IRISH NATIONAL TEAM NEWSÚvodní MENU:

 • Ohlédnutí za katastrofálním ME
 • Vyjádření trenérů
 • Povídání s prvoligisty
 • Historická tabulkla


Po krátké odmlce je tu další vydání o irském fotbale. Jak jste si mohli všimnout, přišla změna názvu. To z toho důvodu, že ze začátku byly tyto články určené výhradně národním výběrům, později však přišly informace také o Irish Premier League nebo pohárech. O těchto soutěžích se dozvíte více v příštím čísle, když připravujeme shrnutí a samozřejmě nějaké statistiky.

Dnes se budeme věnovat uplynulému šampionátu, na kterém se irskému národnímu týmu vůbec nedařilo a trochu to připomnělo šampionát ze 16. sezóny, kdy jsme si také po základní skupině balili kufry.

CHTĚL BYCH TAKÉ UPOZORNIT, ŽE KREDITY NA ZVÝHODNĚNÍ UŽ OD VČEREJŠKA PLATÍ.

Ohlédnutí za ME

První zápas proti Dánsku odstartovala zejména střelecká nemohoucnost irských útočníků a na tu navázal ve 37. minutě zápasu Conor Hynes potrestáním v podobě červené karty. Od té doby to šlo s Irskou reprezentací z kopce a ještě do přestávky inkasovala gól z penalty, kterou zavinil svým zákrokem právě Hynes. Prosadil se samozřejmě nejlepší dánský střelec Andreas Halle. Ve druhé půli přidali Dánové druhý gól a bylo po nadějích.

Ve druhém zápase chtěli Irové odčinit zaváhání z prvního utkání a udržet si naději na postup. Ve vyrovnaném utkání proti Polsku však znovu irská reprezentace nedokázala vstřelit gól a navázala tak na první zápas. S tím se jednoduše vyhrávat nedá. Už ve 4. minutě ji navíc potrestal gólem Wojciech Bensz a tak i druhý zápas skončil pro Irsko bez bodu.

Ve třetím klání chtělo Irsko odčinit předchozí neúspěchy a minimálně potrápit favorizované Španěly. To se nakonec podařilo a Irsko remizovalo se Španělskem 1:1, ale se situací ohledně postupu irské reprezentace už to nemohlo nic změnit. Jediný gól Irska na šampionátu vstřelil mladý Stephen Yelverton.

Šampionát tak pro irský národ skončil zklamáním, na což nejsou fanoušci v této zemi z posledních let příliš zvyklí. Bylo však jasné, že neúspěch dřív nebo později přijde. Navíc ke každému dalšímu úspěchu vede neúspěch a tak nezbývá než čekat, než přijde na řadu další mistrovství a my se budeme těšit na to, jak bude Irsko znovu postrachem celého brejku.

Jednotlivá utkání si můžete prohlédnout zde:

Irsko - Dánsko 0:2

Polsko - Irsko 1:0

Irsko - Španělsko 1:1


Krátké zhodnocení hráčů:

Stuart Lally - Jasná jednička našeho výběru. Nebyl zrovna v nejlepším rozpoložení, to zejména v utkání s Dány, které se Stuartovi moc nepovedlo. V zápasech s Polskem nebo Španělskem však svou kvalitu ukázal. Jeho pozice je stále neotřesitelná.

Conor Hynes -
Hodně nešťastná persóna našeho výběru. Dostal těžký úkol, zacelit mezeru na pravé straně obrany po Noelu Gavinovi. S Dány hrál velice dobrý zápas, ale jen do 37. minuty (dostal během 7min dvě žluté karty), kdy byl vyloučen, což hodně ovlivnilo celé zápas. Zbytek šampionátu už nenastoupil, rozhodně však bude i nadále důležitým hráčem.

Derek Keady -
On je právě jedním z hráčů, na kterých by měla reprezentace v budoucích sezónách stát. Dostal příležitost s Polskem a Španělskem. Odehrál si své, samozřejmě v posledním utkání základní skupiny na něm bylo znát, že ještě nemá tolik zkušeností.

Michael McEniff -
Nastoupil v prvních dvou utkáních. Čekalo se od něj určitě více, odehrál také jen průměrné zápasy. Rozhodně z předešlých zkušeností a utkání v Killarney vím, že v něm je mnohem víc.

