REPREZENTACE

NÁRODNÍ POHÁR

ROZHOVOR

Tak máme pro Vás připravené druhé vydání nového nigérijského zpravodaje New Nigerian konečně s již vlastním novým logem! V dnešním článku se zaměříme na reprezentaci, která vstoupila do kvalifikaci MS zápasem s favoritem skupiny USA. V druhé části se poté zaměříme na Národní pohár a na závěr jsme pro Vás měli nachystaný rozhovor s jediným zástupcem 3. ligy ve 4. kole NP, tedy mezi top 16 týmy poháru. Bohužel odpovědi od Big Bena ještě nedorazili, takže rozhovor přineseme v dalším vydání.

Naše reprezentace dostala v kvalifikaci velmi silné soupeře, což ostatně je pro Nigérii většina soupeřů. Nezbývá nám než věřit, že reprezentační trenéři se pokusí o nemožné. Jsme v této kvalifikační skupině jistě outsiderem, ale proč vzdávat bitvu ještě před bojem. S trochou štěstí je možné vše.

1. kolo: Nigérie - USA 1:3(0:3)
Na úvod čekal naši repre na domácí půdě jasný favorit skupina z USA. Po výhře s Japonskem v jediném přátelském utkání před kvalifikací, nám svitla naděje, že by i Nigérisjká reprezentace, která nemá kvalitou na týmy ze špice, mohla s USA uhrát slušný výsledek.

V bouřlivém prostředí, které naší reprezentaci fanoušci vytvořili, ovšem hráči zaspali úvod utkání a než se stačili rozkoukat, tak již ve 2. minutě otevřel skóre zápasu hostující ostrostřelec Drew Lisi. Jak se později ukázalo, tak tento moment hodně otřásl s psychikou našich hráčů. Američané drželi otěže zápasu pevně ve svých rukou a nedovolili našim hráčům téměř nic. Když navíc ofenzivní záložník v řadách soupeře Tristan Mastroeni přidal velmi rychle po sobě v 36. a 41. minutě 2 branky, byl již stav 0:3. Za tohoto stavu se šlo do kabin a opravdu už jen velký optimista věřil v obrat.

Ve druhé půli si tým USA hlídal výsledek a neustále ohrožoval nigérijskou branku. Alespoň čestný úspěch zaznamenal v 79. minutě střídající ofenzivní záložník Bayowa Ejide, jenž dal výsledku konečnou podobu - 1:3. Nutno podotknout, že výhra USA byla očekávaná a je naprosto zasloužená. Na střely vyhrál tým USA 17:4 (na bránu 9:1) a na držení míče 58% ku 42%.

Výsledky 1. kola Kvalifikace MS:

2. kolo: Brazílie - Nigérie 1:1(1:0)
Ve druhém kvalifikačním zápase zajížděla naše reprezentace na horkou půdu do Brazílie. Brazilce byli do skupiny nalosováni z 2. koše a tak byli v tomto utkání na domácí půdě favoritem. Nigérijská reprezentace jela k tomuto zápasu, aby si udržela reálnou šanci na postup na MS.

Naši borci do zápasu nastoupili o poznání lépe než do úvodního zápasu a hráli na půdě favorita poměrně vyrovnaný duel. Domácí se během první půle dostali do vedení v 32. minutě utkání a opět to s naší repre nevypadalo růžově. Do poločasu se již skóre nezměnilo a domácí tak vedli 1:0.

Do druhé půle naši nastoupili ve velkém nasezení a odměnou jim byl vyrovnávající gól v 57. minutě, který vstřelil náš elitní střelec Adenkule Sofoluwe. Do konce zápasu již pté žádná branka nepadla přes příležitosti na obou stranách a tak si odvážíme z Brazílie velice cenný bod za remízu 1:1.

Z pohledu statistik byl zápas vyrovnaný, jediné v čem byla Brazílie z pohledu statistik lepší, byl počet střel na bránu a to poměrně výrazně. Díky tomuto výsledku je pořád reálná šance na postup na MS ovšem v konkurenci dalších 2 týmů USA a Paraquaye se naší reprezentaci velké šance nedávají, takže věřme, že se stane neočekávané!

4

Děkujeme repre trenérům za poskytnuté hodnocení jejich dosavadní působení u reprezentace. Takže tady je hodnocení trenérů reprezentace Zafoda a Nigeriamana:
"S výkony zatím moc spokojeni nejsme. Hned po převzetí repre se ukázalo, že oproti ostatním teamům pokulháváme hlavně v záloze a útoku. Náš úplně 1. zápas byla příprava s Japonskem..vzali jsme to vážně jako test před kvalifikaci MS a v souboji A teamů se nám podařilo zvítězit 3:1. To nás dost optimisticky naladilo a tak jsme s podobnou sestavou vyrukovali i do 1. kvalifikačního utkání proti favoritu naší skupiny z USA. V tomto zápase jsme ovšem težce narazili a USA nás doma potupilo pro změnu 1:3. Navíc nás čekal težký zápas u druhého favorita skupiny Brazílie. Tam jsme udělali několik změn a hlavně ta na postu brankáře se ukázala jako klíčová, když Olabiyi Ayeni zneškodnil hned 7 z 8 pokusů brazilců a tím velmi pomohl k překvapivé a hodné štastné remíze. Ta nám určitě dává šanci do dalších bojů. Jako klíčová se teď zdají utkaní s Paraguayí, která zatím má velmi dobré výsledky. Rádi bychom v dvojzápase s ní získali 4 body a ještě se poprali o postup, ikdyž naším hlavním cílem zůstává uspět v MO."

