Vítám Vás u tohoto článku, ve kterém se podíváme na 5. kolo turnaje. Vrátil jsem se ke starému desingu a doufám, že se na mě kvůli tomu nezlobíte. V tomto kole už jsme se dozvěděli některá jména týmů, které už mají postup mezi nejlepší osmičku jistý. Jsou tu však i týmy, které už naději ztratili a tak už turnaj jen dohrávají. Vytvořil jsem také nové all-star a máme tu i názor experta. Tak bez dalšího zdržování pojďme na to.

4. D.C.UNITED  0 : 8 1

Morelia postupuje, Szigmiczka má vše ve svých rukou.

Anglie/Řecko - Mattyho parta přivítala v rámci 5. kola na svém hřišti prvoligovou Szigmickzu a případné vítězství by jí téměř posunulo do čtvrtfinálových bojů.
 Mattyho parta vlétla do zápasu jako velká voda a už od úvodních minut bylo znát, že po výhře tým z Anglie velmi prahne. V 19. minutě se už mohli domácí radovat. Eluchans si poradil hned s dvěma protivníky a pohodlně zavěsil. O deset minut později mohlo být pro hosty ještě hůře, ale střela Richardsona si nenašla cestu mezi tři tyče. Za výborné atmosféry se v dobrém fotbale pokračovalo i ve druhém poločase, ale Mattyho parta nemohla přidat druhý a tak potřebný rozhodující gol. Na Gaitia nevyzrál ani Eluchan s Richardsonem a střela Ingrama letěla těsně nad břevnem. Ani čerství hráči na hřišti nepřinesli oživení v podobě druhé branky a tak přišel trest, v 83. minutě byl v pokutovém území faulován Konieczky a rozhodčí neváhal nařídt pokutový kop. K němu se postavil střídající hráč Marek Glowacki a pohodlně zavěsil.
Mattyho parta už nedokázala do konce zápasu výsledek zvrátit  a tak si hosté připisují
 velmi důležitý bod, který jim hodně pomůže. Na  tiskovou konferenci dorazil pouze manažer Matty, Honziik musel nejspíše spěchat na loď do Polska. Matty : "Co rict k takovemu zapasu... Muj dojem je, ze ma Honziik hodne penez na rozhazovani, kdyz si mohl dovolit podplatit rozhodciho, jinak si totiz tu penaltu v zaveru nedokazu vysvetlit... Utocnikum soupere se do te doby totiz nedarilo vubec nic, tak muselá zasahnout "vyssi moc"... :D
Kdezto v prvnim zapase me potesila aspon vysoka navsteva, tady me nepotesilo temer nic... Nejvic me ale stve rapidne klesajici forma meho nejlepsiho utocnika Navase Gutierreze, ktery byl v poslednim ligovem kole dokonce vyloucen a vcera se taky vubec neprosadil, bohuzel v obou pripadech nas to stalo body... :(
Nakonec bych chtel poblahoprat postupujicimu Saharovi a temer jiste postupujicimu Honziikovi"

Mexiko/Řecko - DC United jako odepsaný tým skupiny A přicestovalo na horkou Mexickou půdu.
Domácí by si v případě výhry zajistili téměř jistý postup ze skupiny.
Hostující manažer postavil do zápasu velký obraný blok. Ten byl však překonán už v 8. minutě Leonardo Nurse a domácí se tak ujali vedení. V dalších minutách se už nedělo nic zajímavého. Ke konci poločasu přicházeli opět šance, ale ani střela Ovii a hlavička Lopeze brankami neskončili. I ve druhé půli pokračovala střelecká neschopnost domácích hráčů, hosté však do útoku ani nepáchly a tak to bylo jen čekání na další branky. Ty přišli až v závěru utkání. V 79.  minutě se podruhé v zápase trefil Nurse a konečnou podobu výsledku dal v 85. minutě Lopez, který proměnil pokutový kop. Morelia tak zvítězila 3 : 0 a připisuje si tak do tabulky 3 body a díky remíze z prvního zápasu tak má už zajištěné první místo v tabulce.  Rodrigez S. nešetřil na tiskovce chválou, Guri nedorazil : "5. kolo pro náš tým dopadlo nejlépe jak mohlo. Vyhráli jsme zatímco Matty s Honziikem pouze remizovali, tím jsme postoupili do play-off z prvního místa a můžeme pomalu spekulovat o možném soupeři, vyhneme se Cole Doksy což je určitě fajn. Výsledku si cením odporu soupeře již nikoliv pokud chci uspět na soupeřově hřišti tak se 7 stopery to je téměř nemožný úkol. S výkonem mužstva, kterému to v poslední době skřípe jsem spokojen a snad je to nakopne k lepším zítřkům."