Colm O´Callaghan -
Vůdčí osobnost celého mužstva. Měla na něm stát obrana, v kabině měl být on tím hráčem, který bude mužstvo motivovat v těžkých situacích. Bohužel první utkání musel zaskakovat 2/3 zápasu na dvou postech, a tudíž nikde včas. Ani s Polskem to nebyl ten O´Callaghan, kterého známe. Každopádně patří k hráčům, kterých se irská reprezentace zatím vzdávat nebude.

Eric Vaughan -
Mladíček, od kterého si slibujeme opravdu hodně. Svůj talent a potenciál už předvedl proti Španělům. Sice přes něj šel jediný gól soupeře, ale když vezmu v potaz, koho bránil, tak smekám klobouk, jak si s tím Eric poradil. Rozhodně budu chtít, aby dostával čím dál více příležitostí.

Barry Yelverton -
Abych řekl pravdu, Barryho mám moc rád. Je to odchovanec mého asistenta a patří k hráčům, které sleduje takřka celou jejich kariéru. Bohužel musím říct, že na šampionátu mě hodně zklamal. Hlavně v prvním utkání, kdy "vyrobil" sám pět faulů. Věřím však, že v kvalifikaci bude jedním z hlavních kamenů naší defenzívy.

Conor Barrett -
O Conorovi toho psát moc nemusím. To je prostě hráč, který podá v každém zápase přesně to, co od něj trenér očekává, a proto je pro mužstvo neuvěřitelně důležitý. Bohužel se věk nezastaví a docela mě straší představa, že budeme muset nastupovat bez něj.

Ger Breen -
Hráč pro všechny případy a hlavně skvělý člověk do party. Moc dobře jsme věděli, že tenhle hráč bude hodně důležitým článkem. V prvním utkání stál, to druhé se mu moc nepovedlo. Proto jsme ho vyzkoušeli na Barrettovu pozici proti Španělům a je možné, že Breena ještě na tomto postu uvidíme.

Jim McNally -
Jim by měl být jednoznačně nástupcem Conora Barretta. Doposud nastupoval na levé straně zálohy, především kvůli jeho univerzálnosti a nedostatku kvalitních levých záložníků. Jeho místo je však někde úplně jinde. Na šampionátu rozhodně nezklamal, o jeho výkony se dá opřít.

Sean Purcell -
Sean splnil částečně to, co jsme od něj očekávali. Protivníci ho často zastavovali za pomocí faulů, čehož jsme bohužel nedokázali využít. Navíc byl na pravě straně vždy ve volné pozici, chtěl hrát a tlačil se i do koncovky. Bohužel to nestačilo, aby se ve výsledném efektu něco pohnulo.

Padraig Mukendi -
Na kontě má kompletní tři zápasy, z toho proti Dánsku a Španělsku jako podhrot pod útočníkama. Odehrál také svůj standard až nadstandard. Ve středu hřiště většinu soubojů vyhrával a zásoboval útočníky dobrými přihrávkami. Bohužel vepředu už to tak slavně nedopadlo. Rozhodně na turnaji nezklamal a dokázal, že je jedním ze základních kamenů reprezentace.

Glen Carey -
Odehrál pouze nejpovedenější utkání Irska proti Španělsku, ale odehrál ho celé a patřil k nejlepším hráčům na hřišti. Vyhrál důležité souboje a rozhodně mohl dostat šanci také v předchozích zápasech, ve kterých Irsko prohrálo.

Owen O´Grady -
Nastoupil celý zápas proti Španělsku a většinu utkání s Dánskem. Své si znovu odkopal a celkově záložní činnost nebyla tak špatná. V utkání proti Dánsku byl dokonce nejlepším hráčem Irska na hřišti, když vyhrál 17 soubojů. Rozdal i pár povedených pasů, ale k celkovému úspěchu mužstva nepomohl. I tak odehrál slušný turnaj.

Stephen Murphy - Na šampionátu odehrál polovinu utkání proti Dánsku a celý zápas s Polskem. Důvěru tedy dostal, ale nedokázal nám ji splatit. V obou zápasech se probojoval do několika šancí a ve všech zazmatkoval a neproměnil ani jednu. Útok byl největším zklamáním mistrovství a Stephen byl bohužel jeho součástí.

