MO 16

Web turnaje

Ve 3. kole základních skupin se rozhodlo a všech postupujících. V článku si tedy opět probereme všech 8 zápasů základních skupin, opět se podíváme na základní statistiky a přiblížíme Vám čtvrtfinálové dvojice, které ve stručnosti okomentují také naši experti.

S radostí mohu oznámit, že kauza kolem zmizení remiho je u konci a náš expert se tak dokonce dnes vrátil do své pozice experta skupiny "B", takže si budete moci přečíst i jeho názory.

SKUPINA "A"

USA, Brazílie, Chile, Nigérie

Brazílie vs USA

0 : 2
(0:2)

Branky: 9. Brian Marshall, 16. Drew Lisi
ŽK: Henrique Grohe Zarate (BRA)
ČK: žádné

Oba týmy vstupovaly do tohoto zápasu v podobných pozicích. Postup mají na dosah a stačí jim udělat poslední krůček. Mírným favoritem byl tým USA.

Hned ve 4. minutě se do slibné šance dostali hostí, ale Brian Marshall nezacílil přesně. O 5 minut později se po chybě jednoho z domácích obránců dostal do šance opět Brian Marshall a tentokrát zacílil přesně. Jeho střela skončila v pravém dolním rohu a na ukazateli svítí stav 0:1! V 16. minutě budou zahrávat hosté standartní situaci. Standartní situace byla rychle rozehrána a k míči se dostává Joshua Manson, který přesně našel Drewa Lisiho, který zacílil přesně. Ve 26.  minutě se do své první šance dostali domácí, ale Cavalheira da Silva nezacílil přesně mezi tři tyče. Ve 36. minutě se znovu osmělili domácí, ale opět střela končí mimo bránu. Golman Jose Keler nemusel zasahovat. O 3 minuty později se objevili v šanci hosté, ale míč končí s přispěním golmana v rohu. Končí první poločas mezi Brazílií a USA, ve které byli jasně lepší hosté z USA a zaslouženě vedou.

Druhý poločas byl vyrovnanější, šance se střídaly na obou stranách, ale žádný zásadní okamžik se nezrodil, a tak po prvních 20 minutách pěkného fotbalu, a tak stav utkání skončil na číslech 0:2! Hosté šli za vítězstvím celý zápas. Nepodcenili začátek a zaslouženě vyhráli.

Klíčové momenty:
  • 4. minuta - Hosté dali první varování střelou Briana Marshalla.
  • 9. minuta - Po střele aktivního Briana Marshalla svítí na ukazateli stav 0:1!
  • 16. minuta - Drew Lisi přidal druhou branku a přinesl klid do řad USA.

Nejlepší hráči:
  1. Brian Marshall (USA)
  2. Drew Lisi (USA)
  3. Marvel Williams (USA)

Statistiky zápasu

Góly

0

2

Góly poločas

0

2

Střely na bránu

0

3

Střely mimo bránu

4

6

Fauly

12

7

Karty

 

Držení

46 %

54 %


Hodnocení reprezentačních trenérů:
Brazílie: bez komentáře
USA: Potvrdilo sa, že sa nám s Brazíliou daria prvé polčasy a po veľmi rýchlych góloch Marschalla a Lisiho sme viedli 2-0. Do konca zápasu sme súperovho útočníka nepustili skoro do ničoho a zaslúžene sa radujeme s postupu. Vo štvrťfinále narazíme na Uruguay, podla mňa je to predčasné finále.

(Chyba Suicider)

Aby mala Brazília istotu postupu, musela poraziť USA. To sa jej však vôbec nedarilo, keď bola celý zápas slabším tímom. Musím priznať, že aj keď by som po výkonoch v základnej skupine doprial postup viac Brazílii ako Chile, tak po tomto výkone si to Brazília vôbec nezaslúžila. USA samozrejme spravodlivo vyhrala celú základnú skupinu.




Nigérie vs Chile
 
1 : 4
(0:1)

Branky: 54. Okezie Osunwa - 35. Eugenio Pedrell, 48. Ever Alceste, 78. Adolfo Anchope, 84. Otilio Verda
ŽK: Ndubisi Iwenofu (NIG)
ČK: žádné

Nigérie chtěla alespoň napravit svou reputaci proti Chile, která na dálku bojovala s Brazílii a potřebovala bezpodmínečně zvítězit. Nigérie šla do zápasu s nelichotivým skóre 0:7, bez jediného vstřeleného gólu. Takové fiasko asi žádný tým na domácím MO nepamatuje.

Chile měla přece jen větší motivaci i chuť po vítězství a už ve čtvrté minutě musel čarovat Ndah po střele Gormase. Aktivita se Chilanům vyplácela a v 7. minutě musel situaci před bránou řešit Etafia faulem. Nařízený pokutový kop však Crodovi chytil Ndah. Nigérie se stále nemohla vzpamatovat z minulých dvou utkání a jediné co musel Serbio řešit bylo sbírání míčů za brankou. Ale ani Chilané nezvládli proměňovat své šance na čem měl zásluhu především Ndah. Ve 24. minutě znovu vychytal Crodo, který z úniku nedokázal skórovat. Zápas nestál za moc na nigerijské straně za to mohla především jejich rezignovanost, Chilanům zas chyběl klid v zakončení. Bohužel jej v 35. minutě měli příliš. Po faulu Etafii si u levého rohu pokutového území postavil míč Pedrell a stříleným centrem nedal Ndahovi šanci. Do konce poločasu měla šance Nigérie. Nejprve Osunwa nadělal problémy Serbiovi kopem na zadní tyč a z následného rohu jej prověřil ještě Sofoluwe a to bylo do poločasu vše.

