Vítám Vás u tohoto článku, ve kterém se podíváme na 4. kolo turnaje. Vrátil jsem se ke starému desingu a doufám, že se na mě kvůli tomu nezlobíte. Čtvrté kolo bylo velmi zvláštní a nebylo v něm nouze o překvapení. To taky hodně zamíchalo tipovačkou kde se nikdo nedostal přes tři správné typy. Nejlépe hádal Matty, který trefil přesně "jen" tři zápasy. Zbytek účastníků pak dva a jeden správný typ. V tomto čísle se můžete opět těšit na statistiky o které se výborně stará můj kolega Alberto Zacchero Děkuji mnohokrát. A teď už k článku.

4. D.C.UNITED  0 : 5 1

Ve strhujícím zápase byl štastnější mexický tým, ztratila i Szigmiczka.

Mexiko,USA /Řecko - V zápase čtvrtého kola turnaje Greece cup, zavítala Mattyho parta do Mexika kde se střetla s v Monarcas s Atleticem. Domácí museli tento zápas bezpodmínečně vyhrát . Případné vítězství by je vellmi přiblížilo k posupu ze skupiny. Hosté byli považováni v tomto zápase za favorita, ale většina sázejících,  věřila však domácím. Hosté nastoupili v klasickém rozestavením v jakém jsme je mohli výdat v zápase anglické PL, domácí kontrovali klasickou sestavou 4-4-2. Úvod utkání patřil jasně hostům a jen díky výbornému brankáři Cruzaltovi byla šance pro domácí na zisk tří bodů stále stejná. I ve druhé půli byli jasně lepší hosté z Anglie, ale nemohli se prosadit a tak přišel trest. V 78. minutě se domácí hráč Carlos Navarro Lopez prosadil v souboji jeden na jednoho a stál tváři tvář brankáři Trevoru Kennedymu a povedeným lobem poslal domácí tým do vedení. Hosté se sice snažili snížit, ale vyrovnat se jim nepodařilo, a tak mohlo 38 062 diváků na stadionu sledovat vítězství domácíh 1 : 0.  Manažer domácích nám po utkání řekl toto : "Mám parádní pocit z vítězství, ze zápasu, ve kterém jsme byli outsidery. Dokazoval to i průběh, ve kterém měl Matty jasně navrh."
Poté dodal: "Štěstí i za přispění dobrého rozestavění a taktiky nakonec přineslo kýžený výsledek a my teď máme hodně blízko k postupu do play-off a jednoduše to stačí nepodělat:). Matty měl v tomto zápase méně štěstí, ale jeho hráči předvedli velmi dobrý výkon. I díky tomu věřím, že je to stále favorit skupiny a že jistě postoupí, přeji mu hodně štěstí v následných bitvách."  Manažer Matty prohlásil na tiskové konferenci toto: "Stalo se preste to, co jsem cekal, i kdyz jsme byli lepsi, domaci divaci soupere hnali dopredu a nakonec byli odmeneni golem, bohuzel jedinym v utkani... Vedel jsem, ze to bude tezky souper, coz se i potvrdilo, ale i tak jsem potreboval setrit dulezite hrace pro ligu, takze dostali prednost jini i za cenu prohry... Timto samozrejme nechci nejak snizovat kvalitu soupere, kterou urcite ma... Prohra sice nastve, ale souper si vyhru poctive vydrel a utkani bylo napinave az do konce... Gratuluji Saharovi k 1.mistu ve skupine a doufam, ze se mi i pres zavahani podari jeste postoupit".
Děkujeme oběma manažerům za jejich vyjádření a nyní se už telegraficky přesuneme do USA. Druhé utkání skupiny A se jak jsem již naznačil odehrálo v USA kde  se D.C United utkalo s polským týmem Sk Szigmiczka Olomoucz. ,obě mužstva hrají ve svých ligách první ligy a oběma se vede uplně rozdílně. Tento zápas je však úplně odlišný a výsledek mohl být jakýkoliv. Domácí nastoupili ve velmi defenzivním rozestavením a i bod z tohoto zápasu by byl pro ně výhra. Od začátku se hrálo velmi vyrovnané utkání a ani jedno mužstvo výrazně nepřevyšovalo to druhé. V první půli měl gol na kopačce domácí hráč Steven Gray, ale jeho střela mířila těsně mimo branku. Celý zápas provázelo hodně nepřesností a ani jednomu mužstvo se nepodařilo překonat brankáře a tak se v turnaji zrodila první remíza. Manažer Guri na tiskovce : "Z vysledkem sem nadmiru spokojen, vsadil sem na obranny blok( na co taky vsazet s mym utokem:D) a domaci prostredi a to se vyplatilo"  Honziik jen dodal : "S remizou jsem celkem spokojenej, i když by se tak nezdálo, ale moc jsem s bodama nepočítal, takže mi remíza stačila a navíc teďka příjdou ty zajímavější zápasy a tam se teprv rozhodne." Tímto se s vámi loučím ze skupiny A.