Ger Meade - Na šampionát jel jako útočník jedna a jako nejlepší střelec reprezentace v této sezóně. On měl být tím, který svými góly potáhne tým k vysněné medaili. Nakonec však odehrál velmi špatné tři zápasy. Prohrál nespočet soubojů a když už se do nějaké té příležitosti dostal, tak ani netrefil branku. Jednoznačně největší zklamání celého turnaje.

Paul Harkin - Tolik toho zase neodehrál. V součtu odehrál jeden zápas, ale zklamal především svým uvažováním ve finální fázi. Když měl přihrát, tak vystřelil a když měl vystřelit, tak přihrál. Také díky tomu nejsou jeho statistiky také nijak extrovní. Za svůj odehraný čas vystřelil šestkrát na branku soupeřů a i když polovina z těchto příležitostí byla vyložených, stejně se netrefil. Také za očekáváním.

Ken Donnelly - Zahrál si ve všech třech zápasech a nepodával úplně špatné výkony. Vyznačoval se hlavně tím, že se v útoku pral jako lev, vybojoval spousty balónu a opravdu se snažil. Bohužel mu chyběla jedna důležitá statistika. Ani on nedokázal vstřelit gól a i když byl z útočníků nejaktivnější, k úspěchu nám příliš nepomohl.

Stephen Yelverton - Jako nejmladší útočník se stal paradoxně jediným hráčem, kterému se podařilo vstřelit gól. Stephen neodehrál úvodní zápas proti Dánsku. Naskočil proti Polákům a proti jejich houževnaté obraně se nedokázal prosadit. V zápase se Španělskem však naplno ukázal svůj potenciál a vyhrál většinu soubojů vepředu. To završil jediným irským vstřeleným gólem na turnaji a tak se dá z pětice útočníků považovat za největší překvapení.


Vyjádření repre trenérů:

Morpheus: "Už jsem se jednou k celému šampionátu vyjadřoval prostřednictvím polského tisku. Chtěl bych se samozřejmě omluvit fanouškům a irským manažerům za naše představení. Myslím si, že v utkáních jsme nikdy nebyli jasně horším mužstvem, ale za zbytečné chyby jsme platili inkasovanou brankou a vepředu byla naše produktivita žalostná. Výkony něktěrých hráčů nechápu ještě dnes, ale stalo se. ANO, NAPROSTO JSME SELHALI, TOHO JSEM SI VĚDOM. I tak si ale stojím za tím, jaký výběr jsme vzali sebou, a kdo do zápasů nastoupil. Už na začátku jsem říkal, že náa čekají velice těžké sezóny, to je prostě fakt a nebudu brát přestárlé hráče jen proto, abych mohl občas slavit medaily. V mládežnických výběrech je hodně opravdu velice talentovaných hráčů, kteří nás mohou vrátit na vrchol, ale musíme jim dát prostor. Teď je naším úkolem zvládnout kvalifikaci, když máme velice těžký program, o to víc ho chceme zvládnout. Znovu připomínám, že sem otevřen všem námětům ze strany ostatních manažerů, takže klidně piště."

Jedi: "Mírný úpadek irské reprezentace se dal očekávat, ale takové zklamání na mistrovství Evropy jsme opravdu neočekávali. V žádném zápase jsme neplnili to, co jsme si před utkáním řekli a s takovou morálkou se samozřejmě vyhrává jen těžko. Plno hráčů si musí uvědomit, jestli vůbec nadále chtějí svou zemi reprezentovat a začít podle toho postupovat. Doufáme, že neúspěch se nám podaří odčinit v kvalifikaci na MS a následném samotném mistrovství zahrajeme mnohem lépe."

Plán reprezentace na letošní sezónu:

2.1. 2011 - Irsko - Rusko (neutral) U22
9.1. 2011 - USA - Irsko (neutral) U22
16.1. 2011 - 5. kolo kvalifikace
23.1. 2011 - Irsko - Austrálie (neutral) U23
30.1. 2011 - 6. kolo kvalifikace
6.2. 2011 - Irsko - Nigérie (neutral) U23
13.2. 2011 - 7. kolo kvalifikace
20.2. 2011 - baráž MS / přátelská utkání
27.2. 2011 - baráž MS / přátelská utkání
6.3. 2011 - Irsko - Itálie (neutral) A-tým