O poločase Chilané mohutně střídali a jejich ofenzivě to pomohlo. V 48. minutě obešel Alceste brankáře Ndaha a v klidu uklidil míč do sítě. Nigérie se snažila alespoň vstřelit branku a v 54. minutě se to povedlo! Osunwa pouze stínovaný Holgem snižuje z velmi ostrého úhlu na 1:2. Po tomhle gólu Nigérie naprosto ochabla a místo snahy o vyrovnávání jen zakopávala míče. Diváci z hrůzou trnuli, kdy Chilané nigerijskou pasivitu potrestají. Jenže Chilané trefili snad všechno kromě nigerijské branky. A tak málem přišel trest v 69. minutě znovu Osunwa pronikl do vápna, Holge znovu nestíhal. Bohužel pro domácí zachránil Chilany brankář Serbio. Ani tahle velká šance neprobrala Nigérijce a to bylo skoro vše, co do konce předvedli. V 78. minutě přišla, ale nádherná branka. Anchope z dobrých 35 metrů napálil balón vší silou a ten Ndahovi nešťastně vyklouzl. Chilanům ale 2 gólové zhanobení domácích nestačilo a hnali se za dalším gólem. V 84. minutě si vybojovali další pokutový kop. A znovu u něj byl Etafia. Bohužel Verda nedal z penalty Ndahovi sebemenší šanci a Nigérie utrpěla další debakl na domácím mistrovství. Fanoušci pláčou.

Klíčové momenty:
  • 35. minuta - Pedrell nedává z volného kopu Ndahovi šanci.
  • 48. minuta - Alceste prošel obranou, obhodil si gólmana a skóroval.
  • 54. minuta - Osunwa se konečně dočkal vstřelené branky! Z nemožného úhlu překonává Serbia.
  • 69. minuta - V šanci se ocitl Osunwa, jehož střelu ale Serbio chytil.
  • 78. minuta - Anchope nic nevymýšlel a napálil míč z 35 metrů a ten skončil v síti.
  • 84. minuta - Etafia fauluje v pokutovém území a z následné penalty se Verda nemýlí.

Nejlepší hráči:
  1. Eugenio Pedrell (Chile)
  2. Adolfo Anchope (Chile)
  3. Udom Ndah (Nigérie)

Statistiky zápasu

Góly

1

4

Góly poločas

0

1

Střely na bránu

4

7

Střely mimo bránu

1

7

Fauly

19

8

Karty

 

Držení

49 %

51 %


Hodnocení reprezentačních trenérů
:
Nigérie: V posledním zápase nám už o nic nešlo a čekal jsem, že naši hráči budou hrát uvolněně. Nechci se vymlouvat, ale dneska nás poškodil rozhodčí, který proti nám zapískal 2 penalty. Je to velká škoda, celé MO skončilo nejhůř jak mohlo. Pokud bude někdo chtít, abych odstoupil, tak to udělám.
Chile: K utkání můžu jen říct to děkuji vám kluci... Dneska super výkon a postup do čtvrtfinále obrovská radost a euforie v týmu! Teď nás čeká Paraguay tak snad dobrý výsledek uhrajeme!

(Chyba Suicider)

Od Nigérie som nečakal, že by proti Chile uhrala dobrý výsledok. A ich "utrpenie" na tomto turnaji bolo dokončené. Naozaj im asi nikto nezávidí takéto zlé výsledky v skupine.


Skupina A

B

G+

G-

 

USA

 

7

 

7

 

0

 

 

Chile

 

5

 

6

 

3

 

 

Brazílie

 

4

 

4

 

4

 

 

Nigérie

 

0

 

1

 

11

 



SKUPINA "B"

Austrálie, Korea, Mexiko, Japonsko

Austrálie vs Korea
 
2 : 0
(2:0)

Branky: 7. Jim Irvine (pen), 44. Anthony Wheather
ŽK: Mark Southgate, Anthony Wheather (AUS)
ČK: žádné

Dva jistí postupující do čtvrtfinále Austrálie a Korea si to spolu rozdali o první místo ve skupině. Auatralané jsou zatím na MO suverénní a tak byli mírným favoritem tohoto dlouho očekávaného zápasu.

Austrálie hraje pod vedením trenéra Ralfa velmi ofenzivní a pěkný fotbal. Svěřenci svého trenéra nezklamali ani v tomto zápase a již o úvodu se tlačili před branku Korejců. Svou nátlakovou hru si protinožci vypracovali šanci už ve 3. minutě kdy nepřesně z hranice šestnáctky pálil Wes McKee. První branka na sebe však nenechala dlouho čekat v 6. minutě byl po faulu na Teddyho Evanse nařízen pokutový kop. Odpovědnost vzal na sebe Jim Irvine a s přehledem penaltu proměnil. Austrálie se ujala vedení 1 : 0. Pak se ke slovu na čas dostala Korea, akrobatický pokus Lua Lechenga se štěstím zlikvidoval brankář Scott a střelu Him Hun-langa zastavil tyč. Korea tak ze svých šancí nic nedokázala vytěžit a minutu před koncem první půle přišel trest. Anthony Wheather vystřelil z hranice šestnáctky a jeho pokus si nešťastnou náhodou vrazil do sítě po míči vrhající se Ling Chi-ma. To byla pro Koreu velká rána, australané se tak dostali do vedení 2 : 0.

Po přestávce byla hra velmi vyrovnaná a Australané drželi balon na svých kopačkách. Korea se sice dostala k několika šancím, ale brankář Scott prokázal svou třídu. Australané si vytvořili k závěru utkání menší tlak a z něho pramenili šance v 84. minutě po rohu Evanse hlavičkoval Korejský obránce Wag Guacha tak nešťastně, že jeho hlavička mířila přímo na zadní tyč branky kde míč "vykopl" rukou Ig Baw a rozhodčí se smíchem v obličeji nařídil pokutový kop. K němu se celý vysmátý postavil Connor Brain, ale jeho pokus směřoval vysoko na branku. Australané i přes neproměněnou penaltu vyhráli svoji skupinu a na šampionátu neobdrželi ještě ani branku.

