Vítám Vás u dalšího vydání článku mapujícího dění v první korejské lize, opět na Vás čeká stručné shrnutí čtyř uplynulých ligových kol, ideální jedenáctky a dneska navíc Národní pohár. Přeju pěkné počtení.

Šlágrem třínáctého kola byl bezesporu zápas první ho týmu tabulky s druhým, vedoucí STK SOKOL SKUTEČ přivítal na svém hřišti Morkovice. Ve velmi kvalitním utkání se Morkovicím podařilo přeřušit sérii jedenácti výher domácího týmu a jejich hráči si ze Skutče odvezli velmi cenný bod za remízu 3:3. Domácí byli v zápase možná o něco aktivnější, nicméně fotbalisté hostí jim byli zdatnými soupeři. Dvě branky zaznamenal domácí útočník Ding Lechen. Poměrně jednoduchý zápas odehráli hráči  Pallone Da Nuova Borgo, kteří zvítězili nad Atleticem Soul a pohlídali si tak prozatímní třetí místo v tabulce. Domácí vedli ve dvacáté minutě už 2:0, do konce zápasu přidali další dva zásahy, dvakrát se trefil Lay Wuig. Nezaváhal ani FC Kosong, který těsným rozdílem přehrál Jindřichov. Hráči Kosongu nepředvádí vůbec špatné výkony a už druhou sezónu se drží mezi elitou první ligy. Tentokrát o svém vítězství 1:0 rozhodli už v sedmé minutě utkání. Velmi vyrovnaný zápas měli diváci možnost shlédnout v Trnavě, kam zavítal FC Soul. Ani jedna strana se nemohla dlouho prosadit a tak osmdesát minut trval bezbrankový stav, deset minut před koncem se domácí dostali do vedení a už to pro ně vypadalo na zdařilý konec. Bohužel toto vedení trvalo pouhé tři minuty, právě za takovou dobu dokázali hosté vyrovnat na konečných 1:1. Tři body si na své konto připsala TJ Legea Chvalčov, která přehrála FC Dobšice na jejich hřišti. Hosté měli poměrně viditelnou převahu a zaslouženě vyhráli. Své předchozí vystoupení napravili hráči FC Valaru Chvalčov , když nasázeli čtyři branky týmu Fives wings. Domácí své fanoušky určitě potěšili, nejvíc asi Park Fukajabu, který vstřelil dvě banky. 1.vodnopólovému klubu mesta BB se zatím opravdu moc nedaří, jeho hráči nenavazují na minulou velmi úspěšnou sestavu, ve třináctém kole podlehli FC Smirencům. V utkání nebyli rozhodně horším týmem, bohužel pro ně střelci nechali své umění v šatně. Zápas nakonec skončil 2:1, velmi cenné tři body pro domácí. Potřetí za sebou zvítězil Fc Humpolec United, tentokrát to "odnesli" sikme oci Senec. Hosté o své výhře 0:1 rozhodli jen několik okamžiků před závěrečným hvizdem.

4: Gen Nag (FC Valar Chvalčov)
5: Bravo Gutiérrez Gamero (STK SOKOL SKUTEČ)
6: Steven Howard (Pallone Da Nuova Borgo)
7: Nem Muche (Pallone Da Nuova Borgo)
8: Him Chog (STK SOKOL SKUTEČ)
9: Fe Khum (FC Valar Chvalčov)
10: Park Fukajabu (FC Valar Chvalčov)
11: Ding Lechen (TK SOKOL SKUTEČ)

