Zdravíčko máme tu zase něco málo z průběhu dalšího týdne o našich ligách. Společně Vás budeme informovat s Adrianem, Morpheusem, Thooomasem a Ronniem o dění v našem Irsku. Sháním stále posily o psaní, protože bychom chtěli sem přiřadit i třetí a popřípadě i nějakou tu čtvrtou ligu. Více už níž..

Máme tu pondělí a stím i začátek nového týdne. Další porce zápasů máme za sebou a s tím i velké derby! Je to tak, ve 22.kole se rozhodovalo o tom, kdo povede nejspíš svůj team za ziskem poháru mistra ligy. Jestli to bude bing nebo Adriano, ale nesmíme ještě opomenout tomaaaka, který těmto borcům pěkně šlape na paty. V prvním zápase tohoto týdne se nám ukázali Midleton FC a dexovi Nikolcice Punkers. Zápas byl předpokládaný na remízu, ale díky dobrý formě domácích hráčů tomu tak nebylo. Hosté přijeli s jasným cílem, a to překvapit domácí obranu a vyhrát na hřišti hostů, a tudíž stáhnout ten čtyř bodový náskok, který domácí celek zatím drží. Do zápasu vletěly oba celky s klidem a jistotou v obraně. Jenže hosté poprvé zaváhali v 17. minutě a domácí střelní half se nemímil a nekompromyslně zavěsil. Ten šťastný byl Des McCrossan, který poslal domácí do důležitého vedení v zápase. Hrálo se nahoru a dolů, vyrovnaný fotbal. Do poločasu se již skóre neměnilo. Po poločasu oba celky poslali na trávník čerstvé síly, aby ještě něco udělali s dosavadním výsledkem. Ale pro divácké oko již bohužel žádný gól nepadl, a tak domácí ubránili těsnou remízu 1:0, a s tím i zvýšili náskok na dexe už o sedm bodů. Tím se přiblížili více k postupu do pohárových utkání. Ve druhém zápase spolu sehráli zajímavé utkání Fc Pepik city a FC Irish mufflers. Domácí tým se bral jako papírově lepší celek oproti soupeřovi, kterýmu to tuto sezónu moc dobře nekope. V zápase to ale vůbec nebylo poznat, že by  hosté hráli o záchranu. Hráli pěkně zezadu ze zabespečené obrany, a všechno jim vycházelo. V poměru držení míčů byli na tom o kapánek horší, ale v poměru střel byli vyrovnaným soupeřem. Na první a jediný gól se muselo počkat do 27. minuty kdy se jako jediný v zápase trefil Marco Deinite, a tím rozhodl o cenné výhře hostů 0:1!. Hosté si připsali body a dostali se tak na nesestupovou pozici. Pro ně velká úleva, i když to budou mít ještě hodně těžký. Domácí se touto smolnou prohrou posunuli o příčku dozadu, a taky ještě nejsou za vodou. Mohli by ještě teoreticky opustil první ligu jestli si na tyto zápasy nedají větší pozor. Třetí utkání se hrálo na hřišti V.I.P. Tullamore Dew club kam se přijeli podívat hráči z Limerick City FC. Tento zápas byl ještě před zápasem tipován na jasnou remízu, ale ve skutečnosti tomu tak nebylo. Domácí tento zápas pojali s velkým přehledem, a také to šlo poznat na hřišti. Byli jasně lepším soupeřem než hosté. Hosté si chtěli po nevydařeném začátku sezóny zpravit náladu lehkou výhrou nad Dew clubem. Ale na hřišti se plácali jako ryba na souši. Nic jim nevycházelo, žádné přihrávky, akci žádnou nemohli pořádně založit. Na první gól se čekalo do 29.minuty kdy se prosadil José Manuel Bicas, který poslal svůj tým do vedení. O pár minutek později měli šanci na vyrovnáná hosté, jenže nedokázali proměnit pokutový kop, a tak nezměněný stav zápasu setrval do poločasu. Domácí