly ( 29. a 33. minuta ) rozhodli zápas. Ve druhém poločase gól nepadl, i když domácí hýřili aktivitou. luke boys prohrál 0:3 a bude muset o příčky zajišťující účast v pohárech velmi bojovat.

1 : 2

Fk PLAŇANY HOLGANS      FC Red Devils

Existenční zápas pro oba týmy. Začalo se opatrně. Žádný z týmů nechtěl udělat chybu. Ve 34. minutě však udeřil Red Devils a vedl 0:1. Devils byli o poznání lepší a vidět to bylo jak v držení míče ( 44% - 56% ), tak v počtu střel, kterých hostující tým vyslal také více. Domácím podlomila kolena také neproměněná penalta v 57. minutě. V 72. minutě Devils zvýšili na 0:2 a i když Plaňany bleskově odpověděly gólem Joe Cannona v 76. minutě, na víc už jim síly nestačily.

1 : 1

Abbir Wormriders            mdmTym

Velký zápas dvou velkých týmů. Oba by rádi získali titul a výsledek tohoto zápasu mohl mnohé naznačit. V držení míče bylo téměř vyrovnáno, ale na střely byli jednoznačně lepší domácí. ( 5 - 1 na bránu ). Už v 8. minutě dal Abbir gól na 1:0 a 10 500 diváků se těšilo na velký zápas. Jestli velkým byl, posuďte sami. 20. minuta a vyrovnáno 1:1. 42. minuta - červená karta pro domácího Erica Fultona. V 53. minutě ho do šatny následoval Hunter John a rázem bylo domácím úzko. Hra v devíti proti tak silnému týmu, jakým mdmTym bezesporu je... Jenže svou obrovskou sílu ukázal Abbir Wormriders, když takto oslaben udržel tento stav až do konce utkání a přitom hosty do žádné vyložené šance nepustil.

1 : 2

SC Santa Fe         The Hammers

Santa Fe již nesestoupí a The Hammers bojuje o příčky zajišťující účast v pohárech. Tak to na hřišti také vypadalo. The Hammers zasypalo domácí tým střelami a dvě z nich si našly cestu až za záda domácího gólmana. Domácí dokázali vystřelit na bránu jednou ve 13. minutě a z této střely skórovali.  Utkání tedy skončilo 1:2 a hráči The Hammers si tak odvezli důležité tři body.

26. KOLO

2 : 4

MFK Zemplín Michalovce      Russell Athletic

Další parádní představení Russell Athletic, který výhrou 2:4 zatloukl pomyslný hřebíček. MFK Zemplín Michalovce by zachránil od sestupu opravdu zázrak. Na gól hostů ze 2. minuty dokázali domácí ještě odpovědět ve 21. minutě, ale poté Russell za 2. minuty zvýšil na 1:2 a v 58. a 63. minutě prakticky rozhodl zápas. MFK sice 10. minut před koncem snížil, ale to bylo z jeho strany vše.

0 : 1

luke boys              Sokol Jezevec

Po minulé prohře na hřišti Russell Athletic potřebovali domácí bodovat, ale Sokol Jezevec gólem z 12. minuty domácí fanoušky nepotěšil. V 64. minutě pak hráči luke boys neproměnili penaltu a zápas tak skončil 0:1.

3 : 0

FK Turbo Slavíkov       SC Santa Fe

Turbo Slavíkov tentokrát nezaváhal a hostům nedal šanci. Domácí v 7. a 17. minutě dokázali skórovat. Oba góly zařídil Ferretto Pozzi, když druhý gól dával z penalty. V 63. minutě výhru pečetil Bryan Mahoney a Turbo tak získalo cené tři body. Na zápas se přišlo podívat přes 28 000 diváků !!!

0 : 1

FC Yoncalla          petulchester United

Další nepovedený zápas FC Yoncally, který pokračuje ve svém trápení. petulchesteru stačil na výhru jediný gól. Ten vstřelil již ve 4. minutě Jovan Spector. Jinak utkání bylo vyrovnané jak na střely, tak na držení míče.

0 : 0

Caissa Uholičky      Jiskra Vratislavice

Fotbalisté Caissy určitě chtěli naplno bodovat, avšak Jiskra Vratislavice je velmi zdatný soupeř, který bojuje o účast v pohárech a tak utkání bylo vyrovnané. V držení míče měli navrch domácí ( 53,44% - 46,56% ), na střely na bránu vyhrála Jiskra ( 2 - 4 ). Branka však nepadla ani na jedné straně a zápas tak skončil 0:0

0 : 0

1. FC Lhota       Fk PLAŇANY HOLGANS

Další bezbranková remíza, tentokrát z opačného konce tabulky. Jak FC Lhota, tak Plaňany bojují o záchranu. Domácí byli výhře podstatně blíž. Nejenže v počtu střel vyhráli 8 - 2, ale navíc neproměnili v 18. minutě penaltu. Napjatá situace tedy pokračuje a zřejmě až poslední zápasy rozhodnou, kdo opustí 1. ligu.

