Vítám Vás u posledního článku, který se bude týkat 3. ročníku Dukla Cupu. O uplynulém víkendu se odehrály poslední 2 duely turnaje, které určily týmy na medailových pozicích. V první části článku se v rychlosti budeme věnovat právě těmto závěrečným bojům a ve zbytku článku jsem pro Vás připravil několik statistik z právě skončeného ročníku turnaje!

O 3. MÍSTO

1. FC Blackwood vs  3. Hviezda

Zápas o 3. místo byl pro oba týmy jen slabou náplastí za neúspěšným semifinále a tak tomu i odpovídaly sestavy obou týmů. Hviezda nastoupila s výběrem do 22 let (kromě gólmana), Blackwood pak nasadil borce do 23 let s pár staršími hráči a to se ukázalo jako rozhodující faktor tohoto zápasu.

Od úvodu tedy diktoval tempo Blackwood a netrvalo to dlouho a dostal se i do vedení. Prosadil se jeden z těch zkušenějších borců, kteří k zápasu nastoupili, Thomas Cuthbert střelou z vápna - 1:0. V 17. minutě to bylo již o 2 branky. Ve vápně si naskočil na centrovaný míč opět Thomas Cuthbert a poslal míč do sítě - 2:0. Tímto gólem se také Cuthbert dotáhl na čelo tabulky střelců turnaje, ale představení tohoto střelce stále nekončilo. V 26. minutě se opět dostal na hranici vápna k míči, obešel obránce a míč usměrnil na vzdálenější tyč a tím dovršil hattrick již během první půlhodiny zápasu - 3:0! Aby toho nebylo pro mladé hráče Hviezdy, kteří k zápasu nastoupili, málo, přišel do poločasu ještě čtvrtý gól. Ve 44. minutě završil skvělý poločas Blackwoodu Blažej Hrouda střelou z 25 metrů přesně k tyči - 4:0.

Za tohoto stavu bylo již jasné, kdo získá bronz, a tak se už řešila pouze otázka skóre. Na začátku druhé půle byl navíc ještě vyloučen obránce Hviezdy Ovidio Dummond a oslabil tak svoje mužstvo. Pátou branku Blackwoodu přidal opět ostrostřelec Thomas Cuthbert - 5:0. Teprve za takto nepříznivého stavu se prosadila i Hviezda, Roger Minero v 77. minutě prostřelil branáře z bezprostřední blízkosti - 5:1. Tečku za zápas poté udělal Alan Blake a stanovil konečné skóre na 6:1 pro Blackwood.

Třetí místo v turnaji tak vybojoval tým FC Blackwood a Thomas Cuthbert si v tomto utkání zajistil korunku pro krále střelců turnaje.

FINÁLE

Vrchol turnaje nastal v neděli, kdy se na neutrálním hřišti utkaly 2 nejúspěšnější týmy ročníku o vítězství v turnaji. Šance obou týmů na zisk trofeje byly téměř vyrovnané a sám za sebe jsem favorizoval mírně turecký tým Tehlike.

Jak se tedy dalo očekávat, finále bylo od začátku vyrovnané a neviděli jsme nějaký úprk z obou stran vpřed, ob týmy vycházely z pozorné obrany a šancí bylo hlavně v prvním poločase poskromnu. Ze strany Tehlike nejprve trošku pozlobil obranu soupeře
Giorgios Samaras, ale jeho akce k vážnějšímu ohrožení branky nevedla, když střelu poslal dobrých 5 metrů nad domácí branku. Ze strany Legey přišla první vážnější akce až ve 20. minutě, ale hned z toho bylo přímé ohrožení branky, postaral se o něj Zim Na-mui, ale turecký gólman byl pozorný a střelu zneškodnil. Poté bylo k vidění několik náznaků šancí, ale žádný nebyl dotažen do konce a nebo akce končily střelami z velkých vzdáleností, s kterými oba gólmani neměli problémy. V 34. minutě už se ale skóre měnilo. Legea se postupným útokem dostala až k hranici vápna, kde si zpracoval míč Chon Wangde a hned svůj první střelecký pokus proměnil ve vedoucí branku, když jeho technická střela skončila v síti - 0:1. V závěru poločasu poté mohl tým Tehlike vyrovnat, ale velkou šanci zahodil a tak se šlo do kabin za těsného vedení Legey.

Legea, která nastoupila pouze s jedním útočníkem o poločase provedla změnu právě na hrotu útoku a její hru to oživilo.
Zim Na-mui, který na hřiště do druhů půle naskočil, se hned z kraje poločasu objevil ve slibné příležitosti, ale střela mu nevyšla a branku vůbec netrefil. Na druhé straně se zase snažil o vyrovnání agilní Giorgios Samaras, ale pozorný korejský gólman, který mimochodem již má zkušenosti z reprezentace, střelu lapil a udržel pro svůj tým těsné vedení. Tehlike se tlačil dopředu, ale dlouho se nemohl vypořádat s obraným valem Legey, která velmi dobře bránila a nepouštěla soupeře do vážných šancí. Kromě Giorgios Samaras, který celý zápas hýřil aktivitou se turecký tým do žádných šancí nedostával a tak přišla 76. minuta a po faulu v pokutovém území měla Legea šanci na definitivní rozhodnutí finálového duelu. K penaltě se postavil Zim Na-mui, jenže jeho pokus mířil přesně do míst, kde byl gólman a ten tak jeho pokus kryl a uchoval naději na zvrat. Jenže šance Tehlike pořád nepřicházely a tak se po druhém faulu a druhé penaltě kopala další penalta ve prospěch Legey a tentokrát již Zim Na-mui nezaváhal a rozhodl prakticky zápas - 0:2. Do konce zápasu už zbývaly jen okamžiky a v nich už se nic nestihlo stát a tak propuky oslavy hráčů Chvalčova.

Legea Chvalčov si tak po loňském druhém místě ve 3. ročníku Dukla Cupu připsala premiérový primát a ve 4. ročníku tak bude obhajovat prvenství v turnaji! Do Chvalčova míří velká gratulace, ale ani Tehlike Turkyie se nemá za co stydět, v turnaji podával tento tým výborné výkony a obsadil výborné druhé místo!

Známe tedy vítěze 3. ročníku turnaje, kterým je TJ Legea Chvalčov. Pojďme se teď podívat, jaké odměny si připsaly týmy v turnaji.

POŘADÍ & ODMĚNY

V následující tabulce jsou seřazeny týmy dle výher, které si v 3. ročníku připsaly.