REPORT Z DERBY 4.LIGY PZPN

Vážení příznivci fotbalu,

dovolte mi provést vás jedním z utkání naší polské 4.ligy zde na Brejku. 22.2.2010 bylo odehráno již 19.kolo jedné z nejnižších soutěží. Přestože zde kluby mají určité výkyvy, často existenční problémy, či nezkušený kádr, tak zápasy bývají celkem zajímavé. Tabulce letos suveréně vévodí celek Cacciatore da satanico Křelov B. Tentokrát zavítal k jednomu zatím průměrnému celku – týmu FC Inter Nová Čtvrť. Přestože favorit utkání byl jasný, fotbal se hraje s kulatým míčem a nikdy není jisté zda nemůže dojít k překvapení. O to zajímavější bitva byla, protože se jednalo o místní derby.

0:5

FC INTER NOVÁ ČTVRŤ          CACCIATORE DA SATANICO KŘELOV B.

Na menším stadionu s celkovou kapacitou 3 800 míst bylo pěkně našlapáno. Tento zápas byl totiž již druhým derby zápasem. Křelov je od Nové Čtvrti asi 25 km daleko, takže o vstupenky byl veliký zájem! Inter Nová Čtvrť je sice hlavně online hokejovým klubem s dlouhou a úspěšnou tradicí, ale o fotbal začíná být též velká poptávka. Přestože první zápas v Křelově dopadl jednoznačně pro domácí neskutečným výsledkem 9:0, tak všichni domácí příznivci věřili v lepší podporu štěstěny. Červenozlaté barvy byly vidět všude v okolí „Charon“ areálu od dopoledních hodin. Restaurace byly totálně přeplněny a všichni chtěli vidět nejlepší celek. čtvrté ligy. Co na tom že sázkové kanceláře vypsali na domácí kurz 12,2, remízu 6,1 a hosty 1,1? Před otevřením stadionu byla pěkná tlačenice. Prostě to žilo!

POHLED NA ZAPLNĚNÝ VSTUPNÍ PROSTOR STADIONU

Utkání řídilo trio rozhodčích Bordowski, Waiss a Kuda. Bordowski patří k těm zkušenějším, takže se dala očekávat kvalitní podívaná. Na 3 800 diváků hned odzačátku vytvořilo neskutečnou atmosféru, kterou může závidět ledajaké mužstvo z vyšší ligy. Přestože tým Interu patří mezi nejmladší v soutěži, nechtěli mladíci prodat kůži lacino. Klub disponuje 29 hráči s celkovým věkovým průměrem pouhých 19,82 let.

NECHYBĚL  TRADIČNÍ RITUÁL HRÁČŮ  FC INTER NOVÁ ČTVRŤ

Samotný zápas měl jasného favorita, který si zkušeně hlídal svůj průběh zápasu. Domácí byli od začátku utkání napadáni ve středu hřiště, což jim činilo časem velké problémy. Když se ve 32. minutě vyfauloval stoper Fik, bylo vlastně rozhodnuto. Svůj den měl opět Kayaalp, který dal nakonec tři branky - jednu však z penalty. Z domácích měl asi největší šanci v 80.minutě Podhruzko, když od tyče šel míč do autu. Diskutabilní bylo vyloučení v 71.minutě Szewcyka, když  po hlavičkovém souboji spadl Iwan. Zde asi rozhodčí mohl  nechat kartu schovanou. Pravděpodobně mu ušlo, že hráč již měl žlutou. Nejspokojenějším hráčem byl jistě hostující golman Fik, který neměl téměř žádnou práci. Výkonostní rozdíl mužstev byl bohužel markantní. Křelov ukázal opět, že postup mu asi vžádném případě neunikne.

Průběh zápasu

17' [0-0]

Grzegorz Fik

28' [0-1]

Carlo Ellis

32' [0-1]

32' [0-2]

Yasin Kayaalp

44' [0-2]

Dariusz Szewczyk

52' [0-3]

60' [0-3]

Bartosz Olcha

67' [0-4]

Damian Tralka

68' [0-4]

Vladimir Podruzhko

71' [0-4]

80' [0-5]

ČASTO TO BYLA TVRDÁ BITVA O KAŽDÝ MÍČ

Po utkání přišla řada na menší rozhovory. První byl vyzpovídán brankář Interu Daniel Wrzesinski - opora týmu a s 22 lety druhý nejstarší hráč mužstva.

Redaktor – Utkání skončilo, Křelov ukázal že je zasloužile nejlepším týmem 4.ligy. Jak se vám chytalo s tak kvalitním soupeřem?