Gladiator i Quito překvapivě ztratili.

Kore,Nigérie /Řecko - Do Koree přicestoval řecký celek AFK Gladiator a nastoupil do utkání čtvrtého kola turnaje Greece CUP. Na hostující mužstvo se přišlo podívat 18 460 diváků. Fanoušky domácího týmu dostal do extáze už ve 13. minutě domácí Castillo. Favorit z Řecka už od úvodu prohrával a nabuzení domácí hráči pokračovali v tlaku. Přesně po půl hodině hry napřáhl z přímého kopu Mugyhe a jeho nádherně zakroucený přímí kop skončil za zády brankáře Tzorvase. Domácí se nesli na vlně euforie ještě dlouho do konce poločasu. Jejich klid začali hráči hostujícího týmu vyrušovat až ve druhé půli. Spyros Telenionis a ani Garrido svoje šance nevyužili a brankář domácích Kwami Abieku tak svůj tým opět podržel a vychytal další důležité tři body do tabulky. Manažer Fejas byl na tiskové konferenci velmi šťastný a povídal : "Jsem nesmírně rád za toto vítězství, jelikož jsme umlčeli všechny kritiky. Díky naší bojovnosti a našemu srdíčku dokážeme vybojovat vítězství proti většině týmům, ale bohužel máme i nesmyslné výpadky. Nicméně se zkusíme poprat o postup ze skupiny." jeho sok Vizour byl velmi stručný : "Nezbývá nic jiného,než pogratulovat soupeři k vítězství.Bohužel se nám stále nedaří najít optimální sestavu a nastavit správnou taktiku." Děkuji oběma manažerům a přesouvám se do Nigerie.
Tam proti sobě nastoupila dvě mužstva, která spolu svedla už jednu pěkně vyrovnanou bitvu. Tentokrát se však očekával zápas mnohem méně napínavější, protože domácí Quito bylo velkým favoritem tohoto zápasu. Tuto roli se svěřencům Tommyho Candela dařilo plnit už od úvodu, v 18. minutě posla domácí do vedení Hector Ramirez a vše bylo hned veselejší. Hosté ani nevypadali na to, že by se jim nějak zvlášť chtělo útočit a do nějakých větších akcí se poštěli pouze sporadicky. V druhé půli však nastal nečekaný zvrat. Hrálo se pět minut v první půli a hostující hráč Adedamola Ayorinde se pokoušel centrovat před branku. Jeho centr se však vůbec nepovedl a vypadalo to, že ho bez problému lapí brankář Gassama, ten však nepochopitelně zazmatkoval a centr, který vypadal jako neškodný skončil za jeho zády. Na tváři domácích hráčů se v tu chvíli dala vyčíst pouze bezradnost. Tento moment jako by byl zlomoví v celém tomto utkání. Hosté se dostali na koně a začali domácí mužstvo výrazně přehrávat. Poslední hřebíček do rakve domácích byla 71. minuta, hostující útočník Filippo Barone vystihl rozehrávku v domácích řadách a sám se řítil na brankáře Gassamu, kterého dokonale přeloboval a dokonal tak zvrat na který domácí hráči dlouho nezapomenou. Yoha si tak připsala první body a Quito si zkomplikovalo cestu do čtvrtfinále. Na tiskové konferenci šetřil Tommy slovy : "No utkání neskončilo podle našich představ :-) ale tým má takovou menší výsledkovou krizi, takže nás to ani nepřekvapilo.... snad jsme si tím příliš nezkomplikovali postup." zato manažer xisco vazte nešetřil schválou : "Moji chlapci ma týmto výsledkom veľmi milo prekvapili. Neboli sme síce lepším tímom ale hrá sa na góly nie na štatistiky. CHlapcom ďakujem za výsledok a súperovi za kvalitný zápas. Dúfam, že sa konečne pozbierame a začneme víťazit" tak tímto se s Vámi loučím ze skupiny B, která bude ještě hodně zajímavá.

