1. Liga

2. Liga

Poháry

Vítáme Vás u 7. vydání New Nigerian ve 14. sezóně. V tomto díle se podíváme na uplynulý týden ligy, poté se podíváme, jak si vedl jediný nigérisjký zástupce v Play off Oceánských pohárů a také jsme pro Vás připravili 1. díl o repre, ve kterém si zrekapitulujeme výsledky od začátku sezóny a v příštím vydání se jch podrobně podíváme na MO14!

PRVNÍ LIGA

V 1. lize je o titulu zdá se definitivně rozhodnuto. Muselo by se stát něco hodně nečekaného, aby Pandy nedotáhli výborně rozjetou sezónu k titulu. Na druhém konci tabulky se situace dramatizuje, jelikož FC bayern Pája se vzchopil, ale je otázkou, jestli tento tým vydrží do konce sezóny, protože to tu zavání předáním týmu, tak uvidíme, jak se vše vyřeší.

19. kolo

FC Landis Stars podlehl na domácí půdě 0:1 týmu FC Chelsea Vysoká. fc nam se nechce kontumačně 3:0 porazil Danystriker United. SuperEagles Ron Raiders FC v pohodě porazil 4:0 Sk Slavia Senohraby .SKS 4Ever.. Střelci z Letovle si poradili s Evolution FC těsně 2:1. FC Lagos Umba ztratila body po prohře 1:2 s AC Sparta Vysoká. Beroun Black Warriors jednoznačně zdolal FC Trip Abuja po výsledku 5:0. FC bayern Pája prohrála 0:4 s Nguru Redhot Pandas

Black pearls of Lekki - Akwa United 1:1 (0:0)

Oba týmy se drří v popředí tabulky a bojují o poháry, proto se čekal vyrovnaný duel, který byl důležitý pro oba týmy.

Úvod zápasu patřil domácím, kteří se také dostali do první slibné příležitosti, ale ani jeden z útočníků nedokázal dotlačit míč až za brankovou čáru. Na druhé straně zahrozil Imaizumi, ale jeho levačka nebyla přesná.

V druhém poločase se hrál útočný fotbal z obou stran a akce střídala akci. První branka přišla až v 70. minutě a do vedení se dostali hosté z Akwy. Udofia Oretan se dostal k odraženému míči a poslal ho z 22 metrů za záda domácího gólmana - 0:1. Domácí ale nesložili zbraně, naopak se do soupeře zakousli a v 80. minutě přišlo vyrovnání, když se hlavou prosadil po centru ze strany Terhemba Ejiogu - 1:1. Takto i utkání skončilo a tak bude napínavý boj o 6. příčku pokračovat nadále.

Pozápasové komentáře:
wocaseek: Bohužel nás trápí poslední dobou koncovka, na gol se nadřeme a to platilo i v tomto zápase. Vypracovali jsme si nějaké šance, ale nedokázali jsme je zužitkovat. Je to ztráta pro nás. Bohužel se dá říct, že jsme ve výsledkové krizi, hra špatná není, ale výsledky jsou neodpovídající.
Zacchi: žádný komentář

20. kolo

fc nam se nechce prohrál 0:2 s FC Landis Stars. FC Chelsea Vysoká překvapivě vysoko 4:0 porazila Black pearls of Lekki. Danystriker United opět prohrál kontumačně 0:3 s FC bayern Chreny. Nguru Redhot Pandas roznesl na kopytech tým FC Lagos Umba, když vyhrál 7:0! AC Sparta Vysoká remizovala 2:2 s týmem Střelci z Letovle. FC Trip Abuja prohrál doma 1:5 se SuperEagles Ron Raiders FC. Evolution FC si připsal další prohru, tentokráte 1:2 s Sk Slavia Senohraby .SKS 4Ever..

Akwa United - Beroun Black Warriors 4:2 (2:1)

Do utkání vstupovali Warriors v pozici mírného favorita, ale měli v nohou úterní zápas osmifinále OP, tak se čekalo, v jaké sestavě vyběhnou na trávník.

