PLAY  OFF

turnaje

o Hanácké Pohár

6. ROČNÍK

Vítejte u posledního článku, který patří play off turnaje o Hanácké Pohár. Zakončíme tímto již 6. ročník, ve kterém svedly velké fotbalové souboje velmi kvalitní týmy.

Jedna novinka - při kliknutí na tým se zobrází centrála týmu, ale při kliknutí na výsledek se zobrazí statistiky daného zápasu.

Přeji příjemné čtení

OSMIFINÁLE

Osmifinálové boje nepřinesly žádné překvapení. Za zmínku stojí spíše pár zajímavostí. Utkaly se mezi sebou dva japonské týmy, dva argentinské týmy. Jediným týmem, který dokázal vyhrát zápas doma i venku byl FC Videoplay Frýdek-Místek.

FC Boca Pupíci - Apatchi

0 : 1; 2 : 1

Los svedl dva argentinské týmy proti sobě. FC Boca Pupíci z 1. ligy a překvapení turnaje druholigový Apatchi. Kdo by to čekal, že se tento tým dostane až do vyřazovacích bojů? A ve svých výkonech pokračoval. V prvním zápase na hřišti Pupíků doslova šokoval, když si po závěrečném hvizdu odvážel vítězství 0:1. Ve druhém zápase se domácí Apatchi bili statečně, ale ve 26. minutě hosté dali první gól a vymazali tak výsledek z prvního utkání. Ovšem domácí výtečný kanonýr, který mimochodem vede statistiku střelců 2. arg. ligy vyrovnal na 1:1 a postup opět drželi domácí Apatchi. Bohužel pro ně ne na dlouho. Již o 8. minut později Patrice Gassama svým druhým gólem posunul svůj tým do čtvrtfinále. Apatchi byli v tomto zápase aktivnější, ale FC Boca Pupíci zůročili své zkušenosti z nejvyšší soutěže a postup vybojovali. I tak ale tým Apatchů zaznamenal v Hanáckém poháru historický výsledek.

Olmick Eagles FC - FC Irish mufflers

1 : 1; 0 : 0

V tomto zápase možná někdo čekal postup spíše Olmick Eagles, ale Irish Mufflers dokázali na hřišti Eagles uhrát remízu 1:1 a právě ten jediný gól vstřelený již ve 4. minutě zápasu se později ukázal jako postupující. Eagles dokázali v 77. minutě vyrovnat, ale ani tři nasazení útočníci nedokázali vstřelit další branku. Nutno ale dodat, že zápas byl vyrovnaný a remíza spravedlivá. V odvetě na hřišti Mufflers nastoupily týmy ve stejné postavení jako v prvním zápase a po závěrečném hvizdu se nikdo nedivil, že je výsledek 0:0. Ani jeden tým nedokázal vystřelit na branku soupeře a po dvou velmi vyrovnaných zápasů rozhodl tak již zmiňovaný gól Mufflers ze 4. minuty v prvním zápase.

Své působení hodnotí Yanes ( Olmick Eagles FC ): "Se svým působením jsem spokojen, cíl postoupit ze skupiny jsem splnil, v osmifinále chyběl gól na půdě soupeře."

HerciFC Landis Stars

2 : 0; 1 : 1

Velmi zajímavý zápas, ve kterém se domácí doslova vrhli na hosty z Nigérie. Nejprve domácí Szilárd Kmotorka v 19. minutě nedal penaltu a poté se domácí dlouho trápili, protože pálili na soupeřovu branku jak to šlo, ale ne a ne dát gól. Už se zdálo, že hosté této kanonádě odolají a odvezou si cennou remízu, ale v 79. minutě dal první gól zápasu střídající Maroš Tomčák. A že to byl od trenéra dobrý tah, potvrdil o 10 minut později, kdy Tomčák upravil výsledek na konečných 2:0. V tomto zápase domácí 11x vystřelili na branku Stars, kteří naopak nevystřelili ani jednou! Odveta se hrála již v poklidnějším tempu než první zápas. Přispěl k tomu Ramon Zuniga, který v 7. minutě skóroval za tým Herců a v této chvíli málokdo věřil v postup domácích. Ramon Zuniga mohl ve 21. minutě zvýšit náskok svého týmu, ale trestughodně zahodil pokutový kop. Domácí se však ještě nevzdáli, což bylo velmi sympatické a v 34. minutě Olatunde Owubokiri vyrovnal. Herci však dokázali zápas kontrolovat a žádné zdramatizování nedovolili a po 90 minutách se mohli radovat z postupu.