Klíčové momenty:
  • 7. minuta - Jim Irvine proměňuje pokutový kop - 1 : 0!
  • 35. minuta - Brankář australanů Scott likviduje pokus Him Hun-Langa a Austrálie tak zůstává ve vedení.
  • 44. minuta - Střela, kterou na branku vyslal Anthony Wheather, končí s trochou štěstí v brance - 2 : 0.
  • 66. minuta - Australané se vymanili z Korejského tlaku a hra se opět uklidnila.
  • 84. minuta - Connor Brain neproměňuje pokutový kop.

Nejlepší hráči:
  1. Nigel Scott (Austrálie)
  2. Anthony Wheather (Austrálie)
  3. Jim Irvine (Austrálie)

Statistiky zápasu

Góly

2

0

Góly poločas

2

0

Střely na bránu

5

5

Střely mimo bránu

9

2

Fauly

8

7

Karty

 

Držení

55 %

45 %


Hodnocení reprezentačních trenérů:
Austrálie: První soupeř, kterej nás trochu prověřil za což jsem dost rád, protože nedostatků máme víc než dost. S Argentinou jsem maximálně spokojen, shůdnější soupeř než Ekvádor, dáme do zápasu 110% a věříme, že postoupíme.
Korea: Již před zápasem bylo rozhodnuto o postupujících ze skupiny, ovšem i přesto jsme chtěli odehrát proti Austrálii dobrý zápas. Soupeř brzy vstřelil úvodní branku zápasu, to jakoby naše kluky zaskočilo. Do konce poločasu jsme ještě jednou inkasovali a ztrátu dvou branek jsme již nedokázali srovnat. Klukům za podaný výkon děkuji, hráli jsme proti aspirantovi na medaili, soupeři k vítězství gratuluji a přeji hodně štěstí do dalších bojů a my se musíme dobře připravit na pro nás klíčový zápas proti Ekvádoru, kterého jsem rovněž již před šampionátem tipoval na tým na bedně. Snad se nám čtvrtfinálový souboj vydaří!

(remi)

V souboji o první místo ve skupině si podle předpokladů vedla lépe Austrálie a s reprezentací Korey si bez větších problémů poradila. Skupinou tak klokani propluli beze ztráty bodu, dokonce i bez obdržené branky a s přehledem tedy potvrdili roli favorita.




Mexiko vs Japonsko

0 : 1
(0:1)

Branky: 4. Narahiko Iwahashi
ŽK: Ennosuke Sassa, Atshushi Okasawa (JAP)
ČK: žádné

Zápas o čest a o alespoň mírné udobření svých fanoušků sehrály v B skupině týmy Mexika a Japonska. Oba týmy už měli ani tu nejmenší naději na postup, ale za to měli co dokazovat na své pověsti. Mírným favoritem bylo ,alespoň co se týče převáděné hry na turnaji, Japonsko, které v utkání s Koreou hrálo vyrovnaný duel, ovšem gol se vsítit podařilo. Mexiko sice už poznalo ,narozdíl od svého soupeře, jak se slaví gol ale v zápase, který skončil tryskně 1:5. Na zápas se v ochozech těšilo 44752 diváků, což je prachbídná návštěva vzhledem ke kapacitě stadionu 84000 míst. Sestava Mexika byla útočnější (4-4-2) oproti minulému zápasu. Více útočné hry slibovali i hosté, kteří nastoupili v rozestavení 3-4-3.

Hned ve druhé minutě diváky navnadil Atshushi Okasawa tvrdým skluzem za který byl oceněn žlutým kartonkem. O chvíli později se už mohli fanoušci ze země vycházejícího slunce radovat. Junji Iwasaki vyhrál hlavičkový souboj a poslal do šance Narahika Iwahashiho, který si nedělal problémy a přesnou ránou k tyči nedal mexickému bránkáři šanci. V osmé minutě se o odpověď pokoušel Marco Lozano, ale to by jeho pokus nesměl mířit do brankařovi náruče. V patnácté minutě se velmi srdnatě probíjel do vápna Salvador Serrano ovšem vhodný moment na střelu prováhal a následně mu míč sebral Magobei Takagaki. Japonec ovšem udělal velkou minelu, ze které mohl těžit Leonardo Trujillo, kdyby ale střílel přesněji. v osmnácté minutě fauloval Daisuke Kawatake a Mexičané zahrávali slibnou standartní situaci. To by ovšem Diego Villa musel vymyslet něco lepšího.VE 20. minutě Salvador Serrano zase dělal problémy japonské obraně tentokrát ale hlavičkoval mimo. Ve 25. minutě se probrali hráči Japonska a pohrozili střelou Jira Dazaie, brankář Mexika mohl ale zůstat v klidu. O dalších pár momentů ze standartní situace vystrašil japonské fanoušky na bránou jejich miláčka Josi Gerardo Victorino, jeho střela jen těsně minula branku. Střela Victoriniho byla také poslední vážnější situace v první půli.

Po pěti minutách druhé půle se do míče opřel, gólem nabuzený, Narahiko Iwahashi ovšem tentokrát bránu minul. Hru, které byla poté hodně rozkouskovaná častými fauly a také střídáními, se pokusil oživit Junji Iwasaki, který přinutil svoji hlavičkou k vynikajícímu zákroku Rafaela Sota. Z následného rohu už Japonci nic nevytěžili. V 72. minutě se opět prodíral skrz Salvador Serrano, ale opět gol nedal. Další nebezpečnou hlavičku Japonců vypustil Jiro Dazai, ale opět skončila v náručí Rafaela Sota. Z dalšího rohu nebezpečně střílel na bránu Masaaki Imagawa, ale jen nehal vyniknout mexického golmana. Mexické naděje na bodový úspěch se pokusil oživit Marco Lozano, jenž vystřelil tvrdě, leč jen doprostřed brány. Následující roh nic nepřines a ani další dva pokusy Marca Lozana neskončily v brance, takže se oba týmy rozešli za konečného stavu 0:1.

