2. Liga

Poháry

Vítáme Vás u 8. vydání New Nigerian ve 14. sezóně.

PRVNÍ LIGA

Tento ligový týden byl ve znamení bojů o šesté místo. FC bayern Pája se nám změnil na FC bayern Chreny. Stejně tak došlo ke změně jména managera. To vše nejspíš stojí za "špatou" hrou týmu. Pokud se předává tým, nesmí se tak dít v první lize, a proto zřejmě FC bayern Chreny hrají "na sestup".

22. kolo

Ve dvacátémdruhém kole se střetl FC Landis Stars s Black pearls of Lekki a připsal si tři body za výhru 1:0. FC bayern Chreny podlehl fc nam se nechce 0:2. FC Chelsea Vysoká dlouho statečně vzdorovala favoritu z celku Beroun Black Warriors, ale nakonec utržil prohru 0:1. Danystriker United podlehl 0:3 týmu FC Lagos Umba. Nguru Redhot Pandas si hladce poradil (3:0) se Střelci z Letovle. Akwa United uhrál jeden bod za remízu 2:2 se SuperEagles Ron Raiders FC. FC Trip Abuja remízoval 2:2 v dramatickém souboji s týmem Sk Slavia Senohraby .SKS 4Ever.. Ligové kolo zakončil souboj (3:1) AC Sparta Vysoká s Evolution. FC

FC Chelsea Vysoká- Beroun Black Warriors  0:1 (0:0)

V tomto zápase se střetly celky z prvního a dvanáctého místa tabulky. Kdo by čekal jasný zápas, byl by zklamán. Domácí se prezentovali sestavou 4-4-2, hosté roztáhlou 3-5-2.

Od samého začátku zápasu bylo jasné, že borci Berounu Black Warriors to nebudou mít lehké. V 8. minutě Omar Alexander Caballero vyvezl míč a pokusil se centrem najít nabíhajícího Evera Clava. To se mu však nepovedlo. Ve 23. minutě se pokusil hostující Akindele Agunbiade poslat kolmici na Torkuma Osunwa, ale postraní byl proti jejich akci a odmával ofside. 39. minuta byla ve znamení narážečky mezi domácími Eghosem Oretanem a Kwabem Frimpongem, kdy druhý jmenovaný celou akci zakončil pohlednou střelou. Hostující Nicolas Petit však byl na svém místě a tak se skóre neměnilo. První půle přinesla aktivní hru z obou stran a poměrně pěknou podívanou pro diváky.

Do druhého poločasu vyběhla obě mužstva s odhodláním dát gól. V 53. minutě už už domácí diváci jásali v domnění, že si střela Eghosa Oretana našla cestu mezi tři tyče, ale hostující gólman předvedl zázračný zákrok a se štěstím vyškrábl na roh. V 69. minutě se nejlépe v pokutovém území zorientoval Armando Iturbi a tvrdou střelou poslal hosty do vedení 0:1. Domácí však nesložili zbraně. V 70. a 74. minutě protáhl hostujícího gólmana domácí Ever Clavo. Závěrečný tlak plný fotbalové krásy branku nepřinesl a tak se Beroun Black Warriors mohl radovat z vydřených tří bodů.

Pozápasové komentáře:
Elind: S tímto velice silným týmem jsem chtěl urvat alespoň bod, ale bohužel jsem nenavázal na předešlé dobré výsledky. Nicméně musím pochválit celý tým za předvedenou hru. Hlavně obrana zahrála velice dobře. Důkazem toho je "pouze" jeden obdržený gól, který vsítil hráč s mnoha zkušenostma z reprezentace. Na to se ale historie neptá a tak mírné zklamání z utkání bez bodu je, protože stále platí pravidlo: podstatný jsou body, na ostatní se vys...:)
Nigeriaman: Chelsea byla zdatným soupeřem a na domácím hřišti byla vyrovnaným soupeřem, tento zápas byl o 1 gólu což se nakonec potvrdilo a vezu si domu cenné vítězství.