hráči předváděli opravdu pěkný fotbal před vyprodaným stadionem. V držení míče, počtu střel nebo tvorbou akcí byli jasně lepším týmem, a proto si také zasloužili vyhrát. Jako pojistku na 2:0 zvyšoval John Murray. Do konce zápasu už nepadl žádný gól, a tak domácí vítězí a připisují si moc důležitou výhru. Ve čtvrtém utkání na sebe narazili tonnyho Kobylí Kobylnice a ,,remizová,, SKP Mladá Boleslav. Domácí tým byl považován za favorita utkání, nejen kvalitou hráčů, ale i formou jednotlivých hráčů. Hosté přijeli pouze jen překvapit, soupeře svými rychlými útočníky. Povedlo se jim to už v 5.minutě, kdy otevřel skóre pohotový útočník Jim Purcell. Domácí hráče to nějak nakoplo a asi do cca deseti minut bylo vyrovnáno. Zasloužil se o to Glen Woods, když nekompromyslně prostřelil soupeřova brankáře. Zápas tak byl opět vyrovnaný. Před koncem první půle dostal žlutou kartu domácí stoper Colin Lawless, když mu málem utekl opět J.Purcell. Do druhé půle nastoupili oba týmy s velkou agresí. hrálo se nahoru a dolu. Během deseti minut domácí tým vystřídal tři čerstvé hráče, aby ještě něco udělali s dosavadním stavem. A povedlo se! V 79.minutě svojí první střelou v zápase skóroval český hráč Josef Hašek v barvách domácího týmu. Stav se pozměnil na 2:1!. Domácí už pouze kontrolovali hru, i když se hosté do poslední minuty snažili vyrovnat. Domácí si tak připsali tři body a další šanci za postupem do poháru. Hosté, tak bohužel ztratili zápas ve kterém mohli bodovat. Jako pátý se nám ukázal ,,smolný,, tým sezóny Legendary Rudnix Club a čtvrtý tým tabulky RC Praga Praha, který byl jasným favoritem v zápase. Domácí hráči na tom před zápasem nebyli moc dobře, protože před nimi stál zase silný soupeř a oni už potřebovali pozvednout nějakým příznivým výsledkem, který už dlouho nezažili. Hosté přijeli pro jasné body. Každý fanda fotbalu, který sleduje irskou ligu ví o čem mluvím. Zápas začal! Domácí v rozestavení ,,beton,, na pět obránců a s dvěma vytaženýma útočníkama, kteří mají jasně danný úkol. Dát rychle gól, a pak to zabetonovat. Jenže soupeř na ně šel s útočným stylem hry, a to jim moc nevyhovovalo. Tak dalo se to čekat, že soupeř nenechá nic náhodě. Na první gól musel divák počkat do 9.minuty kdy se prosadil jeden z útočného dua Pat Devine. Domácí byli trošku překvapeni, ale tak trochu s tím počátali. Do poločasu domácí zkušeně ubránili nepříznivý stav 0:1. Po poločasu oba celky vystřídali a poslali na trávník čerstvé síly, aby ještě třeba v závěru zápasu pozměnili výsledek jak na jednu stranu tak na stranu druhou. Jenže pro smůlu domácích k tomu měli blíž hosté, když nový hráč na trávníku Libor Hospodský skóroval v samém konci zápasu. Domácí už s nepříznivým stavem nic neudělali, a tak se museli spokojit s další prohrou v této nevydařené sezóně. V dalším zápase 22 kola se představili dva velky kvalitní týmy, na které se těšili všichni fanoušci irského fotbalu. Byl to tým FC BLAVA a FC Internazionale Killarney. V prvním jejich střetnutí vyhrál Adriano na své půdě 2:0, a tentokrát mu to chtěl bing oplatit a posunout se do čela ligy. Jenže přes velkou formu obou týmů bylo těžké vstřelit gól. Ale to by nesměl být na hřišti tak skvělé hráče jako má adriano. Na