6

Quito nedalo šanci Tučňákům. Gladiátorům dochází dech.

Ekvádor/Řecko - Rozjetí Korejští Tučňáci chtěli ve svých vydařených zápasech pokračovat i na půdě Ekvádorského celku.
 Čekal je však nelehký úkol a to dobít Fortiak Arenu do, které se přišlo podívat na zápas mezi Quitem a Tučňáky 25 457 diváků. Hosté drželi s domácí mi krok, přesto však inkasovali jako první. Po půl hodině hry se prosadila hvězda domácího celku Nikolaos Darlas. Hosté však ukázali, že se jim v turnaji celkem daří a tak se jim podařilo srovnat krok, Chen Lyge využil chvilkové nepozornosti domácí obrany a pohodlně zavěsil. Quito má však Darlase a to je golový zabiják. Tučňáci už se viděli za nerozhodného stavu v kabinách, ale v tu chvíli napřáhl ze střední vzdálenosti právě Darlas a jeho střela skončila samým překvapením v brance. Quito se tak dostalo ještě před koncem první půle do vedeni.
 Kdo čekal v druhém poločase nějaké drama ten musel být velmi zklamán. Quito mělo totiž hru naprosto pod kontrolou a z Tučňáků si dělalo doslova dobrý den. V 61. minutě zkompletoval Darlas hattrick a Quito vedlo už 3 : 1. Hosté se v tomto utkání velmi drželi a jen díky nepřesným
střelcům domácího týmu nebyl rozdíl ve skore větší. utkání nakonec skončilo výsledkem 4 : 1. Když se v 78. minutě prosadil Almeida a dal tak podobu konečnému výsledku. Tommy Candel na tiskovce : "Mno soupeř v minulém kole překvapil a pěkně zamotal skupinu, naštěstí naši hráči nedali prostor k nějakému překvapení a především turnajový střelec Niko Darlas opět podržel hattrickem. Poslední zápas už by měl rozhodnout jen o pořadí postupujících. Myslím že skóre máme docela nahrané právě díky tučňákům ... škoda že nedostal o gól více :D" manažer Fejas jen smutně dodal : "Čekal jsem, že tým alespoň trochu zabojuje, ale nejspíš byla v týmu špatná náladu po hrozném představení v lize. Máme nevyrovnaný tým, do příští sezony se to snad zlepší. gratuluji soupeři."

Nigérie/Řecko - Lídr skupiny B, řecký Gladiator cestoval až do daleké Nigerie, kde se střetl se Yohou.
 Domácí vstoupili do zápasu jako velká voda a už ve druhé minutě se po rohovém kopu a hlavičce Udiho ujali vedení. Domácí byli na koni, ale ze sedla je mírně
vyhodil Barrone. Nejdříve zbytečně fauloval Kalfase a pak ho udeřil do obličeje za což byl následně vyloučen. Bylo evidentní, že to hosty nabudilo, ale přesilovku využili až ve druhém poločase, konkrétně v 57. minutě vyrovnal Bart Juliana. Hosté se snažili strhnout vítězství na svojí stranu, ale v cestě stál výborný Paulu, který držel domácí mužstvo ve hře. Zápas se pomalu chýlil ke konci a hrálo se stále za nerozhodného stavu. V tom  se však dostala do přečíslení dvojice domácích útočníku Ayorinde a Udi a první jmenovaný zakočil akci brankou, 2 : 1 pro Yohu. To byl pro hráče Gladiátoru velký šok se kterým se do konce zápasu už nestačili vypořádat a Yoha tak zvítězila v zápase, kde rozhodně nebyla lepším týmem. Na tiskovce se objevil pouze Manažer hostujícího celku Vizour  : "Druhá prohra v tomto turnaji.Tentokrát bych podotkl,že dle průběhu utkání jsme si prohrát určitě nezasloužili,ale takový je bohužel fotbal.Do posledního kola turnaje vstupujeme s tím,že k postupu nám stačí uhrát jediný bod." manažer Xisco Vazte nejspíše oslavoval tento báječný triumf a na tiskovce se neobjevil.

