MO 16

Web turnaje

A je dobojováno! Historického úspěchu dosáhl reprezentační tým Chile, když ve finále porazil Uruguay 3:2 a může tam slavit titul Mistra Oceánii pro 16. sezónu!!!

V článku se tedy zaměříme na finálový zápas, podíváme se na konečné statistiky šampionátu, vyhlásíme nejlepší jedenáctku turnaje a také přinášíme slibovaný rozhovor s Atypem, který nám poskytl ještě před odehráním finále.

FINÁLE

Chile vs Uruguay

3 : 2
(2:2)

Branky: 20. Adolfo Anchope, 39. Otilio Verda, 72. Juan Zorrio - 3. Angel Norberto Albeno, 26. Delio Bueno
ŽK: Alejandro Mauregato, Otilio Verda - Emilio Damian Valverde, Facundo Libreo
ČK: žádné

Chilané nastoupili v rozložení 4-3-3 proti Uruguaji, která využila rozestavení 3-5-2. Čeká nás tedy zajímavý zápas, ve kterém oba týmy sázejí na sílu útoku.

Rozehrává Chile. Ztrácí, ale rychle míč a Uruguay se řítí vpřed, ale Mauregato fauluje Buenu. Rozhodčí píská volný kop a míč si na značku staví Albeno. Rozbíhá se, pálí, tohle není rozhodně žádný centr, a míč naráží do břevna a odráží se do branky! Uruguay zaskočila Chile a vede už ve 3. minutě 0:1. Chile znovu hned po rozehrávce ztrácí míč a Uruguay znovu útočí. Střela z nohy Libreoa míří mimo. Serbio nerozehrál od své branky nejpřesněji. Míč zachytává Valverde, posílá jej na Buena. Bueno nasazuje jesle Mateovi, jde sám na gólmana, střílí, ale tohle byla jednoduchá práce pro Serbia. Ve 12. minutě jsou Chilané před Durovou brankou. Rychlá kombinace, míč dostává Verde, ale brankář mu padá pod nohy a zachycuje míč. O chvíli se v podobné pozici ocitá znovu Verde, ale i tentokrát mu míč včas vypíchl brankář na roh. Na následný roh vyskakuje nejvýše Verda, ale míč míří mimo tři tyče. Hraje se krásný fotbal nahoru dolů. V 20. minutě jsme se dočkali zaslouženého vyrovnání. Na půlce obral Valverdeho Tesorado poslal míč do běhu Anchopemu a ten přesně umístěnou střelou srovnává. V 26. minutě špatně rozehraný volný kop Chile na vlastní půli. Albeno posílá míč na Buena a ten posílá do vedení Uruguay. Chilané se z této branky jen těžko vzpomatovávají a Uruguay se tlačí vpřed. Chilané se ale dostali k vápnu z rychlého protiútoku v 39. minutě.
Verda je v úniku faulován Davidem Arriettou a sám postižený si staví míč na volný kop. Krásná technická střela obstřelila zeď a je znovu srovnáno. Konec poločasu a máme tu stále vyrovnaný stav, i když v prvním poločase byla lepší Uruguay, ale chyby na levé straně obrany jí stály vedení.

Do druhé půle jde aktivněji Chile zřejmě sprdnutá nespokojeným trenérem. Přesto chybují a Valverde málem hlavou poslal Uruguay znovu do vedení. Okolo 66. minuty jsou v šanci znovu Uruguayci, nejprve Reni Arrietta hlavičkuje mimo, ale z následné rozehrávky brankáře Serbia se rodí další šance. Bohužel pro Uruguay jí Albeno trestuhodně zahodí. Trest přichází v minutě 72. Zorrio presuje u chilské branky a podaří se mu vypíchnout míč Plecidovi a sám před gólmanem nezaváhá. Velká hrubka obrany teď Uruguay stojí vyrovnaný stav. Uruguay se nemůže dostat ze sevření Chilanů, kteří málem v 75. minutě zvyšují na rozdíl dvou branek, ale Duro je proti. Šance na vyrovnání přichází v 79. minutě, jenže to by nesměl Albeno přestřelit. O chvíli později jde sám na brankáře také Alceste, ale vychytá ho Serbio. Další šanci už Chilané nepřipustili.