23. kolo

Střelci z Letovle přehráli FC Chelsea Vysoká výsledkem 2:1. Black pearls of Lekki hladce přehrál Danystriker United výsledkem 3:1. Výhra 5:0 Beroun Black Warriors nad fc nam se nechce se za překvapení považovat nelze. FC Lagos Umba uhrál remízu 1:1 s celkem FC Landis Stars. SuperEagles Ron Raiders FC se protrápil k výhře 2:1 nad AC Sparta Vysoká. FC bayern Chreny po dramatickém zápase podlehl FC Trip Abuja 1:2. Evolution FC podlehl 0:2 Nguru Redhot Pandas. Sk Slavia Senohraby .SKS 4Ever. podlehl 0:3 týmu Akwa United.

Sk Slavia Senohraby .SKS 4Ever. - Akwa United 0:3 (0:1)

Sk Slavia Senohraby .SKS 4Ever. pokračuje v nevýrazných výsledcích z konce loňské sezóny, hosté bojují o místo v ocenánckých pohárech.

Domácí, odhodláni prolomit dosavadní mizérii, nastoupily do tohoto utkání plni optimizmu a elánu. Poté, co hlavní sudí písknul do píšťalky, se vrhli nebojácně do útoku a začali přehrávat překvapené hosty. Akce z 18. minuty přímo volala po gólu. To se uvolnil Iyaese Ikedia a střelou z 30 metrů vyprášil rukavice hostujícímu Abiodunu Uwakwemu. Další lahůdkou byla rychlá kombinace ve 25. minutě, kdy Ikazuabe Nwosu poslal přesný pas na kopačku Taoa Lichae, který poslal míč jen pár čísel mimo brankovou konstrukci. Ve 33. minutě však udeřilo na druhé straně. To se ke špatně odkopnutému míči dostal Olatunde Melkam a nechytatelnou střelou poslal hostující do vedení. 0:1 pro hostující tým. Domácí borci však neskládali zbraně a opakovaně vyráželi do útoku. Ve 39. minutě se o vyrovnání pokusil David Salmon, ale ani jeho jedovatý pokus si cestu za brankařova záda nenašel.

V druhé půli se obrázek hry nikterak nezměnil. Domácí kombinovali, měli územní převahu, ale jejich akce končili na pozorné obraně, nebo mimo hřiště. Stejně tak domácí dopadl Ferretta Bovoa. Míč z jeho kopačky skončil jako cenný suvenýr jednoho z diváků. Hostující Akwa United vyrážela do smrtících protiútoků, které ostře kontrastovaly se střeleckou bezradností domácích. Po jednom z rychlých brejků se radoval v 64. minutě hostující Ysirdo Mansilla, který obstřelil domácího Ehize Ayorindeho a poslal tak svůj tým do vedení 0:2. Druhý gól snahu  .SKS 4Ever. značně podhlodal, a tak se hra začala více vyrovnávat. 79. minuta byla opět ve znamení hostující radosti a to po individuální akci Gina Zaffaroniho. Zaffaroni lehce obešel bránící hráče a jesličkami poslal svůj tým do vedení 0:3. Hráči  .SKS 4Ever. naposledy zabrali. V 83. a 85. minutě se pokusili výsledek alespoň korigovat. Ovšem střela Ifeanyichukwua Obodo a ani pokus Tao Lichae se neujaly, a tak zápas skončil výsledkem 0:3. Domácí diváci odcházeli značně zklamaní, jelikož jejich tým předvedl solidní výkon, ovšem bez gólové radosti.

