MO 16

Web turnaje

Čtvrtfinálové duely byly odehráno, přineslo velké množství napětí a emocí, pojďme se tedy podívat, jak všechno dopadlo a kdo se podívá do semifinále a zahraje si o cenné kovy!

Nejdramatičtějším duelem se stala bitva mezi 2 velkými favority turnaje - USA a Uruguayí. Tento duel dospěl za nerozhodného stavu až do prodloužení, ve kterém rozhodl o postupu Uruguaye střelec Alceste. Dnes nám opět chyběl náš expert remi, ale nebylo to ze žádného závažného důvodu, remi prostě na Silvestra šel slavit, proto ho opět nahradil v jeho pozici Panda.

ČTVRTFINÁLE

USA vs Uruguay

1 : 2p
(0:0)

Branky: 54. Brian Marshall (pen) - 48. Reni Arrietta, 110. Roberto Oscar Alceste
ŽK: Brian Marshall - Damian Plecido, Reni Arrietta, Roberto Oscar Alceste
ČK: žádné

Tento zápas odehráli dva favorité na celkové vítězství Mistrovství Oceánie. USA a Uruguay. Favorita zápasu bych si nedovolil ani v nejmenším snu tipovat. Doopravdy dva velmi skvělé týmy. Sem zvědav na názor experta.

První poločas začal pozvolna. První větší šanci si vytvořili hosté, čili Uruguay. Plecido se z ničeho nic objevil sám před brankářem USA, ale velkou šanci nezužitkoval pro svůj prospěch, a tak stav zápasu byl stále nerozhodný. 0:0. Ovšem země, kterou objevil Kolumbus - USA, odpověděla velice rychle. Brian Marshall se dostal přes obranu hostů, ale nedokázal proměnit vyloženou šanci. Gólman Duro stál na tom pravém místě. V prvním poločase se hrálo ze strany na stranu a diváci byli netrpěliví. Brankář Duro si ve 14. minutě zapsal další skvělý zákrok. Tentokrát na něj vyslal tvrdou střelu ze střední vzdálenosti Eddie Spector. Ale ani Uruguay nebyla tak bezzubá, ale modrým hráčům chyběla přesná koncovka. Ani brankář USA Keler se nenechal zahanbit a v 23. minutě vyrazil tvrdou střelu soupeře do zámezí. Kopal se tedy roh, ale Uruguay ho nevyužil a hrálo se stále 0:0. Ve 40. minutě mířil mimo Arrietta. Po vyrovnaném prvním poločase se tedy obě dvě výborná mužstva rozešla do svých kabin za stavu 0:0. Osobně mohu říci, že diváci se přenáramně bavili zajímavým fotbalem.

Druhý poločas byl v tomto zápase poločas s velkým P. Druhý poločas začal velmi rychle a Uruguay se tlačila na půlku Ameriky. Tento tlak ovšem USA neubránilo a v 48. minutě se úspěšně trefil Reni Arrieta, který po individuální akci nedal nejmenší náznak příležitosti na úspěch gólmanovi USA. Avšak USA se po inkasované brance velice rychle vzpamatovalo a v 54. minutě se svalil ve vápně Brian Marshall. Dle mého se jednalo o jasnou simulaci, ale rozhodčí rozhodl takto. Na bílý puntík si balón postavil sám Brian a proměnil bezesporu na jedničku. Stav zápasu tedy byl 1:1 a oba dva týmy byly ve stejné situaci. V 61. minutě proběhlo střídání na straně USA. Autor první branky USA byl vystřídán a místo něj nastoupil sebevědomím oplývající Drew Lisi. Už teď mohu říci, že USA do konce druhého poločasu si žádnou závratnou šanci skórovat nevytvořilo. V tomto zápase bych chtěl osobně velmi pochválit stopery obou výběrů. Jak Marvela Wiliamse tak i Uruguayského Oswalda Pulquese. v 68. minutě se ve velké příležitosti objevil Alceste, ale jeho koncovka selhala. V druhém poločase se už žádný tým gólově neprojevil a poprvé na tomto MO se hrálo prodloužení.

