Zajímavosti - semifinálové zápasy vidělo dohromady 55 140 diváků

- Argentina vystřelila v zápase pouze dvakrát

VS

BRAZÍLIE    1 : 1p   PARAGUAY

1 : 2 penalty

Velmi zaplněný stadion sliboval výbornou diváckou kulisu. A na hřišti to bylo znát. Oba týmy se rozhodly pro útočný fotbal a zvolily rozestavění 4 - 3 - 3. Brazílie ještě své útočníky podporovala dvěma vysunutými krajními záložníky. Ve 3. minutě přišlo nečekaně střídání na brazilské straně, kdy zřejmě pro zranění musel opustit hřiště A. Goebel de Sauza a jeho místo zaujal W. Genro Teixeira. Hra byla velmi vyrovnaná a o střelecké pokusy nebyla nouze. 20. minuta přinesla další střídání na starně Brazílie. Odešel R.C. Zanetti a do hry nastoupil Rodolfo Barros de Oliveira Riberio. Vypadalo to jako taktické střídání a také se vyplatilo. Ve 32. minutě právě Riberio dal první gól zápasu a diváci viděli první střelecký zápis. Brazílie vedla 1:0 a s tímto výsledkem odcházela do kabin. Druhý poločas se odehrával opět ve velkém tempu. Z brazilských hráčů byl nejvíce při chuti Riberio, ale v 75. minutě se radovali fotbalisté Paraguaye. Gregorio Pedrozo vyrovnal na 1:1 a začalo se nanovo. Do konce normální hrací doby se však výsledek neměnil a tak MO čekalo historicky první prodloužení. Hra byla stále vyrovnaná. Zlomový okamžik mohl nastat ve 103. minutě, kdy rozhodčí nařídil proti Paraguay pokutový kop. Míč si na značku postavil Ernane Goebel, ale nedal! Ve 117. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Oscar Ahumado z Paraguaye a Brazílie tak dohrávala v početní převaze. Byly to ale jen 3 minuty a Pagaruay dokázala i v deseti ubránit nerozhodný stav a posunout zápas k penaltovénu rozstřelu. Jako první si míč postavil Ernane Goebel, ale i svou druhou penaltu, kopanou v tomto zápase, nedal a z ochozů byl slyšet pískot. Brazílie neměla dnes štěstí, protože k Ernane Goebelu se přidal Renato Ferreira Coelho a Henrique Silva Carreira. Tito tři hráči penalty neproměnili a protože na straně Paraguaye to byli hráči jen dva, vyhrála Paraguay. Diváci, kteří přišli, určitě nelitovali. Viděli špičkový zápas, který byl okořeněn o prodloužení a penaltový rozstřel. Hráči obou týmů si zaslouží respekt a poděkování.

Jak viděli tento dramatický zápas trenéři?

Trenér Paraguaye maci9 byl evidentně šťastný a tuto radost neskrýval. Bezprostředně po zápasu nám řekl : "Mali sme den pred zapasom smele plany ako ist do zapasu s velmi dobrou Braziliou, ale dnes sa nam zacalo vsetko rucat! Najprv nam kvoli problemom s travenim vypadol prvy brankar(EA60) a potom v pred zapasovej rozcvicke si nahradnik zlomil malicek a musel byt osetrovany(EA66). Nakoniec ho nasi skvely lekari osetrili a mohol nastupit, hoci so sebazaprenim, ale predsa. To bol dovod preco sa zapas musel zacat s hodinovym meskanim. Nasi hraci zdecimovani touto udalostou zacali velmi zle, ale nastastie brazilcania nedokazali skorovat. Hned ako sme sa uz spamätali s ich tlaku a zacali sme tlacit aj my, tak vtedy brazilcania udreli golovo. Potom sme na nich vyvynuli tlak, ktory nastastie vyustil do naseho vyrovnavajuceho golu. V 103minute predlzenia sme trpeli po odpiskani penalty, ale nas brankar znervoznil superovho hraca natolko, ze nedal. Myslim si, ze to bol velmi dobry zapas a remiza bola zasluzena. Kedze vitaz mohol byt len jeden, som rad, ze sa v penaltovom roztrele usmialo stastie na nas. Dufam, ze stastie bude pri nas aj vo finalovom zapase."

A co k zápasu řekl trenér brazilského výběru Georgio Giro? "Jak jste mohli sami vidět, zápas byl velmi vyrovnaný. Těžko brát jako úspěch nebo neúspěch, že jsme neproměnili v prodloužení penaltu a nakonec prohráli i rozstřel. Fotbal je už takový, jednou stojí štěstí při vás, podruhé při soupeři. Gratulujeme Paraguayi k vítězství a přejeme hodně štěstí ve finále."

Oběma trenérům děkuji za vyjádření a přeji mnoho úspěchů v jejich další činnosti.

AUSTRÁLIE    2 : 1   ARGENTINA

Zápas začal před solidní návštěvou. Do ochozů se přišlo podívat přes 24 tisíc diváků. Austrálie zvolila rozestavění 4 - 3 - 3, kdežto Argentina 4 - 4 - 2. Od začátku utkání byla aktivita na kopačkách australanů. V 11. minutě využil šance Paul Reed a Austrálie vedla 1:0. O pět minut později se radovali znovu po trefě Sola - 2:0. Ve 20. minutě vrátil Argentinu do hry Eduardo Carrusca, který snížil na 2:1. Do konce prvního poločasu se stav již nezměnil. Ve druhé půli byli opět vidět hlavně australané, ale do nějaké vážné šance se nedostali. Paul Reed a Sol sice obstřelovali argentinskou svatyni, ale střely šly většinou mimo bránu. Zápas tedy skončil 2:1 a Austrálie se může těšit na finále. Na Argentinu "zbyl" boj o třetí místo, ale myslím, že na své výkony může být pyšná.

A jak reagovali po utkání trenéři?

Australský trenér petmac nám řekl: " Myslim si, ze zapas bol dost narocny, ale od zaciatku v nasej rezii, kedze sme supera prestrielali 11:2. Nas utocny sip Paul Reed, Sol a Alan Terry, dokazal, ze patri medzi svetovu spicku fotbalu. Musim tym pochvalit aj za disciplinovanu hru, kedze sa znizil pocet faulov a zltych kariet. S vysledkom som spokojny a tesim sa na finale."

Vyjádření trenéra Argentiny se nám nepodařilo získat. Omlouváme se.