Manager Landis ( FC Landis Stars ) hodnotil své účinkování a hráče těmito slovy :"Jedním slovem musím říct: zklamání. Klub chtěl po hráčích, aby tento pohár vyhráli, ale ti vypadli už v 1. kole vyřazovacích částí. Nezbylo nic jiného než rozdat pokuty a vyhodit pár hráčů co měli na těchto špatných výsledcích podíl. Do příštího ročníku se snad poučí."

FC Videoplay Frýdek Místek - A.A.Ponte Preta

3 : 1; 2 : 1

Ponte Preta, vítěz 2. ročníku turnaje přijel do Frýdku jako papírově slabší a utkání to potvrdilo. Videoplay hned ve 2. minutě rozjásalo své fandy, kterých přišlo přes 75 000!!! Ve 47. a 51. minutě Droug Noug přidal dva rychlé góly, když ještě v 6. minutě nedal penaltu. V 66. minutě další penaltu odmítl domácí autor prvního gólu Evžen Otepka a trestuhodně ji zahodil. Možná to bylo zapříčiněno ztrátou koncentrace v jasném utkání. Ponte Preta se ale přece jen dočkala v 85. minutě a upravila na konečných 3:1. V odvetném zápase se před 54 000 diváky chtěli domácí prosadit co nejdříve, ale hosté byli o něco málo aktivnější a i proto patřil úvodní gól právě jim. V 48. minutě 0:1. Domácí ale po 5 minutách odpověděli a srovnali na 1:1. Závěr ale patřil opět hostům a jejich kanonýr Evžen Otepka v 67. minutě definitivně potvrdil postup gólem na 1:2.

FC IRBIS GROS BITESH - Cittá di Firenze CF

1 : 1; 2 : 1

Velmi vyrovnaná série, ve které byl boj o postup velmi dramatický. První zápas na hřišti Irbisu, byl v režii domácích, ale ti se přes větší aktivitu a převahu nedokázali více prosadit než jedním gólem v 36. minutě z kopačky Heiko Ertla. Ten v 51. minutě zahodil penaltu a více gólů domácí vstřelit nedokázali. Zato hostům se povedl parádní kousek, když v 78. minutě z jediné střely, která mířila mezi tyče dokázali vstřelit vyrovnávající a velmi cenný gól. Mnoho odborníků před druhým zápasem se zdrželo svých prognóz, protože zápas mohl dopadnout jakkoliv. Možná více pro bylo na straně domácích a ti také do zápasu doslova vletěli. 7 minuta a 1:0. Jenže hosté měli Franka Engelhardta, který nejprve v 31. minutě vyrovnal a 69. zajistil svému týmu postup. Nutno dodat, že i v tomto zápase byl Irbis lepším a aktivnějším týmem. Přesto byla tato serie velmi vyrovnaná, ale postoupit mohl jen jeden tým.

A co řekl manager fussik_6 ( Cittá di Firenze ) na to, že mu postup utekl o pověstný chloupek?: "No na to si moc dobře pamatuju... Jen tak tak sem se dostal do vyřazopvacích bojů a v těch hnedka chytl velice silný FC Irbis Gros Bitesh... Ale venku jsem uhrál remízu a doma jsem měl taky dost dobře našlápnuto, ale dostal jsem dva góly a jeden dokonce z penalty, tak to vedlo k mému vyřazení... Takže se potvrdila frole favorita, i když asi sem trošku vystrčil drápky a potrápil soupeře, ale musím uznat, že to bylo napínavé až do samého konce, takové to má být....:)"

FC Wild - AC Sparta Kladěruby

2 : 0; 0 : 1

FC Wild, jeden z velkých favoritů celého turnaje vstoupil do utkání velmi dobře. Již v 9. minutě vstřelili domácí úvodní gól zápasu. Celkově měli převahu, ale do konce prvního poločasu další branku nepřidali. Po změně stran se opakoval ten samý scénář jako v první půli. Po 10 minutách domácí Jim Irvine svým druhým gólem zvýšil na 2:0. Zápas se poté dohrál v poklidném tempu. V odvetě se hrál daleko vyrovnanější zápas než v prvním utkání. Domácí ve 34. minutě dali gól a od prodlužování je dělila již jen jediná trefa. Hosté se ale do útoku nehnali a raději se soustředili na obrannou činnost, a proto i po druhé půli zůstal stav stejný. FC Wild roli favorita potvrdil, ale AC Sparta mu byl velmi zdatným soupeřem.