Nástup do utkání vyšel domácím báječně. Hned v úvodní minutě nachytal hostující obrnu v nedbalkách Olatunde Melkam - 1:0. Poté se hrál vyrovnaný duel s šancemi na obou stranách, i když mírně aktivnější byli hostující hráči. A také dokázali vyrovnat. V 29. minutě se trefil hostující kanonýr Torkuma Osunwa - 1:1. Ale do kabin šli přeci jen spokojenější domácí. Po akci z 39. minuty se ujali vedení. Trefil se opět Olatunde Melkam, tentokráte střelou skrz obráncovi nohy - 2:1.

Do druhé půli vstoupili aktivněji hosté a domácí se snažili chodit do rychlých brejků do otevřené obrany hostí. V 52. minutě po rychlém přenesení hry dovršil hattrick hlavou - 3:1. Ač hosté nebyli horší, inkasovali v 66. minutě 4. gól. Akci na jeden dotek zakončil mladíček Ilozumba Rotimi mazáckým zakončením - 4:1. Hosté poté už jen dokázali korigovat výsledek po trefě Armanda Iturbiho - 4:2.

55.35%

Nigeriaman: Před odvetou OP jsem podcenil přípravu na ligový zápas na půdě Akwy a s navíc špatně zvolenou taktiku, proto následoval trest v podobě prohry.

21. kolo

FC bayern Chreny zvítězil 1:0 nad týmem FC Chelsea Vysoká. Beroun Black Warriors vyhrál po kontumaci 3:0 s Danystriker United. Black pearls of Lekki prohrál 1:2 s fc nam se nechce a zakončil tak černý týden svého týmu. FC Lagos Umba udolala Evolution FC v poměru 1:0. Sk Slavia Senohraby .SKS 4Ever. prohrála 1:2 s celkem AC Sparta Vysoká. Střelci z Letovle v ofenzivním utkání porazili 5:2 tým FC Trip Abuja. FC Landis Stars si připsal výhru 4:2 nad týmem Akwa United.

SuperEagles Ron Raiders FC - Nguru Redhot Pandas 1:1 (0:1)

V duelu aktuálně druhého týmu a prvním se čekalo, že domácí potrápí suveréna posledních 2 sezón. Domácí nastoupili v rozestavení 3-4-3, hosté 3-5-2.

Od úvodu bylo na hřišti prakticky jediné mužstvo. Pandy byli lepší ve všech směrech a utkání se odehrávalo prakticky pouze na polovině domácích, kteří odolávali tlaků hostů až do 32. minuty. V ní se po obléhání vápna domácích dostal do zakončení Oluwasemilore Udemezue a nemýlil se - 0:1. HHosté poté do poločasu stihli zahodit několik příležitostí a tak vedli pouze o gól.

Úvod druhé půle přinesl šok. Domácí se poprvé dostali před branku soupeře a hned z toho byl gól! Trefil se zkušený matador Willie Hillcoat - 1:1. Pandy poté svého soupeře opět mleli, ale gól ne a ne přijít. Většina akcí hostí končila nepřesným zakončením a když už branku trefili, tak vše jistil výbornými zákroky gólman domácích Olanrewaju Salahudeen. Pandy tak ztratili po 14 zápas body, ale nic to nemění na tom, že suveréně kráčejí za titulem.

53.15%

Chali21: Jelikož jsem se jako správný manažer díval na zápas v přenosu, tak vím, že Pandy byli o hodně aktivnější a zasloužili by si vyhrát, ale jediný jejich faul na vápně a skotský ostrostřelec ukázal, že i v 28 letech je stále platný pro náš tým. Nicméně musím už teď vyhlásit mistra ligy!! A jsou jím Pandy z Nguru.
Zafod: I přes přerušení série výher jsem s utkáním spokojen. Byli jsme po celou dobu lepší a kdyby golman nezaspal jedinou střelu soupeře na branku, tak by se i výsledek zadařil. Snad tedy hned v příštím kole začneme novou sérii, s kterou se podaří obhájit titul.