0

Mufflers podlehli Cole a o postup se ještě poperou. Montana získala naději.

Řecko - Montana zajížděla k předposlednímu zápasu ve skupině na půdu beznadějně posledního celku ve skupině C a to Lams4ever.
 Utkání na stadionu sledovalo 27 617 diváků, na hostech bylo vidět, že vítězství v tomto zápase je pro ně důležité a do soupeře se pořádně "zakousli". První gol měl na kopačce Morten Klausen, ale Hynek Duban jeho střelu výborně chytil.  Ve 27. minutě se už však skore měnilo a Klausen si Dubana vychutnal, 0 : 1. Do přestávky se stav měnil ještě jednou Cody Nash se nádherně prosadil z volného přímého kopu a jeho střela skončila za zády brankáře Dubana. I druhá půle byla v režii hostů a jen díky skvělému Dubanovi se skore neměnilo.
V 70. minutě se mohli radovat z branky i domácí mužstvo, ale Ryu Sugisata namířil svůj pokus mimo branku Ralfa Becha. V 86. minutě padla poslední branka v zápase
o kterou se postaral Ekvádorský sniper Hector Pinto a dal tak konečnou podobu výsledku. Na tiskové konferenci se objevil pouze manažer Patrik Vaněk, Lafa02 nejspíše zapíjel svůj žal v nějakém baru : "Tak z výsledku mam radost, do utkání jsme nastoupili s tím, že chceme povinnou výhru, která se nám podařila.
Spoléhal jsem také na Vasajju a jeho Colu, které mě dost potěšila a ještě žije naše šance na postup. Váhám však nad tím, jestli do zápasu s Mufflers jít na 100%, protože je to hodně kvalitní tým, navíc liga je dlouhá a energie se ještě bude hodit. Jinak chtěl bych poděkovat svému týmu za skvělý výkon a doufám, že se příští úterý budou dít věci".

Irsko/Řecko - Mufflers si mohli pojistit postup v zápase s Colou Doksy, ale francouzský celek je velký oříšek a tak se dalo očekávat, že to pro Mufflers bude těžký zápas.
 43 171 diváků sledovalo utkání v
Mozzart Areně. Úvod zápasu patřil jasně hostující Cole Doksy, která svého soupeře jasně přehrávala. První  gol na sebe neneahala dlouho čekat a Cathal Griffin poslal ve 12. minutě Colu do vedení. O 6. minut bylo pro domácí ještě hůře, Maxime Brice napřáhl z přímého kopu a nedal Mparmpoudisiovi šanci, 0 : 2. Poté se hra přeci jen trochu vyrovnala a domácí začali nabírat dech, jejich pokusy však byly nepřesné. Do druhé půle poslal manažer Vasajja Cristiana Inzagiho a ten se mu v 59. a 67. minutě odměnil dvěma goly. Za Mufflers stačil jen v závěru snížit Glen King a tak se o postupujícím rozhodne až v posledním zápase. Manažer Krauken na tiskovce : "Můj nejhorší vysledek na turnaji , i když hrálo B-mužstvo tak 4 goly doma je dost vysoké číslo.No poslední zápas ve skupině musíme vyhrát aby jsme si napravili reputaci .Gratuluji k postupu VASAJjOVI" Vasaja jen stručně : "Přistoupili jsme do zápasu s cílem vyhrát a v předstihu si zajistit postup z prvního místa. Úvod se nám podařil podle představ a poté jsme si s přehledem zápas uhlídali."

3

Pod ještědem řádil Bartoszewicz , Rennais  jsou díky výhře v Portugalsku blízko postupu.

