Vítám Vás u čtvrté tiskové zprávy klubu TJ Pivoj, který se po dvou sezonách vrátil do třetí Paraguayské ligy. Dnes se podíváme na plány do nadcházejícího ročníku, představíme posily a na konci naleznete jeden rozhovor.


 

 Hovoří Jose Luis Chilavert- manažer a trenér klubu 

Milí fanoušci, čas letí světelnou rychlostí a od poslední tiskové zprávy uplynul již téměř rok. Za tu dobu se toho hodně změnilo, klub zažil těžká i lehká období, postupovou euforii i následný sestup do 4.ligy a soupiska je úplně jiná, než předtím. Ale jedna věc tu zůstala- odhodlanost ukázat všem, že TJ Pivoj se nikdy nevzdává a bojuje do poslední minuty každého utkání. Po dvou sezonách strávených ve 4.C lize se nám povedlo opět postoupit do 3. ligy. A vedení klubu se rozhodlo, že udělá vše potřebné pro udržení vyšší soutěže natrvalo. Výsledkem je absolutně překopaná soupiska A-týmu a celkem devět nových hráčů základní sestavy. Jedná se o největší přebudování hráčského kádru v historii Pivoje, které doufejme přinese kýžený efekt. Vesměs jde o zkušené veterány, kteří by neměli mít se zápasy ve 3.lize problémy. Dalším významným krokem bylo postavení futsalové haly. Pro vedení to byla nemalá finanční investice, která společně s přestupy pořádně zatížila klubovou kasu. Slibujeme si od toho jediné- ve futsalovém týmu budou nastupovat mladíci, kteří ještě nemají na áčko, a pravidelným hraním se budou fotbalově rozvíjet. Poslední výraznou změnou pak bylo rozšíření kapacity stadionu Pod Lesem z 3300 na 4300 míst. Rekonstrukce tribun stále probíhá a vše by mělo být do startu ligy ok. Pevně věřím, že s vaší pomocí v nové sezoně vybojujeme řadu vítězství a skončíme v klidném středu tabulky. 


 

 Představení nových hráčů

Freddy Josi Caballero- 28 let- golman Tenhle zkušený golman by měl být jedním z pilířů mužstva. Již v přátelských zápasech dokázal, že nehodlá pouštět branky jen tak pro nic za nic a ve většině utkání udržel čisté konto. Počítáme s ním jako s jasnou jedničkou, měl by odchytat 95 procent zápasů.

Richard Sticotti- 26 let- obránce Přestože je mu již 26 let, bude v naší obraně "mladíkem". Richard strávil poslední čtyři sezony v klubu Cerro Porteno a jak sám říká, potřeboval již změnu. Doufejme, že se mu u nás bude líbit a že s jeho výkony budeme spokojeni.

Felix Bah- 28 let- obránce Ostřílený Francouz působí na Brejku již 11 sezon, tedy od samotného vzniku hry. Přesto za tu dobu vystřídal pouze tři dresy a teď navlékl čtvrtý, a zřejmě také poslední. Za ta léta odehrál celou řadu těžkých zápasů a již nic ho nedokáže rozhodit. V TJ Pivoj by chtěl klidně dohrát svojí bohatou kariéru.

Oscar Andris Vargas- 29 let- obránce Bezpochyby největší současná hvězda klubu. Ještě loni nastupoval "Vargi" za prvoligový klub Olympique de Marseille United a jeho příchod do Pivoje v rámci výměny za nadějného útočníka Luise Kuschevatzkyho vyvolal u našich fanoušků poprask. Oscar se stal ihned středem pozornosti a novou mediální tváří klubu. Svými výkony na hřišti zatím předvádí, že by na první ligu měl i letos.

Alexei Grishin- 30 let- obránce Že vám to jméno nic neříká? Není divu, nejstarší hráč TJ Pivoj pochází až z Ruska, kam je to z Paraguaye kratší skrz Zemi než po jejím obvodu. Ovšem po pár zápasech ho již znají všichni. Alex jasně ukázal, že nepatří do starého železa a stále má co nabídnout. Ve svém pátém působišti v kariéře se dokonale zabydlel a získal si fanoušky na svojí stranu.

Cisar Cardozo- 27 let- útočník Odchod mladíka Luise Kuschevatzkyho ještě více zvýraznil nedostatek kvalitních útočníků v našem kádru. Proto se manažer J.L. Chilavert musel poohlédnout po nějaké náhradě. A nemusel hledat dlouho- vybral si totiž přímo u konkurence. Od našeho budoucího soupeře * Tým ID17818 * přišel velmi schopný Cisar Cardozo, jehož hlavním úkolem bude proměňovat rychlé smrtící brejky.

Ron Beers- 27 let- útočník Holandský mág k nám přišel nalézt střelný prach, který mu jaksi zvlhnul během dvouletého působení v FC Tulipans Karvina. Doufejme, že se zapomenutý střelec opět vrátí do starých kolejí.

Jose Marma Casteglione- 27 let- útočník K velmi nečekanému kroku se odhodlal Argentinec Jose Marma, protože poprvé v kariéře přestoupil z klubu Cf Sportísimo Andarin Flecha HK (dříve FCFC). O to více nás těší, že si vybral právě TJ Pivoj a určitě svého kroku nebude litovat (a my snad také ne :D).

