V sedmnáctém kole se zrodilo hned několik překvapivých výsledků, jejich přehled začneme zápasem STK SOKOL SKUTEČ - FC Dobšice. Překvapením není, že Sokol zvítězil, ale spíš to, jakým rozdílem zvítězil. Domácí manažer nasadil do zápasu kanonýra Cholga Achyho, což mohlo napovědět, že na hřišti se budou dít věci. A tak tomu taky bylo, domácí zápas naprosto ovládli a parádně si zastříleli. Postupně svému soupeři nastříleli osm branek, čtyři z nich si připsal už zmiňovaný útočník domácích, a to na hřišti pobyl jen šedesát minut. Jeho náhradník Law Hum-che se také činil a přidal góly dva. Poměrně vysoko prohráli také hráči Pallone Da Nuova Borgo, třetího týmu tabulky. Ti sehráli své utkání s 1.vodnopólovým klubem mesta BB. Vodnopólisté nastoupili s velmi zajímavým rozestavním 2-6-2, které nakonec znamenalo úspěch a přerušení série osmi zápasů bez porážky hráčů Pallone Da Nuova Borgo. Na výhře 5:0 se dvěma brankami podíleli John McNamara a Neg Eiang. Domácí tým se tak v druhé polovině sezóny potkal s velmi slušnou formou. K velmi napínavému boji se schyluje také na chvostu tabulky, poslední tým  Fives wings si podruhé v krátké době připsal tři body a začal stahovat svou ztrátu na lepší pozice. Tentokrát hráči Fives wings přivítali na svém trávníku Spartak Trnava FC a utkání rozhodli třemi brankami v prvním poločase, hosté následeně pouze snížili na rozdíl jediného gólu. Pro domácí neskutečně cenné vítězství, pro hosty sedmá bodová ztráta v posledních osmi utkáních. Morkovice zvítězily poměrně snadno 2:0 nad  FC Smirenci a upevnily si tak druhé místo tabulky. Jediným střelcem zápasu byl holandský útočník Bradley Jedeloo. Ve spanilé jízdě pokračovala TJ Legea Chvalčov i v sedmnáctém kole, kdy její formu odnesl tým Čwesonghamnida Senec. Domácí si vytvořili znatelnou převahu a slavili vítězství 5:1, na kterém měl díky dvěma trefám zásluhu i Ricardo Nogueira. Díky zaváhání hráčů Pallone Da Nuova Borgo se Chvalčov výrazně přiblížil třetímu místu. Uvidíme, kam až to tento tým ve své první sezoně v nejvyšší soutěži dotáhne. Úplně se přestalo dařit FC Kosongu, který nestačil na trápicí se FC Valar Chvalčov. Kosong toho moc svým fanouškům nepředvedl a po zásluze prohrál 0:2. Poslední dvě utkání skončily dělbou bodů. V tom prvním uhrál TJ Slezan Jindřichov na svém hřišti výsledek 1:1 s  FC Soulem. Bezbrankovou remízou skončilo utkání Fc Humpolec United - Atletico Soul. S bodem budou určitě více spokojení hosté, kteří museli čelit ofenzivním snahám domácího týmu.

9: Am Feche (STK SOKOL SKUTEČ)
10: John McNamara (1.vodnopólový klub mesta BB)
11: Cholg Achy (STK SOKOL SKUTEČ)

Přehled osmnáctého kola začneme zaváháním vedoucího týmu STK SOKOLU SKUTEČ na půdě Pallone Da Nuova Borgo. Domácí se oklepali z prohry z minulého kola a pořádně zaskočili papírového favorita. Od úvodního hvizdu se hnali do útoku a v první třetině zápasu si vytvořili tříbrankový náskok. Hosté měli také několik slibných šancí, bohužel pro ně se ujala pouze jedna, ostatní skončily mimo tři tyče domácí branky. Skuteč tak v zápase přišel o sérii sedmnácti utkání bez prohry. Tohoto zaváhání mohly využít druhé Morkovice a přiblížit se tak prvnímu místu. Ani ony však své utkání proti FC Soulu nezvládly. I tady padly všechny góly v první půlhodině zápasu, domácí inkasovali jednou, naopak hosté z Morkovic obdrželi branky dvě. Remízu nabídl hostům sudí, který odpískal pokutový kop, ti však tuto výhodu trestuhodně zahodili. Na čele tabulky se tak nic nezměnilo. Další vítězství vybojovala TJ Legea Chvalčov, tentokrát si její hráči odvezli tři body z Trnavy. Vyrovnané utkání rozhodla jediná branka, která padla jen pár okamžiku před odchodem do šaten. Po třetí za sebou bodovalo Atletico Soul, jeho hráči porazili na svém stadionu TJ Slezan Jindřichov v poměru 3:2. Domácí nebyli v utkání aktivnější, za tři body mohou děkovat svému útočníkovi Chigy Pekovi, který zaznamenal hattrick. Úplně se přestalo dařit hráčům Sence, kteří ani v osmnáctém kole nedokázali vzdorovat svému soupeři. 1.vodnopólový klub mesta BB si odvezl poměrně snadnou výhru 1:3, i tady se objevil třígólový hráč, byl jím Neg Eiang. Vysokým rozdílem zvítězil FC Valar Chvalčov, jehož hráči si s chutí zastříleli na hřišti FC Smirenců. Valar sice nezačal moc šťastně, když už v páté minutě lovil jejich gólman balón ze své sítě. To ale bylo od domácích všechno, a tak mohl Chvalčov pěti brankami skóre zápasu otočit. Třetím hattrickem kola se blýskl Wag Lug a vystřílel si také místo v sestavě kola. Do druhé ligy se určitě nechce týmu Fives wings a vypadá, že jeho hráči se podle toho začli chovat a konečně sbírat nějaké ty body. Tentokrát přidali na své konto bodík za remízu 1:1 na hřišti Humpolce United. Zápas FC Dobšice - FC Kosong skončil zaslouženým vítězstvím hostí 0:1. Kosong tak po delší pauze naplno bodoval.

