Serie A

Liga

Po dvou týdnech se událo v tabulce spoustu změn. Tou nejdůležitější je odstoupení týmu Sparta Hrádek. Tento klub tu byl od počátku brejku a vždy hrál o přední příčky v tabulce. Tato sezona byla pro něho už od začátku trochu smolná, v lize se mu moc nedařilo, ale v poháru došel až do semifinále a pak najednou z čista jasna přišel konec. Pro Italský
fotbal velká rána.

Na čele tabulky se po dvou týdnech nic nemění Mimoň a Trutnov stále v čele a bodová ztráta týmů v závěsu se stale navyšuje. Na třetí místo poskočil Krbec, kterého stíhá Cerm. O ES to bude velký boj dvou titánů. Za Replacementy jsou v těsném závěsu...Diavoli Velenovy A Partizan Belehrad, tyto týmy si rozeberou podle mě poháry, další týmy v pořadí mají již velkou ztrátu.

Ve středu tabulky pokračuje spanilou jízdu Inter Replacement, již je na osmém místě. Zklamáním jsou výkony Banánů, Regiamente Banana paraiso mají určitě navíc. Ve slušných výkonech naopak pokračuje Jozka a jeho Spalovny, drží se na sedmém místě.

No a o sestup už dlouho bojují Juve a Hradec, ted tam je TBM, tak už se hraje jen o jedno sestupové místo, mírně navrch má Hradec.

13. kolo

V tomto kole nastoupil Pítrs u Krbce a těžký zápas výhrál tři nula, výborný výkon podal opět Alcantar střelec dvou golů. Warnyho trutnov slavil povinnou výhru tři jedna v Hradci. AC replacement zvítězil jedna nula nad Belehradem v celkem vyrovnaném utkání.

14. kolo

Derby Rossoneriovců vyhrál MGK těsně jedna nula po skvělém výkonu všech hráčů a velké převaze hlavně v útoku. Warny v přestřelce zvítězil pět dva nad kadicem, když kadic zkusil hodně zvláštní rozestavení devíti vlastně desíti hráčů na vlastní polovině. Za zmínku stojí i výhra Sparty Hrádek nad Mafií jedna nula.

15. kolo

Max Paradiso se v brance Spaloven proti Velenovům hodně činil, ale všech devět střel na bránu prostě chytit nemohl a to se ještě nestačil ani otáčet za sedmnácti ranami mimo branku a tak Velenovi slavili zaslouženou výhru dva jedna. Další důležitou výhru uhráli Válcovny u Banánů kde při jediném golu sehrála roli šlupka od banánů vhozená příznivci domácího klubu na hřiště. Derby Replacementů dopadlo snadným skalpem pro Krbce, výhra šest nula to tohle derby nepamatuje. V boji o sestup Hradec vyhrál jedna nula, když většinu utkání tahal za kratší konec.
FC Diavoli Velenovy 2 : 1 AC Spalovny Mimoň
La Mafia Replacement Sicilia di Palermo 6 : 0 AC Replacement Sicilia di Siracusa

Silvano Giannichedda

Stejně jako minulý týden i tentokrát byl králem gólmanů Henry Veldman z Incoercible zaskvěl se zejména v zápase s MGK Rossoneri. Nicméně svůj skvělý výkon načal už v pondělí a to proti Spalovnám, když v remízovém zápase dokázal všechny střely chytit a díky němu vyhrál Voky 1:0. Ve středu dominoval v již zmíněném utkání s MGK. V pátečním utkání mu možná trochu sláva stoupla do hlavy ale Hrádek je těžký soupeř.

Další z řady trutnovských MGK. Magli také odehrál perfektní utkání, které okořenil navíc jedním gólem z rohovému kopu, díky kterému Trutnov vyhrál zápas. Díky své formě už nakoukl i do reprezentace, kde se mu také vede slušně.

Obránce z již zrušeného Hrádku. Už se s ním počítalo i do reprezentace. Odehrál mnoho zápasů za kategorii U23, kde byl jeden z nejlepších. Tentokrát svoje skvělé výkony převedl i do ligy a byl zvolen nejlepším obráncem týdne. O to větší to je škoda, že se letadlo Hrádku při vracení z pátečního zápasu zřítilo.

Bek z trutnovských Vinciatore. Odehrál sice pouze dvě utkání ale v obou byl nejlepším obráncem. Obrana byla tento týden vyrovnanější než jindy, tak se Jorge dostal do jedenáctky hlavně díky tomu, že dokázal MGK podržet v klíčových momentech, jako je bezchybná hra ve vápně apod.

A aby toho nebylo málo, tak tu máme i dva hráče Hrádku. Tím druhým je Fofana. Stihl odehrát všechny tři zápasy, ale teď už toho také moc neodehraje. Je jich škoda kluků. Tento týden odehrál skvělé utkání hlavně v pondělí, kdy působil jako obranný terminátor.

Mimoň prožívá opravdu vydařenou sezónu. Po dlouhodobých účastnících sestavy Blasim a Zattarinem přibyl další hráč. Pedruzzi odehrál dvě skvělé utkání. Hlavně proti Krbcovi byl bezchybný. Záloha fungovala na jedničku a Krbec neměl ve středu hřiště žádnou šanci.