V 1. polovině prodloužení se do zajímavé situace dostal uruguayský záložník Libreo. Chybělo mu jen to přesné zakončení. Ale ani USA se nenechala zahanbit a v 98. minutě kopalo nebezpečný přímý kop. Na velké vápno si postavil míč Drew Lisi. Přímák to byl velice pěkný a zazvonila tyč! První zkrácené dějství se tedy odehrálo a stav se stále nezměnil. V druhé zkrácené hře jsme se dočkali konečně branky. V 110. minutě po spolupráci skoro všech řad Uruguaye skóroval Roberto Oscar Alceste. Uruguay vedla 1:2. Hosté v 115. minutě mohli přidat ještě jednu trefu, ale opět chyběla přesná koncovka. Posledních 5 minut se odehrálo téměř na středu hrací plochy a Uruguay se přiblížila k medailím. USA, to USA co ho tipovali na zlatou, vypadlo tedy ve čtvrtfinále a poletí svým triskovým letadlem domů.

Klíčové momenty:
  • 48. minuta - Uruguay se dostává do vedení.
  • 54. minuta - Simulant Marshall proměnil s přehledem penaltu - 1:1.
  • 90. minuta - Poprvé na letošním MO se bude hrát prodloužení!
  • 110. minuta- Vítězný góóól vstřelil Uruguayský Roberto Oscar Alceste.

(Chyba Suicider)

Môj tip mi opäť nevyšiel, a Uruguaj si v náročnom súboji spravodlivo vybojoval semifinále. Treba pochváliť najmä Osvalda Pulquesa, ktorý praktický celý zápas bol jediným aktívnym Uruguajským obrancom.

Paraguay vs Chile

0 : 1
(0:0)

Branky: 55. Otilio Verda
ŽK: žádné
ČK: žádné

74099 fanoušků se přišlo podívat na čtvrtfinálový zápas mezi Paraguayí a Chile. Favorit tohoto zápasu, celkek Paraguay nastoupil do zápasu se čtyřmi útočníky. Naopak Chile bylo poněkud více defenzivní a už od úvodu bylo jasné, že se zaměří spíše na bezchybnou obranu.

Úvod utkání se nesl ve znamení mnoha nepřesností a neúnavým tlakem Paraguaye. Hráči z tohoto velkého tlaku však nedokázali vyprodukovat ani jednu přesnou střelu na branku a obranná linie Chile bránila prostě skvěle. Golman Flavio Sanguineti  neměl v prvním poločase mnoho práce a až na nějaké malé domů se balonu prakticky nedotkl. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Druhý poločas přinesl výrazné oživení a přispěli k tomu hlavně střídající hráči. Trenéří Chile poslali na trávník hned tři čerstvé hráče. Soupeř jen o jednoho méně. Paraguay se stačila dopředu, byla lepším celkem, ale střelecky se jí nevedlo. Největší šance zahodil Edgardo Flor a po něm neuspěl ani Mendieta. Co se nepovedlo Paraguayi, dokázalo Chile. To se v jediné svojí šanci v zápasu nemýlilo, když síť rozvlnil v 55. minutě Otilo Verda. Tlak Paraguaye poté ještě sílil, ale většina střeleckých pokusů končila mimo branku. Ač tedy byla Paraguay lepším celkem, do semifinále se pohubené výhře 1:0 podívá Chile, což je asi největší překvapení tohoto šampionátu!

• 55. minuta - Otilo Verda poslal z protiútoku do vedení Chile!
  • celý zápas - Paraguay nevyužila mnoho šancí.

:
Paraguay: Bylo jasně vidět, že jsme byli lepší, a prostě to tu tak chodí, že lepší vždy nevyhrávají, soupeři k postupu NEGRATULUJI.
Chile: Pěkné utkání a euforie pokračuje! Snad tu naší pohádku dotáhneme do úspěšného konce! Díky všem co nám drželi palce.

(Panda)

Pro mě byl mírným favoritem duely celk Paraguaye. Paraguay předzápasové prognózy naplňovala, byla jasně lepším týmem, jenže bez efektu. Naopak Chile překvapilo jedním rychlým kontrem, který mu zajistil semifinále. Vítězství Chile není zasloužené, ale na to se nehraje.