Sestava týdne

Gólman: Olanrewaju Salahudeen (SuperEagles Ron Raiders FC)

Obrana: Uwaebuka Martins (AC Sparta Vysoká), Madubueze Aiyenugba (fc nam se nechce), Ngyape Uwakwe (Střelci z Letovle)

Záloha: Ademola Aghahowa (FC Chelsea Vysoká), Okpere Baruwa (FC Landis Stars), Uzodimma Umukoro (Beroun Black Warriors), Kamil Višňovský (Nguru Redhot Pandas)

Útok: Iyaese Saleh (Nguru Redhot Pandas), Malcolm Pressley (Střelci z Letovle), Armando Iturbi (Beroun Black Warriors)

Manažer týdne

1. Čudlajs (AC Sparta Vysoká) - Sparta v minulém týdnu zabrala a vyhoupla se na 11. místo, za což si vysloužil její manažer titul Manařer týdne.

2. kubele (Střelci z Letovle) - Střelci jsou za postupem do pohárů rázným krokem a jsou již blízko tomuto cíli.

3. Chali21 (SuperEagles Ron Raiders FC) - SuperEagles ztratili minulý týden pouze 2 body s lídrem tabulky a tak se drží neustále v dosahu 2. místa.

Tabulka střelců

Do střelecké tabulky 1. ligy zapsalo celkem 105 hráčů.

Rozhovor s ...

Jsem trochu zklamán. I přes snahu se nám opět nepodařilo sehnat někoho, do by byl schopný odpovědět na pár otázek, a proto opět rozhovor chybí. Doufám, že příště již se podaří respondenta sehnat. Při nejhorším budeme muset udělat rozhovor s někým, kdo už nám na otázky odpovídal v předchozích vydáních.

DRUHÁ LIGA

Tento týden se s námi rozloučil tým Spaghetti with tomato a stal se z něj ** Tým bez manažera **. Také tým A.F.C Hull City Bálešov team nejspíše rezignoval a nechal zápas 21. kola kontumovat ve prospěch soupeře. Liga je stále vyrovnaná a bude zajmavé ji nadále sledovat.

19. kolo

Spaghetti with tomato doma podlehly 0:2 týmu Thunderballs. Výsledkem 1:0 skončil zápas mezi FK Formes Ratiskovice a Bzenov Thrashers. Hosté SuperEagles Dobrinsko FC  vyhrály kontumačně nad domácím FC Banan poměrem 0:3. Vedoucí tým tabůlky  FK IE Znojmo vyhrál jen 1:0 nad předposledním Enugu FC 1893TJ Sokol Libčany si zajistili tři body po výhře 1:0 s Berzenke. FC Yoha doma přehrály tým A.F.C Hull City Bálešov team poměrem 2:0. A nakonec tým Nasabrky si s chutí zastřílel proti ** Tým bez manažera **  a vyhrál 7:0.

PLM Andrea - 1. FC Saplaci 3:1 (1:0)

V tomto zápase na sebe narazili dva kvalitní týmy a tak se dal očekávat velmi pohledný fotbal. Domácí nastoupili pouze s jedním útočníkem v rozestavení 4-5-1. Hosté hráli ve složení 4-4-2.

Domácí byli od začátku zápasu aktivnějším týmem a zatlačili soupeře na hranici jeho vápna. Velká šance přišla již v 5. minutě, kdy střílel Emenike Datoru, ale bohužel minul. V 11. minutě zahrozili s přímého kopu hosté, ale domácí gólman byl v pozoru a chytá střelu Hisato Kasai. Běží 19. minuta a z velkého úhlu hranice vápna překvapuje skvělou zasekávačkou obránce a i hostujícího brankáře střelou hráč Emenike Datoru  a skóre se mění - 1:0. Hosté se snažili rychle vyrovnat, bohužel nedařilo se jim v koncovce. Domácí se naopak snažili zvýšit svůj náskok, jenže do konce poločasu se jim to nepovedlo a tak poločas končí za stavu 1:0.