Zápas byl v některých pasážích koukatelný, takže se diváci v Pandím doupěti moc nenudili, ale myslím, že zápasu alespoň podle předváděné hry obou týmů více slušela remíza, ale fotbal je o gólech a ty hráči od Karibiku dnes nedokázali vsítit narozdíl od Japonska.

Klíčové momenty:
  • 4. minuta - Narahika Iwahashi vstřelil vedoucí gól!
  • 80. - 90. minuta - Tlak Mexika vyrovnání nepřinesl.

Nejlepší hráči:
  1. Narahiko Iwahashi (Japonsko)
  2. Rafael Soto (Mexiko)
  3. Salvador Serrano (Mexiko)

Statistiky zápasu

Góly

0

1

Góly poločas

0

1

Střely na bránu

2

4

Střely mimo bránu

6

2

Fauly

9

10

Karty

 

Držení

55 %

45 %


Hodnocení reprezentačních trenérů:
Mexiko: Do dnešního zápasu ve kterém už o nic nešlo byli nastaveni asistentem náhradníci a podle toho i zápas dopadl.Bohužel pro Mexiko celé učinkování dopadlo pořádným fiaskem a velkým zklamáním protože kádr Mexika má rozhodně navíc.Stojí za zamyšlení jak dál vést Mexiko ke zlepšení.
Japonsko: Jsme rádi, že jsme se s šampionátem rozloučili víztězstvím. Pomohla nám rychlá branka a přesto, že Mexičané meli více ze hry, k naší brance se dostávali jen sporadicky a minimum jejich šancí pochytal opět skvělý Bando. Děkujeme organizátorům za skvěle připravený turnaj a našim fanouškům se pokusíme v budoucnu udělat o něco více radosti.

(remi)

Obě země už mohli hrát kromě cti maximálně o koeficient a kredity. Výsledek utkání nemohl na vývoji skupiny nic změnit. Utkání bylo vyrovnané. Menší převahu mělo Mexiko ale ani na poslední pokus nedokázalo uspět a šampionát opouští, bez bodu a pouze s jednou vstřelenou brankou. Dalo by se říct že Mexiko v Nigérii propadlo.


Skupina B

B

G+

G-

 

Austrálie

 

9

 

5

 

0

 

 

Korea

 

6

 

7

 

3

 

 

Japonsko

 

3

 

1

 

3

 

 

Mexiko

 

0

 

1

 

8

 


 

SKUPINA "C"

Ekvádor, Argentina, Peru, Kostarika

Ekvádor vs Argentina
 
3 : 2
(1:2)

Branky: 10. Alvaro Rosel, 49. a 68. Darien Guagua (1. z pen) - 18. Santiago Miranda, 38. Darmo Araujo
ŽK: Juan Luis Alba, Geovanny Quiqunez, Alvaro Kaviedes (Ekvádor)
ČK: žádné

Ve skupině C už bylo včera rozhodnuto o postupujících do čtvrtfinále. Ale přece se o něco málo hrálo. Hrálo se o první příčku, která zajišťuje pro čtvrtfinále lepší pozici. Favorita tohoto zápasu bych si ani v nejmenším duchu nedokázal tipovat. Když vezmeme v potaz aktuální formu, tak jsou týmy skoro vyrovnané.

Ekvádor do zápasu naskočil se zahajovací sestavou 3-4-3. Soupeř hrál v modrém a hrál na rozestavení 4-4-2, které jak je známo je velice dobré. Zápas začal velmi brutalně, když si za hrubý faul ve 2. minutě vysloužil žlutou kartu Ekvádorský Juis Luis Alba. První velkou šanci měla Argentina, ale útočící hráč z malé vzdálenosti mířil nepřesně. Kdo ví, třeba chtěl darovat super adidasový míč fanouškům své země. Netrvalo to ani moc dlouho a už jsme mohli spatřit první branku v zápase. Alvaro Rosel si vytvořil na velkém vápně prostor a zakončil přímo excelentně. Brankář Manrique měl nula procentní šanci na úspěšný zákok. Po tomto gólu se na hřišti otevřelo čiré peklo. Argentina začala zcela dirigovat hru a bylo se naco koukat. V 18. minutě po inviduální akci skóroval Santiago Miranda. Ekvádorci se po tomto nepříjemném zásahu zpamatovali celkem brzy, ale Argentinu držel nad vodou výtečný brankář Manrique. V 24. minutě jsme byli svědky dalšího velice brutálního faulu. Znovu se tohoto přestupku dopustil Ekvádorský hráč a také dostal žlutou kartu, ale tentokrát provinilcem byl Quiqunez. Aregentinci ovšem s remízou nebyli ani trošku spokojeni a postupem času se často dostávali před bránu soupeře. V 38.minutě se konečně hráčům hrajících v modrých dresech podařilo propasovat míč za záda Dorra. Branku vstřelil hráč s číslem 11 Araujo, který zaznamenal svou druhou trefu v tomto šampionátu. Obě dvě mužstva se tedy rozešla do kabin za stavu 1:2.

V druhém dějství jsme mohli vidět i několik nových tváří. Na straně domácích se objevil Kaviedes, který přišel na hrací plochu místo Alvara Rosela a na druhé straně nastoupil Victor Moreira. A mohl se jít konečně hrát fotbal. Ve 49. minutě se ve velkém vápně svalil Ekvádorský frajírek, simulant a výtečný střelec Darien Guagua a kopala se penalta. Již jednou zminovaný Guagua si osobně postavil míč na bílý puntík. Nemýlil se a na tabuli stálo skóre 2:2. Po tomto inkasovaném gólu udělala Argentina dvě změny a už to byl zas zápas jednoho mužstva. Argentincům, ale chyběla velice zásadní věc. Tzv. koncovka. V 68. minutě udělala velkou minelu hostující obrana a také byla potrestána. Minelu potrestal už jednou zminovaný střelec druhé branky Guagua, který slavil na Mistrovství Oceánie již třetí gól. Po vstřelené brance se Ekvádor dal do bránění a za obranu tohoto mužstva nemohla projí ani myška. V 79. minutě sklidil velikánský potlesk střídající Darien Guague. Ke konci zápasu mohla přijít i remíza, ale to by útočník Argentiny nemohl trefit od tyče mimo bránu. Ekvádor si do konce utkání už výsledek pohlídali. Fotbalem tohoto matche se bavilo celkem 61 000 diváků. Ekvádor tedy skupinu C ukončil na krásném prvním místě a Argentina o příčku níže. Osobně jsem velmi zvědavý, jak tyto týmy zvládnou Silvestrovské čtvrtfinále.