Austrálie vs Argentina

2 : 1
(2:0)

Branky: 14. Ledley Jarvis, 38. Clayton O´Neill - 53. Darmo Araujo
ŽK: Mark Southgate - Rodolfo Basanta
ČK: žádné

Australané rozehrávají první poločas. Na začátku je hra rozkouskovaná zbytečnými fauly a nepřesnostmi v kombinaci. Co se střelby v první desetiminutovce týče, tak ta byla nulová. No kromě Evansova pokusu sejmout rohový praporek, ale ani to se mu nepovedlo. Další Australan Jarvis mířil ve 13. minutě o něco lépe, ale stejně přestřelil. Asi se jen zaměřoval, protože už o minutu později prakticky ze stejného místa zamířil přímo pod břevno. I přes gól hra obou mužstev vypadala pořád stejně hrozně. Spousta faulů, trapný výkon Argentiny a australská neschopnost finální přihrávky. Přesto jsme se dočkali ještě do poločasu druhé branky. Brankář hostí Manrique rozehrál tak mizerně, že za chvíli měl míč zpátky, jenže v síti. O'Neilla přesně našel McKee a ten se nemýlil. Myslíte si, že tohle už muselo Argentinu probrat? Šeredně se mýlíte. Do poločasu už se ale naštěstí pro hosty nic nestalo. První půle byla zápas Australanů proti argentinským hrábím.

Druhá půle nezačala pro Argentince o moc lépe, když Jarvis jen těsně hlavičkoval mimo. Pak konečně začali Argentinci hrát. Nejprve Araujo protáhl hodně znuděného gólmana hostí a pak z rohu Herbella mířil jen kousek mimo. I gólman Australanů Scott si vybral slabších chvilku, když rozehrál od brány přímo na kopačku Espinoly. Ten posunul míč doprava na Arauja. Araujo si naprosto vyškolil Southgatea a poslal míč do sítě. A Argentina najednou byla na dostřel a začala se konečně snažit. Australané si jí drželi od těla pouze množstvím faulů. Australan Kay pálil z dálky, ale tuhle střelu si Manrique pohlídal. Na druhé straně Denis z ostrého úhlu trefil jen boční síť. Denis měl na kopačce dokonce vyrovnání, ale v 76. minutě trefil jen dobře postaveného Scotta. Závěr zápasu si už Australané pohlídali a každý argentinský pokus o šanci na vyrovnání zlikvidovali.

• 14. minuta - Jarvis střelou na vzdálenější tyč překonává brankáře.
  • 38. minuta - O'Neill se dostal do šance po špatné rozehrávce Argentiny a skóruje.
  • 53. minuta - Chybná rozehrávka i na druhé straně a Araujo se po pěkném průniku nemýlí.
  • 76. minuta - Scott zachraňuje vedení Austrálie po střele Denise.

(Patrik Vaněk)

Australané potvrdili roli favorita a zaslouženě postupují. Zápas s Argentinou byl pro ně velmi těžký, ale opět výborně zachytal brankář Scott. Pokud se nestane nic závratného Austrálie vyhraje MO, mají neskutečnou formu.

Ekvádor vs Korea

0 : 2
(0:2)

Branky: 17. Him Hun-lang, 38. Lu Lechengay
ŽK: Juan Luis Alba, Fabricio Cordero, Geovanny Quiqunez, Octavio Arizaga - Ig Baw
ČK: Juan Luis Alba, Geovanny Quiqunez (Ekvádor)

V tomto duelu si to rozdal velmi silný Ekvádor, který v základní skupině MO nezaváhal a Korea, která na tomto Mistrovství Oceánie selhala pouze jednou proti silné a ambiciozní Austrálii 0:2. Mírným favoritem zápasu byl zcela jistě Ekvádor. Před zápasem vznikalo několik zajímavých otázek. Jedna z nich byla zda Korea prolomí tzv. kletbu a dostane se konečně do vysněného semifinále? No proti Ekvádoru nevím, nevím.