Chili FlashTestel 13

3 : 0; 1 : 1

Papírový favorit Chili Flash tyto předpoklady splnil a hned v prvním utkání po výhře 3:0. Tato výhra se ale nerodila tak jednoznačně jak vypadá. Chili sice v 9. minutě dali první gól, ale poté se dlouho nic nedělo. Ve druhém poločase měli hosté jedinečnou možnost vyrovnat. Boleslaw Kowalski kopal pokutový kop, ale branku nedal. Možná toto domácí probralo a v 83. minutě z penalty a v 84. již z pohledné akce skóroval Grzegorz Gazda, který tak hatrickem završil svůj parádní výkon. Domácí tak zvítězili 3:0. V odvetě byli aktivnější hosté a tuto aktivitu korunovali ve 49. minutě gólem. Poté v poklidu kontrolovali svůj postup do čtvrtfinále. Domácí sice snížili v 68. minutě, ale na zdramatizování zápasu bylo již velmi pozdě. Chili Flash tak zaslouženě postoupili.

FC Dragons KyotoDrtiči

1 : 0; 0 : 1; 2 : 1

Jediný zápas osmifinále, který dospěl do třetího rozhodujícího mače. V prvním zápase padl první a jediný gól až v 50. minutě. Nutno podotknout, že po zásluze, protože domácí měli velký tlak. Druhý zápas byl velmi vyrovnaný. menší převahu měli hosté, ale Drtiči v 61. minutě vstřelili branku a protože se do konce zápasu již nic nestalo, vynutili si třetí zápas. V něm byli opět aktivnější FC Dragons a v 19. minutě se ujali vedení. Ve 40. minutě ale Drtiči srovnali a hrálo se jakoby od začátku. Nakonec Jakub Krchov, svým druhým gólem v tomto zápase poslal v 62. minutě Dragons do čtvrtfinále. FC Dragons Kyoto si postup zasloužili a můžeme jen spekulovat jak moc bylo osmifinále důležité pro Drtiče, kteří se v 1. Japonské lize soustředí na vybojování ligového titulu, ke kterému mají velmi blízko.

Drtiči nakonec titul nezískali a v lize obsadili 2 místo.

ČTVRTFINÁLE

FC Irish mufflers - Boca Pupící

3 : 1; 0 : 0

První zápas se odehrál na chladné Irské půdě. Do zápasu lépe vstoupili hosté z Argentiny, když v 19. minutě Osni Alves vstřelil úvodní gól. Do šaten po první půli odcházeli hráči za tohoto stavu. Domácí trenér musel v šatně udělat velké dusno, protože po 4 minutách druhé půle domácí vyrovnali a o 10 minut později Tim Aladro zvýšil na 2:1. Stejný hráč pojistil vítězství Mufflers 5 minut před koncem. Nutno podotknout, že hostující Patricio Gradito své mužstvo po druhé žluté kartě oslabil a v 57. minutě poslal do deseti. V odvetném zápase byli jasně lepší argentínští Pupíci, ale hosté velmi dobře bránili a dopředu se vůbec netlačili. A když ve 49. minutě domácí Osni Alves nedal penaltu, byli na tom Pupíci psychicky špatně. I když byli po celou dobu aktivnější a měli výraznou převahu při střelbě na branku, gól nedali a zápas tak skončil 0:0 a postoupil FC Irish Mufflers.

