Máme za sebou další kolo Play Off Dukla Cupu a jak se pro tento ročník stalo tradicí, opět si všechny víkendové zápasy zrekapitulujeme a také se podíváme na šance týmů, které postoupily do semifinále, na finálovou účast. Ve čtvrtfinále byly k vidění zajímavé duely a to hlavně souboj svou korejských celků a pro některé předčasné finále v podobě dvojzápasu týmů Hviezdy a Arsenalu ČL.

ČTVRTFINÁLE

8 : 2

1. zápas:
Club Atlético Monarcas Morelia - FC Blackwood 1:4 (0:3)
Stejně jako v osmifinále začínal Blackwood na hřišti soupeře a opět nezklamal, vyhrál i svůj 13 zápas v turnaji, tak se pojďme podívat, jak se vše seběhlo. Domácí tým Monarcas byl od začátku pod tlakem zkušenějšího a kvalitnějšího soupeře a první branka přišla z nohy kanonýra Blackwoodu Thomase Cuthberta, který v 19. minutě otevřel skóre střelou z 12 metrů k pravé tyči - 0:1. Hosté hráli v klidu a s přehledem kombinovali. Druhá branka v síti domácích přišla poměrně záhy. V 26. minutě napřáhl za hranicí vápna druhý hrot hostí Alex Lawrie a na světelné tabuli svítilo v tu chvíli již 0:2. No a uplynulo dalších 8 minut a bylo to již o 3 branky a trefil se znovu Alex Lawrie, tentokráte hlavou - 0:3. O poločase vedl favorit duelu výrazným rozdílem a domácí tak měli o čem přemýšlet. Nicméně ani po přestávce se obraz hry nezměnil, Blackwood převyšoval domácí tým, který se jen bránil, ale v době velké tlaku hostí vyrazili domácí hráči do rychlého protiútoku a z první vážnější situace před brankou hostí dokázali vytěžit branku na 1:3, když se do odkryté brány trefil Mário Lančarič. Za hosty ale znovu dokázal v 76. minutě skórovat Alex Lawrie a dovršil hattrick - 1:4. Do odvety si tak Blackwood odvezl velmi dobrý výsledek a jednou nohou již měl nakročeno do semifinále.

2. zápas: FC Blackwood - Club Atlético Monarcas Morelia 4:1 (2:1)
Tento zápas už jen potvrdil to, co naznačil ten první. Blackwood svého soupeře předčil ve všech herních činnostech a po zásluze svého soupeře porazil. Úvodní branku duelu vstřelili domácí již v 8. minutě, kdy se trefil Alex Lawrie a bylo to 1:0. Ve 30. minutě se střelou z vápna prosadil stejný hráč znovu - 2:0. Pro hosty vykřesal naději alespoň na dobrý výsledek Osvaldo Godmnez, který snížil na 1:2 ve 35. minutě. Druhá půle ale patřila opět suverénně nejlepšímu hráči dvojutkání - Alexi Lawriemu, který nejprve v 53. minutě dovršil hattrick a v 85. minutě přidal svůj čtvrtý gól v zápase a sám tak porazil Monarcas 4:1. Tento hráč vstřelil v obou zápasech celkem 7 branek! Blackwood tedy postupuje do semifinále a zatím neztratil v průběhu turnaje ani bod!

5 : 2

1. zápas:
Tehlike Turkyie club Koudy FC - Legoland FC 3:1 (1:0)
Druhý nejlepší tým po základních skupinách Tehlike Turkyie nastoupil k prvnímu duelu čtvrtfinále na domácím hřišti a chtěl se přiblížit postupu. Soupeřem mu byl prvoligový dánský Legoland. Toto utkání nabídlo vyrovnanější bitvu než souboj Blackwoodu, ale ani v tomto utkání favorit nezklamal. V prvním poločase byli domácí lepším týmem a měli viditelně navrch oproti svému soupeři, ale střelecky se domácí útočníci trápili. Když neproměnil své šance na druhé straně ani Legoland vypadalo to na nerozhodný poločas, jenže přišla 44. minuta a klasický gól do šatny v domácím podání.
Rafael Da Motta se nejlépe zorientoval ve vápně a dorazil volný míč do sítě - 1:0. A hned po přestávce domácí zvýšili vedení. Střelou z 20 metrů se prosadil domácí špílmachr Yunus Tasdemir - 2:0. V tu chvíli to s hosty vypadalo špatně, jenže je do hry dostal svojí nedisciplinovaností Rafael Da Motta, který přehnal svoji snahu při napadání a po tvrdém faulu uviděl druhou žlutou a oslabil tak svoje mužstvo. Šance na snížení se hostům naskytla v 72. minutě, kdy byl po faulu ve vápně nařízen pokutový kop ve prospěch hostujícího celku. Jenže Frederik Skov namířil střelu přesně do brankáře a tak platilo známé pravidlo "nedáš, dostaneš", protože po akci domácích zvýšil střelou z první Inanc Cetin - 3:0. Rozhodčí hostům ale v závěru dopřál ještě jednu šanci na snížení, když v 87. minutě nařídil proti domácím druhou penaltu. Tou už Legoland nepohrdl a  Stig Klitland stanovil konečné skóre 3:1 pro domácí Tehlike Turkyie.