první gól se muselo počkat až do 25.minuty, kdy poprvé otevřel skóre zápasu střední záložník hostujících barev Padraig Mukendi. Dalo se to čekat, že hosté udeří jako první, protože domácí v tomto zápase nenašli ten správný styl hry, aby jim vyhovoval a naopak hostům ubližoval. Hosté hráli opravdu pěkný fotbal, bez faulů, plno střel na branku, jen držení míče bylo takžka vyrovnané. Hosté tlačili čím dál více, a přineslo jim to úrodu. Za 9 minut byl stav utkání po trefě Atshushi Nakata už 0:2. Domácí jako by jenom branili, a nemohli si vytvořit pořádnou akci, která by vedla ke snížení. Do poločasu se stav utkání už nezměnil. Na začátku druhé půle hosté poslali na travník čerstvé síly, aby udrželi vedení a popřípadě ještě přidali nějaký ten gól. Domácí hrali jenom na jednoho útočníka, který se za celý zápas netrefil ani jednou na branku. Bylo to docela smutné, ale bez střelby na branku nepadají góly a nemohli se ani divit, že hosté střílejí branky když mají o 10 střel více. Hosté v samém závěru zápasu ještě pojistili svoji výhru na konečných 0:3, když se trefil střídající Nikolaos Papadopoulos. Domácí tak se skloněnými hlavy odešli do kabin, a hosté ještě pokřikovali cosi na domácí publikum. Byl to pěkný fotbal, jen škoda, že jsme neviděli nějaké branky na druhé straně. Adriano si touto výhrou dobře našlápl za obhajobou titulu z minulé sezóny a bing, tak už asi nadobro zase nezíská vytoužený titul. V předposledním zápase si změřila sílu Jane a její MOTOL s nadupaným kádrem z Clubu Atlético BOLKA Juniors. Domácí tým je považovaný v tomto duelu za úplnýho outsidera. Zato hosté jako totální favorit, ale na hřišti to znát moc nebylo. Domácí hráči dali za celou dobu jen dvě střely na branku a z toho jeden gól, který padl už v 9.minutě zásluhou Eoghan Frawley. Všichni fandové byli překvapeni, protože takto brzký gól ze strany domácích nečekali. Hosty to nějak položilo nebo si to neumím představit. Za celou dobu co se hrálo měli 16střel mimo branku a 4 střely co směřovali mezi tři brankářovi tyče. I držení míče 38% - 62% bylo docela výrazné, ale hostům se prostě nevydařila koncovka. Do poločasu domácí ubránili. Po poločasu oba celky vystřídaly. Zápas to byl vzkutku zajímavý. Jedna strana úspěšně bránila a ta druhá neúspěšně útočila. 9minut před koncem domácí neuhlídali hostujícího útočníka Jason O´Mara, který jim dal vyrovnávající gól. Zápas tak skončil remízou. Pro domácí zklamání, měli výhru na kopačkách. Hosté taky velmi zklamaní, a ještě více překvapení z průběhu zápasu. Poslední zápas spolu sehrály FC Bayern Vysoká a BolkA HORNETS. Hosté byli považování za lepší tým v tomto duelu, ale na hřišti to bylo znát jen na výsledku. Hra byla jasně vyrovnaná, držení míče, počet střel i akcí a šancí, vše bylo přesně vyrovnaný, jen domácí neměli tolik štěstí na to, aby vstřelili gól jako hosté. První poločas nám branku nepřinesl. Ale na začátku druhé půle se trefil jako jediný v zápase Michael Carroll a zařídil tak těsnou jednobrankovou výhru pro hostující tým. Oba týmy se drží tak napokraji druhé a třetí třetiny tabulky, takže oba týmy ještě zdaleka nemají jasnou účast v této soutěži i další sezónu. GL kluci to je všechno z pondělního utkání hvězd..

