Zajímavosti - Paraguay hrála po většinu zápasu v deseti

- fantastický zápas Eduarda Carrusca z Argentiny

FINÁLE

VS

PARAGUAY    2 : 1   AUSTRÁLIE

Jen dva týmy mohly stát v tuto dobu na tomto místě a zahrát si finále Mistrovství Oceánie. Před více než 18 tisíci diváky nastoupila Paraguay a Austrálie. Paraguay zvolila rozestavění 4 - 3 - 3 se dvěma vysunutými krajními útočníky, kdežto Austrálie při stejném rozmístění svých hráčů vysunula středního útočníka. Začátek zápasu patřil Paraguay. Již v první minutě ohrozil australskou svatyni German a v 7. minutě Erwin Lorenzo Lopez, ale obě střely šly mimo bránu. V 8. minutě dostal žlutou kartu Oscar Ahumada z Paraguaye. 14. a 21. minuta patřila aktivnímu Lopezovi, který byl střelecky při chuti, ale gól Austrálii vsítit nedokázal. 23. minuta znamenala zděšení u fanoušků Paraguaye. Oscar Ahumada totiž neudržel na uzdě svůj agresivní styl hry a dostal žlutou kartu. Předčasným odchodem do sprch tak oslabil citelně svůj tým. Jenže Paraguay jako by to posílilo a ve 27. minutě díky přesné střele Germana, šla do vedení. Než se australané vzpamatovali, přišla další rána ze strany Paraguaye. 32. minuta Gregorio Pedrozo a 2:0. Australané se dočkali ve 45. minutě. Gól do šatny dával Paul Reed. Do druhého poločasu nastoupili lépe fotbalisté Austrálie. Ve 47. minutě vystřelil na bránu Alan Terry a v 69. minutě zkoušel štěstí Paul Reed. Jeho střela šla však mimo. Na straně Paraguaye byl aktivní German, ale obě jeho střely australský brankář kryl. Australané určitě litovali, že v tomto zápase vyšel naprázdno Sol. Tento hráč se vůbec neprosadil a bylo to znát. Možná i díky tomu Paraguay udržela jednogólový náskok a mohla se tak po 90. minutách radovat z vítězství a zisku historicky prvního titulu MO, který si za svůj výkon jistě zaslouží.

Reakce trenérů

A jak hodnotil zápas trenér ( maci9 ) vítězného týmu? "Nasi hraci sa na tento zapas velmi dobre pripravili, ale aj super bol velmi dobre pripraveny. Zapas bol velmi dynamicky a kvalitny, ved hrali proti sebe, kedze to bolo finale, "asi" dva najlepsie reprezentacie Oceanie. Niektore tvrdsie zakroky teda boli na mieste. Ved vsetci na ihrisku si uvedomovali, ze ide o titul. Rozhodca nas sice poskodil, ked vytiahol nasmu Oscarovi Ahumadovi cervenu kartu, ale nasi aj tak zamakali a strelili dva rychle goly, ktore superom znacne otriasli. Sice Austalia este stihla skorigovat vysledok , ale vyrovnat nastastie nie. Tento den bude navzdy zapisany do historie Paraguaya. Dokonca som sa uz stihol rozpravat s prezidentom, ktory mi prezradil, ze tento den vyhlasi za narodny sviatok. Vsetka cest Austalii, ale slava nasmu Paraguayu."

Trenér Austrálie petmac, nám řekl: "V zapase sme od zaciatku hrali dost nervozne, bol to velky den. Po viacerych pochybeniach Nicky Dixona, ktory dostal moju doveru, sme dostali 2 goly a z toho soku sme sa uz nevedeli spamatat, hoci AUSTRALSKA lokomotiva pracovala naplno a podarilo sa len skorigovat vysledok. Hoci zapas bol velmi vyrovnany, ale vitaz moze byt len jeden. Australia si musi este pockat. Chcem sa podakovat vsetkym australskym fanusikom a priaznivcom. Vdaka." Peter (petmac)