Klíčové momenty:
  • 3. minuta - Albeno skóruje z volného kopu - 0:1.
  • 12. minuta - Verde se během ní ocitne 3krát sám před Durem, ale neskóruje ani jednou.
  • 20. minuta - Anchope dostává přihrávku do uličky a posílá míč k tyči - 1:1.
  • 26. minuta - Špatná rozehrávka jde na kopačky Uruguayců a této chyby využívá Bueno po přihrávce Albena - 1:2.
  • 39. minuta - Verda je faulován na hranici vápna a sám postižený výhody volného kopu využije - 2:2.
  • 72. minuta - Zorriúv presink se vyplácí, když vypichuje míč Plecidovy a sám před gólmanem se nemýlí - 3:2.
  • 79. minuta - Albeno je sám na vápně, ale jeho střela jen těsně přelétá nad brankou.
  • 90. minuta - Rozhodčí odpískává konec a zlaté medaile putují do Chile!

Nejlepší hráči:
  1. Silvano Serbio (Chile) - Sice kazil rozehrávku, ale poslední čtvrthodinka byla naprosto bezchybná a pohřbil, tak šanci Uruguaye na zlato.
  2. Delio Bueno (Uruguay) - Dal branku na 1:2 a v útoku byl z celé Uruguay nejlepší.
  3. Darmo Duro (Uruguay) - První poločas byl bezchybný, hlavně ve 12. minutě tým podržel a za obdržené branky nemohl.

Hodnocení reprezentačních trenérů:
Chile: Reescribir la historia de Chile se ha convertido en un maestro de Oceanía!
Děkuji všem co nám zapujčili hráče. Děkuji všem co nám drželi palce ale hlavně díky těm kteří vychovali tyto hvězdy a mistry oceánie! Zápas byl velmi kvalitní zmátli jsme soupeře svojí taktikou a rozestavením v utkání. Jinak gratulace do Uruguaye za skvělý výkon na MO.

Uruguay: Utkání bylo podle očekávání vyrovnané s naší mírnou převahou, kterou jsme ale nedokázali zužitkovat. Rozhodlo lepší postavení soupeřových útočníků. Gratuluji Chilanům k zaslouženým zlatým medailím. Zároveň bych rád poděkoval všem manažerům, kteří zajistili 100% připravenost hráčů na všechny zápasy a pomolli nám k úspěšnému tažení turnajem.

(Chyba Suicider)

Chile predčilo úplne všetky moje očakávania. Nečakal som ani postup zo skupiny a podceňoval som ich. Po tomto výkone už takú chybu nespravím. Naozaj veľké prekvapenie.

(Patrik Vaněk)

Finále MO to byl zápas přesně jak má být. Šancí na obou stranách, otočení výsledku a naprosto fantastický závěr. Chile mě velmi potěšila. Odehrála fantastický turnaj a vítězství si zasloužila. Gratulace oběma týmům za nádherný zápas.

(remi)

Chile dokázala nemožné! Opět velmi kvalitně takticky připravené mužstvo porazilo s nutnou dávkou štěstí favorizovanou Uruguyay a stalo se tak vítězem MO. Chile si zaslouží obrovský respekt a gratulace od zbytku Oceánie. Její vítěztví totiž nečekal zřejmě vůbec nikdo!

(Marek Řeháček DiS.)

Chile předvedla ve finálovém utkání neuvěřitelnou střeleckou produktivitu, a tak se může zaslouženě pyšnit titulem mistra Oceánie. Utkání rozhodla jediná věc, tou byly fauly, kterých se reprezentace Uruguaye dopustila neuvěřitelných 16-ti, čehož Chile využila a utkání vyhrála. Gratuluji oběma celkům k výbornému výsledku, jehož na šampionátu dosáhla.

