SOCCER  WEEK - Repre.

DEN  1.

vs

Chile     2 : 3     USA

Dobrý den. Máme za sebou první sérii zápasů na MO a ME. Mnoho zápasů skončilo překvapením a bude velmi zajímavé sledovat, jak se který tým se vyrovná s nepříznivým výsledkem. Tým USA dokázal v prvním zápase zvítězit nad výběrem Chile. Zápas to byl velmi dramatický a až závěr rozhodl o vítězství Američanů. Soccer Week vám přináší rozbor tohoto zápasu a také reakce hlavního trenéra chvíli po zápase!!! Samozřejmě zde budou i další výsledky.

ROZBOR  ZÁPASU  Chile - USA

Zápas začíná před 3 276 diváky. Úvodní minuty jsou na straně výběru Chile. Ta využívá jednu z prvních šancí a v 9. minutě střílí gól. Na 1:0 dává Mauricio Abeto. V 15. minutě vidí diváci první žlutou kartu. Dostává ji Chilský hráč Orlando Bombero. O dvě minuty později se mohou radovat fanoušci USA. Důvod jim k tomu dal Fredy Davis, který dává první gól Američanů, 1:1. Ve 25.minutě letí ruce nahoru opět v sektoru amerických fandů. Ritchie Garner posouvá USA do vedení 1:2. Jenže radost netrvá dlouho a už ve 32. minutě je gólem Chilského hráče Orlanda Bombera vyrovnáno na 2:2. V prvním poločase, až na dvě žluté karty na straně týmu Chile, se nic nestane. Do druhé půli nastupuje USA se dvěmi změnami. Odchází střelec prvního gólu Fredy Davis a místo něj na trávník běží Marvel Cunningham, který možná někomu chyběl v základní sestavě. Tou druhou je ve 45. minutě odchod Edsona Bertze a místo kterého posílá trenér do zápasu Patricka Conwaye. Druhá půle začíná. 46. minuta a střídá i chilský kouč. Odchází Gabriel Espaille a jeho místo zaujímá Roberto Carreras. I druhý poločas je vcelku vyrovnaný. Je vidět dost faulů a po jednom z nich uděluje rozhodčí v 59. minutě žlutou katru americkému hráči Bobbymu Camarovi. Změnit vyrovnanost zápasu se chystá trenér USA, který v 60. minutě odvolává z hřiště autora druhého gólu Ritchie Garnera a sází na Briana Cassara. V 79. minutě zkouší s výsledkem něco udělat i chilský trenér a Mauricio Castillo přenechává své místo Robertu Hierrovi. Jenže ani jedno střídání nepřineslo změnu skóre. Blíží se konec zápasu a vypadá to, že obě strany se rozejdou smírně. V 86. minutě úporně brání Patrick Conway z USA a vidí za to žlutou kartu. Běží 89. minuta a Marvel Cunningham dává vítězný gól týmu USA. Obrovská radost na straně američanů a velké zklamání na straně druhé. V posledních sekundách se již nic nestane a tak zápas končí výhrou celku USA.

POZÁPASOVÝ  ROZHOVOR  S  TRENÉREM

Co k zápasu dodat? Na to jsme se zeptali osoby nejpovolanější. Téměř ihned po skončení zápasu nám rozhovor a zhodnocení zápasu poskytl trenér týmu USA Noski.

1. Trenére, první zápas a výhra. Velká gratulace a prosím o popsání průběhu utkání, jak ho viděli trenéři z lavičky.

Děkuji za gratulaci. Zápas jsme nebrali jako až tak důležitý. Hlavně se chceme připravit na zápas s Ekvádorem. Ale zápas byl nerozhodný, vítězství by si zasloužily oba týmy, ale asi jsme měli víc štěstí.

2. Poločas 2:2, vítězný gól padl 1. minutu před koncem. To určitě svědčí o velkém srdci našich hráčů...

Jak jsem říkal, bylo to hlavně štěstí. Po poločase jsem měl opravdový strach o výsledek, ale nakonec jsme to dokázali.

3. Vítězný gól dával Marvel Cunningham. Mnoho lidí ale čekalo tohoto vynikajícího hráče v základní sestavě...

Marvel Cuningham je skvělý hráč, ale USA je nabito plno takovými hráči. A šanci hrát v základu nemůžeme dát opravdu každému. Marvel Cunningham nás tentokrát přesvědčil, že si hrát od začátku utkání zaslouží.

4. Poslední otázka, co naznačil první zápas?

Hlavně to, že Chile je kvalitní soupeř a bude se určitě prát o postup. My jsme první krok splnili a uvidíme co bude dál. =)

To byl rozhovor s hlavním trenérem USA. Děkujeme, že si v tak přeplněném programu, udělal čas pro naše čtenáře a přejeme mnoho úspěchů v dalších zápasech.

Peru  -  Brazílie            0 : 4

Asi mezi největší překvapení se řadila prohra Mexika, které mnoho lidí pasovalo do role favorita. Možná i výsledek Ekvádoru některé překvapil. Jak se bude dále vyvíjet MO, můžeme sledovat již dnes, kdy bude probíhat druhé kolo.

První kolo bylo možné sledovat LIVE a kdo sledoval tuto událost mi jistě dá zapravdu, že to byl velmi dobrý zážitek. Hlavně některé komentáře a fandění on-line bylo parádní.

Malý výtažek :

141. Bivojjames ( CC Santas Reindeers )

16.1.2007, 20:32:53

Ty kravo ja jsem nervozni jak prvorodicka.....

239. Michal Novák ( FC Akbar )

16.1.2007, 21:01:34

10 minut do smrti...10 min do zazraku