0

Mufflers se na výhru nadřeli, Montana vybojovala bod.

Řecko,Česká republika/Řecko - Téměř vyprodaný stadion Toma Jonese v Řecku se už těšil na utkání domácí Montany s francouzským týmem, Cola Doksy. Domácí neměli v tomto zápase příliš velké vyhlídky na úspěch, ale do utkání vtrhli jako velká voda. Už v 8. minutě se na hranici šestnáctky uvolnil Morten Klausen, ale jeho střela letěla těsně vedle branky. Hosté se však mohli záhy dostat do vedení. Střeleckého "snajpra" hostů Sabura Mashitu však vychytal Umanov. Po prvním bezgolovém poločase začali ve druhé půli konečně padat branky. Ve 49. minutě Thiagio Souza poslal balon za záda Grolleauna a na stadionu vypukla obrovská radost, branka však nebyla uznána kvůli údajnému ofsajdu. Začínalo se tak s čistým štítem na obouch stranách. V 54. minutě už se ukázal v plné kráse hostující útočník Saburo Mashita, naskočil si na roh a jeho hlavička doputovala až do sítě. Cola tak vedla a vypadalo to, že si vítězství pohlídá. V 87. minutě však nastal v obraně hostů zmatek, kterého využil Kanatodis a srovnal stav zápasu na 1 : 1. Domácí tak vydřeli remízu a mají ještě reálnou šanci na postup.  Na tiskové konferenci měl Patrik Vaněk rozporu plné pocity : "Utkání jsme chtěli vyhrát, ale v první půli se nám nedařilo proměňovat šance, to byl největší rozdíl mezi námi a soupeřem. S bodem , který jsme si nejspíše zasloužili jsem spokojen a stále ještě věřím v postup. Doufám, že v posledním zápase skupiny s Mufflers budeme hrát o postup, děkuji celému týmu."  Manažer VASAJjA jen dodal : "K utkání na Řecké půdě jsme nepřistoupili na 100% z důvodu pošetření EC na následující kola a tudíž jsem ze ziskem bodu spokojen."  Tímto se s vámi loučím z Řecka a telegraficky se přesouváme do České republiky kam přicestoval tým  Irish Mufflers.
Domácí mužstvo Lams4ever přivítalo na svém stadionu, který momentálně prochází velkou rekonstrukcí prvoligový irský celek irish Mufflers. V Lamsákově se sešlo celkem 29 748 diváků, kteří mohli sledovat velmi vyrovnanou bitvu s šancemi na obouch stranách. Mufflers jsou známí tím, že svého soupeře vůbec nešetří a nečisté zákroky jsou v utkání s právě Irským týmem častým "zpestřením" zápasů. V tomto utkání však Irský tým držel své emoce na uzdě a k mnoha faulům nedocházelo. Hrál se totiž především líbivý fotbal. Branky, neboli branka padla však až ve druhé půli a postaral se o ní Onur Bayrak. Tato branka se ukázala jako vítězná a Mufflers tak mají postup už téměř jistý.
Na tiskovou konferenci dorazil jenom manažer Lafa a jen prohlásil : "Tak v tomhle zápase už o nic nešlo,takže jsme to šli jenom odkopat a myslím,že to zas taková ostuda nebyla:).Samozdřejmě vyhrál favorit a tímto bych popřál štěstí v další fázi turnaje :)" Manažer Krauken na tiskovou konferenci tedy nedorazil a jeho vyjádření Vám bohužel nemůžeme nabídnout. Ze skupiny C je to už  vše.

3

Suverén Meruna nezvládl zápas v Portugalsku, výpadek postihl i Krále.