Středeční kolo se opět nemohlo odehrát kvůli pádu serveru... Bude odehráno na konci sezóny...

Páteční duely skončili vzkutku zajimavě. Ani jeden domácí tým nevyhrál svůj zápas. Adriano i bing si neporadili s outsiderem a tomák zase rozmetl na kopýtkách poslední tým tabulky. V prvním zápase se představili Nikolcice Punkers a FC Irish mufflers. Obou týmům se v této sezóně moc nedaří, i přes to že mají kvalitně nabité týmy. Dex jako domácí tým si neporadil s dotírajícími hráči z Mufflers. Domácí sice už od 19.minuty vedli zásluhou Mauro Guimaraes, který po pěkném úniku zavěsil. Hosté na tento gól rychle odpověděli a ve 23. minutě bylo vyrovnáno. Míč dopravil do branky hostující hráč Sean Freeman. Do poločasu se již stav utkání neměnil. Po začátku druhé půle, domácí podlehli velkému tlaku ze strany hostů, a tím dostali branku, která padla z kopačky Pata Lallyho. Domácí byli velmi překvapení, protože byli považováni za favorita zápasu. O pár minutek později se střídalo na obou stranách, ale to bylo tak vše co se v zápase stalo. Domácí hráči byli velmi zklamání a hosté se radovali jak nikdy. Ve druhém zápase hostil pátý Midleton FC klub kterému se na začátku sezóny moc nedařilo Limerick City FC. Domácí co pomýšlí na postup do pohárů byli před zápasem tipování na jasnou výhru ve svůj prospěch. Hosté co přijeli Midleton překvapit byli tipováni na bezgólovou ubráněnou remízu. Zápas byl trošku ostřejší, bylo hodně faulů, a pořád se pískalo. Nebyl to zase nějaký moc pěkný fotbal pro oko diváka. Ve 37. minutě dostal za druhou žlutou kartu domácí hráč Aaron Gethins a šel se tak předčastně podívat do šaten. O tři minutky později hosté vstřelili branku z pokutového kopu, který si doslova uhádali s rozhodčím, když domácí hráč dal nechtěnou ruku. První gól hostů tak dal Noel Dunne. Do poločasu se již nic zápažného nestalo, kromě pár faulů. Po poločase rozhodčí rozdal zase pár žlutých karet, ale to bylo tak všechno co udělal. Hosté svůj jednobrankový náskok uhájili, a připsali si na svoje konto další 3 cenné body. Domácí docela zklamáni odešli se zbytečnou prohrou. V dalším zápase si porovnali svoje síly Fc Pepik city a SKP Mladá Boleslav. Oba tými byli jasně tipováni na remízu, jak kvalitou hráčů, tak s dosavadní formou. Oba tými ještě nemají jasnou účast v další sezóně v této první lize. Proto se chtěli pokusit neudělat v zápase chybu a dotáhnout to do vítězného konce. To se ale bohužel na úkor domácích povedlo hostům, když se už v 7. minutě trefil Danny Cooke. Druhý gól potom hosté přidali před koncem první půle a zasloužil se o to druhý útočník John Devine. Ve druhém poločase hosté vystřídali, ale to již neměnilo nic na tom, že si z tohoto zápasu odvezou tři body. Domácí se aji jednou nedokázali prosadit, a tak se nemohli divit, že nevyhráli. Čtvrtý zápas 24. kola se hrál na hřišti Kobylí Kobylnice na který se přijeli podívat hráči ze vzdálené RC Praga Praha. Oba týmy měli velikou formu, i velmi dobře nabitý kádr skvělími hráči. Je pravda, že hosté byli na tom mírně lépe, a také to šlo v zápase poznat. Vyhrávali každý souboj, byli lepší, měli větší motovaci na výhru a tak celkově se jim vedlo lépe. V prvním poločasu jsme se gólu nedočkali, a tak jsmě byli zvědavý na poločas druhý. Ve kterém nastoupili čerstvý a odpočatí hráči. Jako jediný dal branku střídající Stephen Kelliher, který byl na hřišti 3 minuty a dal hned z první šance gól. To byl aspoň štísko. Hosté tak svůj náskok ubránili, i když to neměli vůbec jednoduché a odvezli si od tonnyho pěkné tři body. V pátém zápase se představili dva zajímavý manažeři Lambijec a Adriano. Lambijec již šest zápasů neprohrál a potvrdil tak svoji formu i v tomto duelu, i přes to, že byl aotsiderem zápasu. Hosté jako jasní favoriti, podcenili domácí hráče a na konci zápasu byli rádi za jednogólovou remízu. I když na