24. kolo

Black pearls of Lekki přehrál 1:0 FC bayern Chreny. FC Landis Stars podlehl 0:1 týmu Beroun Black Warriors. fc nam se nechce prohrál 0:1 v souboji s FC Lagos Umba. Danystriker United překvapivě porazil 2:0 Střelce z Letovle. FC Chelsea Vysoká remizovala 0:0 s týmem SuperEagles Ron Raiders FC. Nguru Redhot Pandas převálcoval 5:2 borce z Sk Slavia Senohraby .SKS 4Ever.. Akwa United si jasně poradil s Evolution FC výsledkem 5:0. FC Trip Abuja uhrál remízu 0:0 s celkem AC Sparta Vysoká.

FC Trip Abuja - AC Sparta Vysoká 0:0 (0:0)

V tomto duelu šlo o mnoho. FC Trip se snaží odpoutat od sestupových vod, a AC Sparta si nehodlala komplikovat svoji pozici ve středu tabulky.

FC Trip Abuja tento týden "chytil" slinu a nyní si brousil zuby na borce z AC Sparta Vysoká. Začátek zápasu byl až příliš opatrný, ale po počátečním rozkoukání se do sebe obě mužstva pěkně pustila. První vážnější akci měl hostující Jimmy Dorr, ale jeho pokus skončil mezi diváky. Na druhé straně zahrozil agilně hrající Nwankwo Mbong, ale jeho skákající střelu gólman hostí zlikvidoval. Následoval rychlý sled centrů ze strany hráčů AC Sparta Vysoká a nebezpečných útoků borců z FC Trip Abuja. O další vzrušní se postaral svojí dělovkou v 39. minutě Ugochukwu Semitoje, ale i jeho pokus v síti neskočil. Poločas zakončil pokusem o únik domácí Sylvan Powell kterého čistým skluzem zastavil pozorný Chidi Obakhavbaye.

Diváci namlsaní z první půle, nebyli ani v druhé o nic ochuzeni. Druhou půli zahájil hostující Markus Nerlinger pěkným pasem na nabýhajícího Avery Garciu, který se pokusil přelobovat vybýhajícího Tadhgea Walshe. Míč však skončil pouze na břevně a domácí si mohly oddychnout. Po 73. minutách hry se do dalšího úniku dostal Sylvan Powell, ale ani tentokráte si jeho technícká střela nenašla cestu do brány. V 89. minutě byl blýzko ke vstřelení gólu Okwute Aliyu, který se dostal k hlavičce po rohovém kopu. Avery Garcia byl však i tentokráte pozorný a reflexivně vytlačil míč mimo tři tyče. Do konce zápasu už nezbývalo mnoho a tak se obě mužstva rozešla se smírným výsledkem 0:0.

52.02%

Inman: Chtěl jsem potvrdit dobré výsledky z tohoto týdne a dát zapomenout sestupovým starostem. To se podařilo pouze z části, ale vzhledem k průběhu zápasu jsem s bodem spokojen.
Čudlajs: Už před příjezdem na stadion Trip Line jsem věděl že zvládnout toto utkání bude obtížné, proto jsem chtěl domácí překvapit útočným stylem hry. Bohužel se nepodařilo proměnit šance které jsme si vytvořili. Statistika vypovídá o vyrovnanosti zápasu , takže s bodem ze hřiště soupeře jsem spokojen.

Gólman: Abiodun Uwakwe (Akwa United)

Obrana: Osifo Uche (FC Chelsea Vysoká), Emiola Iroha (Nguru Redhot Pandas), Uzonna Adamu (FC Lagos Umba)

Záloha: Ogaga Onianwa (Beroun Black Warriors), Otegbade Shaaka (SuperEagles Ron Raiders FC), Kamil Višňovský (Nguru Redhot Pandas),  Sunday Kashi (FC Lagos Umba)

Útok: Iyaese Saleh (Nguru Redhot Pandas), Olatunde Melkam (Akwa United), Sylvan Powell (FC Trip Abuja)

Manažer týdne

1. boby (FC Lagos Umba) - boby díky své sérii oživil naděje na předkola oceánských lig. Nyní ztrácí na páté místo pouze pět bodů.