Povídání s prvoligisty
 • 1.) Jak by si zhodnotil svojí poslední sezónu na BREJKU?
 • 2.) Když jsme se teď ohlédli za tou uplynulou, co plánuješ do té nadcházející? Jaké jsou tvé osobní cíle a samozřejmě také ambice klubu?
 • 3.) Kdo si myslíš, že vyhraje následující ročník první irské ligy?
 • 4.) Irsku se vůbec nepovedl evropský šampionát v Polsku. Šlo o jasný propadák č.1. Jak vnímáš tento neúspěch ty, a případně co bys udělal jinak?
 • 5.) Koho považuješ za nejlepší tým na brejku?
 • 6.) Kdo je podle tebe naopak nejlepším týmem v Irsku?
 • 7.) A na závěr. Začaly pravidelně vycházet týdeníky o Irsku. Jak se ti líbí jejich prozatimní podoba, co bys zlepšil a třeba co nového bys uvítal?

Adriano

1.) Poslední sezona rozhodně neprobíhala dle mých představ. V ES jsem vypadl na mé představy velice brzo, v NP jsem v semifinále soupeře totálně podcenil a taky vypadl a turnajové čtvrtfinále taky není zrovna úspěch. Jediné co se dá považovat za úspěch a slabou náplast na duši za tuto sezonu je ligový titul a pak taky pro mě hodně překvapivé druhé místo ve VA futsal líč.

2.) Cílem je jednoznačně semifinále ES, zkusím to ještě jednou a naposledy s generací tak úspěšných reprezentantů, kteří už ale nejsou zrovna nejmladší. Uvidíme. Dávám jim poslední šanci :) Rád bych taky obhájil ligový titul a hodil by se i titul z Korea cupu...

3.) Tak jelikož už se myslím pátou sezonu střídáme já a tomaaak, bude to nejspíš jeden z nás dvou. Zatím to vychází na pravidlné střídání, letos je na řadě tomaaak. Budu se ale snažit to pravidlo přerušit :)

4.) Nic jinak bych asi neudělal. Nominace byla to nejlepší možné co má Irsko teď k dispozici. To že nám nestřílí útočníci je dlouhodobější problém a vlastně i kvůli tomu jsem já za poslední tři sezony v ES vypadl předčasně...

5.) Těžko vyzdvihnout jeden tým. Pokud to ale vezmu dle výsledků tak v Evropě asi Warnyho Trutnov. V Oceánii je to jednoznačné - Oc Relax.

6.) Za poslední dvě sezony 2x ve finále ES, je to tomaaakova BOLKA.

7.) Články jsou super, hodně super. Doufám že Vám to vydrží co nejdéle. Obsahově jsou taky skvělý.

tomaaak

1.) druhý prohraný finále ES, takže neúspěch, můj cíl byl vyhrát! liga dobrý a poprvé jsem vyhrál NP, ale to je slabá náplast...

2.) letos počítám, že to bude tragédie. takže v lize zas nějak do 3. místa a v ES co nejdál no...

3.) Adriano!!! možná Pragovka už by mohla taky něco předvést, hráče na to má

4.) co bych udělal jinak to netušim, ale dalo by se říct, že jsme měli smůlu... s Dánama jsme měli vyhrát, s Polskem vyrovnanej zápas a taky prohra a paradoxně jedinej bod se Španělama, který nás přejeli... nevim

5.) asi OC Relax

6.) těžko říct, s Adrianem jsme asi na stejný úrovni, i když poslední vzájemný zápasy hovoří pro mě. ale má lepší budoucnost v mladejch každopádně

7.) týdeníky se mi líbí, možná víc rozebrat evropský poháry nejen podle výsledku... loni když Midleton vypad s těma Athénama, tak měl nehoráznou smůlu a v obou zápasech ho jasně přejel a bylo tam napsaný, že na něj neměl nebo něco v tom smyslu. to samý Praga s Blavou, že Bing přejel Thoomase a přitom vyrovnanej zápas, možná byl Thoomas lepší, už nevim...Dex

  1.) Chtěl sem se umístit na pohárových příčkách a to se mi povedlo, takže s ligou spokojenost. V NP jsem to chtěl dotáhnout dál, ale člověk nemůže mít všechno :)

 2.) Cíle jsou jasné, opět umístění na pohárových příčkách v   lize, v NP se pokusit o finále a v EP, pokud se tam dostanu, se porvat o postup ze skupiny. Na vyšší cíle v současnosti nemám kádr.