Nejlepší záložník týdne a opět je od Mimoně. Pítrs nehrál nejaké těžké utkání, vyjma toho s Krbcem. Zattarin byl nejlepší na hristi ve všech trech zapasech. Pro Pítrse trochu škoda, že nevstřílí góly. Společně s Blasim bude ještě dlouho tvořit kostru mimoňského týmu, kdoví, možna i reprezentace.

Rino Blasi
Již potřetí za sebou v sestavě týdne. Celkově s Gazollim nejúspěšnější záložník všech sestav. Tento týden na něho byl spoleh už v pondělním utkání s Krbcem, pak jako by počítal s podobnou kvalitou.i ve středu, jenže Dj Lucca byl o hodně slabší a Blasi dokonce ani neprohrál souboj. Nefauloval vysílal pěkný kolmice, díky kterým dali mimonští hoši 7 fíků. V pátek už to bylo proti Matiovi v oddychovém tempu, tak více vyniknul jeho kolega Zattarin.

Warny už začíná dávat šanci dalším hráčům s vyšší energií a na jeho výkonech je to znát. Perrota sice odehral jen pondělní a páteční utkání, ale v obou dominoval. Byl nejlepším trutnovským hráčem a velice solidne nahrazoval práci utocniku. Dalo by se říct, že zastával práci Gazolliho (vysunutý stredni zaloznik) Warny se n aneho spolíhá a urcite myslí i na to jestli, Perota dokáže Gazolliho nahradit.

Italský sniper ve službách mafie. Tento týden si místo v čestné jedenáctce rozhodně zaslouží. Hněvotín sice odehrál pouze jedno těžké utkání, ale i v tom byl Silvano hodně vidět. V pondělním zápase se nejprve rozehříval na slabším Hněvotínu. Celý Inter ho doslova přejel a Hněvotín dostal čtyřku na svém hřišti. Všechny góly vsítil SIlvano a byl vyhlášen hvězdou utkání. Psychickou pohodu si přenesl do středečního utkání, když nastoupil na hřišti Warnyho. Inter si vypracoval za celý zápas pouze dvě střely na branku a z obou dvou střel dali gól. A zase ten Silvano. Nicméně Trutnov jich dal pět a Inter prohrál. Silvano byl ale spokojený a svou fazónu projevil v zápase s kolegou Warnyho, Milanem Denkem, kterého sestřelil třemi góly. A zase ten Silvano.

To toho ještě nemá dost?. V sestavě kola ještě nechyběl. Tento týden dal sice jen 7 gólů, ale z toho 3 na hřišti Krbce. Táhne i mexickou reprezentaci, kde si vede po boku Javiera nadmíru dobře. Ve středu přidal ještě další a opět má mimoň největší zastoupení hráčů v sestavě.

Národní Pohár

Čtvrtfinále

La Mafia Replacement Sicilia di Palermo – AC Válcovny Mimoň
1:2 po penaltách

Vítejte na Stadio Romero Neri. Dneska ve čtvrtfinále se utkají dva týmy ze špičky italské ligy. La Mafia Replacement Sicilia di Palermo proti AC Válcovny Mimoň, tyto týmy se utkávají pravidelně v lize. Zápasy bývají většinou vyrovnané. Dnešními rozhodčími jsou Massimo Bussaca a na čarách mu budou asistovat Petr Kordula a Antonio Lavione. A zápas nám již začal. Zápas začíná nám opatrně, a první šance byli již v 5. minutě. Ale domácí se netrefily. První ostřejší zákrok byl viděn ve 24. minutě když hostující hráč Stephen Kelliher, když fauloval loktem domácího obránceho. Ve 32. minutě byla viděna opět žlutá karta, když domácí Riccardo Zaffaroni fauloval hostujícího záložníka. První gol padnul ve 40. minutě když se trefil domácí hráč Maximiliáno Eluchans. První poločas nám skončil za stavu 1:0 pro Mafii. V 50.minutě byla viděta již 3. žlutá karta když Maximiliano Eluchans fauloval ze zadu. V 79. minutě se trefil Stephen Kelliher a hosté srovnali na 1:1. V 85. minutě byla viděna 4. žlutá karta když stáhnul protihráče hostující Andrea Zaccagnini. Zápas nám skončil za stavu 1:1. Prodloužení nic zajímavého nepřineslo. A tak na řadu přišli penalty.
Za domácí uspěl jen Sebastian Valdiviezo a za hosty Marco Ranzani, Paul Zattarin a Arturo Lopez. Nedali: Fausto Benschin, Riccardo Zaffaroni, Maximiliano Eluchans a Piermario Contini a za hosty : Stephen Kelliher a Andrea Zaccagnini. Zápas sledovalo 84000 diváků. Hezký zbytek večera