hřišti byli pánem, tak domácí hráči nechtěli nic dát zadarmo. Už v 6. minutě se mohli dostat domácí do vedení když Luis Zenha kopal pokutový kop. Pro jeho smůlu neproměnil. Domá cí poté úspěšně bránili a přineslo jim to úspěch. Po protiútoku ve 24. minutě se dočkali prvního gólu v zápase, o který se posral José Manuel Bicas. Hosté, ale ukázali svoje kvality a ještě do poločasu vyrovnali zásluhou Atshushe Nakaty. Po poločase oba týmy vystřídali, a poslali na trávník čerstvé hráče, aby ještě něco udělali s dosavadním nerozhodným stavem. Ale ani jednomu týmu se to nepovedlo, a tak zápas skončil remízou 1:1. Domácí hráči byli spokojeni, protože to nečekali, a hosté byli zklamání, že podcenili síly soupeře. V šestém utkání rozmezl Club Atlético BOLKA Juniors poslední tým tabulky Legendary Rudnix Club. Bylo jasné, že hosté vyhrají tento duel, ale že až takhle vysoko to nikdo nečekal. Domácí tým se svojí formou v této sezóně doplácí postupně v každém zápase, ať už hrají venku nebo doma. Hosté měli dobrou formu, ale že tak velkou to taky nikdo nevěděl. Poradili si se soupeřem hladce. Po dvou gólech Jaroslava Horkého ve 20 minutě vedli už 0:2. Do poločasu ještě zvyšoval na 0:3 pro svůj tým Jason O´Mara, a domácí se sen o přetržení šňůry proher rozplynula. Teď se spíše soustředili, aby si neudělali ostudu u svých fanoušků. Po poločase se hnedka prosadil i záložník Tommy Hoey a už to bylo 0:4. Před koncem zápasu během tří minut zvyšoval na 0:6 opět dvougólovou smrští Jarda Horký, a svýmy čtyřmi góly sesměšnil jak soupeře, tak i jejich fanoušky. Na konci zápasu měli hosté 20 střel na branku oproti hostům, kteří měli jenom jednu střelu. Bolka se tam posunula touto hladkou výhrou na druhou pozici v tabulce a možností zisku triumfu. Předposlední zápas sehrála favorizovaná FC BLAVA a BolkA HORNETS, které se v poslední době moc nedaří. Zápas se hrál nahoru a dolu, a poměrně plynule. Žádné vážné fauly ani přerušování nebylo, a tak jsme se mohli podívat na pěkný technický fotbal. Za domácí tým se už v 15.minutě trefila opora týmu Brian Rice. Hosté tlačili na pilu, i když byli tipováni na velkou prohru. Do poločase se jim ale nepodařilo vstřelit branku, a tak domácí šťastně ubránili jednogólový náskok z 15. minuty. Po poločase ale hosté zabodovali, když se v 56. minutě trefil Glen Buckley, který svoji trefou vyrovnal nepříznivý stav utkání. O pár minut později hosté vystřídali. Domácí ještě ke konci utkání chtěli soupeře překvapit nějakým náhlým protiútokem, ale nepovedlo se a utkání tak skončilo remízou 1:1, a zklamáním domácího celku. Poslední utkání se hrálo na hřišti MOTOL TEAM, kam se přijeli podívat borci z FC Bayern Vysoká. Oba tými byli v polovině tabulky v samém začátku sezóny, ale postupem čase se dostali až do spodní části ligy. Jane, kterou jsme v prvních kolech velmi chválili teď hodně pohoršila a Zobinho, který podával nerovnoměrné výsledky teď poslední dobou válí a snaží se udržet v naší nejvyšší lize. Forma a hlavně psychyka hrála v tomto utkání velkou roly. Jane co by nefavorizovaný tým opět nebodoval, i když měli výhodu domácího prostředí. Hosté už v 5.minutě vstřelili gól, a domácí byli hodně zaskočeni, jak se jim to mohlo povést. Zasloužil se o to Michael Grant. Od 33.minuty hráli hosté jen v devíti hráčích v poli, když se nechal vylít krajní obránce Ian McArdle. Hosté si z toho nic nedělali a o 4 minuty později vstřelili svoji druhou branku, ale tentokrát se o to zasloužil Filipos Chatzis. Do poločasu už žádná branka nepadla. Po začátku druhého poločasu se domácí trošku probudili a měli míč více na svých kopačkách než v první půli. Ale to jim moc nepomohlo, před koncem zápasu se ještě o něco pokusili, ale jejich zakončení bylo strašné. Tím si také, prohráli další utkání a přiblížil se jim sestup do druhé ligy. To je z pátečního kola všechnoo...:)