Německo/Řecko - Meruna si mohla případným vítězstvím zajistit jisté první místo ve skupině a taky se k tomu tak postavila.
 Na krále vyrukovala s nakopávanými míči, které hledali převážně špílmachra Bartoszewicze. Ten jeden z takovýchto pasů využil už ve 13. minutě, naběhl si za obranu, spracoval balon na prsa a tvrdou ranou prostřelil Djaloa. Meruna se tak dostala do vedení a bylo vidět, že jí to velmi uklidnilo. Předváděla pěkný a hlavně útočný fotbal. Druhá branka tak na sebe nenechala dlouho čekat. 25. minuta, rohový kop, který letí na Bartoszewicze a 2 : 0 pro domácí Merunu. Zápas byl rozhodnutý ve 36. minutě. Bartoszewicz se prosmýkl mezi dva hráče a jeho zakončení na zadní tyč znamenalo vedení 3 : 0 a Lech B. tak zkompletoval čistý hattrick. Poločasové skore 3 : 0 nedávalo Králům do dalších minut největší naději na zvrat. Jejich snažení navíc utnul v 54. minutě Egon Hässler svým prvním golem v zápase. V 65. minutě se debakl ještě rozrostl, Lech B. přidal další branku. Poslední ránu z milosti zasadil Králům opět Lech  B. svým golem z 78. minuty a dal tak konečnou podobu celkovému výsledku 6 : 0 pro domácí
Merunu. Manažer domácího celku byl na tiskové konferenci trochu rozpačitý : " Tak určitě mám z výhry radost, ale opět to má ale.... Možná jsem byl lepší, ale vyhrát o 6 gólů, to je moc. Asi bych se měl radovat, ale vím, že v jednom z příštích zápasů budu hrát další téměř vyrovnaný zápas a rupnu o takový příděl já. Je to potupa pro soupeře, to mi na Brejku vadí, že z téměř vyrovnaného zápasu udělá takový nářez:-( Ale zpět k zápasu, nastoupil jsem v silném složení, věděl jsem, že se bude hrát o postup a jsem rád, že ho mám už v kapse. V tipovačce jsem váhal i nad remízou, protože jsem si zase tolik nevěřil, ale teď už vím, že na Kingy umím zahrát;-) " manažer Mifak byl hodně zklamaný : " Myslím že k vystoupení mých svěřenců není co dodat. Díky této prohře jsme prakticky ztratili šanci na postup. Není co komentovat. Ten zápas né že nevšel, ale byla to TRAGÉDIE. Přemýšlím o kompletní změně kádru. "

Portugalsko/Řecko - Hosté z Rennais si přijeli do Portugalska pro tři body, věděli však, že to proti odepsanému Estorilu nebudou mít lehké.
 Začátek zápasu byl hodně nervozní a oba týmy vyčkávali na chybu soupeře a hrál se tak
hodně opatrný fotbal. V první šanci se ocitl hostující záložník Bugaev, jeho střela však mířila těsně mimo. Domácí se mohli dostat po půl hodině do vede, ale Luis Sousa mířil těsně nad břevno. Ve 41. minutě se ocitl sám před brankářem domácích Damien Malone  a pohodlně skoroval. Poločasový stav tak byl 1 : 0 pro hosty. Do druhé půle poslal manažer hugo čerstvé hráče a ti se mu odměnili druhou brankou. Philippe Pau se prosadil nádherně z přímého volného kopu a dodal hostující hře klid. V 85. minutě vykřesal naději pro Estoril Pataco, který se nejlépe zorientoval v pokutovém území. Hosté však mohli ještě náskok navýšit, ale hlavičku Emmanuela Garrina zlikvidoval Pina. Hosté tak vyhráli 2 : 1 a připisují si důležité 3 body. Manažer Hugo byl na tiskovce velmi šťastný : "Zápas to byl dobrý, jeli jsem si pro 3 body a ty jsem taky získali. Škoda jen té branky v závěru, měli bychom pak lepší skóre. Naštěstí druhý zápas ve skupině dopadl pro nás víc než dobře. I tak ale postoupit bude těžké a v tomto ohledu jsme pořád outsideři." zato manažer Tomáš Pacek byl velmi stručný : "Do zápasu jsme nastoupili s malou důležitostí a tak jsem s výkonem i s výsledkem spokojen".