Druhý poločas se nesl v duchu bojovného fotbalu a oba týmy se tlačili do útoku. Hrálo se v rychlém tempu od šestnáctky k šestnáctce. V 70. minutě se prosadil střídající hráč domácích Vladislav Unger, poté co si poradil jak s obranou tak i s brankářem hostí a zvyšuje na 2:0.  O 6 minut později je to již 3:0. Svůj druhý gól v zápase dává Vladislav Unger. Konečnou podobu výsledku zápasu dává v 87. minutě hostující hráč Kristinyere Udemezue, když proměnil nařízenou penaltu. Zápas tak končí 3:1.

45.62%

Schimotchko: Obě mužstva nemají problémy se záchranou ani s postupem, takže sa hrál oboustranně útočný otevřený fotbal s pěknými góly. Hlavně první po zasekávačce Emenikeho byl excelentní. Rozhodčí v závěru daroval hostům 11tku po faule mimo vápno. :)
Jaroslav Gall: žádný komentář

20. kolo

S chutí si zastřílel tým FK Formes Ratiskovice poté, co doma porazil ** Tým bez manažera ** 9:0. Thunderballs nestačili v domácím prostředí na Nasabrky a podlehly 0:1 . Úprava názvu přinesla dnes již týmu PLMV Andrea štěstí a vyhrály 0:1 proti Bzenov Thrashers. Další tým si s chutí zastřílel, výsledek 0:8 si připsaly FC Yoha nad ** Tým bez manažera ** . 1. FC Saplaci nestačili na TJ Sokol Libčany a prohráli 0:1 . A ještě jeden tým vyhrál vysoko 0:8 Tentokrát FC Banan porazil A.F.C Hull City Bálešov team. Smírně 0:0 se rozešli Enugu FC 1893 a SuperEagles Dobrinsko FC

Berzenke - FK IE Znojmo 0:4 (0:2)

Hosté přijeli na stadion Pri skole s jasným cílem a to odvést si tři body zpátky do Znojma. Ovšem domácí jim svojí kůži nechtěli dát zadarmo a tak byl k vidění skvělý fotbal. Cestu na stadion si našlo 36 116 diváků.

Tým FK IE Znojmo po špatně nastavené sestavě vběhl na trávník jen o 10 mužích, ale na bojovnosti a hře jim to nijak neubralo. Hned v 9. minutě se prosadil hráč Sol Vassell a hosté vedli 0:1. Hosté se stále tlačili do útoku a snažili se zvýšit svůj náskok ovšem chyběla jim přesnost v zakončování. Naopak domácí se nedokázali nijak prosadit a spoléhali na brejky. V 42. minutě je to již 0:2 poté, co střelou z vápna dává svojí druhou branku Sol Vassell. Do poločasu se již nic nestalo a tak se do kabin odešlo za stavu 0:2.

Do druhého poločasu vběhli hosté výborně naladění, naopak domácím pomalu ubývaly síly. Hattrick završuje Sol Vassell v 51. minutě poté, co nádherně přehodí vyběhnutého gólmana domácích - 0:3. Domácí jsou zaskočení a už se na nic nezmůžou a čekájí až tento zápas skončí. Snaží se alespoň o snížení, bohužel ztroskotávají na výborné obraně hostí. Konečnou podobu zápasu dává v 79. minutě Antonio Almunia Valentin po nádherné akci zakončuje do odkryté klece - 0:4.

58.22%

Blackmanhary: Hrál jsem s prvním týmem tabulky a prohrál jsem 0:4. Asi byli lepší.
Kiraso: V tomto zápase jsem udělal jednu taktickou chybu, když jsem si nepohlídal sestavu (počet cizinců) a tak sem doufal, že to zápas nijak neovlivní. Nakonec to zvládli kluci bez problému a tři body jsou zasloužené.