19:59  10

Tabulku 2.ligy vede překvapivě tým Irish club de Barcelona C.F. s 49 body. Ronnie má 3 bodový náskok na druhý Galway Utd. Tito dva týmy se spolu utkají hned v pondělí v 25.kole. Bude to souboj o první místo v tabulce. Stejný počet bodů jako Galway má i třetí tým tabulky a není jím nikdo jiný než Jaguares de Derry City F.C. Naopak trochu ztrácí tým Queens Island který se 3 prohry v řadě ztrácí na první místo již 9 bodů. Senzační výkony teď předvádí hráči Slavoj Polné, kteří již 10 zápasů v řadě neprohráli a jsou na 5 místě tabulky.  Na spodních příčkách je stále Real Vrchy team s 19. body a Swindon Town FC s 21 body.

Cork City Kings  vs.  LA Ďáblové  1:0
Domácí rozhodně nechtějí sestoupit, tak si tímto důležitým zápasem zajistili 3 bodový náskok nad sestuzpovými pozicemi. Za to Ďáblové se z přehledem drží na středu tabulky. Hosté si však na domácí Cork věřili a chtěli urvat tři body, to však domácí nedovolili.  Po celou dobu zápasu byl fotbal vyrovnaný, s lehce kladný držením míče pro LA. Střely na bránu pro oba celky 2:2. Ovšem domácí chtěli  také vyhrát a jediný a vítězný gól vstřelil pár minut před koncem z přímého kopu Liam Finnucane.

FC Nakaši Mladá Boleslav  vs.  Slavoj Polná   0:2
Domácím se moc nedaří, výher mají stejně jak proher a v tabulce jsou na 11. místě. Slavoj se svou zvláštní středovou taktikou hraje pohledný útočný fotbal. Od začátku zápasu byli ve vedení hosté, co se týče držení míče, či střel na bránu. Ovšem góly padaly až v druhé půli a to v 55. minutě zásluhou Mark Marquese. O 22 minut později přidal další trefu Jason Hurley a bylo vymalováno. Do konce zápasu zbývá 10 minut, to už si hosté výsledek pohlídali a na konci zápasu odcházeli s bouřlivým potleskem zaplněného stadionu.

Queens Island  vs.  Irish club de Barcelona C.F.  2:3
Na tento zápas bylá krásná podívaná, hosté chtěli za každou cenu vyhrát aby šli do boje o postup. Zápas začal vvelice rychlým tempem z obou stran. Ihned v začátku zápasu dal hráč Barceony Liam O'Donnel gól a to již v 2. minutě. Hráče Queens to nijak nerozhodilo, navíc se spoléhali na svou střeleckou oporu z Polska. Tento hráč nezklamal ani v tomto utkání, když v 20. minutě vyrovnal skóre na 1:1 Aby si lidé tohoto hráče paatovali tak v 29. minutě přidal svou další branku a poslal Queens do vedení 2:1. Po poločase však dominovali na hřišti jen hosté. Uběhlo 10 minut a krásnou druhou trefou v zápase srovnal Liam O'Donnel. Hosté tlačili co to šlo a nakonec se podařilo. Běžela 75. minuta. když Barcelonský Jim Arkins stanovil konečný výsledek 2:3

Galway Utd.  vs.  Jaguares de Derry City F.C.   1:0
Další těžký souboj o postupové pozice. Štěstí však přálo domácímu týmu Galway, který za celou dobu zápasu vyslal na bránu pouze 1 střelu, ltreá skončila v síti. Domácí šli ve vedení v 16. minutě, když hráč Padraig Mulconroy po krásné přihrávce obhodil gólmana a připsal si tak svou 7 trefu v sezóně. Po většinu zápasu se hrálo na středu hřiště. Odolná obrana Jaguares po úvodním gólu již nenechala prostoupit domácí do pokutového území. Ke konci zápasu měli hosté příležitost vyrovnat, ale zasáhl v tomto zápase skvělý gólman týmu Galway.