Čtrnácté kolo bylo gólově bohaté, průměrně padlo 3,375 branky na zápas. Přehled začneme zápasem Fc Humpolec UnitedFC Smirenci, který vyhrálo mužstvo hostí o tři góly. Smirenci nebyli rozhodně aktivnější, nicméně se jim střelecky docela dařilo. Pro hosty to byl již třetí bodový zisk v řadě, který prozatím znamenal vzdálení se od sestupových vod. Výsledkem 3:0 skončilo také chvalčovské derby, domácí Legea přivítala Valar. Valar prožívá zajímavé období, jednou vyhraje vysokým rozdílem, podruhé tím samým rozdílem prohraje. Současná sezóna pro ně není určitě to "pravé ořechové". Naopak Legea ve svém prvním prvoligovém ročníku zatím válí. Bodoval také 1.vodnopólový klub mesta BB - plný bodový zisk, rovněž za vítězství 3:0, v zápase proti FC Dobšicím. Domácí manažer zvolil zajímavé rozestavení bez pravého obránce, které nakonec přineslo úspěch. Dvě branky zaznamenal Neg Eiang. Vysoko zvítězili také hráči Pallone Da Nuova Borgo, kteří přijeli na půdu prozatím posledního celku Fives wings. Oba týmy měly šance ke skórování, bohužel se to dařilo jenom hostům a to hlavně Lay Wuigovi, který domácí doslova setřelil třemi brankami v rozmezí deseti minut. V závěru utkání přidalo Borgo ještě jeden gól, který zpečetil výsledek 0:4. Tím samým rozdílem skončilo utkání STK SOKOL SKUTEČ - FC Kosong. Tady se ovšem radovali domácí, kteří svému soupeři mnoho šancí nedali a po celou dobu utkání na hišti kralovali. Dvakrát se do střeleckých statistik zapsal Ding Lechen. Nejméně branek padlo v zápase Morkovic proti Senci, "pouhé" dvě. O obě se postaral útočník domácího týmu Kieran Nash. Domácí byli v zápase jasně lepší a nikdo by se nedivil, kdyby branek padlo více. Druhé městské derby se odehrálo v hlavním korejském městě, kde domácí Atletico přivítalo FC Soul. A tak jako to první, i toto zcela ovládl jeden tým, tentokrát mužstvo hostí FC Soul v poměru 1:4. O branky hostujícího týmu se rovným dílem rozdělili Ruben Romicha a Chong Wul-che. V posledním utkání porazil Jindřichov Trnavu 2:1. U všeho důležitého stál jeden muž, exotický domácí útočník Ifeanyichukwu Opabunmi (nechtěl bych se s takovým jménem někde podepisovat), který nejprve neproměnil nařízenou penaltu, napodruhé už tu samou situaci zvládl a nakonec přidal i vítězný gól. Druhou hvězdou zápasu byl určitě domácí brankář Kum Sunim.

10: Lay Wuig (Pallone Da Nuova Borgo)
11: Ifeanyichukwu Opabunmi (TJ Slezan Jindřichov)

Patnácté kolo přineslo hned několik zajímavých momentů. Až do poloviny sezóny muselo vedení týmu Fives wings čekat na první tříbodový zisk. Zlomový byl zápas v Senci, kde hostující fotbalisté nepředvedli vůbec špatný výkon a po zásluze zvítězili 1:0. Poměrně překvapivý výsledek se také zrodil v Dobšicích, domácí zde s velkou dávkou štěstí porazili Morkovice také nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Hostující útočníci nedokázali své šance proměnit a tak utkání rozhodla proměněná penalta z kopaček domácích. Pro Morkovice rozhodně nepříjemná ztráta. O ztrátě se také mohlo hovořit v FC Soulu, jeho hráči uhráli na svém trávníku pouhou bezbrankovou remízu s Fc Humpolcem United. Ne že by Soul neměl příležitosti ke vstřelení branky, jeho hráči ale většinou mířili mimo tři tyče. Druhá remíza 0:0 byla k vidění na hřišti FC Kosongu, kam přijeli ke svému utkání fotbalisté 1.vodnopólového klubu mesta BB. Tady se zase střelecky příliš nedařilo hostům, kteří si vytvořili více šancí a měli k vítězství blíž. Na prvním místě tabulky  začíná pomalu ostatním unikat STK SOKOL SKUTEČ, ketrý si v patnáctém kole vytvořil náskok pět bod na druhého. Tentokrát se jeho hráči radovali na hřišti FC Valaru Chvalčov. Domácí se k příliš velké ofenzívě nezmohli, a tak se hosté místo bránění vrhli do útoku, kde si vytvořili spoustu šancí ke skórování. Konečný výsledek zněl 0:3 pro Sokol, dvakrát se trefil Ding Lechen. To druhému chvalčovskému mužstvu se daří o poznání líp, TJ Legea Chvalčov si poradila s FC Smirenci na jejich hřišti 2:0. Vítězný gól padl už ve druhé minutě utkání. Hosty zdobí pěkná série, z posledních jedenácti utkání se jim podařilo desetkrát bodovat. Ještě o něco lépe na tom jsou hráči Pallone Da Nuova Borgo, kteří bodovali jedenáckrát v posledních dvanácti zápasech. Tentokrát doma porazili TJ Slezan Jindřichov 2:1. Domácí byli v zápase aktivnějším týmem, a tak si bez problémů pohlídali třetí místo tabulky. Po delší době vyhrálo také mužstvo Spartaku Trnava FC. A když výhra, tak už pořádná. Spartak doma přejel Atletico Soul 4:0, hattrickem se blýskl Kim Choug. Pro hosty to byla již čtvrtá porážka v řadě, díky které se zatím nedostali ze setupových vod.