0 : 1

The Hammers       Abbir Wormriders

Abbir Wormriders zvítězil gólem z 21. minuty a již hlasitě si říká o zisk titulu. Od 68. minuty měl situaci lehčí, protože domácí Bobby Kamara po druhé žluté kartě musel opustit hřiště.

4 : 0

mdmTym             FC Red Devils

mdmTym předvedl, jak se hraje o přední příčky tabulky. Již ve druhé minutě ukázal, že nechce připustit žádné překvapení. Do konce prvního poločasu přidali domácí ještě jeden gól a šli do šaten v naprosté pohodě. Ve druhé půli domácí přidali v 52. a 60. minutě další branky a zápas v klidu dohráli. Výhrou si domácí udrželi těsný odstup od prvního týmu a náskok před třetím týmem.

27. KOLO

2 : 1

Jiskra Vratislavice        1. FC Lhota

Vyhrál favorit. Domácím Vratislavicím stačily tři střely na branku, aby daly dva góly. V 11. a 38. minutě. FC Lhota ještě do konce prvního poločasu stačila snížit a zdramatizovala tak utkání. Domácí byli sice hodně aktivní, ale gól vstřelit nedokázali. Naopak hosté, kteří vystřelili na branku pouze jednou za celý zápas si dát gól snad ani nezasloužili. Zápas tedy skončil 2:1 a tento výsledek drží Vratislavice stále v boji o poháry.

2 : 3

mdmTym          Caissa Uholičky

Bezesporu šlágr kola. Druhý mdmTym by případnou výhrou udržel kontakt s vedoucím Abbir Wormriders a poodskočil od třetí Caissy Uholičky. Caissa Uholičky by se naopak přiblížila k mdmTym a mohla tak útočit na druhou pozici. Lépe začali domácí, kteří se v 16. minutě díky Marvelu Cuninnghamovi ujali vedení. Caissa odpověděla ve 40. minutě, kdy vyrovnala z penalty. První poločas 1:1. Do druhé půle vstoupili lépe domácí. 53. minuta 2:1. Jenže Caissa udeřila a gólem v 67. minutě vyrovnala a v 75. minutě dokonce strhla vedení na svou stranu. mdmTym již nedokázal odpovědět a zápas tak skončil 2:3. V držení míče byli jasně lepší domácí ( 53,3% - 44,7% ). Na střely na branku 4-4. Utkání sledovalo 16 500 diváků.

2 : 0

Abbir Wormriders        FC Yoncalla

Málokdo čekal jiný výsledek, než výhru domácích. Ti jsou v posledních zápasech neomylní a naopak FC Yoncalla se již mnoho zápasů trápí. Domácí byli lepší ve všech směrech. Držení míče ( 60,16% - 39.84% ), střely na branku 6 - 2. První gól dal Abbir již v 10. minutě. Výhru si pojistil v minutě 74.

0 : 1

FK PLAŇANY HOLGANS     Fk Turbo Slavíkov

Plaňany potřebovaly vyhrát, aby se odpoutaly od předposlední příčky. Narazily však na tým, který bojuje o poháry a proto to měly velmi těžké. Nakonec Plaňany vystřelily na branku pouze 2x oproti šesti střelám Slavíkova. Ten jednu z těchto střel proměnil a zvítězil 0:1 a patří mu čtvrtá příčka. Plaňany jsou předposlední.

1 : 2

petulchester United          luke boys

luke boys konečně vyhráli a jsou tak stále ve hře o příčky zajišťující boj o poháry. Vše se odehrálo v prvním poločase. Hosté byli aktivnější jak v držení míče ( 41,46% - 58,54% ), tak i v počtu střel vyslaných na branku 4 - 8. Vedení se sice ujali v 17. minutě domácí, ale ve 20. minutě hosté proměnili penaltu a ve 32. minutě zvýšili na 2:1. Tento výsledek vydržel až do konce. Domácí mohli vyrovnat, ale v 74. minutě nedali penaltu.

3 : 0

SC Santa Fe     MFK Zemplín Michalovce

Jedna z posledních příležitostí Zemplínu zůstat alespoň u teoretické naděje na záchranu. Tu mají po této prohře minimální. SC Santa Fe nasadil tři útočníky a na hřišti to bylo vidět. Osm střel domácích proti jediné střele hostů. Domácím stačilo rozmezí 12ti minut, aby vstřelili tři góly. ( 22. 29. a 34. minuta ) Podpořit je přišlo přes 10 000 diváků.

0 : 0

Sokol Jezevec        Russell Athletic

Sokol Jezevec volil spíše defenzivnější rozestavení. Možná proto, že Russell Athletic v minulých zápasech dosahoval vysokých výher. Malá převaha byla na straně domácích. Gól však nepadl a utkání tak skončilo bezbrankovou remízou.

0 : 0

FC Red Devils         The Hammers

Devils získali v boji o záchranu cenný bod. Proti tak silnému soupeři jako je The Hammers to je určitě úspěch. Domácí však měli k vítězství blíže, ale ani jednu ze čtyř střel nedokázali proměnit v branku. The Hammers vystřelil pouze 1x.