2. zápas: Legoland FC - Tehlike Turkyie club Koudy FC 1:2 (0:0)
Do odvety vstupoval domácí Legoland s deficitem dvou branek, ale rozhodně zbraně nezabalil. Hrálo se velmi vyrovnané utkání, které bylo i velmi pohledné pro oko náročného diváka. První poločas přinesl několik slibných příležitostí, ale ani z jedné nezapršelo. Krátce po přestávce, v 54. minutě, se situace kolem postupu výrazně zdramatizovala. Domácí ofenzivně laděný tým totiž dokázal vsítit vedoucí branku, když se po centru ze strany prosadil hlavou Stig Klitland - 1:0. V tu chvíli dělilo Legoland od postupu velmi málo, jedna vstřelená branka. Jenže Tehlike drama nepřipustilo. Hned v 60. minutě totiž fauloval domácí obránce pronikajícího Rafaela Da Mottu ve vápně a sám postižený penaltu proměnil - 1:1. Díky této brance se hosté mohli uklidnit a kontrolovat postup, ale svojí nedisciplinovaností ztížil situaci spoluhráčům Inanc Cetin, který se v 69. minutě nechal vyloučit. Domácí celek ale převahu jednoho muže nedokázal využít. Naopak udeřilo na druhé straně, když si ve vápně dobře našel místo Giorgios Samaras a poslal hosty do vedení - 1:2. Tato branka znamenala definitivní rozhodnutí o postupu a tak se zápas už jen v poklidu dohrál. Tehlike tak po dvou výhrách slaví postup mezi nejlepší 4 celky turnaje.

3. Hviezda vs 6. Arsenal ČL

2p : 2

1. zápas:
Hviezda - Arsenal ČL 1:1 (0:1)
Už ve čtvrtfinále se utkali 2 titáni a rozhodně se bylo na co dívat. V prvním duely byl domácím celkem tým Hviezdy a proto si chtěl před odvetou vybudovat náskok na svého soupeře. Hviezda měla více ze hry a tlačila se do koncovky, nicméně hostující sestava odolávala a
vyrážela do nebezpečných protiútoků, ze kterých provětrávala domácí obranu. Před přestávkou navíc Arsenal vstřelil velice důležitý gól a postaral se o něj Martin Hojer - 0:1. V poločase tak Arsenal vedl a to znamenalo jediné, že Hviezda bude muset ještě více přitlačit hosty a skórovat. Jenže hosté to domácím usnadnili. Ve 48. minutě vyrobili hrubku jako vrata a tu dokázal potrestat Escriche Modestino - 1:1. No domácí se poté dál tlačili dopředu a chtěli zápas vyhrát, ale před návštěvou 76 tisíc diváku jim nebylo přáno přidat rozhodující branku. Přes převahu tak Hviezda s Arsenalem uhrála jen remízu 1:1 a tento souboj vyvrcholí druhým zápasem, který určí, kdo z těchto dvou top týmů se dostane do semifinále. Šance obou týmů jsou naprosto vyrovnané.