Klíčové momenty:
  • 10.minuta - Alvaro Rosel střílí první a zároveň brzkou branku zápasu.
  • 18.minuta - Argentina vyrovnává na 1:1.
  • 38.minuta - Darmo Araujo střílí vedoucí branku utkání.
  • 68.minuta - Darien Guagua dává svůj 2. gól a zařizuje vítězství Ekvádoru.
  • 79.minuta - Z hřiště odchází Guagua a sklízí velký potlesk od diváků.

Nejlepší hráči:
  1. Darien Guagua (Ekvádor)
  2. Santiago Miranda (Argentina)
  3. Gabriel Navarro (Argentina)

Statistiky zápasu

Góly

3

2

Góly poločas

1

2

Střely na bránu

4

6

Střely mimo bránu

5

4

Fauly

13

11

Karty

 

Držení

45 %

55 %


Hodnocení reprezentačních trenérů:
Ekvádor: bez komentáře
Argentina: bez komentáře

(Patrik Vaněk)

Argentina podle mě trochu překvapila Ekvádor. Myslím, že utkání o první místo bylo skvělé, ale vyhrál šťastnější tým, nikoliv lepší. Jedinou chybou Argentinců bylo, že nedokázali pohlídat  Dariena Guagua, který Ekvádoru zařídil výhru a první místo ve skupině.




Peru vs Kostarika
 
1 : 2
(1:2)

Branky: 35. Enrico Carnero - 32. a 41. Roger Menga
ŽK: Asenjo Odio - Asenjo Boero, Federico Copo, Juan Jose Grande
ČK: žádné

Souboj dvou týmů, ve kterém už skutečně o nic nešlo. Obě dvě mužstva prohráli svá první 2 kola. Možná tak co mě napadá, tak se hrálo o čest. Upřímně dle mého byl mírným favoritem zápasu kostarický výběr. Peru nemá špatného trenéra, ale je tam to slůvko ale. V kvalifikci okupuje zadní pozice a ve skupině na MO se mu vůbec nedaří + výměna trenéra. Kostarika ale v kvalifikaci také neválí. Pevně věřím, že se Peru zanedlouho zvedne pod novým vedením.

První velkou šanci měli na svých kopačkách hráči Peru, ale v posledním okamžiku útočníkovi Grandemu uskočil míč a kopl tzv. loptu po slovensky vedle. Jasnou převahu měli v první pločase a i v celém zápasu Kostaričané. Kostarika útočila jen jak se dalo, ale Peruánce držel nad vodou a to doslova a dopísmene Seate. Tvrdá píle Kostaričanů se ukázala ve 35. minutě, kdy skoróval Menda, který vypálil dle mého nejtvrdší střelu v tomto mistrovství. Kostaričané však nevedli moc dlouho a ani ne o 3 minuty později bylo vyrovnáno. Vyrovnávací gól vstřelil Carnero, který hraje za český klub Magic a dal svou vůbec první branku na Mistrovství Oceánie pořádané Nigerií. Tento zápas byl plný zvratů. Dokázala nám to 41. minuta a štastný gól Kostariky. Míč za záda Peruánského gólmana propasoval hrdina Kostariky Roger Menga. Poslední 4 minuty poločasu se už odehráli jen ve středu hrací plochy. Do kabin se šlo tedy za příznivého stavu pro hosty, 1:2. Hrdinou prvních 45 minut byl bezesporu Roger Menga, který zamířil celkem dvakrát.

V druhé půli proběhlo celkem 5 neuvěřitelných střídání. Na straně Peru 3 a na straně Kostariky 2. Roger Menga samozřejmě řádil i v druhém dějství. Ovšem tentokrát za pouhých deset minut vypálil 3x mimo bránu. Hold mu uteklo štěstíčko. Peru docela i tlačilo, ale jako většina týmům na MO mu chyběla přesná finální koncovka. Ale i Kostarika se nenechala zahambit a dostatečně zaměstnávala gólmana Seata. Jen tak pro zajímavost, tak pradědeček tohoto brankáře byl majitelem vozů značky Seat. Ke konci zápasu padlo jen několik žlutých karet a bylo dobojováno. Kostarika zaslouženě získala 3 body a tak se umístila na 3.místě. Peru bohužel podle předpokladů již od 1. kola prohrálo všechny zápasy a umístilo se na 4. místě jako nejhorší celek skupiny C. Peru tedy patřilo mezi 3 týmy, co měli po nule (B - Mexiko, A - domácí Nigérie a samotné Peru). Každopádně držím palce oběma výběrům v kvalifikaci na Mistrovství světa.

Klíčové momenty:
  • 32. minuta - Kostarika se dostává do vedení po brance Mengy.
  • 35. minuta - Peru vyrovnává jedinou střelou v zápase.
  • 41. minuta - Roger Menga skóroval již po druhé a Kostarika se dostává zaslouženě do vedení.
  • 46. - 90. minuta - Peru trpí nepřesnou střelbou.

