Vítejte u prvního review ze základních skupin turnaje Greece cup. Máme za sebou první kolo, ve kterém padaly krásné branky, brankáři chytali co jim "ruce a nohy" stačili, určitě se vyskytlo i nějaké to překvapení jak bývá v Greece cupu zvykem. Pojďme se tedy na to společně podívat.

4. U.S. Citta De Moraveč 1878 1 : 4 0

Gladiátoři si poradili s Tučňáky. Polsko-irské "derby" ovládli Mufflers.

Řecko -  Celky, které se moc dobře znají proti sobě nastoupil v Tiger Areně.
 Z úvodu to bylo jen na jednu branku a brankář, který toho už v Greece cupu ukázal hodně Kwami Abieku opět v zápase čaroval. Ve 12. minutě už se zdálo, že je překonán, ale doslova hokejovým zákrokem balon poslal na tyč a s pomocí obrany dokázal dostat míč do bezpečí. O 10. minut později se na něj řítil sám Bart Juliana, ale jeho lob brankář Abieku kryl. Na hráčích domácího AFK byla vidět mírná flustrace, která s přibívajícími minutami stoupala. Do kabin se tak šlo za stavu 0 : 0.  Druhá půle měla naprosto stejný scénář, Gladiátoři útočili a Abieku čaroval. Gladiátoři stále víc a víc tlačili na pilu a jejich snaha jim přinesla kýžené ovoce, v 63. minutě dokázal na dvakrát překonat brankáře Abieka Pokorný a příznivci domácího AFK mohli slavit. Hosté logicky museli otevřít hru a to byla voda na mlýn pro AFK, v 86. minutě se z protiútoku prosadil opět Pokorný a bylo vymalováno.

AFK tak může pouze mrzet počet vstřelených a červená karta , kterou si připsal střelec branek Pokorný. Vizour : "V tomto zápase zvítězil náš tým zcela zaslouženě a jen díky brankáři hostujícího týmu jsme vstřelili pouze dvě branky.Byl to první zápas v tomto turnaji a jsme velice rádi,že jsme do něho vstoupili vítězně." Fejas : "Tento zápas jsme neodehráli moc dobře, výsledek je k nám moc milosrdný, ale i zásluhou brankáře jsme dostali jen 2 branky. Gratuluji soupeři, nám nezbývá než potrénovat a připravit se na další zápas."

Irsko/Řecko - Irsko-polský , nebo chcete-li polsko-irský souboj byl k vidění v D.R. parku kde na sebe narazili dva prvoligové celky. Domácí Citta de Moraveč přivítala na svém hřišti Irish Mufflers. Zápas neměl nejlepší kulisu , utkání sledovalo pouhých 28 846 diváků. Fotbalu to však neškodilo a už od úvodních minut se bylo na co dívat. Už po 7. minutách hry si na přesný pas za obranu domácích naběhl Healy a střelou podél brankáře
 poslal mufflers do vedení. Irové nadále drželi balon na svých kopačkách a další branka na sebe nenechala dlouho čekat, ve 13. minutě se odražený balon dostal k Marku Deiniteovi a ten ho vší silou napálil do branky, 2 : 0. Domácí se poté oklepali a přišli s rychlou odpovědí, v 17. minutě byl na hranici pokutového území faulován Zmunda a následný trestný kop proměnil George Kirk, 1 : 2. Hostům se však do přestávky podařilo opět odběhnou na rozdíl dvou branek, v 38. minutě se opět prosadil střelec první branky Mufflers Healy a hosté už vedli 3 : 1.  Druhou půlku opět ovládal tým hostů a jen díky brankáři Carrizovi skore dál nenarůstalo. Brankář domácího celku však v zápase ještě jednou kapituloval a to 3. minuty před koncem kdy ho z pokutového kopu překonal Dunne, hosté tak zaslouženě zvítězili 4 : 1 a po právu si z Polska vezou všechny 3 body.  Tiskové konference se zúčastnil pouze domácí manažer David Růžička : "Jak už jsem avizoval nastoupili mladí hráči bez zkušeností a sehranosti. Takže mě vzhledem k sestavě mufflers nějak nepřekvapil. Zasloužené vítězství hostů."