4: Seung Hu-li (TJ Slezan Jindřichov)
5: Fichowara Tang Clan (Spartak Trnava FC)
6: Fe Khum (FC Valar Chvalčov)
7: Aguiar Xavier (Legea Chvalčov)
8: Le Chelyga (FC Dobšice)
9: Chigy Pek (Atletico Soul)
10: Wag Lug (FC Valar Chvalčov)
11: Neg Eiang (1.vodnopólový klub mesta BB)

Šlágrem kola bylo utkání mezi čtvrtou TJ Legeou Chvalčov a třetím Pallone Da Nuova Borgo. Domácí by v případě výhry svého soupeře v tabulce předstihli. Oba týmy nabídly fanouškům vyrovnanou bitvu, na konci se ovšem radovali hosté, kteří si výhru vystřelili pouhé dvě minuty před koncem. Utkání skončilo 1:2. Hosté se tak udrželi ve hře o titul, Chvalčov zůstal zatím na čtvrtém místě. Snadnou práci měli fotbalisté ,STK SOKOLU SKUTEČ kteří přivítali trápící se tým Čwesonghamnida Senec. Sokol samozřejmě zvítězil (2:0), hosté nedokázali vyhrát v posledních jedenácti zápasech (dvě remízy, devět porážek) a pokud se rychle neproberou setup je asi nemine. Největší problém je asi v útočné fázi, protože fotbalisté Sence vstřelili v 19 odehraných zápasech pouhých 7 branek. Příliš spokojení určitě nejsou ani ve Spartaku, kterému před tímto kolem patřilo až deváté místo tabulky. Situace se nezměnila ani po odehraném zápase, Spartak si odvezl porážku 1:0 z  Morkovic. Převaha v utkání byla na straně domácích, i když o remízu přišli hosté až čtyři minuty před závěrečným fouknutím do píšťalky. Na vlně euforie se nese 1.vodnopólový klub mesta BB, který kosí favority jako na běžícím páse. Po hráčích Pallone Da Nuova Borgo to odnesl taky FC Soul. Ten si odvezl prohru 2:1, obě branky domácího týmu zaznamenal John McNamara. John přišel do týmu v průběhu sezóny  a za tři zápasy vstřelil sedm branek. Určitě vydařený nákup, který pomohl vodnopólistům z herní krize. Utkání  FC Kosong - FC Smirenci skočilo dělbou bodů (1:1). Převahu měli sice domácí hráči, ovšem k vítězství jim to nepomohlo. Smirenci si konečně po delší době připsali na své konto nějaký ten bodík k dobru. Třetí výhru v řadě oslavili fotbalisté Valaru Chvalčov. V 19. kole na ně čekaly nevyzpytatelné FC Dobšice.  Domácí se ale nenechali zaskočit a po povedeném výkonu zvítězili v poměru 4:2. Hvězdou večera byl Park Wu-li, který čtyřikrát rozvlnil síť za soupeřovým gólmanem. Opět bodovali také fotbalisté Fives wings v zápase proti Atleticu Soul. Remíza 2:2 bude asi pro "pět křídel" ztráta vzhledem k vývoji utkání: neproměněná penalta z jejich strany plus střelecká převaha. I když svůj druhý gól vstřelili až minutu před koncem. Střelcem zápasu byl ale hostující útočník Chigy Pek, který měl zásluhu na obou brankách svého týmu. Bezbrankovou plichtu mohli diváci sledovat v Jindřichově, kam zajeli hráči Fc Humpolce United. I tady platilo, že domácí měli k vítězství blíž, soupeř měl víc štěstí.