Nejlepší hráči:
  1. Roger Menga (Kostarika)
  2. Enrico Carnero (Peru)
  3. Rodrigo Solis (Kostarika)

Statistiky zápasu

Góly

1

2

Góly poločas

1

2

Střely na bránu

1

5

Střely mimo bránu

7

7

Fauly

10

10

Karty

Držení

46 %

54 %


Hodnocení reprezentačních trenérů:
Peru: V Peru velke zklamani. Jsme na dne repre urovne. Vedeli jsme , ze s materialem co mame, to bude tezke. Ale tak zle jsme to necekali. S Kostarikou jsme zaslouzene prohrali, az na asi 2 vyjimky v nasem muzstvu opet spatne vykony. Navic nas potopil Menga, muj hrac, asi bude na zacatku sezony v klubu lestit lavicku:) Gratulace postupujicim, at vyhraje nejlepsi.
Kostarika: bez komentáře

(Patrik Vaněk)

V zápase o čest kde týmům prakticky o nic nešlo jasně dominovala Kostarika. I když Kostaričané přišli o svojí trenérku, tento zápas se jim nad míru povedl a zaslouženě vyhráli.


Skupina C

B

G+

G-

 

Ekvádor

 

9

 

9

 

3

 

 

Argentina

 

6

 

7

 

4

 

 

Kostarika

 

3

 

3

 

5

 

 

Peru

 

0

 

2

 

9

 



SKUPINA "D"

Uruguay, Kolumbie, Ghana, Paraguay

Uruguay vs Kolumbie
 
3 : 1
(1:0)

Branky: 36. Delio Bueno, 56. Reni Arrietta, 79. Carlos Desiderio Valverde - 59. Pablo Cardona
ŽK: Osvaldo Pulques - Josi Vicente Corredor, John Carlos Santamaria
ČK: žádné

V zápase, ve kterém šlo doslova o vše, se utkala Uruguay a země nelegálních obchodů a trávy Kolumbie. Tak kdybych měl vsadit na tento zápas tak doopravdy nevím. Oba dva týmy jsou tak nechutně vyrovnané, až to je k pláči. Uruguay měla po 2.kole 3 body na MO a kolumbie to samé. V kvalifikaci na MS mají oba dva týmy po 7 bodech.

Přímo triskovým způsobem do utkání vlétli modro bílí borci z Uruguaye. Hned ve 3.minutě se radovali poprvé. Branku vstřelil po indviduální akci výtečný útočník Bueno.Inkasovaný gól hosty z Kolumbie velmi poznamenal. Uruguay tlačil jen jak mohl a hrálo se jen ne jedné polovině hrací plochy. V 20.minutě se objevil ve velikánské příležitosti Plecido, který ovšem zakopl o drn na hřišt ia míč trefil přímo do brankového rozhodčího. Rozhodčí to schytal rovnou do rizikových partií a trvalo to asi 2 minuty než se zvedl. Ve 22.minutě viděl Kolumbijský bijec Rosi Corderror napomenutí za brutální faul v podobě žluté karty. Kolumbijský výběr byl v první 45 minutách velmi bezzubý. Jen málokdy se dostali vůbec přes polovinu. V 36.minutě proběhlo velice zajímavé střídání. Z placu byl stažen autor prvního gólu Delio Bueno a místo něj na jeho post nastoupil Roberto Oscar Alceste. Tento hráč již od začátku 37. minuty bojoval jako o život. Vyhrával souboje zcela s přehledem a čekalo se jen nato, kdy pošle svou vyhlášenou střelu na branku Kolubie. Uruguay si v prvním poločase tedy uhlídal své hubené vedení 1:0.

Jak už jsme zvyklí na tomto Mistrovství Oceánie tak o pauze proběhlo několik čekaných, ale i nečekaných střídání. V 56.minutu si Uruguay zapíše jako minutu M a zároven postupovou. Jako blesk MC Queen se prohnal Kolumbijskou obranou Arrietta a proti samotnému gólmanovi se nemýlil. 2:0. Ani ne o 3 minuty později vykřesal naději Kolumbie Pablo Cardona, po pohotové střela z první, která vymetla levý růžek branky. (A pavouci měli po préé :D) Tato branka Kolubijské mužstvo velmi povzbudila a téměř 10.minut nepustilo soupeřovi míč. Do konce zápasu ovšem už vévodili muži hrající v modro-bílých dresech. V 79. minutě stvrdil výhru Uruguaye 3:1 Carlos Valverde, který po kombinaci se spoluhráčem nedal gólmanovi Uribemu ani tu nejmenší příležitost na úspěch. Do konce zápasu tedy zbývalo ještě 10.minut, ale Kolumbie se nevzdávala. Dostala se i do pár šancí, jenže hráčům chyběla finální koncovka. Uruquay se nakonec úspěšně ubránila a zvítězila zcela zaslouženě 3:1. Tento vypjatý zápas bylo sledovat celkem neuvěřitelných 84 000 + pár jedinců byli dokonce i na střeše stadionu. Kolumbie si balí své kufry a jede do své vlasti.

Klíčové momenty:
  • 3. minuta - Brzký gól Uruguaye - 1:0.
  • 59. minuta - Pablo Cardona vykřesal kapičku naděje a snížil na 2:1.
  • 79. minuta - Carlos Desiderion Valverde úspěšně překonává gólmana Kolumbie a potvrzuje tím vítězství 3:1.
  • 90. minuta - Vypukli bouřlivé oslavy Uruguaye!

Nejlepší hráči:
  1. Reni Arrietta (Uruguay)
  2. Delio Bueno (Uruguay)
  3. Rubin Darmo Aristizabal (Kolumbie)

Statistiky zápasu

Góly

3

1

Góly poločas

1

0

Střely na bránu

6

2

Střely mimo bránu

5

3

Fauly

10

8

Karty

Držení

53 %

47 %


Hodnocení reprezentačních trenérů:
Uruguay: V utkání jsme byli o něco lepším týmem, ale na rozdíl od předchozích se převaha promítla i do skóre a v hodině dvanácté jsme se zachránili od blamáže. V dalším zápase je USA favoritem. Náš případný postup by si žádal notnou dávku štěstí.
Kolumbie: bez komentáře

(Marek Řeháček Dis.)