Národní pohár pohár nám spěje do finále a tak se mu budeme tentokráte věnovat více. Z minulého vydání víte základní informace o tom, že se do 4. kola dostal překvapivě přes tým Střelci z Letovle jediný tým ze 3. ligy a to FC Silvers. S manažerem tohoto týmu Vám v závěřecné části přinášíme rozhovor. Nejprve se ale poohlédneme na zápasy 4. kola, které slibovalo již velmi zajímavé duely a poté se podíváme na čtvrtfinále, které proběhlo tento čtvrtek!

4. kolo:

Nejprve se tedy pojďme podívat na zápasy 4. kola. Ve většině duelů zvládli favorité svoji roli a pohlídali si postup. Jedniným menším překvapením může být vyřazení týmu SK Slavia Senohraby .SKS .4Ever. týmem z 2. ligy fc nam se nechce.

Překvapení 3. kola FC Silvers doma přivítal další celek z 1. ligy. Tentokráte to byl tým ze špice tabulky bojující o titul Slavia Beroun Nigeria SKS4Ever. Hosté byli v utkání jasným favoritem a na hřišti to potvrdili. Svého soupeře v pohodě přehráli a po výsledku 4:0 v jejich prospěch postoupili již do čtvrtfinále. O převaze hostů vypovídá poměr střel, který byl  1:20!

Dakší dvojici tvořily FC Yoha z 2. ligy a FC Lagos Umba. Hosté, kteří bojují v 1. lize o poháry, byli favoritem střetnutí a v zápase měli převahu. Domácí se byli statečně, ale nakonec soupeři podlehli v poměru 0:2. Poměr střel byl celkem vyrovnaný 11:15.

Ve třetím zápase 4. kola se utkaly 2 týmy z rozdílných konců 1. ligy. Lídr soutěže tým Nguru Redhot Pandas zajížděl na tým 16. týmu 1. ligy FC Niger 07. Hosté, kteří v lize v sezóně do té doby neprohráli (jedinou prohru si připsali až v pátečních 15. kole), plnili úlohu favorita utkání a celkem zaslouženě v pohodovém tempu zápas vyhráli 6:1! Poměr střel na branku hovořil ve prospěch hostů v poměru 11:3. Střelcem utkání byl se 4 brankami hráč Chiechefulam Akpala.

Další dvojici tvořili tým z 2. ligy Thunderballs a prvoligista SuperEagles Ron Raiders FC. V utkání byli favoritem hosté, kteří mají již dostatek zkušeností z 1. ligy. V utkání, které se hrálo velmi opatrně ze zabaezpečených obran, měli mírnou převahu hosté. Byli aktivnější ve střelbě a nakonec se díky jediné trefě utkání z 61. minuty mohli radovat z postupu.

V dalším střetnutí bylo na pořadu utkání dvou týmů z 1. ligy. Utkaly se týmy Evolution FC, který hraje v klidném středu 1. ligy, a kandidát na titul tým Akwa United. Vzhledem k tomu, že se hrálo na půdě týmu Evolution FC byli pouze mírným favoritem hosté. Očekávání naplnili, i když až v penaltovém rozstřelu, kde měli více štěstí než soupeř.

V dalším utkání se utkali 2 týmy z 1. ligy - domácí Black pearls of Lekki a hostující FC Landis Stars. Vzhledem k postavení v tabulce 1. ligy byli favority hosté. Utkání to bylo ale vyrovnané, i když měl nakonec více střelcký pokus Landis Stars, který i nakonec utkání vyhrál v poměru 2:0 ovšem až po prodloužení a postoupil do čtvrtfinále.

V dalším duelu, kde se utkaly 2 týmy z 1. ligy, byl favoritem domácí FC Chelsea Vysoká, jenž měla za soupěře tým bojující o záchranu FC Trip Abuja. V utkání měli domácí mírnou převahu, kterou korunovali vítězným gólem ve druhé půli a zvítězili 3:2.

V posledním zápase 4. kola proti sobě nastoupili celky fc nam se nechce (2. liga) a SK Slavia Senohraby .SKS 4Ever. (1. liga). Ačkoliv domácí kralují 2. lize, byl asi mírným favoritem hostující celek. Zápas to byl ale naprosto vyrovnaný, což dokazují i statistiky, kdy na střely to bylo 10:11 při vyrovnaném poměru držení míče. Zápas dospěl za stavu 0:0 až do penaltového rozstřelu, ve kterém se radovali domácí a mohli tak se svými fanoušky oslavit postup.