3.) Asi opět Adriano, z těch opravdu top týmů mu to přeju nejvíc.

4.) Možná bych na místě repre trenérů zkusil podumat nad výběrem hráčů, zejména pak na rozložení jednotlivých atributů. Zdá se mi, že některé skilly nejsou dneska až tak účinné jako dřív. No a samozřejmě postavení útočníků na hřišti, které podle mě nejvíc ovlivnilo potenci našeho výběru. Ale po bitvě je každej generál, že? :)

5.) I když v poslední době mu ty velké úspěchy nějak unikají, pořad je to asi nejlepší tým Brejku. Samozřejmě, že mluvím o Warnym a jeho Vincitore da Trutnov.

6.) V současnosti jednoznačně Adriano. Sice se teď slušně vyšvihl tomaaak, ale jeho kvalit a hlavně dlouhodobě stabilních výsledků nedosahuje. Z historického pohledu bych jako nejlepšího manažera viděl v bingovi a jeho Blavě.

7.) Je skvělý, že zase vychází pravidelný články o Irsku. Jejich podoba se mi líbí a ikdyž je pořád co zlepšovat, budu rád, když budou vycházet v současné podobě, hlavně když budou vycházet ;)

Haashaa

 
1.) Jedním slovem bych vyjádřil jako šťastnou. Rozjela se  pragovka a i dex se hodně oproti loňskému ročníku zlepšil. Opět jsem si chtěl zajistit minimálně účast v EP. Se silnými soupeři se nám vůbec nedařilo a skončili jsme šestí. Bylo štěstí, že ve finále EP byli oba týmy, které měly zajištěnou účast z ligy, takže nám šestá pozice stačila. V EP jsme se dostali, tuším, do čtvrtfinále, což je krásné, ale ta smolná prohra nás hodně mrzela. Celkově tedy sezona vydařená.

2.) Do nové sezony omlazujeme kádr, odešla nám ikona klubu Des McCrossan a nakoupili jsme nadějné 19ky. Klub chystá ještě jistou menší změnu, kterou nechci prozrazovat, protože o ní budu informovat v tiskovce, kterou už zčásti mám hotovou (samozřejmě tam budou i informace k odchodu McCrossana). Rád bych opět zajistil účast v nějakém evropském poháru a chtěl bych dostat tým i do třetího místa, ale bude to opět hodně těžké.

3.) Myslím, že tradičně Adriano. Ale bude to určitě opět hodně tvrdý souboj s tomaaakem. Tyhle souboje jsou hodně zajímavé.

4.) Hodnotím to jako: „No co se dá dělat no.“ Asi to bude tou silnou generací co odešla, možná ještě to nepříjemné polské prostředí :D Jako všechny ty zápasy byly hodně vyrovnané a často jsme měli velkou smůlu. Jen Španělsko nás přestřílelo a paradoxně zrovna s nimi jsme vyválčili jediný bod. Takže prostě smůla. Nevím, co bych měnil. Líbí se mi zaujetí trenérů.

5.) Tyhle týmy tolik neznám, protože jsem se mezi ně zatím neprobojoval v ES, a oceánie jde celkově mimo mě. Ale i tak si myslím, že by tam mohl být někdo jako Ac Vainqueurs Hradec Králové, který mě vyřadil v předkole ES nebo MGK Vincitore da Trutnov a ještě Nueva Generacion de Ganador.

6.) Mám tam hodně koní, proti kterým nerad hraju, jako SKP Mladá Boleslav nebo Nikolčice Punkers, vlastně i pragovka. To je ale individuální. Všeobecně nejlepší v Irsku asi bude Adriano, který „jede“.

7.) Je super, že vychází opět články o dění v Irsku. Graficky jsou pěkné, nemám rád, když to je přeplácané. Co se týče obsahu, je toho tam hodně. Ale co by mohlo být pěkné. Třeba pravidelně jednou větičkou dát překvapení týdne. Ať se to týká týmu, hráče, manažera, návštěvnosti, prostě něco co překvapilo a co třeba naopak zklamalo.


Tonny

1.) Stála za hov..

2.) Chci do pohárů.

3.) tomaaak a jeho BOLKA Juniors.

4.) Já to beru tak nějak normálně. Hold jednou se daří a jsi nahoře a pak zákonitě musí přijít i horší období.