Uruguay, vědoma si svého kritického postavení ve skupině D, zabrala a proti Kolumbii předvedla výborný výkon. Po výhře 3:1 „předskočila“ svého oponenta v tabulce a postoupila do čtvrtfinále z 2. místa.




Ghana vs Paraguay
 
0 : 4
(0:1)

Branky: 35., 58. a 75. Erwin Lorenzo Morend (3. z pen), 68. Uriel Witting
ŽK: žádné
ČK: žádné

Velmi útočně laděná Paraguay nastoupila do utkání o všechno proti Ghaně se čtyřmi útočníky. Ghaňané nastoupili v rozestavení 4-3-3  a od úvodu bylo jasné, že se tým z Afriky bude bránit. Paraguay v tomto utkání naprosto dominovala, ale první gol ne a ne vstřelit. Ghaňanský brankář totiž ve své brance naprosto exceloval. Do poločasu však jednou kapituloval a to ve 35. minutě kdy svou kanonádu zahájil Lorenzo Morend. Do kabin se tak šlo za stavu 0 : 1 z pohledu Ghany. Trenér Ghany se pokusil oživit útočné síly a na hřiště poslal čerstvé hráče. Největší hrozbou byl pro brankáře Sanguinetiho černošský útočník Razak Essien, který však ani jednu z tří střel nenasměroval mezi tyče. Když se neprosadil Ghana, skorovala Paraguay v 58. minutě se z přímého kopu nádherně trefil Lorenzo Morend a bylo takřka vymalováno. Paraguay však nepolevila a dál ničil zdeptané Ghaňany mezi střelce se v 68. minutě zapsal i Uriel Witting. Ghana byla zralá na fotbalový ručník, poslední ránu z milosti jim zasadil z pokutového kopu Erwin Lorenzo Morend a završil tak hattrick. Paraguay se tak dostala na první místo ve skupině.

Klíčové momenty:
  • 35. minuta - Paraguay vstřelila důležitý první gol a ujímá se vedení 1 : 0.
  • 58. minuta - Erwin Lorenzo Morend vstřelil druhou uklidňující branku do sítě Ghaňanů.
  • 68. minuta - Uriel Witting se jako střídající hráč prosadil a zvyšuje na 3 : 0.
  • 75. minuta - Z pokutového kopu završil hattrick Erwin Lorenzo Morend.

Nejlepší hráči:
  1. Erwin Lorenzo Morend (Paraguay)
  2. Gonzalo Servian (Paraguay)
  3. Uriel Witting (Paraguay)

Statistiky zápasu

Góly

0

4

Góly poločas

0

1

Střely na bránu

1

7

Střely mimo bránu

5

9

Fauly

10

10

Karty

   

Držení

42 %

58 %


Hodnocení reprezentačních trenérů:
Ghana: Prohra je velmi krutá. Potřebovali jsme vyhrát a zaměřili jsme na útok. Bohužel naše útočná snaha skončila na velmi špatném výkonu zálohy, takže se k našim útočníkům nedostávaly skoro žádné míče. Na druhé straně útočník soupeře Morend: co střela, to gól. Blahopřání soupeři k postupu a hodně štěstí v dalších bojích
Paraguay: Konečně zápas podle mého gusta, žádný upocený výkon nebo výsledek jako doposavad, ale přesvědčivé skóre po přesvědčivém výkonu, zvolili jsme hodně ofenzivní taktiku, protože už nebylo na co čekat a jsem hodně hodně rád, že to vyšlo.

(Marek Řeháček Dis.)

Ghana po vydařeném druhém kole potvrdila roli outsidera a nestačila na Paraguay, která ji roznesla na kopytech v poměru 0:4. Stavebním pilířem Paraguaye, která díky vysokému vítězství postoupila do čtvrtfinále z 1. místa, byl kanonýr Morend, jenž se blýskl hattrickem.


Skupina D

B

G+

G-

 

Paraguay

 

6

 

6

 

2

 

 

Uruguay

 

6

 

4

 

2

 

 

Kolumbie

 

3

 

5

 

6

 

 

Ghana

 

3

 

2

 

7

 


 







Jsou za námi už 3. kola, takže si tentokrát kromě tradičních statistik aktuálně odehraného kola prohlédneme také statistiky celkové. Tradičně se zaměříme na branky, střelbu, návštěvnost a nezapomeneme také vyhlásit tým kola a hráče kola.



Po základních skupinách se v čele tabulky střelců usadil Darien Guagua z Ekvádoru, který vstřelil 5 branek a své konto bude ještě moci rozšířit v Play Off. Kromě tohoto šutera ovšem do Play Off postoupily i týmy, v kterých hrají hráči se 4 a 3 trefami, proto zde může dojít ještě k velkému přeskupení pořadí.

Pořadí Jméno hráče Počet gólů
1.  Darien Guagua (Ekvádor)
5
2.  Erwin Lorenzo Morend (Paraguay)
4
3.  Nem Jugyia (Korea)
3
   Droug Noug (Korea)
3
   Brian Marshall (USA)
3
   Darmo Araujo (Argentina)
3
7.  8 hráčů 2
15.  33 hráčů 1


Ve třetím kole základních skupin jsem zatím viděli nejvíce branek a tak si diváci v napínavých zápasech o postup přišli také na své a viděli mnoho krásných branek!

3. kolo ZS
  • celkem branek: 26
  • domácí: 10 (průměr 1,25 na zápas)
  • hosté: 16 (průměr 2,00 na zápas)
  • průměr branek na zápas: 3,25
Celkem
  • celkem branek: 70
  • domácí: 30 (průměr 1,25 na zápas)
  • hosté: 40 (průměr 1,67 na zápas)
  • průměr branek na zápas: 2,92




Sice jsme viděli v tomto kole nejvíce branek, ale na druhou stranu jsme viděli nejméně střel, když 16 týmů vyslalo v průběhu 3. kola základních skupin 144 střel. Nejaktivnějším týmem byl v tomto ohledu celek Paraguaye, který vyslal v zápase s domácí Nigérií celkem 16 střel.

