FC Trip Abuja

                

Do jedenácté sezóny vstupoval celek z hlavního města, FC Trip Abuja, s velkým očekáváním a ambicemi. To, jak uplynulou sezónu hodnotí trenér a manager  Inman se dozvíte níže.

 

Dobrý den, máte za sebou další  sezónu v první lize, jak jste spokojen?

Cílem bylo udržet se v elitní lize. Jelikož jsme skončili devátí, jsem celkem spokojen. Nezastírám, že jsme chtěli opět postoupit do pohárů, ale celkově vládne spokojenost.

 

Na začátku sezóny to rozhodně na udržení nevypadalo.

To máte pravdu. Na začátku jsme měli těžký los a pohybovali jsme se na rozmezí čtrnáctého místa. Pak ale odpadly dva týmy bez managera a situace se změnila. Ostatní týmy přestaly hrát a my se pokoušeli probojovat na páté místo zaručující pohár. Musím říct, že chlapci bojovali naplno, a já jsem za to rád.

 

Cesta do pohárů vede i přes národní pohár (NP) , jak hodnotíte svoje vystoupení v tomto podniku?

V NP se nám tradičně daří. Při kvalitě našeho týmu se dá loňská finálová účast považovat za ohromný úspěch. Stejně jako, již trošku vousatá, třetiligová NP výhra. Tento rok tomu bylo jinak. Trápili jsme se i se slabšími týmy. Ve třetím kole naše trápení ukončil Sk Slavia Senohraby .SKS 4Ever.  porážkou 2-1. Musím přiznat, že 4. kolo NP je pro nás zklamáním.

 

Často skloňujete kvalitu týmu, jaká podle vás je?

Rozhodně není dobrá. Po koupi gólmana  Naofumi Date jsme na tomto postu získali jistotu. V útoku jsme hodně čekali od  Nicky Ehiogu . Oba očekávání celkem splnili, i když  Nicky Ehiogu  o trošku méně.  Stále však máme velké rezervy v záložní řadě, a to je běh na dlouhou trať.

 

Tento rok se váš tým poprvé dostal do oceánského poháru (OP), jak hodnotíte své výkony v této soutěži?

Samotný postup do skupiny byl skvělým úspěchem. Nakonec jsme uhráli 4 body a s tím jsem spokojen. Jediné co mě mrzí, je skóre. Musím přiznat, že ve většině zápasů jsme tahali za kratší konec, ale to se dalo čekat. Ani náhodou jsem nečekal, že bychom postoupili do vyřazovacích bojů.

 

Na začátku sezóny jste uveřejnil zájem investovat do stadionu.

A také investice proběhly. U stadionu přibyla nová tréninková hřiště a dostavěla se krytá běžecká dráha. Nyní jsme rozjeli stavbu nové posilovny a fitness zařízení pro naše hráče. K celkové dostavbě by mělo dojít zhruba za 35 dní. Poté budou naše tréninkové prostory srovnatelné s ligovou špičkou. Stejně tak dochází k posledním úpravám na dvoupatrových tribunách. Takže na začátku nové sezóny se můžeme těšit na dvaapadesátitisícové návštěvy. A málem bych zapomněl na novou velkoplošnou obrazovku a osvětlení stadionu.

 

Vypadá to, že o diváky i hráče bude pěkně postaráno, jaké máte plány do další ligové sezóny?

Plány se nemění. Je to udržení se v lize a dostavba třetí – poslední – etapy tribun. Počítá se s menší investicí do mužstva – cca 12,000,000 bk jako letos. Na dokončení tréninkových prostor nejspíš nezbudou peníze ani čas, ale uvidíme. V NP bychom chtěli do finále, ale o tom nejspíše rozhodne aktuální forma.

 

Díky za rozhovor a přeji úspěšnou dvanáctou sezónu.

Díky

 

 

A na závěr pár statistik jedenácté sezóny FC Trip Abuja.

 

 

Nejdražší koupený hráč :  Naofumi Date – 8,500,000 bk

Nejdražší prodaný hráč :  Ezenwa Omokoh – 600,231 bk

 

Nejvíce odehraných zápasů : Ryo Ito  - 41 -  29 liga + 4 pohár + 8 mezinárodní pohár

Nejvíce vstřelených gólů :     Obafemi Datoru   - 11  - 11 liga + 0 pohár + 0 mezinárodní pohár

                                                 Nwaokoma Obi   - 11  - 6 liga + 2 pohár + 3 mezinárodní pohár

Nejhorší disciplína :                Esien-Oku Saleh – 20 karet – 18 žlutých + 2 červené