Japonsko
 repre zpravodaj 2/12

Vítejte u dalšího vydání tohoto zpravodaje, jehož hlavní náplní je dění kolem reprezentačních výběrů Japonska. Dnes už se budeme věnovat odehraným zápasům pod vedením nového trenérského tandemu Yanes - Norek.

Jak bylo napsáno v prvním vydání tohoto zpravodaje, hned po nástupu do funkce čekal nový trenérský tandem první přátelský zápas. Soupeř byl již domluven minulou trenérskou dvojicí, byla to Kolumbie. A utkání bylo domluveno pro výběry U23. V této věkové kategorii máme spoustu velmi kvalitních fotbalistů, kteří oblékají dresy špičkových světových klubů a také už oblékli dres reprezentačního "A" týmu.  A nyní se již ohlédněme za duelem v Kolumbii.

Kolumbie  Japonsko

Shirt badge/Association crest

1 : 3

poločas:
1 : 0

Utkání pro naše barvy nezačalo nijak dobře. 40 000 diváků na vyprodaném stadionu vidělo již ve 2.minutě úvodní branku. K radosti domácích fanoušků se trefil domácí útočník  Acelas. To byla jediná chyba naší defenzívy v prvné půli. Hrálo se ve vlažném tempu a do přestávky se diváci již žádných zajímavých momentů nedočkali. Do druhého poločasu nastoupili v japonském dresu dva střídající hráči, kteří jak se později ukázalo, velmi ovlivnili vývoj skóre. Hrotový hráč  Uboshita v rozmezí 53. a 56. minuty dvěma trefami otočil skóre ve prospěch hostujícího týmu. Hra se přitvrdila o čem svědčí poměr faulů 12 : 12. Konečnou podobu výsledku dal po skvělé souhře Ichisada. Celkově hodnotíme toto utkání velmi kladně, vyzkoušeli jsme několik hráčů, kteří jsou budoucností japonské reprezentace.

Baráž o MS

Po úspěšném přátelském klání v Kolumbii se zraky všech japonských fotbalových funkcionářů, trenérů a příznivců upínaly k následujícím dvěma zápasům. Ano, byly to barážové duely proti Ghaně o účast na MS. Na nějaké další zkoušení nebyl čas a proto naše nominace moc překvapení nepřinesla.

Japonsko  Ghana

0 : 3

poločas:
0 : 2

Bohužel první vzájemný duel dopadl katastrofálně. Naši hráči nezachytili úvod utkání a soupeř toho dokázal dokonale využít. V 8. a ve 13.minutě nám zasadili dva gólové údery Coleman a Kankani. Z tohoto šokujícího úvodu se naši hráči po zbytek první půle nedokázali vzpamatovat. Cíl po přestávce byl jasný, vstřelit co nejdříve kontaktní branku. Jenže naše obrana opět nezachytila útok hostí a byl to opět Kankani, který svou druhou brankou v zápase rozhodl o konečném výsledku. Šance do odvety jsou velice nízké, účast na MS je pro náš tým velmi vzdálená.

Ghana  Japonsko

1 : 2

poločas:
0 : 1

Odveta na půdě našeho soupeře nakonec dopadla mnohem lépe než první duel. Domácí hráči měli sice míč častěji na kopačkách, nicméně byli to právě naši reprezentanti, kteří otevřeli skóre utkání. Postaral se o to veterán Nanami. Tentýž hráč po přestávce zvýšil již na 2:0 v náš prospěch a najednou se začalo hrát ve velkém tempu. Domácí pod hrozbou třetí branky přidali na obrátkách a několik minut po druhé obdržené brance snížili zásluhou Banowa na rozdíl jednoho gólu. Skóre se až do závěrečného hvizdu už nezměnilo a tento výsledek domácímu týmu stačí k postupu na MS.

Takže účast na MS se naší reprezentaci nepodařilo vybojovat. První utkání byl doslova propadák, ale ve druhém utkání jsme se přesvědčili, že i Japonsko má kvalitní hráče. Je těžké jít do barážové bitvy po jednom jediném přátelském utkání. Ale ani po tomto nezdaru nebudou repre výběry zahálet, zde vidíte herní kalendář reprezentace.