Derlis Phatouros- 24 let- útočník Posledním do nováčkovské party je Derlis. I když on zrovna není úplným nováčkem a prostředí klubu docela zná. Vždyť ještě v uplynulé sezoně za Pivoj nastupoval jeho bratr Alexis Phatouros, který již ukončil kariéru. Ale Derlis ještě rozhodně kopačky na hřebík nevěsí a těší se na nové spoluhráče.

 


 

Finanční koutek

Jak je z výše uvedeného patrné, soupiska TJ Pivoj zažila největší průvan od vzniku klubu. A kolik vůbec tahle sranda stála? Abych byl upřímný, moc ne! A i když mně teď možná nevěříte, dohromady jsme utratili pouze 208 323 korun. Jak je to možné? Hned vysvětlím. Nejvíce peněz jsme obětovali na Oscara Andrise Vargase, rovných 500 000. Čtyři hráči byli volní agenti a přišli zadarmo a "zbytek" stál 286 100. Celkem jsme tedy vydali 786 100 korun za pět hráčů (když nepočítáme volné agenty). Ale povedlo se nám velmi výhodně prodat dvacetiletého talenta Luise Kuschevatzkyho, za něhož jsme inkasovali 577 777 Bk a tudíž se nám většina investovaných peněz vrátila. Přesto není současná ekonomická situace klubu nejlepší (světová krize se bohužel nevyhnula ani Brejku, navíc jsme postavili futsalovou halu za 1 200 000) a vedení klubu doufá, že se do startu ligy zlepší. Posílili jsme marketingové oddělení, rozšířili kapacitu stadionu a tak bychom měli celou situaci ustát. Kdyby náhodou nastaly komplikace, ještě máme záložní plán B který zní- prodat několik mladých hráčů, kteří mají velký potenciál stát se výbornými fotbalisty. V příští tiskovce si je představíme. Ale opravdu se jedná o poslední možnost a k té snad nedojde.

 


 

Rozhovor s ...

Oscarem Andrisem Vargasem

Věk: 29

Pozice: Obránce

Předchozí kluby: Inter Milano, Ultramundano LIVERPOOL de Prešov, Olympique de Marseille United

V TJ Pivoj od: 8.12.2008

Čau Oscare, tak povídej, jak se ti zatím u nás líbí? Co tě nejvíce zaujalo? Jaké máš zatím pocity?

Zdravím, inu, první pocity byly takové smíšené. Víte, přeci jen jsem hrál řadu let první ligu a ten rozdíl je opravdu markantní. Ať už v zázemí, kvalitě hráčů nebo i výši platu. Když jsem se dověděl, že mě vyměnili, tak jsem byl nejdříve v šoku. I přes můj věk se cítím velmi mladě a myslím, že bych na špičkový fotbal stále měl. Ale postupem času jsem se s tím nějak smířil a teď se již soustředím pouze na fotbal a na TJ Pivoj. Navíc nikde není psáno, že budu do konce kariéry kopat pouze třetí ligu. Moc bych si přál s tímhle klubem postoupit výše.

Jak jsi zatím spokojen se svými i klubovými výsledky?

Zatím jsem naprosto spokojen. V přípravě jsem nastoupil do dneška k 19 zápasům a ani jeden neskončil porážkou. Vítězná euforie z minulé sezony se zřejmě přenesla i na nás nováčky a všem se daří. Řekl bych, že plním přesně to, co se ode mě očekává- diriguji obranu a pomáhám méně zkušeným spoluhráčům. Doufám, že stejně budeme hrát i ligové zápasy.

Zmínil jsi se o svých spoluhráčích. S kým nejlépe vycházíš a kdo ti naopak nepadl do oka?

Sešla se tu moc dobrá parta, všichni toho již máme hodně za sebou a tak se navzájem respektujeme. Rozhodně proti nikomu nic nemám a se všemi vycházím výborně. Nejčastěji probírám různé věci s mým parťákem v obraně Alexeiem Grishinem a také dost času trávím s Oscarem Bonetem. Oscar hraje za TJ Pivoj od vzniku klubu a jak jsem si všimnul, je zde nesmírně populární. Hodně mi na začátku pomohl, ukázal mi, jak to tu chodí, a za to mu děkuji. 

Co říkáš na fanoušky? 

Jsou skvělí. Na zápasy nechodí příliš lidí, ale ti pravidelní diváci vždy vytvoří výbornou atmosféru a neúnavně nás ženou vpřed. Navíc se mi líbí místní rituál, když se po zápase sejdou hráči i fandové v restauraci na stadionu, dají si společně pivko a podělí se o své dojmy. Tohle v první lize neexistuje, tady je vše takové uvolněnější. 

Oscare poslední otázka, myslíš, že je TJ Pivoj tvojí poslední štací nebo se ještě vydáš někam dále?

Tak na tohle opravdu nemůžu odpovědět, protože to zatím sám nevím. Všechno se seběhlo hrozně rychle a než jsem se vzpamatoval, skončil jsem tady. Těžko říct, jestli tady ukončím kariéru. Moje další kroky se také budou odvíjet od toho, jak se nám bude dařit. Teď myslím jen na TJ Pivoj a ničím jiným se nechci zabývat, dokud před sebou nebudu mít konkrétní nabídku. Pak se uvidí.

Fajn, díky za rozhovor a ať se daří.

Já také moc děkuji, nashledanou.