Dámy a Pánové dne 13.10 nám začal "nejlepší turnaj všech dob". Ano je to řečeno trochu s nadsázkou, ale proč ne ;-). V prvním kole se nám dělo spousty zajímavých věcí, nebyla nouze o překvapení, urputné boje , a ani o pořádné výprasky. Turnaj na poslední chvíly opustili dva týmy ( FC Cannabis, C.F. Estrela da Amadora ) a tak jsem za ně musel co nejrychleji získat náhradu, aby se turnaj rozeběhl v plánovaném termínu. No dost bylo těch zbytečných keců, tak přejdeme rovnou k věci.

Meruna Liberec   AFC Quito

1 : 4

poločas:
0 : 3
 Úvodní zápas skupiny A v němž se střetl horký favorit nejen této skupiny, ale také turnaje Meruna Liberec proti týmu z Ekvádoru AFC Quito. Zápas měl být dle předpokladů velmi vyrovnaný, ale opak byl pravdou. Na zápas se i ne za příliš příznivéhho počasí přišlo podívat 45238 platících diváků. Němečtí fotbalisté se nestačili ani rozkoukat a už po 18.minutách prohrávali 3 : 0 dvakrát se trefil Fabian Serrano a jednu branku přidal David Dorr. Hráči Meruny vypadali, že jsou na hřišti jen namalovaní a tak první poločas skončil 0 : 3. Do druhé půle sice vstoupili trochu odvážněji a v 71. minutě jim to bylo odměnou a naději vykřesal Lech Bartoszewicz. Německý musel otevřít svou obranu a to se jim stalo osudné v 81. minutě jim poslední ránu z milosti zasadil Fabian Serrano, který tak dovršil svůj Hattrick a stal se zaslouženě hráčem zápasu.

Meruna Liberec
 Ahoj, tenhle zápas se mi nepovedl, aspoň podle výsledku. Herně jsem byl sice minimálně rovnocenným soupeřem, ale když se nedají góly nebo ani nevystřelí, tak se vyhrát nedá. Po dlouhé pauze s přátelákama byla i špatně zvolená taktika, soupeř byl kvalitní a taktika tomu neodpovídala.
V dalších kolech se snad polepším.
AFC Quito
 Ahoj, tak nečekal jsem až takovej výsledek, samozřejmě výhra mě potěšila. Snad se takhle povede i v dalších zápasech :-)

Club Atlético Monarcas Morelia   TJ Sokol Tesla Stráž n.N.

2 : 1

poločas:
0 : 1

Opět tu máme zápas ve, kterém také nebylo o překvapení nouze. Outsider turnaje Korejská Svoboda ( niní už TJ Sokol Tesla Stráž n.N. ) se na Mexického "giganta" velice vytáhl. První půli dokonce vedl když se podařilo skorovat Karimu Biliorrovi, tento výsledek vydržel až do poločasu. Do druhé půle vletěůi Mexičtí Monarcas jako znovuzrození a na hřišti to bylo ihned vidět. V 57. minutě se podařilo srovnat Osvaldu Godmezovi. A Mexický hlad po vítězství ještě vzrostl. Zlomový okamžik nastal v 71.minutě, kdy se po druhé žluté kartě poroučel do sprch Nem Gueche. Atlético nečekalo s využitím přesiloky dlouho a o dvě minuty později se prosadil nádhernou ranou z voleje Josi Manuel Neave, který tak završil celkové skore na 2 : 1.

Club Atlético Monarcas Morelia
 Já jsem hrozně rád za tři body. Soupeř předvedl až nečekaný odpor a zaskočil nás v začátku zápasu, nicméně se nám podařilo vyrovnat a nakonec i zvítězit. Chtěl bych pochválit TJ Sokol Teslu Stráž za odhodlání, které k jejich smůle tolik kýžené body nepřineslo, Mark Freedom by měl být na své hráče hrdý a neměl by smutnit nad výsledkem, jeho čas určitě ještě příjde.

1 : 0
 Šlágr skupiny B byl vlastně po celý zápas pod taktovkou Irského týmu, který měl zápas maximálně pod kontrolou. Dvěma goly se o to zasloužili Damien Dunne a Glen Kelly .

FC Equipo Ganador
 V prvním kole jsem nečekal žádný výsledkový zázrak což se i potvrdilo. Dostat o jeden gól méně tak byl bych s výsledkem snad i spokojen. Jinak mne výsledek nijak nepřekvapil (bohužel).