BRAZÍLIE    2 : 3    ARGENTINA

Zápas o třetí místo sliboval velké drama. Brazílie začala zápas v tradičním rozestavění 4 - 3 - 3, Argentina zvolila 4 - 4 - 2. Začátek zápasu byl vyrovnaný, postupně přebírala aktivitu Argentina. V 11. minutě se napřáhl argentinský Diego Mannara, ale střela šla vedle. Brazílie poprvé ohrozila soupeřovu branku ve 27. minutě a Matheus Luis da Silva hned první střelou na straně Brazílie dal na 1:0. Jenže radost brazilských hráčů trvala pouhé 3. minuty. Ve 30. minutě napřáhl Eduardo Carrusca a vyrovnal na 1:1. Tento rychlý vyrovnávající gól zřejmě ještě více nabudil da Silvu a v 36. minutě svým druhým gólem zvýšil na 2:1. Argentina do přestávky stačila už jen vystřelit na brazilského brankaře, ale Eduardo Carrusca netrefil. Začátek druhé půle patřil Argentině. Ve 47. minutě opět Eduardo Carrusca zkoušel pohotovost brazilského gólmana. Ten byl však pozorný. Eduardo Carrusca nesložil zbraně a v 54. minutě se mu podařilo dopravit míč do brazilské branky. Vyrovnáno 2:2. 60. minuta přinesla střídání na brazilské straně. Ze hry odešel A.D. Cardoso a místo něj doslova vletěl na trávník Atila Raul Zanetti. A na hře brazilců to bylo znát. Dostala Argentinu pod tlak hlavně díky Zanettimu. Ten v 64. minutě střílel na branku Argentiny, ale nedal. V 65. a 67. minutě opět Zanetti, ale obě jeho dělovky šly mimo. Na druhé straně pokoušel štěstí argentinský Eduardo Carrusca, když v 72. a 79. minutě vyslal nebezpečné střely směrem k brazilské svatyni. Gól nepřinesla žádná z nich. A když Brazilec Zanetti v 83. minutě minul, zdálo se, že Brazílii čeká další prodloužení. Jenže v 87. minutě po faulu brazilského hráče odpískal rozhodčí pokutový kop. Argentina tak měla obrovskou příležitost jít do vedení. K míči si stoupl Eduardo Carrusca a penaltu bezpečně proměnil. Argentina vedla 2:3. Do konce se již nic nestalo a tak třetí místo vybojovala Argentina. Hvězdou utkání byl Eduardo Carrusca, který hrál svůj životní zápas.

Brazilský trenér Georgio Giro nám po zápase řekl: "Chtěl bych nejprve poděkovat všem klubovým manažerům za podporu na mistrovství a snad je konečné čtvrté místo příliš nezklamalo. Díky.

Sehráli jsme zápas Brazílie proti Eduardo Carruscovi a výsledek můžete posoudit všichni sami. Dvakrát jsme v zápase vedli gólem da Silvy, skvěle hrál i záložník Ernane Goebel, který vybojoval mnoho soubojů a posílal útočníkům jeden centr za druhým. V druhém poločase jsme prostřídali útok a uzamkli soupeře do vápna, jenom Zanetti vystřelil dohromady čtyřikrát, ale nebylo nám to nic platný. Carrusca nám v závěru opět unikl a v souboji s brankářem Figueirou si vymodlil penaltu.

Přesto věřím, že se nám podařilo Brazílii zařadit mezi čtyři nejlepší země Oceánie. Podlehli jsme Mistrům Oceánie těsně na penalty, uhráli jsme remízu s druhou Austrálií a v samém závěru poprvé v historii Brazílie prohráli v základní hrací době s Argentinou 2:3."

PODĚKOVÁNÍ

Máme za sebou první velkou akci. MO je již minulostí, na kterou se bude jistě dlouho vzpomínat. Ukázalo se, že fotbal přináší vynikající zážitky a obrovská překvapení. Velké díky patří určitě pořadatelům z Mexika, kteří byli velice dobře připraveni a nasadili pomyslnou laťku hodně vysoko.

Další velký dík patří administrátorům. Připravili nám ostatním velké zážitky. Naprosto dokonalé jsou LIVE přenosy, které tuto akci opravdu vyšperkovaly.

Chtěl bych ještě poděkovat všem trenérům, kteří ochotně spolupracovali a i pozdě v noci poskytovali rozhovory k zápasům.