Ekvádor do zápasu nastoupil s rozestavením 3-4-3 a se žlutými dresy. Naproti tomu šikmoocí soupeři s podivnými jmény nastoupili v rozestavení 4-5-1 a v typických bílých dresech. První velkou šanci měl na své kopačce Ekvádorský borec Antonio Sanchez, který branku soupeře minul jen o milimetry. V 17. minutě využila Korea svou první šanci a outsider byl na koni. Vedl 0:1. Gól vstřelil Him Hum-lang, který skóroval z volného kopu z velkého vápna. V 27. minutě začal žlutou hrůzu korejský Ig Baw, který brutálním způsobem skopl protihráče. Upřímně se divím, že nedostal červenou kartu. Ekvádor se dostával pod tlak, a tak začal faulovat. V 34. a 35. minutě viděli dva Ekvádorští hráči žlutou kartu. Totální euforie nastala v 38. minutě, kdy se po individuální akci prosadil korejský hráč Lu Lechengay, který dal asi svůj nejdůležitější gól v dosavadní kariéře. První poločas uzavřela v pořadí již třetí žlutá karta, kterou dostal ekvádorský hráč. V prvním poločase jsme tedy viděli 2 branky outsidera, tedy Korey. Sem velice zvědav jak se Ekvádor poradí s tímto stavem.

Korea byla téměř po skvěle rozjetém prvním poločase doslova a do písmenka nenasytná. V druhém dějství zkusil pozornost Dorra jedinný útočník na straně šikmookých Chen Baw. Chen Baw byl doopravdy mužem první půlky druhého poločasu, zásoboval brankáře Dorra z Ekvádoru jako o život. Ovšem Dorr stále držel svůj tým nad úplně totální pohromou. V 62. minutě jsme se dočkali červené karty, která na tomto Mistrovství Oceánie není až tak moc obvyklá. Nervy neudržel Juan Luis Alba, který se po druhé žluté šel předčasně sprchovat do kabin. V 10 se Ekvádoru doopravdy hrálo velmi špatně a dalo se hovořit o tom, že Korea se stala semifinalistou. Na Korejské straně náhle proběhly dvě důležitá střídání. Neuvěřitelnou chvíli jsme spatřili v 79. minutě. Další Ekvádorský hráč dostal červenou kartu. Ekvádor hrál o devíti hráčích a zároveň byl prvním týmem, co v letošním MO hrál s takovým počtem hráčů. Korea si zápas v převaze jasně pohlídala a stala se další senzace! Korea prolomila svou kletbu a konečně se dostala do semifinále MO. Ekvádor si tedy překvapivě zabílí kufry a poletí domů. Na zápas se přišlo podívat 84 000 diváků. K zápasu bych dodal, že mě zklamal Ekvádorský borec Guagua, v tomto zápasu byl upřímně marný. Gratulace putuje do Korey.

• 17. minuta - Him Hun-lang vstřelil vítěznou branku zápasu - 0:1.
  • 38. minuta - Trefa Lechengayeho a Korea je na koni - 0:2.
  • 62. minuta - První červená karta v podání Ekvádorců.
  • 74. minuta - Ekvádor hraje o devíti po druhé červené!
  • Konec zápasu - Outsider vyhrál! Je to snad možné?! ANO!

Ekvádor: bez komentáře
Korea: PŘEPIŠTE DĚJINY KOREJSKÉHO FOTBALU!!!!!! Jedním slovem SENZACE! :-) Něco nepopsatelného, tento výsledek bych mohl směle přirovnat k mým dvěma titulým z ligy, udělal mi velkou radost a jsem na kluky za dnešní výkon doslova hrdý! :-) Skvěle splnili pokyny, které jsme jim s Tomem udělili.

(Marek Řeháček DiS.)

Přestože se v tomto duelu čekala vyrovnaná bitva, nakonec tomu tak nebylo. Korea si s Ekvádorem, který nezvládl závěr utkání a inkasoval 2 ČK, pohrála jako kočka s myší a slaví postup do semifinále MO.

Opět přinášíme statistiky jak ze čtvrtfinálových zápasů, tak celkové. Můžete se znovu těšit na tabulku střelců, statistiky střelby, branek a návštěvnosti.

Po čtvrtfinálových zápasech se v čele tabulky střelců stále drží Darien Guagua s 5 trefami, celkem se zatím trefilo 51 hráčů v MO 16.