3. kolo ZS
  • celkem střel: 144
  • celkem na bránu: 62 (43,06%)
  • celkem domácí: 65
  • celkem hosté: 79
  • průměr na zápas: 18 střel (z toho 7,75 na bránu)
  • nejvíce střel celkem: Paraguay (16)
  • nejvíce střel na bránu: Chile, Paraguay (7)
  • nejvíce střel mimo bránu: Austrálie, Paraguay (9)
Celkem
  • celkem střel: 469
  • celkem na bránu: 203 (43,28%)
  • celkem domácí: 213
  • celkem hosté: 256
  • průměr na zápas: 19,54 střel (z toho 8,46 na bránu)
  • nejvíce střel celkem: Austrálie (27 - 2. kolo ZS)
  • nejvíce střel na bránu: Austrálie (15 - 2.kolo ZS)
  • nejvíce střel mimo bránu: Brazílie (13 - 1. kolo ZS)




Poslední zápasy v základních skupinách si nenechalo ujít téměř přesně 500 tisíc diváků. Na jeden zápas bylo vyprodáno (Uruguay - Kolumbie), nejméně diváků přišlo na duel Mexiko - Japonsko.

3. kolo ZS
  • celkem diváků: 500 199
  • průměr na zápas: 62 525
  • nejvíce diváků: Uruguay - Kolumbie (84 000)
  • nejméně diváků: Mexiko - Japonsko (44 752)
Celkem
  • celkem diváků: 1 509 625
  • průměr na zápas: 62 901
  • nejvíce diváků: Uruguay - Paraguay (1ZS), USA - Chile (2ZS), Mexiko - Austrálie (2ZS), Uruguay - Kolumbie (3ZS) - 84 000
  • nejméně diváků: Kostarika - Argentina (2ZS) - 38 565



Mezi 3 nejlepší hráče kola jsme tentokrát vybrali 3 útočníky, kteří pomohli svým týmem v důležitých zápasech uspět.

  1. Erwin Lorenzo Morend (Paraguay) - Erwin vsítil v zápase s Ghanou 3 branky a hlavně díky němu se Paraguay dostala do čtvrtfinále.
  2. Darien Guagua (Ekvádor) - Tento útočník odehrál další skvělé utkání! Pomohl svému týmu 2 góly proti Argentině a tím zajistil svému týmu vítězství v základní skupině.
  3. Roger Menga (Kostarika) - Roger Menga byl u všeho podstatného, vstřelil 2 branky a díky tomu si Kostarika připsala alespoň jedno vítězství v turnaji.



Týmem kola byla zvolena Austrálie, která si toto ocenění zasloužila i vzhledem k předchozím výkonům. I potřetí ve skupině Austrálie vyhrála a suverénně tak svoji skupiny zvládla bez ztráty bodu a bude tak patřit k hlavním favoritůn Play Off.

Tým kola: Austrálie.







Postupující ze základních skupin známe, tak se pojďme podívat, kdo se s kým utká ve čtvrtfinále a které týmy dle našich expertů postoupí do bojů o medaile.


USA vs Uruguay
1. místo "A"
7 bodů
skóre 7:0
2. místo "D"
6 bodů
skóre 4:2

(Chyba Suicider)
Tieto dva tímy som tipoval na medailové pozície, čo sa mi týmto zápasom prekazilo. Ale po doterajších výkonoch predpokladám, že ďalej sa dostane USA.


Paraguay vs Chile
1. místo "D"
6 bodů
skóre 6:2
2. místo "A"
  5 bodů
skóre 6:3

(remi)
Toto čtvrtfinálové utkání slibuje velkou bitvu. Paraguay, která díky lepšímu skóre postoupila z prvního místa, narazí na výběr Chile, která se dokázala probojovat zřejmě nejtěžší skupinou na MO. Určitě se máme na co těšit. Mírným favoritem zápasu je pro mně Paraguay, ale jde o hodně, nervy pracují a stát se může cokoliv.


Austrálie vs Argentina
1. místo "B"
9 bodů
skóre 5:0
2. místo "C"
6 bodů
skóre 7:4

(Patrik Vaněk)
Favorit tohoto duelu jsou jednoznačně Australané, kteří se mohou pyšnit vynikající obranou a velmi disciplinovanou hrou. Jejich soupeř Argentina si postup do další fáze turnaje zajistil také poměrně hladce, ale obávám se, že v souboji si Austrálií budou hrát hráči z Jižní Ameriky druhé housle. Tipuji 2 : 0 pro Austrálii.


Ekvádor vs Korea
1. místo "C"
9 bodů
skóre 9:3
2. místo "B"
6 bodů
skóre 7:3

(Marek Řeháček DiS.)
Čtvrtfinále MO svedlo dohromady dva nejútočněji laděné týmy základních skupin. Zatímco celý Ekvádor bude spoléhat na kvality svého nejlepšího pětigólového střelce Dariena Guagua, Korea bude svůj zrak upínat především na útočný tandem Droug Noug - Nem Jugyia, který se dohromady prosadil již 6x. Šance na postup jsou tak velmi vyrovnané, osobně se však přikláním na stranu Ekvádoru, který roli mírného favorita potvrdí.




Máme za sebou základní skupiny letošního Mistrovství Oceánie, 8 týmů se s námi rozloučilo a dalších 8 týmů bude bojovat o postup do semifinále. Největší bitvu ve čtvrtfinále slibuje souboj dvou velkých favoritů - USA a Uruguaye. Jak tento i další zápasy dopadnout, se budete moci opět dozvědět v našem magazínu zase zítra!

Web turnaje MO 16 naleznete zde: http://mo16.pesonlineliga.cz/.

Autoři: Panda, Sony Ericcson, Saleas, Nwankwo Kanu, kubele, Patrik Vaněk