FC Wild - Herci

3 : 2; 2 : 1

Jeden z favoritů turnaje FC Wild vsadil na domácí půdě na ofensivní hru. Hra na tři útočníky se mu vyplatila, protože dokázal zvítězit 3:2 a byl v zápase aktivnějším týmem. Vítězství se však nerodilo snadno. Ve 31. minutě se hosté ujali vedení a až těsně před koncem první půle vyrovnal domácí Jim Irvine, který v 55. minutě zvýšil na 2:1. Jenže po 5 minutách bylo srovnáno. Domácí zachránil Aguiar Santana de Mattos, který v 79.minutě upravil na konečných 3:2. V odvetě na slovenské půdě se v prvním poločase hrál opatrný fotbal. Žádná branka nepadla a o jediný rozruch se postaral Bernardo Salgado, který v 39. minutě nedal pokutový kop. Ve druhé půli se domácí hodně tlačili dopředu, ale po otevření hry se hostujícímu týmu podařilo skórovat a Jim Irvine v 62. minutě nasměroval svůj tým do semifinále. V 69. minutě se pokusil zápas zdramatizovat Bernardo Salgado, vyrovnal na 1:1, ale nakonec se stal smutným hrdinou dne. O 10 minut později kopal druhou penaltu, ale opět nedal a když Jim Irvine podruhé v zápase za hosty skóroval, zápas tak skončil 1:2 a zaslouženě postoupil FC Wild.

A jak hodnotil svou cestu turnajem manager lucky ( Herci )?: "S mojím účinkovaním v turnaji som spokojný, skupina bola hrateľná, potrápil som aj neskoršieho víťaza, druhé miesto bolo v podstate moja povinnosť. v osemfinále mi prial žreb, čo sa o štvrťfinále nedá povedať, neskorší finalista už bol na moje sily. Celkovo som spokojný, potrápil som obidvoch finalistov na ich ceste, škoda len že moji útočníci neobhájili titul najlepšieho strelca z minulého ročníka :D"

FC Dragons Kyoto - Chili Flash

0 : 1; 1 : 2

Dragons Kyoto,  třetí tým minulého ročníku turnaje tentokrát narazil na zdatného soupeře z USA, který se nebál postavit na hřišti soupeře tři útočníky. Ve střelbě na branku byl jasně produktivnější a z pěti střel dokázal skórovat ve 23. minutě. Domácí vystřelili jen jednou, branku nedali a tak se po závěrečném hvizdu rozhodčího radovali z vítězství hosté. Odveta byla velmi napínavá a kdo si myslel, že Chili Flash na domácí půdě v pohodě dokráčí do semifinále, moc se pletl. Dragons do zápasu vlétli doslova jako draci a již v 15. minutě skórovali a vymazali tak prohru na svém hřišti. Navíc byli v zápase stále aktivnějším a lepším týmem. Bohužel pro ně a bohudík pro domácí se ve 42. minutě trefil Clayton O´Neill a vyrovnal na 1:1. Tento výsledek vydržel až do 82. minuty, kdy domácí Averyi Garcia zařídil svému týmu postup mezi 4 nejlepší týmy turnaje.

Manager agy ( FC Dragons Kyoto ) hodnotí své působení v turnaji: "Ahoj, základní část vyšla dobře. V play-off už je to na tomhle turnaji dost těžký, takže první postup přes Drtiče byl super. Potom nás vyřadil Chili což bylo trošku zklamání, protožejsem chtěl semifinále, ale soupeř byl lepší a tak šel zaslouženě dál. S turnajem jako přípravou max spokojenost."

FC IRBIS GROS BITESH - FC Videoplay Frýdek-Místek

3 : 0; 0 : 0

Obhájce trofeje z minulého ročníku Videoplay přeijel na půdu velmi těžkého soupeře. Na stadionu byla vynikající návštěva. Přes 78000 diváků přišlo podpořit svůj domácí tým. Kolik z nich však hádalo tak hladkou výhru Biteshe těžko říci. Úvod zápasu byl opatrný a vypadalo to, že týmy budou hrát ze zajištěné obrany s taktikou nedostat žádný gól. Jenomže za Bitesh hraje Heiko Ertl, který ve 44. minutě z penalty zařídil první gól zápasu a po změně stran v 64. a 73. minutě zmrazil hosty dvěma dalšími góly a bylo rozhodnuto. Videoplay se nezmohl ani na jednu střelu, která by mířila mezi tyče domácího gólmana. Možná výsledek prvního zápasu zapříčinil tak malou návštěvu na odvetné utkání. Jen 46 000 diváků, na to nejsou domácí hráči zvyklí. Hrál se vyrovnaný zápas, Videoplay vystřelil celkem dvakrát na branku hostů a ve 20. minutě neproměnili penaltu. Hosté vystřelili jedenkrát, ale to jim určitě nevadilo, protože bezbrankový stav po 90. minutě znamenal zasloužený postup FC IRBIS GROS BITESH.