2. Zacchi (Akwa United) - Stále se tlačí na pohárová místa a ty jsou skoro na dosah.

3. Inman (FC Trip Abuja) - Abuja prožila jeden z lepších týdnů a díky tomu se odpoutává od sestupových vod.

DRUHÁ LIGA

Tento týden hodně napověděl o předních příčkách konkrétně druhém místě, ale také hodně zamotal spodkem tabulky kde ještě bude zajmavý sledovat boje o udržení a tak nás jistě čeká ještě těch posledních šest kol do konce sezóny velké boje.

22. kolo

** Tým bez manažera ** nestačil na hosty Nasabrky a prohrál vysoko 0:10. Tým FC Yoha si poradil s domácími Thunderballs výsledkem 0:3. 1:1 tak skončil zápas mezi Bzenov Thrashers a TJ Sokol Libčany. 1. FC Saplaci nestačili na vedoucí tým tabulky FK IE Znojmo a prohrály 0:2. Další dvouciferný výsledek 0:11 zařídil FC Banan proti ** Tým bez manažera **. A.F.C Hull City Bálešov team doma statečně bojoval alespoň o bod, ale bohužel prohrál 0:1 s SuperEagles Dobrinsko FC. Remíza 0:0 se zrodila mezi týmy Berzenke a Enugu FC 1893.

FK Formes Ratiskovice - PLMV Andrea 0:0(0:0)

Souboj dvou týmů, kteří ještě pomýšlejí na postup do první ligy se konal ve 22. kole. Určitě se dal očekávat pěkný fotbal a tak si za teplého počasí našlo cestu na stadion 42 109 diváků.

Úvod utkání začal ve velkém tempu, ikdyž hosté měli větší převahu a míč na svých kopačkách měli také více hosté. Domácí se po chvílce oklepaly a začali více kombinovat. Ve 12. minutě zahrává přímý kop z 18 metrů domácí Azuka Adiele  a gólman hostí z obtížema vyráží na roh. Další velká šance pro domácí přichází v 16. minutě, poté co de sám na brankáře Iwegbu Obodo, ale trestuhodně přestřeluje branku. Utkání se začalo hrát ve středu pole a obě mužstva nedokázali ohrozit bránu. Do konce poločasu se tak nic zajmavýho nestalo a skŕe zůstává 0:0.

Druhá půle začala ve stejným tempu jako ta první. Ovšem tentokrát jakoby se hosté probudily a začali více běhat a útočit. Nejvíce šel od druhé půle vidět na hřišti hostující hráč Vladislav Unger, který několika střelami vážně ohrozil brankáře domácích, bohužel chyběla větší přesnost. domácí začali spoléhat na rychlé brejky, jenže ktěm jim dobře postavená hostující obrana nepustila. Hosté semkly domácí tým na polovinu jejich hřiště a byli aktivnější, štěstí jim však nepřálo a gólu jsme se nedočkaly. Zápas tak po 90. minutách končí výsledkem 0:0.

57.34%

Formes: Do 20. minuty jsme dostaly obranu Schimotchka pod veliký tlak, ale nepodařilo se nám proměnit velké šance a od 20. minuty jsme už ani nevystřelily. Takže jsem rád i za 1 bod.
Schimotchko: Ak som chcel pomyslat na postup musel som jednoznacne vyhrat. Zial v slabom zapase sa mi to nepodarilo a tak uz mozem pripravovat muzstvo na dalsiu sezonu.