FC Yoha   C.F. Estrela da Amadora

9 : 0

poločas:
4 : 0

No tak co napsat k tomuto zápasu :) Heh :DD. Deset minut se tý z Portugalska držel poté přidal svůj první gol ze čtyř v zápase Oyakhymore Udebuluzor ( ten chlapík má velmi zvláštní jméno :D). Čtyři goly na konto si také připsal Mohammed Ledor. A po jednom golu vstřelil Bayode ituma. Konečný výsledek 9 : 0.

C.F. Estrela da Amadora
čágo.. jakožto nejhorší celek ve skupině, dokonce i v turnaji, tak jsem nepočítal se žádný zázrakem.. ovšem dostat devítku, tak s tím jsem nepočítal.. i když jsem už dokázal inkasovat o víkendu jedenáct a sedmnáct branek, tak to zase není tak hrozný :D soupeř mě dokázal ve všem jasně přehrát a nenechal vystřelit ani jednou na bránu, z čeho branky nepadaj :) gratuluju manažerovi xisco VazTe a přeju mu hodně štěstí v turnaji :) nyní mě čeká celek FC Irish mufflers, který taky vyhrál vysoko 4:0, takže se mám na co těšit a počítat s dalším debaklem :D :) určitě mu nedám s týmem nic zadarmo :)

0 : 1
 Šlágr kola na který se přišlo podívat 53589 diváků byl bezesporu velkou tahanicí. Oba týmy nastoupili v ofenzivně laděných sestavách, angličané vystužili střed zálohy, portugalci naopak spoléhali na křídla. První a také poslední gol vstřelil v tomto zápase ve 23.minutě Louis Sousa, který je odchovanec klubu C.F. Estrela da Amadora, prošel ale také klubem Marshall Islands CICM a niní hájí barvy prvoligového Estorilu. Angličané však bojovali, ale Keownovy nebylo ten večer souzeno. Všechny jeho pokusi ztroskotali na výborném brankáři Victoru Pinovi. Angličané se po zápase zlobili na sudího, že neodpískal v závěru pokutový kop a tak se museli smířit se špatným vstupem do turnaje a prohrou o gol.

FC Kings
  Vyrovnaný zápas ve všech statistikách. Zápas měl skončit zaslouženou remízou, nebo se štěstí mohl naklonit na kteroukoliv stranu. Bohužel naši útočníci měli zrovna v tento den nabito slepými patrony a z tohoto důvodu jsme tento zápas prohráli. Doufám, že nám tyto body neboudou nakonec chybět.
Estoril United C.F.
 1.kolo a výhra nad Mifakem jsem neveřil, ale myslel jsem e to bude vyrovnaný zápas takkže výhra me hodne teší nad tak dobrým týmem. Takže s 1 kolem jsem velice spokojen dobrej vstup do turnaje .

Fc HPP Hříběcí   FC Sázavan United

5 : 0

poločas:
2 : 0
 Tým FC Sázavan United dostal v turnaji nevděčnou roli. Na poslední chvíli nahradil Jambu Rastafu a tak vůbec nevěděl do čeho jde. Dostal se do skupiny "smrti". Na úvod sice dostal jeden z těch slabších týmů ze skupiny, ale v turnaji není nikdo slabý. Oba týmy zvolily poměrně ofenzivní sestavy (3-4-3), ale Uruguaiský tým ukázal svoje kvality. Za první půlhodiny si vytvořil dvoubrankový nástroj, který vydržel až do poločasu. Na začátku druhé půle vstřelil svůj druhý gol v utkání Lars Sandberg. Sázavan udělal sice změnu v sestavě, ale to mu  nepomohlo na 4 : 0 dával v 63.minutě Galy. Z tribun se ozývalo "dáme bůra" a v 89.minutě diváky vyslešel Lars Sandberg, který tak zkompletoval hattrick a ustanovil skore na konečných 5 : 0.

Fc HPP Hříběcí
Zápas domluvený na poslední chvíli, Takže soupeř neznámý ale i přesto jsem zápas zvádli. Výhra 5:0 je zasloužené a jsem za ní rád, páč už bych nemusel být poslední ve skupině. A už mám splněný i cíl uhrát nějaký bod:)

1 : 0
 Zápas skupiny D mezi Weissensulzem a Juventusem se přišlo podívat 44 382 diváků, kteří mohli sledovat fantastický koncert v podání Německého týmu. první polovina zápasu byla velmi vyrovnaná Weissensulz se však v závěru poločasu dostali do vedení když chytře skoroval Ronny Ricken.  I záčátek druhého poločasu se se pro Juventus vyvíjel dobře. Ovšem v 66. minutě rozjel svoji kanonádu Thomas Böhmer, který vstřelil v zápase hattrick. Na konečných 5 : 0 upravil v závěru Dietmar Lehmann.