Je po všem, tak si pojďme naposledy podívat na statistiky Mistrovství Oceánie. Jde tedy logicky a statistiky konečné.

Díky skvělým výkonům v Play Off se na čelo tabulky střelců dotáhl Otilio Verda a společně s Darienem Guaguou se tak stal nejlepším střelcem turnaje.

20.  32 hráčů 1

Ve finále jsme viděli 5 branek a trošku se tam ještě zvýšil průměr gólů na zápas. Celkově se střelecky dařilo týmům, které byly v zápise o utkání vedeny jako domácí.

Celkem
  • celkem branek: 92
  • domácí: 40 (průměr 1,25 na zápas)
  • hosté: 52 (průměr 1,63 na zápas)
  • průměr branek na zápas: 2,89

Ve finále jsme viděli kromě velkého počtu branek i celkem dost střel, když Chile vystřelilo 10krát a Uruguay dokonce 15krát.

Celkem
  • celkem střel: 622
  • celkem na bránu: 268 (43,09%)
  • celkem domácí: 287
  • celkem hosté: 315
  • průměr na zápas: 19,44 střel (z toho 8,38 na bránu)
  • nejvíce střel celkem: Austrálie (27 - 2. kolo ZS)
  • nejvíce střel na bránu: Austrálie (15 - 2.kolo ZS)
  • nejvíce střel mimo bránu: Brazílie (13 - 1. kolo ZS)

Na finálový zápas přišlo 80 876 diváků, chybělo tedy pár tisíc k naplnění kapacity stánku. Celkem MO shlédlo přímo na stadiónech 2 092 791 diváků

Celkem
  • celkem diváků: 2 092 791
  • průměr na zápas: 65 400
  • nejvíce diváků: Uruguay - Paraguay (1ZS), USA - Chile (2ZS), Mexiko - Austrálie (2ZS), Uruguay - Kolumbie (3ZS), Ekvádor - Korea (Čtvrtfinále), Chile - Austrálie (Semifinále)  - 84 000
  • nejméně diváků: Kostarika - Argentina (2ZS) - 38 565

Hráčem dnešního duely a tedy i hráčem kola se stal Silvano Serbio, který během závěrečných minut výbornými zákroky udržel pro CHile vítězství!

Hráč kola: Silvano Serbio.

Chile si připsalo primát na celém šampionátu a je tak logicky posledním týmem kola tohoto šampionátu.

Tým kola: Chile.

Včera nám poskytl rozhovor reprezentační trenér Chile, dnes odpoledne jsme vyzpovídali před finálovým duelem trenéra druhého účastníka finále MO - Atypa.

Před MO jste byli pasování do role spolufavorita turnaje. Po smolné prohře jste ale o postup museli bojovat v posledním zápas, jak bys hodnotil zápasy v základní skupině?
Náš problém byla a stále je koncovka. V základní skupině to bylo hodně znát, naštěstí v nejdůležitějším zápase základních skupin jsme smůlu prolomili a dali 3 góly. Ale po zápase s Ghanou a situaci v tabulce jsem se napůl loučil s turnajem.

Co nebo kdo byl klíčový pro postup? Vyzdvihnul bys třeba nějakého tahouna týmů ve skupině?
Klíčových hráčů máme víc, ale vyzdvihnout mohu obránce Osvalda Puquese. A co bylo důležité pro postup? Pravděpodobně již zmiňované střelecké probuzení ve třetím utkání.

Měl jsi pro čtvrtfinále nějakého soupeře ze skupiny "A", které jsi vyloženě chtěl dostat?
Neměl, spíše naopak jsem nechtěl USA.

USA jsi si nepřál, ale dostali jste je. takže jsi asi neměl radost. Věřil jsi svému týmu před utkáním nebo jsi spíše favorizoval USA?
Favoritem pro mě bylo USA, jen jsem doufal, že by je mohla zaskočit hra po levé straně, protože nemáme žádného levonohého záložníka, což se sice nestalo, ale zase postavili jen jednoho útočníka a to ještě přesně na našeho nejlepšího obránce.