2. zápas: Arsenal ČL - Hviezda 1:1 (0:0)
Pokud jste se nechtěli v neděli večer nudit, měli jste navštívit duel mezi Arsenalem a Hviezdou. Po prvním zápase byl výsledek nerozhodný 1:1 a vyrovnaná bitva o postup se odehrávala v druhém zápase, když gradovala až v samotném závěru. Od úvodu bylo jasné, že jde o hodně. Hrálo se velmi tvrdě a šancí bylo poskromnu. V dobrém na utkání nebude vzpomínat hostující záložník Antonis Karagiannis, který se vykartoval již během prvního poločasu a oslabil tak svoje mužstvo. Ale to hlavní mělo teprve přijít. Arsenal díky vstřelené brance na hřišti soupeře nepotřeboval nutně útočit a tak se soustředil na pozornou obranu a nedával hostům mnoho prostoru k zakončení. První půle se tak dohrála bez výraznějších šancí na obou stranách za stavu 0:0. V úvodních minutách druhé půle oba trenéři oživili hru střídáním a brzy to přineslo ovoce domácímu celku. Střídající Evžen Otepka totiž svým prvním dotykem s míčem poslal střelou po zemi k tyči domácí do vedení - 1:0. Od té chvíle se začal hrát ofenzivní fotbal, Hviezda musela vyrovnat a tak hru otevřela. Dlouho se jí ale nedařilo dostat do vyložené šance proti pozorně bránícím domácím a tak zkoušela štěstí střelbou z dálky. Když už se utkání nachylovalo a domácí fanoušci již pěli oslavné chorály, přišel pro domácí šok. V 90. minutě byl faulován ve vápně hostující útočník, za což viděl viník žlutou kartu a následoval pokutový kop. Escriche Modestino tíhu okamžiku zvládl a vyrovnal na konečných 1:1 a stal se hrdinou Hviezdy. Tento výsledek znamenal, že o postupujícím museli rozhodnout až pomocná kritéria. Tím rozhodujícím se stal počet střel na branku v dvojutkání, díky převaze v prvním zápase vyhrála Hviezda 6:3 na přesné střelecké pokusy a to znamenalo, že se tedy tento celek podívá do semifinále!

4.
FC LUKAS vs
5. TJ Legea Chvalčov

3 : 4

1. zápas:
TJ Legea Chvalčov - FC LUKAS 1:1 (0:1)
Souboj korejských celků byl velmi sledovaný a i když nešlo o ligové střetnutí, přihlížela mu slušná návštěva 70 tisíc diváků, kteří viděli v utkání převahu domácího celku a s předvedenou hrou svých miláčků tak mohli být spokojeni. Horší už to bylo ale s koncovkou, která domácí trápila skoro celý zápas. Ač začali domácí aktivněji než soupeř, byli to právě hosté, kteří šli do vedení. V 10. minutě proměnil nařízenou penaltu
Darius Robertson a překvapivě vedl tým FC LUKAS. No a od této chvíle bylo na hřišti prakticky jen jedno mužstvo, domácí bušili do svého soupeře, ale ten odolával a hrdinou byl rozhodně hostující gólman Bajurt Gavlao das Dores. Vylámali si na něm zuby skoro všichni domácí hráči. V poločase tak vedl LUKAS o branku nad favoritem duelu, ale byl pod neustálým tlakem domácích. Ti nastoupili do druhé půle se stejným zaujetím jako do té první, ale stále ne a ne prostřelit skvěle chytajícího hostujícího gólmana. Když už snad ani na stadiónu nikdo nevěřil, že by se domácím mohlo povést vyrovnat, stalo se tak. V 88. minutě z hranici vápna vystřelil střídající útočník Hanz-Jorg Delura a gólman na jeho střelu nedosáhl - 1:1. Legea tak přes výraznou převahu nedokázala vyhrát a tak jsou před odvetou šance stále otevřené, ale pokud se tým z Chvalčova bude prezentovat stejným výkonem jako v tomto duelu, bude to mít FC LUKAS velmi těžké, stále je favoritem na postup Chvalčov.