4. Vaca Ratíškovice CF 0 : 3 0

V King Arthur Areně diváci branku neviděli. Xanderův tým v pohodě vyhrál.

Anglie/Peru -  V tomto duelu proti sobě nastoupili dva silné kluby a vyhrát chtěl jak MifakM tak Patrik Vaněk.
Tento anglicko-řecký duel sledovalo přes 55 000 fanoušků. Do začátku zápasu oba dva kluby nastoupili neúprosně a hráči bojovali o každý metr hrací plochy. První velkou šanci si vybudoval v 20.minutě anglický útočník Jack Hamshaw ,ale bohužel míč orazítkoval pouze brankovou konstrukci. V utkání jsme byli svědky i mnoha krásných kombinací ,ale chybělo to nejdůležitěšjší, koncovka. Do kabin se tedy rozutekly hráči za stavu 0:0. Druhý poločas odstartoval v rytmu tvrdých zákroků ze strany Kings a hra byla nehorázně rozkouskovaná.  Velkým překvapením bylo ,že aktivnější byli hosté z Řecka ,ale nedokázali proměnit ani jednu nabídnutou šanci.
 V 85.minutě ještě dostal žlutou kartu Hamshaw. Rozhodčí ukončil tedy stav zápasu 0:0 a z bodu byla spokojenější Montana.
 Na tiskovou konferenci se dostavil jenom Manažer Patrik Vaněk a bylo na něm vidět mírne zklamání : "Do utkání jsme šli s jediným cílem a to neinkasovat branku, to se povedlo a nakonec jsme ještě měli dost příležitostí ukopat na horké anglické půdě tři body. Naše turnajová útočná dvojice se však teprve sehráva a doufám, že se golově prosadí už  v dalším zápase".

USA/Peru - Do zápasu jako jednoznační favorité nastoupili domácí Američané a hosté mohli pouze příjemně překvapit.
Utkání začalo velmi svižně a už ve 4.minutě nasimuloval pád ve vápně Alan White a přísný rozdočí nařídil penaltu.
 Míč na bílý puntík si samozřejmě postavil tudíž hráč a domácí vedli o jednu branku. Ratíškovice se po inkasovaném golu uzavřeli do sebe a hra byla v řežimu D.G. Americký klub udeřil po druhé už v 17.minutě a opět vsítil angličan White. Do závěru první půle ještě nastřelil břevno Mastroeni ,ale to bylo už doopravdy vše. Do druhého poločasu oba dva týmy nastoupili ve stejném složení a mohlo se začít hrát.. V 52.minutě zatloukl hřebíček do rakve Alan White svým 3 golem v utkání a bylo rozhodnuto. Aln White si s hostující obranou dělal co chtěl. Xanderove Meniny si výsledek už uhlídali a ve skupině B se po 1.kole vyšvihli hned na první místo. Zajímavostí zápasu je ,že Ratíškovice ani jednou neohrozili bránu soupeře. Manažer Xander byl po zápase velmi stručný  "Soupeře jsme přehráli o dost, takže spokojenost." Vaca22 : "Do utkání jsme šli s tím, že nemáme co ztratit, turnaj hraju jen jako zpestření. Navíc jsem se utkal z jedním z favoritů celého turnaje. Nasadil jsem hlavně hráče, kteří moc nehrávají. Výsledek mě nepřekvapil, jen mě trochu mrzí, že jsme ani jednou nevystřelili na bránu soupeře."

0 : 2 0

Rennais senzačně zvítězili v Turecku. Cola Doksy s přehledem porazila Estoril.