La Mafia Replacement Sicilia di Palermo
1 : 2pp AC Spalovny Mimoň

Evropská Superliga

V ES jsme měli pouze jednoho zástupce, a to Warnyho… snadný postup ze skupin, jako tomu bylo minulé sezony, je minulostí. Tentokrát musel hodně bojovat. Nakonec skončil na druhém místě v těsném závěsu za tureckým Koudakem. V posledním kole už o nic nešlo postup mel Warny i Koudy zaručený tak zcela určitě zvolili poněkud volnější tempo. Warny poprvé postavil tým, který minulé dva ročníky opanoval. A bylo tomu znát. Koudy se absolutně k ničemu nedostal. Jedna střela ze standartky bylo vším, co mohl jeho tým nabídnout. Nutno však říct, že to nějakej slabej tým nebyl. Warny ho přehrál po všech stránkách, avšak nedokázal vstřelit žádný gól. Když pak ke konci utkání neproměnil penaltu, bylo hotovo. Utkání skončilo remízou, tak se Warny střetne s Irským mistrem s jedním z nejlepších manažerů z evropské části brejku.

Evropský Pohár

V EP to bylo přeci jen veselejší. Postoupil CERM i Matio. Oba skončili ve skupině na druhým místě. CERM v posledním utkání ztratil vedení ve skupině, když remizoval v anglickém prostředí u Kloptn… Remíza byla víceméně zasloužená. CERM s výhrou asi nepočítal, protože postavil mladší hráče. Obranná linie byla složena z jednadvacetiletých hráčů, a tak je jen zázrak, že nedostal žádný gól. Útočníci na druhé straně se však také gólově neprosadili, tak zápas skončil 0:0. V osmifinále se CERM střetne s relativně přijatelným soupeřem a to polskou Sigmiczkou Olomouc. Šance jsou as 60:40 pro CERMa. Doufám, že polský protivník padne a ubyde tak převratu poslední sezóny ze strany Polska.

Matio se v posledním utkání utkal s nepříjemným tureckým Trabzonsporem, který vedl skupinu. Oba měli již postup jistý, navíc bylo už určeno i přesné pořadí. Tak nastoupili v přátelském duchu a uvolněné atmosféře. Dostali šanci mladší hráči z obou stran. K překvapení všech Matio dokázal v domácím prostředí vyhrát a oplatil tak Trabzonsporu porážku z jeho hřiště.. V osmifinále na něho čeká také relativně přijatelný soupeř, tentokrát španělský Technik Smíchov. Šance na postup jsou víceméně vyrovnané, hodně rozhodne energie hráčů, nikoliv až tak kvalita.

Diavoly Velenovy bohužel skončili na neproslulém třetím místě. Bylo to dáno také tím, že do všech zápasů nešel s nejlepšími hráči. Ke konci už to fox nehrotil a dával šanci mladším, co je škoda. Na postup určitě měl. Fox už se asi soustředí na umístění v lize, kde taky zrovna neexceluje ale na poháry by to mělo stačit. V posledním zápase skupiny nastoupil také v oslabené sestavě. Soupeřem byl tentokrát skotský Blackpool. S rezervou u něho dokázal remizovat. Nutno říct, že remíza byla z obou stran zasloužená. Bohužel už do vyřazovacích bojů nezasáhne. O to více ho může těšit, že vypadl protože už se soustředí jen na ligovou scénu.

Jak už si asi každý všiml opustila nás Sparta hrádek. V posledním zápase za něho hrál tým bez manažera. I přes bez jednoho zápasu se dokázal umístit na třetí pozici a mlžem s jistotou říct, že kdyby byl online a nehral zápasy s takovým nasazením celý měsíc určitě by postoupil.

..: EP :..
                                                                                                        ..: menu :..

Reprezentace

7.kolo kvalifikace, Turecko - Itálie 2:1

Je to tak 15.8 jsme po dlouhé době pocítili opět jak na reprezentační úrovni chutná porážka. Týden před tímto zápasem jsem měl na brejku dovolenou, takže o reprezentační tým se staral sám hlavní kouč Matio. Pokusím se alespoň o několik řádků k tomuto zápasu.

Turci nastoupili v ofenzivním složení 3-4-3 zajisté chtěli předvádět útočný fotbal od prvních minut. My jsme hráli v defenzinější taktice a sice 3-5-2. Zápas nebyl příliš bohatý na střely, které mířili mezi tyče a tak se oba brankáři spíše nudili. První střelu na branku, která také skončila golém ve 43. minutě vypustil ze svých kopaček Musa Boral a hned skončila za zády hostující brankáře Fausta Sarliho. Turecko tedy po prvním poločase vedlo 1:0. Po poločase měla také Itálie svojí šanci a forward Zamboni nenechal své fanoušky dlouho čekat, již ve 3. minutě druhého poločasu skoré srovnal na 1:1. Hra plinula, Turecko mělo hodně střeleckých příležitostí netrefovali však bránu hostů. Další příležitost k ohrožení domácího brankáře měl Paul Zattarin ale jeho střela neměla patřičnou razanci. Vítězný gol pro domácí si na 86. minutu schoval útočník MGK Manchesteru United - Adnan Albayrak. Jeho pěkná střela pod víko skončila v italské síti a Turci si již svůj tří bodový zisk nenechali vzít.