Dobrý den, tak jak mnoho jiných turnajů, tak i náš Devil´s cup dospěl do finále. Možná tomu chtěl osud, možná je to shoda Brejkových náhod, objeví se ve finále dva prvoligové týmy z Francie. Konkrétně FC COLA Doksy a FC Gueugnon 1er club de lessone. V článku se podíváme na jejich semifinálové zápasy, koukneme se na ohlasy manažerů a připomeneme si, že registrace do dalšího ročníku je otevřená a nyní už zbývají poslední dva týmy k potřebnému počtu 16ti týmů. Pěkné čtení ....

2.16.       Možná právě tvůj tým

Kompletní pravidla turnaje najdeš na webu. V případě zájmu o zbylé dvě volná místa v turnaji napiš do pošty zde nebo zde .

Semifinále č. 1
FC COLA DOKSY - ES Troyes AC
Tento dvouzápas neměl vyloženého favorita a čekal se vyrovnaný boj, což oba zápasy předvedly. Před zápasem byla svolaná tisková konference, kde se oba manažeři rozpovídali o cílech do tohoto dvouzápasu a stručně nahlédli i do druhého současně hrajícího se semifinále.
První si vzal slovo Ch. Daum z ES Troyes AC - Bohužel výkony v sezoně jsou jak na houpačce,takže težko odhadnout,ale urcitě hrát ze zabezpečené obrany a pokusit se dát brzo gol a poté si pohlidat zápas a připravit si dobrou pozici do odvety která bude velmi težká,ale doufám že to zvládneme a postoupime jako obhajce ani nic jineho nemuzeme chtit.
Svůj tip na výsledek zdělil takto: 1.zapas 2:1 2.zapas 1:1. Konkrétní umístění týmů však sdělil pouze obligátně - Myslím si že všechny 3 místa si rozdelí mužstva z Francie
Poté zdělil své představy Vasajja z FC Coly - Před soupeřem mám velký respekt, hlavně v domácím prostředí bude hrát nebezpečně a proto musíme eliminovat naše chyby, hrát aktivně a vytvořit si pokud možno nejlepší výsledek do odvety.
Svůj tip na výsledek zdělil takto: V prvním zápase neprohrát a pokud možno vstřelit nějakou tu branku. Každá výhra nebo i remíza 1-1 či vyšší nám dá dobrou výchozí pozici no a doma soupeře porazit třeba i 1-0 kdyby to mělo stačit. Druhý zápas bude také nesmírně vyrovnaný, avšak rád bych si tipnul překvapení a veřil MOTOLu se kterým bych se rád viděl ve finále.

1. Zápas
V úvodním zápase začali lépe domácí a jejich snahu přetavil ve vedoucí branku v 19´domácí kanonýr Yannis Rambo. Domácí se dostali na koně a do konce poločasu nepustili Colu do žádné velké šance a sami byli aktivní, ale druhou branku nepřidali. Ve druhém poločase nastal vítr v sestavě hostů a v 48´vyrovnal hostující kanonýr Wolfgang Gründler. Domácí však zbraně nesložili, byli i nadále aktivní a jejich snahu korunoval druhou brankou v dokské síti Julian Klijbroek. To běžela 67´. Po této brance hráči hostů přidali a výsledek se dostavil o šest minut později, kdy vyrovnal Saburo Mashita. Do konce zápasu pak mohla obě mužstva zvrátit výhru na svou stranu, ale své šance nepoměnili a tak výsledek zápasu zůstal na 2-2 z čeho měli hosté ohromnou radost.
2. Zápas
V druhém zápasy už byli karty jasně rozdané a podle toho se také zápas vyvíjel. K vidění byla vidět úmorná defenziva se snahou neinkasovat. Během prvního poločasu se nic zajímavého neudálo a nastolený trend pokračoval i ve druhém poločase. S přibívajícím časem však hosté museli začít útočit aby vstřelili postupový gól, čehož hráči Coly využili a v 82´je do finále poslal Conejo Arias který také vstřelil jediný gól druhého semifinálového utkání.

Po utkání opět oba manažeři řekli svá vyjádření pro média. Jako první opět Ch. Daum:
"Myslím si že nepostoupil lepší,ale šťastnější mužstvo.Bohužel mě mrzí naše útočné vystoupení v druhém zápase ono těžko vyhrát když za 90 minut pouze jedna střela na branku. Jinak jsem v celku spokojen mám s FC COLA DOKSY velmi zápornou bilanci a myslím si že jsem odehrál rovnocenou partii se šťastným koncem pro FC COLU a mohu jen pogratulovat k postupu do finále a popřát hodně štěstí"
Vasaja hodnotil slovy: Jak jsme předpokládali dvouzápas byl velmi vyrovnaný a jak řekl kolega Daum, postoupil zřejmě šťastnější tým, ovšem mi jsme k tomu položili velký kus v prvním utkání kdy jsme dokázali vyrovnat na 2-2. Kdyby první utkání skončilo 2-1 ... ale to je kdyby ... a na to se nikdo za týden při finále ptát nebude. Jsem ale moc rád, že jsem dokázali projít do finále přes loňského vítěze a svému soupeři přeji hodně štěstí v zápase o 3tí místo.