Francie,Portugalsko /Řecko - Jako dva jisté zápasy se měla vyvíjet utkání ve skupině D mezi Rennais a Králi a zápas v Portugalslku. Mifakův tým nastoupil tedy ve Francii a v úvodu zápasu si vedl velmi dobře. V 11. minutě se do střelecké listiny zapsal Hardy. A vše vypadalo pro Krále dobře. Dařilo se jim téměř všechno na co sáhly a občas jen smůla je zastavila od dalších branek, jako např. ve 20. minutě kdy střelu Keowna zastavila tyč a Darius Byfield mířil těsně mimo. Domácí tak přečkali první jen s jedním šrámem a mohli tak s klidnou hlavou vykročit do druhého poločasu. Zvrat nastal v 60. minutě, to se na hřiště dostal domácí miláček Lawrence Fusseini a na hřišti se začali dít věci. Dvě minuty strávené na hřišti a už si mohl připsat golovou asistenci. Na vyrovnávací branku přihrával Joyovi.
O 5. minut později si sám Fussieny vybojoval pokutový kop, který s ledovým klidem proměnil a otočil tak stav zápasu. To však nebylo vše svůj výborný výkon završil v 80. minutě, když se prosadil z přímého kopu a uzavřel tak skore zápasu na 3 : 1. Domácí tým si tak připsal velmi cennou výhru v honbě za postupem, hostům naopak zbyli oči pro pláč. Manažer Hugo zdůrazňoval jak je toto vítězství důležité : "V tomto zápasu za nás na hřišti nastoupilo to nejlepší, co máme k dispozici."  poté dodal
ještě "pár" slov na závěr : "A byl z toho sqělý zápas. Sice první poločas byl nic moc, soupeř vstřelil branku a celkově kontroloval hru, ale poločas druhý, po vystřídání některých hráčů se to konečně otočilo a nakonec zápas skončil pro nás poměrně jasným vítězstvím. Ač i trochu se štěstím." manažer Mifak nechápavě kroutil hlavou a povídal : " První poločas byl plně v naší režii. Hráči plnili taktické pokyny do puntíku, dařilo se zastavovat protivníkovy výpady a jejich útočníky úplně eliminovat.Nevím co se událo o poločase v kabině soupeře, ale ve druhé půlce vyběhlo na hřiště úplně jiné mužstvo. Budu žádat o prošetření dopingovou komisí, protože toto není normální. V druhé půli se nám vůbec nic nedqařilo, naopak na co sáhl soupeř to mu vyšlo.
2 branky během 4 minut nás totálně rozebrali a tým byl na lopatkách. Tento zápas a hlavně výkon v druhé půli je pro mne zatím největším zklamáním v tomto turnaji."
Tímto
se s Vámi loučím a přesouváme se na druhý zápas ve skupině D mezi Estorilem a Merunou.  Ale už začátek zápasu naznačoval, že tentokrát s hráči Meruny  není vše v pořádku. Nedařilo se jim dostat se ke svojí hře a Estroil toho dokonale využíval. V tomto zápase také dobře fungovala obrana portugalského celku, který hráče Meruny nepustil do žádné větší šance. První poločas skončil bez branek a do druhé půle nastoupil německý celek s vědomím, že i bod bude z tohoto zápasu dobrý. Meruna však cennou remízu neudržela. V 54. minutě se totiž prosadil ostrostřelec Sousa a vypadalo to, že si Estroil připíše první body do  tabulky. Meruna se v zápase už na žádný zvrat nezmohla a připsala si první porážku v turnaji. Na tiskovou konferenci dorazil jen Manažer Krize a s výsledkem nebyl moc spokojený : "Je to pro mě překvapení, nemilé:-( Zápas jsem určitě nepodcenil, sice jsem nastoupil s B-týmem, ale ten nastupuje k většině zápasů v základní skupině, i taktika nebyla špatná, ale prostě se nezadařilo, soupeř byl lepší. Sice jsem se dočetl, že nastoupí s Béčkem a dá vypustit, ale to moje nasazení ani taktiku neovlinilo, i když teď vím, že blafoval. Skupinu to trochu zamotalo a já si zkomplikoval postup. Ale co jsem koukal na ostatní zápasy turnaje, tak taky některé dopadly zajímavě. Na druhou stranu je stále o co hrát a bude to zajimavé až do posledního kola." Tímto se loučím ze skupiny D.

Stade Rennais FC - FC Kings  3 : 1
  FC Estoril United - Meruna Liberec  1 : 0