3: Gen Wu-li (FC Dobšice)
4: Manuel Semedo (1.vodnopólový klub mesta BB )
5: Den Shaing (Fives wings)
6: Tomasso Mignozzi (FC Valar Chvalčov)
7: Dmitry Churavtsev (Pallone Da Nuova Borgo)
8: Nem Muche (Pallone Da Nuova Borgo)
9: Aguiar Xavier (TJ Legea Chvalčov)
10: Kim Choug (Spartak Trnava FC)

Šlágrem šestnáctého kola byl zápas FC Soul - STK SOKOL SKUTEČ. V prvním vzájemném utkání slavili  výhru hráči Soulu (to je také poslední utkání, ve kterém Sokol prohrál), tentokrát se však karta obrátila. Hosté se dostali brzy do vedení 0:2 a vše vypadalo na jasný průběh, domácí se ovšem nevzdali a vstřelili kontaktní gól. S tímto stavem se šlo také do kabin. Po přestávce postihla hosty nepříjemná ztráta v podobě červené karty, toho ovšem domácí trestuhodně nevyužili, a tak se skóre už do konce zápasu neměnilo. Lepší výsledky začínají být k vidění v 1.vodnopólovém klubu mesta BB. Jeho hráči zavítali do Trnavy a odvezli si velmi pěkný výsledek 0:3. Na vítězství se nejvíc podílel hostující útočník John McNamara, který vsítil hattrick. Stejně jako v prvním zápase, i tady znamenaly všechny střely hostí do prostoru tří tyčí branku. Venkovní vítězství si také připsala TJ Legea Chvalčov, která si veze tři body ze hřiště FC Kosongu. I tento zápas byl poznamenán červenou kartou, kterou obdržel domácí útočník už ve 25. minutě. Oslabený domácí tým byl pro Legeu snadné sousto a po drtivé převaze zvítězila 2:0, oba góly dal Law Lun-gy. Kosong se tak po velmi dobrém začátku sezóny začíná pomalu propadat. Stejným výsledkem skončilo také měření sil FC Valaru ChvalčovMorkovic. Morkovice napravily svůj kolaps z minulého kola a z poměrně vyrovnaného utkání vytěžili plný bodový zisk, dvěma brankami se o to zasloužil Bradley Jedeloo. Pro Chvalčov to byla již třetí porážka za sebou. Nejvyšší vítězství kola se zrodilo na hřišti Pallone Da Nuova Borgo, kde domácí fotbalisté "rozdrtili" Fc Humpolec United 5:0. Dvě branky dal Ruben Lemos. Domácím hráčům se v poslední době hodně daří a zatím atakují nejvyšší pozice. Ani FC Dobšice nemají nejhorší formu, v šestnáctém kole porazili dvěma góly Wouga Toromichiho na svém trávníku Fives wings. Hráči Fives wings tak zůstávájí nadále na chvostu tabulky s pouhými pěti body na svém kontě. Přímo drtivou převahu si ve svém utkání vytvořil TJ Slezan Jindřichov, který se představil na hřišti FC Smirenců. Hostující hráči zasypali domácí branku 19 střelami, ze kterých padly čtyři góly. Všechny měl na svědomí Ifeanyichukwu Opabunmi. Zasloužené vítězství hostí. Se současnou situací nejsou určitě spokojení v Senci, který změnil název klubu. Bohužel tato změna jim zatím nepřinesla mnoho štěstí, protože jeho hráči ztratili téměř vyhrané utkání proti Atleticu Soul. Domácí dlouho drželi vedení 1:0, bohužel v posledních třinácti minutách hosté zápas dvěma brankami otočili. Klíčovým momentem utkání byla neproměněná penalta domácích za stavu 1:0.