21. kolo

PLMV Andrea vyhrál 2:0 nad týmem Thunderballs. Domácí FC Yoha si hladce poradili s Bzenov Thrashers a vyhráli 4:0. TJ Sokol Libčany svedli boj s hosty Enugu FC 1893 výsledkem 3:1. Jediní hosté, co si v tomto kole zajistili body, byli Berzenke po výhře 1:2 nad SuperEagles Dobrinsko FCFK IE Znojmo vyhrálo kontumačně 3:0 proti týmu A.F.C Hull City Bálešov team. FC Banan si připsal tři body do tabulky poté, co porazil  FC Saplaci  4:1. V tomto kole na sebe také narazili dva týmy bez manažera a tak domácí ** Tým bez manažera ** vyhrál nad hosty ** Tým bez manažera ** poměrem 1:0.

Nasabrky - FK Formes Ratiskovice 4:0 (0:0)

Tento zápas byl pro domácí tým velmi důležitý, protože mohl hodně napovědět o dění v tabulce a postupu do první ligy z druhého místa. 42 119 diváků vidělo krásný fotbal a určitě se nenudili.

Domácí zahrozili hned ve 3. minutě po střele Maxime Brice, ale jeho střela letěla nad bránu hostů. Hosté zahrozili ve 13. minutě, když šel sám na gólmana Iwegbu Obodo, ale tváří v tvář brankáři domácích střílí pouze do něj. Domácí více kombinovali a měli míč na svých kopačkách a také si vytvořili mnoho šancí ovšem chyběl klid v zakončování a hosté podržel skvělými zákroky brankář. V první půli tak gól nepadl a tak se do druhé půle muselo jít za stavu 0:0

Začátek druhého poločasu hostům vůbec nevyšel. V 48. minutě domácí zahrávají roh a Oluwademilade Dooyum hlavičkou otevírá skóre 1:0. Hosté jsou mírně zaskočení a jsou nepřesní v rozehrávce. Za to domácí se stále tlačí do útoku a snaží se navýšit si náskok a uklidnit hru. To se jim daří v 68. minutě, svým druhým gólem v zápase zvyšuje na 2:0 Oluwademilade Dooyum. Domácí přidají ještě dvě branky a o obě se postará Marek Kuklis. Zápas tak končí za stavu 4:0.

45.54%

Panda: Pro nás to byl klíčový duel o postup. Náš tým měl od začátku utkání mírnou převahu, ale góly přišly až v 2. půli a hned 4. Jsem za výhru rád, protože nás zase trošku přiblížila postupu, který je teď už jen v našich rukách.
Formes: V první polovině to byl vyrovnaný fotbal, ale v druhé už nás Nasabrky nepustily do žádné věčí šance a zaslouženě vyhrály.

Gólman: Iyaese Obi (FC Yoha)

Obrana: Jide Agalaba (FK IE Znojmo) - Esosa Elejiko (FC Yoha) - Ehize Agboola (PLMV Andrea)

Záloha: Jay-Jay Datoru (FC Yoha) - Chris Robertson (TJ Sokol Libčany) - Maxime Brice (Nasabrky) - Bartosz Kosciukiewicz (PLMV Andrea)

Útok: Sol Vassell (FK IE Znojmo) -  Akintunde Ibrahim (FC Banan) - Oluwademilade Dooyum (Nasabrky)

1. Kiraso (FK IE Znojmo) - V tomto týdne se tomuto manažerovi opět velmi zadařilo a stále kráčí za titulem.

2. Panda (Nasabrky) - I manažer Panda a jeho tým podávají skvělé výkony a tak si stále drží druhé postupové místo.

3. Schimotchko (PLMV Andrea) - PLMV Andrea stále nevzdává boj o druhé postupové místo a bojuje ze všech sil.

Do střelecké tabulky 2. ligy zapsalo celkem 103 hráčů.

Rozhovor s ... xisco VazTe

Tento týden přišel na řadu rozhovor s manažerem xisco VazTe z týmu FC Yoha. Položili jsme mu pár otázek a tady na ně máme odpovědi.