SEMIFINÁLE

FC IRBIS GROS BITESH - Chili Flash

2 : 2; 1 : 0

V boji o finále začali hosté z USA přímo fantasticky. Ve 3. minutě O'Neill dal pro svůj tým velmi důležitý gól. I přes převahu a větší aktivitu se domácí Bitesh nedokázala prosadit a rychle odpovědět na úvodní gól hostujícího týmu. Až ve 26. minutě rozjásal domácí fandy Clemens Gebhardt, který vyrovnal na 1:1. Po změně stran to byl opět hostující celek, který dokázal skórovat. Konkrétně Grzegorz Gazda, jenž poslal svůj tým do vedení.  Už už se zdálo, že Bitesh doma prohraje a svou stále aktivnější hru nezužitkuje, ale v 81. minutě se přece jen dočkali a gólem z kopačky Heiko Ertla alespoň vyrovnali na konečných 2:2. Po tomto výsledku vstupovali do odvety optimističtěji hráči Chili Flash. Zápas začal velmi opatrně. Žádný tým nechtěl dovolit soupeři skórovat. Jenže hosté z Biteshe pokud si chtěli zahrát finále museli hrát. Ve střelbě na branku byli nebezpečnější a to se jim vyplatilo 5 minut před přestávkou. Frank Engelhardt v tu chvíli poslal Bitesh do finále. Domácím se nepodařilo skórovat ani když od 68. minuty hráli hosté oslabeni o Heiko Ertla, který šel do kabin po druhé žluté kartě. Zápas tedy skončil vítězstvím Biteshe 0:1 a její hráči a fanoušci se mohli těšit na finále.

FC Wild - FC Irish mufflers

3 : 0; 4 : 0

Druhý zápas o postup do finále byl představením jednoho týmu a to domácích FC Wild. Za vynikající podpory fanoušků, kterých přišlo 77000 domácí na hosty z Irska vletěli a od začátku byli jasně lepším týmem. Mufflers sice perfektně zorganizovanou obranou dlouho odolával a brankař byl také výborný, ale v 58. minutě se za FC Wild trefil kanonýr Jim Irvine a o 5 minut později de Mattos a bylo prakticky rozhodnuto. Jim Irvine ale ještě 8 minut před koncem přidal na 3:0 a hosté, kteří ani jednou nevystřelili na domácího gólmana odjížděli s třígólovým nášupem. Na odvetu v Irsku se přišlo podívat 20 000 diváků, což je necelá polovina kapacity stadionu. Zřejmně již nedávali svému týmu mnoho šancí. Ti kteří si to mysleli, měli bohužel pravdu. Hosté po 22. minutách vedli 0:1 za dalších 14.minut to bylo již 0:2 a již nebylo pochyb kdo se utká ve finále o turnajovou trofej. V 70. a 76. minutě hosté ještě domácím přidali a odjížděli s myšlenkami na finále po jasné výhře 0:4. Je potřeba ale také napsat, že FC Irish mufflers měl v 1. lize existenční problémy a až do posledního kola bojoval o záchranu. To se mu nakonec povedlo, k čemuž gratulujeme, a je pochopitelné, že setrvání v 1. lize bylo pro irské hráče jednoznačně přednější.

O 3. MÍSTO

Chili Flash - FC Irish mufflers

1 : 0 po prodl.

I v tomto utkání se očekávalo, že mufflers budou hrát druhé housle a Chili Flash budou mít při zisku 3 místa jednoduchou pozici. Opak byl pravdou. Chili byl sice jasně lepším a aktivnějším celkem, ale kýženého gólu se po 90 minutách nedočkali. Začalo tedy prodloužení, ve kterém se mohlo stát cokoliv. Možnou výhodu mohli mít hráči mufflers, kteří v 60. minutě střídali 3 hráče a měli na hřišti tedy čerstvé síly. Jenže po 9 minutách prodloužení dokázal skórovat polský hráč v amerických barvách Grzegorz Gazda a protože do konce prodloužení to byl jediný gól, radovali se ze třetího místa hráči týmu Chili Flash.