V utkání jste byli mírně lepším týmem a nakonec po prodloužení postoupili, takže panala asi naprostá spokojenost, že?
Samozřejmě, porazit největšího aspiranta na zlato bylo velmi uspokojující.

V semifinále jste dostali Koreu a ač zápas skončil pouze 1:0, soupeře jste jasně přehráli. Asi jsi takový průběh semifinále nečekal?
V repre raději nikdy nic nečekám. Máme lepší tým, proto jsem vsadil, že nám bude stačit vyhrávat osobní souboje v záloze, což se povedlo a soupeře jsme udrželi daleko od brány a náš gól musel přijít. Ale opětná střelecká impotence mě nepotěšila.

Sám jsi to teď zmínil, výborně zahrála záloha, která vlastně skoro soupeře nepustila k bráně. S hrou zálohy můžeš být spokojen asi ve všech duelech zatím, že?
To rozhodně, záloha a obrana je pro nás nejdůležitější. Gólmana podle představ nemáme žádného, útočníka jednoho.

Máte za sebou 5 zápasů, kdy ti bylo nejhůře? Bylo to před zápasem o postup ze skupiny nebo někdy jindy?
Jednoznačně před třetím zápasem skupin. Kolumbie je velmi silná a čekal jsem remízu. Kdybychom vypadli ve skupinách, asi by to veřejnost brala jako selhání. V souboji s USA jsme neměli co ztratit.

Ve finále Vás čeká Chile, které bylo podceňováno, ale vede kvalifikace MS, takže asi nebude náhoda, že se dostalo tak daleko. Jak vidíš tento duel?
Náhoda to není rozhodně. Bude určitě vyrovnaný, jsem zvědav co na nás soupeř vymyslí. Prošel jsem si jejich zápasy na MO, v kvalifikaci i Extremovi v klubu a je velmi těžké odhadnout, co postaví. Každopádně si mou první účast ve finále s repre užívám a výsledek změní jen materiál medaile, ale na dobrý pocit z celého turnaje už nebude mít vliv.

Můžeme se těšit ve finále opět na silnou 5-člennou zálohu?
O taktice nepovím nic.

OK. Děkuji za rozhovor a přeju hodně štěstí.
Díky, tobě také a těším se na další parádní článek.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem, kteří se podíleli na pořádání šampionátu. Všem moc děkuji za výbornou práci, které byla většinou spojena s psaním rozborů ze zápasů.

Nejdříve chci poděkovat všem nigerijským manažerům, kteří pomohli reprezentaci alespoň získat cenné  kredity, které se určitě hodí, když už se našemu týmy na MO nedařilo. Jsou to tito manažeři: Saleas, V. Tsilivi, kubele, p.t.99, Nwankwo Kanu.

Velký podíl mají na také další manažeři, kteří nejsou z Nigérie. Všichni se podíleli na psaní článků kvalitními rozbory a Paul Netzer také sestavením nejlepší jedenáctky šampionátu. S turnajem pomohli: Patrik Vaněk, Sony Ericcson, Marek Řeháček, DoRin, Paul Netzer.

Velký dík také patří našim expertům, kteří po celé MO zasílali své názory a zpestřeli svými názory naše články. Odborníky byli Chyba Suicider, remi, Patrik Vaněk a Marek Řeháček DiS.. Děkuji!

No a poslední poděkování patří reprezentačním trenérům, kteří až na výjimku vzorně posílali svá hodnocení zápasů svých týmů.

Je tedy odehráno poslední utkání, ve kterém si pro titul dokráčeli borci z Chile. Za celý pořadatelský tým Vám děkuji za pozornost a čtení napiš článků či sledování webu turnaje a třeba zas někdy na shledanou v Nigérii!

Autoři: Panda, Saleas, Paul Netzer