ČTVRTFINÁLE

vs

KOREA             BRAZILIE

0          :         3

Zápas začal s odlišným rozestavěním. Korea zvolila spíše defenzivní styl hry 5 - 3 - 2, naproti tomu Brazílie 4 - 3 - 3, tedy jim vlastní útočný styl. Možná klíčový okamžik nastal ve 20. minutě, kdy Korea kopala pokutový kop, ale tuto šanci nevyužila. Poté hráči Brazílie dvěma góly ve 25. a 30. minutě rozhodli zápas. Obě branky vsítil Rodolfo Barros de Oliveira Riberio a stal se pro brazilské fanoušky fotbalovým mágem. Definitivní pojistku přidal v 67. minutě Matheus Luis da Silva a Brazílie tak kráčí mistrovstvím stále vzhůru.

3           :          1

Rozestavění měli týmy stejné 4 - 3 - 3 a dal se tak očekávat útočný fotbal na obou stranách. Zápas se však odehrával v režii Paraguaye, která v 6. a 17. minutě skórovala díky Gregorimu Pedrozovi. Ve 34. minutě přidala třetí branku a zdálo se být rozhodnuto. Uruguay ve druhé půli v 54. minutě skórovala. Trefil se Freddy Pizzaro. Bylo to však vše a Uruguay potvrdila, že její slabinou na tomto mistrovství byla neschopnost útočníků dávat góly. Paraguay se po hladkém utkání může těšit na dnešní semifinále.

0          :          4

Další zápas, který měl jednoznačný průběh. Rozestavění 4 - 3 - 3 bylo u obou týmů stejné. Za zmínku stojí zajímavé rozmístění kolumbijských obránců. Austrálie neponechala nic náhodě a potvrdila své kvality, které ukázala již v základní skupině. Ve 4. minutě vedla Austrálie 0:1 díky hráči jménem Sol. V 11. minutě zvýšil na 0:2 Paul Reed. Ve druhé půli se opět trefil australský hráč Sol a stav byl 0:3. Na konečných 0:4 dal v 69. minutě Alan Terry a Austrálie jednoznačně postoupila do další fáze mistrovství. Nutno dodat, že černý den měli útočníci Kolumbie, kteří z pěti střel na bránu ani jednou neskórovali.

3          :           0

Rozestavění 4 - 4 - 2 u obou týmů. Tento zápas by se mohl zdát jako nejvyrovnanější, protože první gól padl ve 21. minutě po pokutovém kopu a Argentina vedla 1:0. Další branky byly k vidění až ve druhém poločase,  když nejprve argentinský Victor Bonvin v 68. minutě zvýšil na 2:0 a v 80. minutě Eduardo Carrusca stanovil konečné skóre 3:0 ve prospěch Argentiny. Podle statistik je však vidět, že Argentina měla zápas pod kontrolou.