Managera Kraukena ( FC Irish mufflers ) jsem se ptal jak hodnotí své působení v turnaji. Na to, že v lize bojoval o udržení..."moje účinkování v hanáckém poháru hodnotím velmi pozitivně ,a že se můj tým dostal tak daleko, přičítam také velmi štastnému losu v play off.V lize jsem bojoval o udržení.Irská liga je velmi kvalitní a já doufám ,že moje zoufalost v lize nebude dlouho pokračovat i když od nového ročníku ligy neočekávám moc velký zlepšení mích výsledků"

FINÁLE

FC IRBIS GROS BITESH - FC Wild

1 : 0

Velké finále je tu. Dva velkokluby, které mnozí před začátkem 6. ročníku turnaje pasovali do role velkých favoritů na vítězství. Fantastická návštěva na neutrální půdě. Na velké finále přišlo 80257 diváků. Fotbalisté z německa postavili 4 obránce vedle sebe, 4 hráči v záloze byli více u středu a v útoku nemohl chybět Heiko Ertl a vedle něj se postavil pro někoho možná překvapivě Ronny Ricken, který dostal důvěru před Frankem Engelhartdem. Na proti tomu postavil trenér FC Wild také 4 obránce, z nichž byl jeden vysunutý, 3 hráče do záložní řady a 3 útočníky. FC Wild tedy chtěl hrát více útočně a to se mu v zápase také dařilo. Byl lepší v držení míče ( 54% ) a mezi tyče mířili hráči australského celku celkem 6x oproti dvěma střelám Biteshe. Do poločasu gól nepadl a ani ve druhé půli to nevypadalo na velké brankové hody. Dokonce to vypadalo, že zápas spěje k prodloužení. Přišla však 74. minuta a Bitesh kopala penaltu. Míč si na značku nemohl postavit nikdo jiný než Heiko Ertl a s přehledem dal úvodní gól zápasu. Ač se hráči FC Wild snažili seč mohli, zvrátit výsledek se jim nepodařilo a tak po výhře 1:0 zvedli vítěznou trofej nad své hlavy hráči z FC Irbis Gros Bitesh.

Vítězi samozřejmě gratulujeme a nemohl jsem se ho nezeptat jak viděl svou pouť tímto turnajem:

"V základní skupině mě čekali pro mě poměrně nepříliš známí soupeři.Odhadoval jsem,že o čelní pozice si to zřejmě rozdám s Herci,což se také potvrdilo.Byl to jediný soupeř,se kterým jsem během turnaje prohrál.Potěšilo mě 33 vstřelených branek v 10 zápasech.V osmifinále jsem narazil na Cittá di Firenze CF.Čekal jsem hladký postup,ale právě tento tým mě připravil opravdu krušné chvilky a se šťěstím jsem šel dál.Ve čtvrtfinále jsem naopak už čekal konečnou,ale díky domácímu překvapivému výsledku 3:0 s loňským vítězem FC Videoplay Frýdek-Místek jsem na sever moravy odjížděl jen s údržbářskými prácemi. V semifinále mě čekal nečitelný zámořský tým Chili Flash.Opět se štěstí přiklonilo na mou stranu a mohl jsem si zamluvit letenky do sobotního finále.Tam v jediném zápase na pokraji sil jsem musel své hráče ještě vyburcovat k nějakému solidnímu výkonu.Hráči odvedli především v defenzivě obdivuhodnou práci.K zisku poháru proti FC Wild nakonec 16 minut před konečným hvizdem rozhodl z pokutového kopu Heiko Ertl.Turnaj byl skvěle organizovaný,zápasy plánovány a proto jsem již během sezony podal další přihlášku.Chci Vás tedy všechny poprosit-nezasílejte registrace, ať mám více krásných pohárků v obývacím pokoji :-),s pozdravem a díky Jambo"

Tímto definitivně skončil 6. ročník. Těším se s Vámi u ročníku sedmého. Sám jsem zvědav jaký bude, protože přihlášené týmy jsou opět velmi kvalitní.

Díky všem týmům, protože bez nich by to nešlo.

Ještě jeden velký dík patří mému spoluorganizátorovi turnaje Yanesovi, který dělal většinu práce a o turnaj se velmi dobře staral po všech stránkách a chápal můj nedostatek času. Toš Yanesi, dík moc!