1:191  0

Jediným čtvrtfinálovým bojovníkem v ES za zemi Irsko byl tým FC Internazionale Killarney. Ve čtvrtfinálovém duelu mu byl nalosován ten nejlepší možný sok . Polský Banking Nižbor. Rivalita těchto dvou evropských národů je všem dobře známa, proto už od víkendu adriano zbrojil a vymýšlel taktiku, aby z duelu vyšel vítězně. První, úterní, utkání, ve kterém měl Banking výhodu domácího prostředí, by se dalo popsat jako vyrovnaná exhibiční přestřelka. Banking předvedl v tomhle utkání zabijáckou taktiku „Votvírák a Zavírák“. Hned po úvodním hvizdu píšťaly padli 2 narážečky, centr na Picchiho a ten vsítil první gól pro polský celek. Průběh celého zápasu byl velmi vyrovnaný a hra se přelévala sem, a tam. Irský reprezentant Hudson využil v 29. minutě pěknou kombinaci zálohy a vyrovnal na 1:1. Vypadalo, že tento stav vydrží až do konce, ale těsně před koncem, v 86. minutě, vzal polský reprezentační útočník Paczkowski celou tíhu zápasu na svá bedra a po individuální akci ukončil napínavý zápas výsledkem 2:1 pro domácí Banking. Do druhého, odvetného, utkání šel adriano s výhodou domácího prostředí a hodně si věřil. Doma za hrát umí, a hráči Bankingu byli pod velkým tlakem. Projev polského celku na hřišti nebyl nijak přesvědčivý. Banking zvolil evidentně defenzivní taktiku s vidinou ubránění domácího vítězství. Rozhodčí byl v tomto utkání velmi přísný a trestal každý přestupek proti pravidlům. Z 16. polských faulů na adrianovy hráče nařídil sudí 3 penalty, jež hráči Papadopulos 2x a Grimes 1x, bez problému proměnily. Ještě jednu branku přidal Murphy a bylo vymalováno. Picchi z Polska pak na závěr utkání ještě upravil výsledek zápasu na 4:1. Killarney tedy postupuje do semifinálových bojů ES!

Do čtvrtfinálového duelu se probojoval také už jen jeden tým irské národnosti, a to Nikolcice Punkers. Jeho oponentem byl nalosován tým FC Huhunen. Když jsem tento los viděl, věřil jsem, že dex má rozhodně šanci jít dál. FC Huhunen je jistě kvalitní tým s velkou minulostí a dobrým zázemím. Ale přeci jen dex má aktuálně na soupisce hodně mnohem lepších hráčů než holandská legenda. Dvojzápas začal dex na domácí půdě a této výhody dostatečně nevyužil. Nevýrazná remíza 1:1 byla vyústěním vyrovnaného zápasu s minimem střel a zajímavých situací. Ukázalo se, že kvalita holandského kádru je přeci jen slušná a dex to nebude mít vůbec jednoduché. Z prvního zápasu tedy odcházel s psychickou výhodu Huhunen. Dění a průběh druhého zápasu sledovalo celé irsko. Hráči obou celků šli do utkání naplno a očekávala se velká podívaná. Odveta ale nakonec vypadala nepříjemně podobně jako první zápas. Bohužel pro dexe s tím rozdílem, že Huhunen využil domácího prostředí, a i když to byl dex kdo otevřel skore na 0:1, nakonec to byl huhunen kdo odcházel z duelu vítězně. Dvěma góly 12 minut po sobě se blýsknul rodák a odchovanec Rentergem. Jeho nohou bohužel skončilo další působení jakéhokoli irského celku v EP. Velmi slušný výkon pro dexe!!!

Haashaa

1. Tvoje cíle v této 16. sezoně.
Po úspěšný loňský sezoně letos chci do evropských pohárů...

2. Největší úspěch v brejku

Historicky asi 4. brejková sezona, ještě jako FC Irstown v 3. lize, postup do semifinále NP...v novodobý historii to bude ta loňská sedmá příčka v první lize...celkově jsme pořádně ještě nic nedokázali...

3. Největší úspěch, který bys chtěl/a dosáhnout

Jsem velmi skromnej takže by mi stačil triple...nebo aspoň double...vítězství v ES a v lize...na to mam ale ještě chvíli čas:-)