23. kolo

FK IE Znojmo opět jen remízovalo 0:0 tentokrát s Thunderballs a značně si komplikuje cestu za titulem. Naopak Nasabrky snižují náskok po další výhře 1:0 proti Bzenov Thrashers. TJ Sokol Libčany rozstříleli ** Tým bez manažera ** 8:0. Tým Berzenke může pomalu myslet na jistou záchranu v druhé lize po další výhře 1:2 nad FC Banan. PLMV Andrea poté co ani jeden tým nenastaví sestavu bez boje remízuje 0:0 s A.F.C Hull City Bálešov team. Enugu FC 1893 stále může pomýšlet na udržení se v druhé lize, když vyhrálo 2:1 nad 1. FC Saplaci. SuperEagles Dobrinsko FC si připsalo jasnou výhru 9:0  nad ** Tým bez manažera **

FC Yoha - FK Formes Ratiskovice 0:1(0:0)

Utkání 23. kola bylo také velmi zajmavé, jelikož i tyto dva týmy stále bojují o druhou příčku v tabulce která by jim zajistila postup do první ligy. A tak si na stadion našlo cestu na tento zajmavý zápas 54 286 diváků.

V tomto zápase se dal čekat bojovný fotbal a také to tak i bylo. Hned od úvodního hvizdu si hráči na hřišti nic nedarovali a šli do každého souboje. Domácí byli trochu aktivnějším týmem a hned v 5. minutě ohrozil brankáře centrovaným míčem z 30 metrů Blessing Melkam. V 17. minutě šel sám na brankáře hostující Aiyegbeni Agu zkouší ho přelobovat ovšam balon letí nad břevno branky-obrovská šance hostů. V 26. minutě opět zahrozili domácí po střele Mohammed Ledor, ale gólma hostí byl v pozoru. První půle byla bohatá na šance, ale smolá v zakončování a tak se do šaten odcházelo za stavu 0:0.

Do druhé půle vletěli hosté s větším odhlodláním vstřelit gól a málem se jim to povedlo hned ve 49. minutě kdy zakončoval Aiyegbeni Agu, ale opět mimo bránu. Domácí byli od té doby lepším mužstvem a drželi míč na svých kopačkách, ovšam nedokázali se dostat do žádné šance přes skvěle postavenou obranu hostí. A tak jim nezbývalo než zkusit překvapit gólmana střelami z velké dálky, jenže chyběla větší přesnost. Divácí se přece jen gólu dočkali, ovšem radost jim nepřinesl, spíše naopak je rozesmutnil, protože branku dali hosté. To běžela 79. minuta ukání, když vyběhnutýho brankáře domácích přehodil Emokhare Saleh  0:1. Hosté se stáhly do defenzívy a utkání už jen dohrávaly a domácí kničemu nepustily a tak tento zápas končí výsledkem 0:1.

xisco VazTe: žádný komentář
Formes: Hráči Yohy nás celou dobu přehravaly a vytvořily si hodně šancí, ale ghanský veterán v bráně nás podržel skvělými zákroky. O mém vítěztví rozhodla jediná střela na bránu. Z mého pohledu hodně těžké a štastné utkání.

24. kolo

Další krutá porážka pro ** Tým bez manažera **  tentokrát 0:9 od FC Yoha. FK Formes Ratiskovice opět zaváhalo v boji o druhou příčku po remíze 1:1 s TJ Sokol Libčany. FK IE Znojmo neváhá a vyhrává na půdě Bzenov Thrashers poměrem 1:3. Thunderballs doma vyhráli nad FC Banan 2:0. Domácí 1. FC Saplaci si nechávaj tři body doma po výhře 3:1  nad SuperEagles Dobrinsko FC. Enugu FC 1893 si zvýšilo šanci na udržení se v lize po výhře 0:9  s ** Tým bez manažera **. Pro tým A.F.C Hull City Bálešov team skončilo utkání debaklem 0:8 s Berzenke

Nasabrky - PLMV Andrea 3:0(2:0)

Tento zápas nám mohl hodně napovědět o čele tabulky a tak právě na toto utkání bylo ve 24. kole poohlíženo nejvíce. Na vyprodaným stadionu byla vynikající atmosféra, která obě mužestva burcovala k těm nejlepším výkonům.