0:0

1: Sharaku Nagasawa (Fc Humpolec United)
2: Seung Chag (FC Valar Chvalčov)
3: Hum Chi-ma (FC Kosong)
4: Fadil Kalfa (1.vodnopólový klub mesta BB)
11: Chigy Pek (Atletico Soul)

Dvacáté kolo bylo poměrně chudé na vstřelené branky, ani jeden z týmů nedokázal skórovat více jak dvakrát a rovnou čtyři zápasy skončily dělbou bodů. V prvním utkání zajížděla TJ Legea Chvalčov do Soulu. Chvalčovu se v sezóně hodně daří, a tak se dalo čekat zajímavé měření sil. V zápase ani jeden z týmů neměl příliš navrch až do 60. minuty, kdy hosté proměnili pokutový kop. Stav 0:1 trval téměř do konce hrací doby, téměř proto, že v 88. domácí hráči vyrovnali na konečných 1:1. Překvapivě také ztratil STK SOKOL SKUTEČ, který sehrál zápas na hřišti trápícího se Spartaku Trnava FC. I když měli hosté místy až drtivou převahu, většina jejich šancí končila na skvěle chytajícím gólmanovi domácího týmu. Výsledek 1:1 tak slibuje zajímavou zápletku na prvních místech tabulky, Sokol sice udržel první místo, ale jeho náskok se snížil na pouhé tři body. Ze druhého místa čekají na svou šanci Morkovice, které vyhrály 2:0 na hřišti Fc Humpolce United. V zápase byly aktivnějším a získaly tři body. K pravé stíhací jízdě se odhodlali hráči 1.vodnopólového klubu mesta BB, kteří se dostali už na páté místo. Tentokrát je nezastavilo Atletico Soul a podlehlo před svými fanoušky 0:2. Oba góly zaznamenal Neg Eiang. Domácí hráči tak po delší sérii nedokázali bodovat a v závěru sezóny budou muset ještě bojovat o lepší příčky. Opačnou sérii ukončil Čwesonghamnida Senec, který bral bod v zápase proti FC Kosongu. Vzhledem k tomu, že hráči Sence ani jednou neohrozili branku hostí, tak je bod skvělým výsledkem. Naopak Kosongu se začínají vzdalovat příčky zajišťující účast na mezinárodní scéně. Ještě o kousek dál to má k pohárům FC Valar Chvalčov, který také uhrál pouze bezbrankovou remízu. Tady lze ale hovořit o poměrně úspěšném představení, protože ze hřiště Pallone Da Nuova Borgo se body moc často v tomto ročníku nevozí. I když Valar byl v utkání více než vyrovnaným soupeřem. Čtvrtou prohru v řadě si připsali fotbalisté FC Dobšic. Nad jejich síly bylo mužstvo FC Smirenců, které mělo otěže zápase ve svých rukou a po zásluze vyhrálo. Hvězdou večera byl domácí útočník Wong Shaing, jediný střelec zápasu. V posledním utkání si TJ Slezan Jindřichov poradil s týmem Fives wings. Domácí o své výhře 2:1 rozhodli už v první patnáctiminutovce hrací doby, během které se dostali do dvoubrankového vedení. Hosté v závěru pouze kosmeticky upravili skóre.

10

V Národním poháru se odehrály dvě semifinálová utkání, poslední čtyři týmy bojovaly o postup do finále této soutěže. V prvním utkání se utkal  FC Valar Chvalčov a STK SOKOL SKUTEČ. Favoritem na vítězství byl bezesporu hostující celek, nicméně úvod utkání se lépe vyvedl domácím hráčům, kteří šli brzy do jednobrankového vedení. Poté se však do útoku tlačil hlavně Skuteč a vypracoval si slibné šance ke srovnání skóre. Všechny pokusy hostí ale končily u domácího gólmana, který se předvedl ve skvělé formě ,a byl to právě on, kdo měl hlavní podíl na vítězství chvalčovského celku. Dá se říct, že domácí fotbalisté vytěžili z minima maximum a s velkou dávkou štěstí postoupili do další fáze. Ve druhém utkání na sebe narazily týmy FC Soulu a Morkovic. Tento zápas asi vyloženého favorita neměl, a tak se diváci mohli těšit na vyrovnanou bitvu. Začátek zápasu byl opatrný a nikdo se do útoku příliš netlačil, poločasové skóre 0:0 tedy nebylo velkým překvapením . Po změně stran začli být aktivnějším týmem hosté a necelých dvacet minut před koncem mohli jít do vedení, kdyby byli proměnili pokutový kop. Skóre zápasu se až do osmdesáté minuty nezměnilo. V době, kdy už se domácí diváci těšili na prodloužení, jim dvě smrtící rány zasadil hostující útočník Bradley Jedeloo. Ve finále se tedy můžeme těšit na souboj FC Valar Chvalčov - Morkovice.