Olmick Eagles FC

Vítejte u tiskovky japonského fotbalového klubu Olmick Eagles FC. jako většina tiskovek, tak i tato bude ohlédnutím za právě skončenou 13. Brejk sezónou. Takže Vám přeji příjemné čtení.

Liga

Před zahájením ligových bojů jsme stanovili jasný cíl - umístění do 3. místa. Někdo si může myslet, že to je snadný úkol, ale kdepak. Myslím, že v Japonsku se hraje jedna z nejvyrovnanějších soutěží. Na titul a pohárová umístění si brousí zuby 6-8 velmi kvalitních klubů. Od úvodního kola byla na čele tabulky pěkná tlačenice a náš tým sbíral potřebné body a tím jsme drželi krok s ostatními. První porážka přišla až v 11. kole na půdě FC Dragons Kyoto. Druhá polovina sezóny přinesla mírné změny, protože FC Jamamoto, FC Hirohito i Jahody bez pecek nečekaně ztrácely. Největším překvapením byly výkony prvoligového nováčka DÓBUCU. Zřejmě rozhodující zápas náís čekal ve 26.kole, ve kterém jsme porazili FC Dragons Kyoto a od tohoto kola jsme měli na čele mírný náskok před ostatními týmy. Potvrzení historického úspěchu přišlo ve 29.kole. Po výhře nad Kashimou Antlers už bylo jisté, že náš klub získal první historický titul Mistr ligy.

Národní pohár

Druhou domácí nejdůležitější soutěží je Národní pohár. Tuto trofej jsme již jednou dokázali získat a dvakrát jsme se dostali do finále. Takže cílem byla opět finálová účast. V úvodu nás čekali týmy ze 4. a 3. ligy, které nemají patřičnou kvalitu, takže postup byl bezproblémový. Až ve čtvrtfinále jsme museli prokázat svoji sílu. Do cesty se nám postavil druholigový tým Urawa Red Diamonds. Těsnou výhru 2:1 zajistil svým gólem až v 80‘ Shirai. V semifinále nás čekal prvoligový Espanol Fuji. Asi nikdo nečekal tak snadný zápas a po výsledku 4:0 jsme byli ve finále. Tam jsme narazili na přetěžkého protivníka, na tým Drtiči. Hráči však do tohoto utkání dali vše a po výhře 2:0 mohli pozvednout cennou trofej nad hlavy.

Oceánský pohár

I v této sezóně absolvovali předkolo mezinárodních pohárů. Tentokrát to byl Oceánský pohár. Naším soupeřem v předkole byl kostarický klub FK TejsavonBA2. Po výsledcích 1:0 a 2:2 jsme měli cestu do základní skupiny volnou. Tam nás čekaly zajímavé týmy. Silný peruánský tým Amigos Peruana, nepříjemný mexický klub Bohemians Bítouchov a australský zástupce Melbourne Victory FC. Po dvou kolech jsme měli na svém kontě 4 body a historický postup byl na dosah. Nakonec se nám to podařilo a jak vypadala tabulka po 6.kole vidíte níže. Ovšem v osmifinále nám po výsledcích 1:0 a 0:3 vystavil stop velmi silný ekvádorský tým FC Akbar Maestro de Ciudad NP. I tak jsme s vystoupením v této soutěži spokojeni jak po sportovní stránce, tak i po té ekonomické.