Domácí měli vtup do utkání přímo raketový a tak není divu, že už v 7. minutě otevírá skóre Marek Kuklis po nádherné spolupráci se svými spoluhráči - 1:0. Ve 12. min utě se skóre mohlo měnit znovu, ale tentokrát Marek Kuklis  neměl klid v koncovce. V 16. minutě mohl svojí druhou branku dát opět Marek Kuklis, jenže nařízenou penaltu neproměňuje. Hosté si opravdu nevěděli rady s tímto vynikajcím útočníkem a ani s celým týmem Nasabrky. Svojí druhý trefy se přece jen Marek Kuklis  dočkává a to v 29. minutě, kdy krásně přehodil ležícího gólmana hostí. Hostům se vůbec nedařilo a jakoby ani nechtěli hrát a tak mohly být rádi že se do šaten odcházelo jen za stavu 2:0.

Druhý poločas byl uplně stejný jako ten první. Domácí stále útočili a hosté nevěděli co s balónem (nejspíš ho viděli poprvé v životě). Na bránu hostů letí jedna střela za druhou a mohou být rádi že nemaj větší přesnost. Hosté za celý zápasnedokázali nijak ohrozit bránu domácích. V 69. minutě završuje svůj hattrick nejlepší hráč na hřišti Marek Kuklis 3:0. Tým Nasabrky do konce zápasu zahodil ještě pár tutovek a tak hosté PLMV Andrea mohou děkovat pánu bohu že tento zápas neskončil pro ně debaklem a jsou spokojení, že zápas skončil výsledkem 3:0

42.45%

Panda: S trochou nadsázky to pro mě byl zápas sezóny. Všichni hráči ze sebe vydali maximum a soupeře jsme přehráli a zaslouženě vyhráli. Doufám, že teď už si postup pohlídáme a nepřipustíme komplikace.
Schimotchko: Kedze som uz stratil sance na bral som tento zapas iba ako lepsi trening co sa negativne prejavilo na vysledku. Taktiez mam uzky kader co bolo tiez dovodom hladkej prehry.

23 0 0 23 0:180 0

Gólman:Madubueze Onwuachi (Enugu FC 1893)

Obrana: Isamotu Wasiu Olalekan Rufai (Enugu FC 1893) - Unkei Shimazaki (FK IE Znojmo) - Azuka Bazuaye (TJ Sokol Libčany)

Záloha: Aiyegbeni Okocha (Nasabrky) - Ivie Moneke (Berzenke) - Isimeme Ademola (FK Formes Ratiskovice) - Bartosz Kosciukiewicz (PLMV Andrea)

Útok: Nwaokoma Ogbeche (Enugu FC 1893) - Marek Kuklis (Nasabrky) - Sol Vassell (FK IE Znojmo)

1. Jamall Chukwu (Enugu FC 1893) - Manažer Jamall Chukwu  získal tento týden 7 bodů a poskočil na 13. místo tabulky a pouhé dva body ho dělí od záchrany v druhé lize.
  2. Panda (Nasabrky) - Týn Nasabrky uhrál opět 9 bodů a s náskokem dvanácti bodů na třetí tým jde pomalinku za postupem do první ligy. Navíc může ještě pomýšlet i zisk titulu, jelikož mu chybí jen čtyři body na vedoucí celek FK IE Znojmo.

3. Blackmanhary (Berzenke) - Manažer Blackmanhary získal tento týden 7 bodů a již se pomalinku nemusí strahovat o sestup do třetí ligy.

OCEÁNSKÝ POHÁR

Warriors se dostali přes osmifinále a tak je čekal další soupeř v boji o postup mezi nejlepší 4 týmy Oceánského poháru.

Čtvrtfinále, 1. zápas

Hrál se typický první zápas vyřazovacích bojů. Žádný tým nechtěl zbytečně inkasovat a tak se většína hry odehrávala mezi pokutovými územími. Více ze hry měli přeci jen domácí a nakonec zaslouženě vyhráli 1:0 a odvezli si do odvety solidní výsledek.