Konec sezóny se blíží a ty máš stále ještě naděje na postup, jak to vidíš?!
Myslím si, že moje naděje na postup nejsou velmi velké, i když do konce sezóny zůstává 10 kol a moje ztráta je 9 bodů. Já si myslím, že to je hodně, ale zda mám pravdu anebo se mýlím, ukážou až nejbližší kola. Pokud hráči dostatečně zabojují a soupeři poztrácejí body, tak všechno je možné. :) Škoda těch zaváhání ze začátku sezóny, protože naše postavení mohlo být určitě vysšší jak je momentálně a k postupu jsme mohli mít blíže.

Máš poměrně starý kádr, nebojíš se, že ted začnou tvé výsledky klesat?
Nemyslím si, že mám starý kádr. Většina těchto hráčů vyrostla v naší bohaté akademii a potřebovali si počkat na svoji šanci dostat se do základní sestavy A mužstva. Proto naší nejvyšší zásobárnou je naše dorostenecká akademie, na ní chceme budovat mužstvo, ale žádné mužstvo se neobejde bez starších a zkušenějších a těch už musíme shánět z venku. Takže myslím si, že výsledky budou jen lepší, ale to ukáže čas.

Kolik času trávíš na brejku?
Na brejku jsem každý den jak mně to čas dovoluje.

Minulý rok si měl klidný střed tabulky,letos patříš k favoritům ,v čem vidíš hlavní změnu?
Heh "klidný střed"?:D Ze začátku sezóny jsem bojoval o udržení se, až někdy po půlce sezóny se mužstvo zkonsolidovalo a začali přicházet i výsledky, proto se nám už v předstihu podařilo zachránit a dohrávali jsme ve středu tabulky. V čem vidím změnu? Bude to tím, že vedení určilo za hlavní cíl vyhnout se bojům o záchranu a hráči si konečně vstoupili sami do sebe a začali tréninky a taktické pokyny brát k srdci a tím pádem sa dostavily konečně i výsledky, za což jsem jim velmi vděčný. Ale ještě nás čeká velmi dlouhá cesta nahoru.

V příští sezoně budeš určitě jeden z adeptů na postup do první ligy, láká tě postup?
Koho by nelákalo zahrát si mezi nigérijskou elitou? Určitě bych chtěl, ale to ukáže až čas zda moje mužstvo na to má. Rád bych se dostal do první ligy a měl možnost zabojovat o poháry, anebo dokonce o nigérijský titul, ale to jsou cíle do budoucna, chce to ještě hodně práce s tímto mužstvem, ale co jsem začal, to bych rád i dokončil.

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů na brejku.
Děkuju i já a přeju hodně úspěchů i tobě a ostatním protihráčům.

OCEÁNSKÝ POHÁR

V Oceánských pohárech odstartovalo minulý týden Play off zápasy Osmifinále. Nigérie reprezentoval v Oceánském poháru celek Warriors z Berouna.

Osmifinále, 1. zápas

Beroun Black Warriors - valcířská šlechta 2:0 (1:0)

Zaplněny Nigeria Eden stadium sledoval první bitvu osmifinále. Domácí Warriors nastoupili v rozestavení 3-5-2, hosté 3-4-3.

Od úvodu se pro domácí vyvíjel zápas dobře, tlačili se dopředu a byli aktivnější. Hosté se dostávali k domácí brance jen sporadicky. Domácí Torkuma Osunwa nejprve pálil v dobré příležitosti vedle a gólu se nakonec dočkal. V 29. minutě dostal pas na pravé křídlo, obešel si obránce hostí a poté bombou propálil gólmana - 1:0. Domácí poté dále tlačili, ale do pločasu už další branka nepřišla.

Ve deuhé půli byli hosté opět bezradní, dostali se k jediné střele, která navíc skončila mimo bránu. To domácí si chtěli vybudovat co nejlepší pozici před odvetou. Druhý gól přišel v 67. minutě, kdy se prosadil střídající Armando Iturbi - 2:0. Tímto výsledkem i přes náznaky šancí domácích v závěru už utkání také skončilo. Warriors tak měli před odvetou dobrou výchozí pozici.

Hráč zápasu: Torkuma Osunwa (Beroun Black Warriors)