Turecko/Řecko -  Jeden z největších favoritů Koudyho Tehlike přivítali na svém hřišti Stade Rennais, favorit tohoto zápasu byl jasný na hřišti se však děli věci.
 Hostující mužstvo mohlo v tomto zápase pouze překvapit, to se však svěřencům manažera huga dařilo výborně. Už ve druhé minutě podnikl Fussieny s Malonem rychlý protiútok z nehož se nakonec vyklubala penalta. Na bílý puntík si míč postavil Malone, ale jeho střelu Leonardo Dorr. Domácí mužstvo jako by bylo aktivitou soupeře překvapeno a hosté si vytvářeli šance. Ve 33. minutě mohl Rennais dostat do vedení Hervier, ale jeho dalekonosná střela se mezi tři tyče nevešla. Hosté se nakonec branky do poločasu ještě dočkali. Ve 41. minutě doslova "povodil" obranu domácích Malone a poslal Rennais do vedení. Poločasové vedení hostů bylo více než překvapivé , ale zasloužené. V kabině domácího týmu se o přestávce určitě děli věci a manažer Koudak se snažil svůj tým nabudit. Na hráčích byla ve druhé půli vidět větší chuť s výsledkem něco udělat a dostávali soupeře pod tlak. V 50. minutě mohlo být vyrovnáno, ale střela Yunuse Tasdemira jen těsně minula branku hostů. Vasily Lutsenko  by mohl být po zápase vyhlášen smolařem zápasu, v 64. minutě mu před prázdnou branku přihrál Tasdemir, ale ruský útočník branku přestřelil.
 Za hlavu se chytal nejenom on, ale i manažer Koudak. Domácí tým musel hru otevřít a logicky z toho vznikaly rychlé protiútoky hostujícho týmu, 8. minut před koncem mohl rozhodnout zápas Paul Bardsley, ale mířil nepřesně. Konec zápasu se už blížil ke konci a domácí čím víc tlačili soupeře. Ve velké šanci se ocitl Attik Mapher, ale jeho střelu lapil brankář Ruesqua a zachránil tak hostům 3 body za vítězství 1 : 0. Manažer Koudak10  po zápase : "Lepší vstup do turnaje jsem si nemohl přát. Asi jsem si to přivolal tou odpovědí v článku, že komplikovat situace si umim snad nejlíp z celýho brejku. No nic, první zápas jsme absolutně podělali, takže se příště musíme trošku víc snažit a bezpodmínečně vyhrát." Hugo : "zdravím..tak první kolo a hned takové přeqapení..sice sem qůli sehranosti hrál s A-týmem ale ani ten rozhodně qalit soupeřova kádru nedosahuje. Asi ale došlo k podcenění a nakonec z toho byly zasloužené 3 body. Jen teď nevím co dál z turnajem..počítal sem že budu outsider skupiny a teď sem si to tak zkomplikoval:D. Ale i tak děkuju hráčům taková výhra a venku má velkou cenu."

Francie/Řecko - Účastníci loňského ročníku Cola Doksy a portugalský Estoril na sebe letos narazili v základní skupině.
 Favorit tohoto zápasu byl francouzský tým. V úvodu zápasu se hrálo velmi
opatrně a bylo vidět, že ani jeden tým nechce udělat chybu a dát tak šanci soupeři skorovat. Do první vážnější šance se dostali po rohu hosté, ale Sousova hlavičku kryl brankář Grolleau. Ve 23. minutě už se do šance dostal domácí tým a Cathal Griffin zakončil akci po ose Opatrný - Gas, 1 : 0 pro Colu Doksy. Hosté se snažili stav zápasu srovnat, jejich hru výborně dirigoval ze středu zálohy Nuno Faria a rozdával přesné pasy spoluhráčům. Branku mužstvo z Portugalska však v prvním poločase vstřelit nedokázalo. Do druhé půle vstoupili aktivněji domácí a hned ve 49. minutě se ocitl v šanci Opatrný, jeho pokus však pokryl brankář Monsoreau. Domácí nakonec ten druhý gol přidali, dal ho v 63. minutě Thomas Maté. Hostující mužstvo na tuto branku nedokázalo odpovědět a domácí už si zápas pohlídali, úspěšně tak vstoupili do turnaje. Na tiskové konferenci se objevili oba manažeři, Vasajja : "Ahoj, jelikož je skupina velmi vyrovnaná, byl pro nás vstup do turnaje hodně důležitý. Konečný výsledek 2-0 beru a jsme rádi, že se nám vstup do turnaje povedl. Nyní se už soustředíme na zápas na horké Turecké půdě, který bude hodně težký." Tomáš Pacek : "prohráli jsme , očekával jsem to , ještě pořádně ani nevim jak se budu snazit v GC uspet."