5.) O.C.Relax

6.) Killarney a Bolka Juniors

7.) Bez jakékoli srandy jsou prostě super. Žádné zbytečné slohové práce jako ty lamy v polsku. Co bych zlepšil? Asi nic, možná více prostoru pro irskou ligu :)


PJ ZAHIS

1) moje poslední sezona byla téměř totožná jako 4 předchozí. v naší lize asi maximum čeho může můj tým dosáhnout, tedy horší střed až chvost tabulky. ale podařila se mi obhajoba v RCD cupu, což je úspěch.

2) v nadcházející sezoně bych chtěl završit hattrick v RCD cupu což bude ale obrovsky těžký. pak hraji ještě populární Siver cup, tam postup do play off, co se týká ligy. tam je mi to celkem jedno, ani sestup bych nebral jako neúspěch.

3) příští ročník může vyhrát kdokoli ze 7 týmů, které se o to prali letos + i Tonny by asi chtěl promluvit do pohárů. ale nej favoriti tradičně Adri a tomaaak.

4) tak co se týká výsledků tak ano propadák, ale já jsem koukal na zápasy a horší jsme BOHUŽEL ani v jednom nebyli! prostě jsme nedali branky. a proto bych asi vsázel na co největší zkušenost u útočníků.

5) těch nej týmů je víc. každý kdo byl loni v semi ES, EP, OS, OP, má svoji kvalitu. sem rád, že mezi nimi jsou i Irové.

6) tak to souvisi s otázkami už před tím. celá špička je velice kvalitní, o malinký kousíček dál jsou ale podle mě tři tými Dex, Adri, tomaaak. tady bych chtěl ale vypíchonout jiný tým, který mě velice překvapil a to - Hadag Nahash a manažer G. Žoudlík, na to jak má "starej" a úzkej kádr bral body i týmům ze špičky.

7) týdeník je něco, co nás právě v tuhle chvíli odlišuje od většiny ostatních. je super si přečíst co se plánuje v repre a u ostatních týmů v lize. nenapadá mě nic co bych měnil, snad jen v osnově na začátku přidat klikací odkaz na daný úsek textu v článku (pokud to jde).


Gabriel Žoudlík

1.-2.) Myslím , že poslední sezóny co jsem začal hrát na Brejku se nesou v dobrém smyslu . Začínal jsem s nulovými zkušenostmi a také bez základů hry . Pak se to začalo rychle obracet a nakonec se z toho vyklubalo dobré umístění v tabulce . Příští sezónu se budu snažit přestat prohrávat s papírově slabšími hráči a zapracovat na nějakých posilách . Mám 2 turnaje a aspoň v jednom chci ukázat sílu , třeba i získat nějaký pohárek .

3.) Začátek první Irské ligy může být dosti zamotaný , ale věřim Adrianovi , že se nenechá zahambit a opět ukáže své fantastické manažerské schopnosti :).

4.) Každopádně je to velká smůla , ale třeba se to dalo i čekat , když nebyli tak dobré výsledky po celou sezónu . Také nemůžu repre trenérům nic vyčítat , oni to jistě měli pevně v rukou a dali do toho maximum .

5.) Skoro všechny týmy největších soutěží mají něco do sebe . Máme tu přední pozice Polska , Irska , Italie i top Španělska plus další a další . Také velice záleží na času co hráči investují do hry a jak clouho hrají ...

6.) Nechci se opakovat , ale asi FC Internazionale Killarney .

7.) Nápady nechám na novinářích XD ! Je to chlapi fajn , uspokojuje to snad vším, třeba jen zkusit trošku upravit grafickou podobu ? :P Fakt nevim :))) .


Morpheus

1) Tak mým cílem na každém začátku nové sezóny je, abych získal o něco více bodů, než v té předchozí. Měl jsem výborný vstup do soutěže, udělal v první polovině docela dost bodů a pak také kvůli únavě přišel hodně propastný pád a dlouhá série porážek. I tak jsem však se sezónou celkem spokojen.

2) Budu se opakovat, ale chci udělat opět o něco více bodů než v té poslední sezóně. Takových 35-40b by vůbec nebylo špatných. Ale letos očekávám extra vyrovnanou první ligu a jsem také připraven na boj o záchranu, bude to hodně náročné.