2. zápas: FC LUKAS - TJ Legea Chvalčov 2:3 (1:0)
Odveta mezi týmy LUKASu a Legey slibovala dramatickou podívanou. Favorit z Chvalčovala měl v prvním duely sice jasnou převahu, ale nedokázal ji gólově vyjádřit, proto se čekalo, zda se bude dál v koncovce trápit nebo svého soupeře v odvetě sestřelí. Legea byla od úvodu aktivnější, což bylo logické vzhledem k výsledku prvního zápasu. V úvodu ale nedokázala vytěžit ze svých pokusů žádnou branku. Naopak přinesl konec poločasu pro hosty nemilé překvapení. Po druhé žluté kartě byl vyloučen Seung Tang Clan a navíc domácí po jeho faulu rozehrávali standartní situaci z 25 metrů. K míči se postavil Darius Robertson a střelou přes zeď poslal domácí do vedení - 1:0. Oslabení hosté ale dál pokračovali v tlaku a přineslo jim to ovoce. V 55. minutě se dočkali zaslouženého vyrovnání po střele Lorenza Di Vaia - 1:1. Jenže domácí hosty dokonale zaskočili hned z následujícího útoku, kdy si balón zpracoval Thiagio Galera de Souza a obstřelil hostujícího gólmana - 2:1. Hosté opět museli dotahovat náskok LUKASu. Dlouho se jim to ale nedařilo. Rozhodující nakonec bylo střídání, ke kterému se odhodlal hostující trenér. Ten na hřiště poslal Chona Wangdeho, který se mu odvděčil za důvěru v závěrečných minutách utkání. V 86. minutě se dokázal prosadit hlavou po centru z rohu a vyrovnal na 2:2, což v tu chvíli znamenalo postup pro Legeu. Domácí se tak vrhli do útoku ve snaze zvrátit výsledek zpět na svoji stranu, ale po chybě přišla ztráta, kterou hosté využili k brejku, na jehož konci byl ve vápně faulován unikající útočník a byla nařízena penalta. Tu Hanz-Jorg Delura proměnil a potvrdil tak postup pro Legeu do semifinále po výhře 3:2 na hřišti LUKASu.

Čtvrtfinále nabídlo zajímavé duely, při kterých nebyla nouze o napětí a tak se již můžeme těšit na semifinále, kde se střetne už opravdová elita turnaje a bude se hrát opravdu o hodně! Pojďme se tedy podívat, jak jsou karty před semifinále rozdané.

SEMIFINÁLOVÉ DVOJICE - POSTUPOVÉ ŠANCE

Blackwood zatím v turnaji ani jednou nezaváhal a vyhrál všech 14 svých utkání. V tomto duelu tak bude mírným favoritem, ale síla Leagy Chvalčov je také obrovská. Korejský celek se do semifinále dostal po napínavé bitvě a bude určitě pomýšlet i na finále. Díky výkonům, které předvádí celý turnaj, je favoritem Blackwood, který by podle našeho názoru měl mít větší šance podívat se do finále a obhajovat v něm tak své loňské prvenství, které si zajistil právě finálovou výhrou nad svým protivníkem z Chvalčova! Povede se tedy Legee odveta za loňský ročník?

Hviezda se dostala do semifinále po velmi napínavém duelu s Arsenalem, což bylo pro některé předčasné finále. nyní se hvězda utkání s dalším spolufavoritem turnaje, Tehlike Turkyie, který měl ve čtvrtfinále o něco snazší práci. I přesto, že je Tehlike výše nasazeným celkem, je pro nás lehkým favoritem dvojutkání tým Hviezdy, který se netají nejvyššími cíli a při velmi vyrovnané síle obou kádrů by mohla rozhodnout síla v doplňkových atributech Hviezdy, ale na druhou stranu bude určitě Tehlike těžit z nižší vyčerpanosti hráčů.

PŘIHLÁŠKY DC 4 - INFO

Znovu připomínám podmínky a základní pravidla pro 4. ročník DC. Podrobná pravidla včetně změn pro 4. ročník naleznete už teď na webu turnaje zde: >>Pravidla<<.

Podmínky účasti:

• liga: 1. a 2. liga
  • kapacita stadionu: 30 000 diváků

Bohužel výjimky se od dalšího ročníku udělovat nemůžou, což mě mrzí, jelikož jsem pro stále účastníky menší toleranci měl při nesplnění podmínek na 100%, ale hold už se s tím nedá nic dělat.

Další info:

• startovné: 1 000 000 Bk
  • hrací dny: sobota a neděle (start po 3. ligovém kole 16. sezóny)
  • turnaj bude opět pro 30 týmů
  • spuštění přihlášek: po finále 3. ročníku - v pondělí 14.12. (pro účastníky 3. ročníku předregistrace od 7.12. do 13.12.)