Brankář – Samozřejmě jsem odvedl maximum, ale na tento tým by to chtělo ještě víc. Hrát pod tak velkým tlakem nebylo jednoduché. Hráči jsou velmi zkušení a my prostě dostáváme školu. Bohužel naše dvě červené karty mluví za vše. Kluci nemají zkušenosti a  tak to potom dopadá. Každopádně chci poděkovat divákům za podporu. Křelov vyhrál zaslouženě.

Redaktor – Atmosféra i přes průběh utkání byla vynikající. Čím to je?

Brankář – Fanoušci jsou úžasní. Musíte si uvědomit, že žijí tímto klubem. Nechci říct že jim nejde o výsledky – samozřejmě všichni by chtěli vyhrávat, ale když vidí že se snažíme, tak nás nenechají na holičkách. Kdysi byl klub jen hokejový, dnes jsou oba sporty rovnocené. Prostě Inter je styl zdejšího života. Hokej, fotbal, zábavní multicentrum a obchody. Pořád se v Charon areálu 24 hodin něco děje.

ROZHOVOR S BRANKÁŘEM INTERU, KTERÝ BYL I PŘES VÝSLEDEK SPOKOJEN

Dalším zpovídaným se stal president celého klubu Inter.

Redaktor – Přestože jste prohráli, vypadáte spokojeně. Můžete nám povědět co plánujete v nejbližší budoucnosti v klubovém dění?

President – Čekat výhru se asi nedalo, ale radost mám z toho že kluci nic nevzdali a vydali ze sebe maximum. Jen ta druhá červená karta byla moc přísná. Vlastně tribuny jim to ani nedovolili vzdát. Rád bych popřál manažerovi Rolfovi z Křelova hodně dalších úspěchů v soutěži. Tento klub je výkonostně úplně jinde než ve 4.lize. Co se týká budoucnosti u nás, tak se nadále snažíme sehrát mladíky na příští sezonu. Bohužel vše je o financích a těch je stále málo. Není žádným tajemstvím, že jsme se např. včera nedohodli  na výši smlouvy  s francouzským záložníkem Dugarrim v našich službách a tak již opustil náš tým. Navýšení  platu k jeho momentální kvalitě nebylo reálné.  Prostě hrajem s tím co máme. Jasně jsme řekli, že budeme hrát od začátku s mladými. Pokud kluci vydrží i příští sezńu, můžeme být nepříjemným soupeřem. I přes drobné problémy však v brzké budoucnosti počítáme s dalším rozšířením tribun, což je nutností. Chtěli by jsme konečně zastavět západní prostor za brankou a tím stadionek opticky uzavřít. Zatím jsme jen poloprofesionální klub a ani v nejbližší budoucnosti si nedovolíme platit vyškoleného trenéra. Přesto chceme nadále hrát důstojnou roli v soutěži. Jako nováček si vedeme i tak myslím obstojně.

ČERVENOZLATÉ PEKLO NA CHARON STADIONU

Slovo dostal samozřejmě samotný i manařer Křelova, p. Rolf.

Redaktor- Připisujete si další výhru do statistik, jak se Vám zápas líbil? Podalo mužstvo kvalitní výkon, nebo mělo hrát líp?

Rolf - Kdyby soupeř nedostal 2 červené karty, tak by ten zápas určitě neskončil 5:0. No jelikož jsem hrál venku a na vypustit, tak jsem docela spokojený, ale jen mě mrzí koncovka ze 17 střel bylo pouze 8 na bránu.

Redaktor - V tabulce máte vynikající postavení a skóre, zřejmě je jasný postup ze 4.ligy, posílíte i tak mužstvo?

Rolf - Po sezoně budu prodávat všechny dorosty co jsem si nechal ,tak bych chtěl určitě zapracovat na stadionu a hlavně na ty hráče... ale už nechci kupovat staříky chtěl bych to třošku překopat alespoň do 23 let.

Redaktor - Co nového v klubu plánujete? Dáte se i na Futsal?

Rolf - V klubu plánuji hodně změn. Chtěl bych postoupit z prvního místa a vyhrát turnaj který hraju každou neděli. O tom futsalu stále přemýšlím, ale zatím na to nemám hráče a kvůli tomu zatím futsal neplánuji hrát, protože si nechci snižovat přízeň, ale jak říkám po sezoně je možné cokoliv. Když bych koupil hodně hráčů, tak je možné že staříky hodím do futsalu a budu hrát jenom se 4 ligou abych měl šanci vyhrát. Jinak teďka zkouším hrát i 18 z volnýho a zatím se mi daří, tak jsem s touto sezonou velice spokojen.