3) Samozřejmě jako u ostatních mezi moje největší favority patří tradičně tomaaak a a Adriano. Už ale očekávám také rapidní vzestup Thooomasova výběru, jelikož jeho potenciál je obrovský a časem by z něj mohl být vládce Irska.

4) Moje hodnocení je o něco výše, a tudíž by bylo nesmyslem to tady opakovat. Propad jsme čekali, takový selhání nikoli. Musíme se hodně rychle otřepat a vrátit na své pozice.

5) Určitě někoho aktuálně je hrozně těžké, každý tým má dobré a špatné období. Při svých začátcích jsem obdivoval Ganadora a kotelníkův Liaz Jablonec. Nyní samozřejmě mezi těžké kalibry patří Killarney nebo BOLKA, pak PRAGOVKA, BLAVA nebo Nikolcice :-). To čelo je ale hodně široké, hned z hlavy si vzpomenu asi ještě na tyhle - Lister, Warny, FR mark EE, Marcovan, bivoj, ladzi, Mercuccio, Mifak, Klofan.. Samozřejmě je jich víc, ale na tyhle jsem si vzpomněl a mají můj obrovský respekt.

6) Tak už jsem ty týmy jmenoval o něco málo výš. Adriano s tomaaakem tomu tady vládnou momentálně a věřím, že když budou i nadále s kádrem pracovat jako doposud, tak budou na čele dlouho. Nechci zapomínat na Thooomase, ale ten už by měl udělat nějaký ligový úspěch, jinak bude označován za spícího draka. Taky bing, dex, Tonny nebo Haashaa můžou hodně mluvit do rozhodujícího dění v lize.

7) Tak já spokojen jsem. Zabírá mi to docela dost času, tak se logicky snažím o kvalitu :-D :-D.


Eddie

1.) Poslední sezona na BREJKu byla ta nejpovednější v historii klubu. Podařil se mi splnit cíl a to potup mezi Irskou elitu, po několika sezonách strávených ve druhé lize.

2.) Do této sezony nastupuji jako nováček, takže cíle jsou jasně dané, udržet se mezi elitou. Mám ale pár dalších skromných cílů i když jsou to spíš přání než cíle. Porazit aspoň jednou nejstaší irské kluby Nikolcice Punkers,Kobylí Kobylnice, Limerick City FC a FC Blava.

3.) Tuto sezonu nejspíš vyhraje někdo z trojice Tomaaak, Adriano a Thooomas. Můj tip je Thooomas.

4.). Na ME 20 ve Polsku jsme dostali asi tu nejtěžší možnou skupinu. Umístění je sice pro nás katastrofa, ale na druhou stranu nejde vyhrávat pořád. Jinak jsem s práci repre koučů maximálně spokojen.

5.) Je to mnoho vynikajících týmů a vybrat ten nejlepšího je těžké. Nejlepší manažer byl Barrish, ale ten tu už s námi není. Nyní je to asi Mercuccio.

6.) V součatné době jsou to Club Atlético BOLKA Juniors a FC Internazionale Killarney. Historicky jsou to Nikolcice Punkers a FC Blava.

7.) Tyto články jsou "boží". Vždy si je rád přečtu. Nic bych na nich neměnil


Jedi

1.) Byla to sezóna plná zvratů a mým cílem bylo postoupit do první ligy. To se mi nakonec po strastiplné cestě povedlo, ale s některými výkony rozhodně nejsem spokojený a nakonec děkuji bohu za to, že si první ligu po několika sezónách znovu zahraju.

2.) Mým hlavním cílem je samozřejmě se udržet v lize, hrát důstojnou roli a potrápit všechny celky, kteří jí hrají. V národním poháru bych se rád probojoval do čtvrtfinále.

3.) Adriano nebo Tomaaak

4.) Jako reprezentační asistent jsem měl samozřejmě k této události velmi blízko a rozhodně je to velmi znepokojivé. Propad naší reprezentace se však dal trochu očekávat a tak to jako úplnou katastrofu nevidím. Samozřejmě jsme mohli dopadnout lépe, ale hold pokaždé se všechno nepodaří.

5.) Internazionale Killarney samozřejmě :) hned po něm MGK Vincitore da Trutnov v čele s Warnym.

6.) Logicky Internazionale Killarney

7.) Sám je píšu, tak ještě aby se mi nelíbily:D


HISTORICKÁ TABULKA IRSKA
Repre trenéři Irska
Morpheus a Jedi ;)