Semifinále č. 2
FC Gueugnon 1er club de lessone - MOTOL TEAM
V tomto utkání byl mírnější favoritem prvoligový tým z Francie, který má už zkušenosti z eletní souteže své země, avšak Motol má v kádru několik velice dobrých borců a rve se se svým týmem o postup mezi elitu Irska. Bylo možná malým tajemstvím jak právě Motol k utkání přistoupí. Před zápasem byla opět svolána tiskovka, kde jsme se měli dozvědět více.
Jane z MOTOL teamu si vzala na úvod slovo: "Chtěla bych postoupit do finále, ale budu to mít moc těžký. Koukala jsem na soupisky a na mojí straně je vyšší Ec. Ale zase v lize bojuju o postup tak budu možná šetřit nějaké opory. Uvidíme, bude to těsné.
O vítězi dvouzápasu měla také jasno když řekla: "Těsně postoupím" a své odhodlání potvrdila i při otázce jaký výsledek ji při odvetě bude stačit: "Remíza, která mi bude stačit :) Při otázce, jak turnaj dopadne měla také zcela jasno: Turnaj vyhraje FC COLA DOKSY, druhý bude MOTOL TEAM a třetí ES TROYES AC. To svědči o tom, že semifinále nebere na lehkou váhu a mi divácí se můžeme tešit na zajímavé porovnání techto týmů, které slibuje dramatickou zápletku až do konce.
Hostující hafik 07 začal odpovídat takto: Do semifinále jdu cílem zvítězit. Nechci zlehčovat sílu soupeře a podcenit ho, svou kvalitu už dokázal tím, kam se dostal, ale pokusím se potvrdit papírové předpoklady a postoupit. Při otázce na výsledek dvouzápasu řekl jasně a stručně: Neprohrát venku a doma postup vystřílet :-)! Při otázce na druhý zápas měl hafik 07 také zcela jasno a odpověděl: Daleko vyrovnanější duel a myslím, že Cola potvrdí postavení v tabulce ligy a postoupí. Cola bude asi i více chtít, protože Troyes už jeden pohár Devil´s cupu získal. A trojci na prvním až třetím místě viděl také jasně :) : 1.Gueugnon, 2.Cola, 3.Troyes
1. Zápas
V úvodním zápase začali lépe hosté a tlak domácích nedopustili naopak to byli oni, kdo byl akttivější a hned z první střeli uděřil Patrice Ehouman. To běžela 11´. Po úvodní brance se hra přestěhovala na střed hřiště a hosté začali hrát ze zabezpečené obrany a nepoštěla domácí borce na dostřel své branky. V druhém poločase se obraz hry nezměnil, Motol se snažil vyrovnat a hosté hrozili z rychlých brejků. Po jednom z nich přidali hosté v 64´svojí druhou branku, kterou vstřelil Toifilou Carre. Motol se však nevzdal a pokusil se alespoň korigovat, což se mu díky brance Ruperto Ortize v 77´podařilo a čekal se velice vypjatý zbytek utkání. Hostující obrana však velkému tlaku již odolala a díky výsledku 1-2 si do odvety odváží velice dobrý výsledek.
2. Zápas
Ve druhém zápase byli karty jasně rozdané a domácí chtěli o svém postupu rozhodnout již během prvního poločasu, což se jim díky brance z 21´dařilo. Branku vstřelil Kamil Kľúčiar. Ovšem hosté zbraně nesložili a ještě do poločasu znejistěli domácí vyrovnávající brankou kterou vstřelil v 43´Stuart Cummins. V druhém poločase se hosté snažili vstřelit druhou branku, která by alespoň znamenala vidinu prodloužení, ale pozorná obrana domácích však žádnou komplikaci nedopustila a to znamenalo, že díky výhře 2-1 na půdě Motola se z postupu radoval tým domácích.

Po utkání opět oba manažeři řekli svá vyjádření pro média. Jako první odpověděla Jane, ovšem byla velice stručná: Jsem zklamaná, chtěla jsem postoupit. To domácí hafik 07 zářil radostí a byl o něco zdílnější: Semifinálové utkání splnilo má očekávání. Jane se svým MOTOL TEAMEM potvrdila postavení v ligové tabulce a postupové ambice i své účinkování v turnaji. Má kvalitní tým a věřím, že postoupí do ligy, kde nebude hrát druhé housle. V zápasech bylo minimum střel na bránu a prakticky všechny znamenaly gól. I to o něčem svedčí a jí přeju zdar ve zbytku soutěže i v zápase o umístění.
Finále
FC COLA DOKSY - FC Gueugnon 1er club de lessone
O 3tí místo
ES Troyes AC - MOTOL TEAM

Toto je pro dnešek vše. Bohužel díky nedostatku času jsem se nemohl rozepsat o dalších zápasech o umístění, ale i tak doufám, že se Vám to trochu líbilo. Všem účastníkům našeho turnaje závěrem přejeme za admin´s mnoho štěstí v ligovém finiši, v zápasech o konečné umístění a speciálně Jane přejeme vytoužený postup do elitní souteže Irska.