Druhá sezóna ve 3. lize = Postup, Mistr ligy

Po minulé sezóně, kdy náš tým skončil na 3. místě a pouze o jediný bod mu utekl postup do 2. ligy, byly letošní cíle jasné - postup. Od začátku jsme se drželi v popředí tabulky a od prvního kola bojovali o každý bod, který by mohl být v celkovém účtování klíčový. Přibližně ve třetině soutěže se začala na čele kristalizovat silná 4-členná skupinka týmů, z kterých nebyl v boji o postup nikdo outsiderem. Po 15. kole jsme se konečně poprvé v sezóně dostali do čela a vypadalo to s postupem velmi dobře, nicméně zdaleko nebylo rozhodnuto.

Přišla druhá polovina sezóny. Po remíze v 17. kole a prohře v 19. kole s dalším žvažím kandidátem na postup FC Silvers jsme se propadli na 3. místo ovšem pouze o skóre. Poté ale přišla šnůra vítězství, kdy jsme doma jasně smetli dosud vedoucí tým Bzenov Thrashers 5:0 a tak jsme se dostali po odehraném 24. kole opět do čela a zdálo se je o našem postupu rozhodnutu, jelikož jsme v posledních 6 kolech hráli se všemi 4 týmy bez manažera a jedním týmem z dolní poloviny tabulky. V 25. a 26. kole přišli snad výhry proti týmům bez manažera a když v kole 27. přišla výhra nad Enugu FC by LP Brigade, k postupu stačilo vyhrát z posledních 3 zápasů pouze jediný. Mohlo se rozhodnout hned v kole 28., kdy jsme zavítali na půdu týmu Dimmu Team, který stále bojoval o postup. Domácí, kteří museli vyhrát, aby si uchovali šanci na postup, byly od začátku zápasu jasně lepší a snad vyhráli 2:0. Slavy postupu se tedy odkládali. Ale ne na dlouho. V 29. kole doma přišla výhra 7:0 a postupové oslavy mohly propuknout naplno! V posledním kole jsme zavítali na půdu dalšího týmu bez manažera a hráči (v mírně zlepšené nálada a opičkou:D) zakončili sezónu výhrou 3:1, což znamenalo kromě postupu také zajištění 1. místa v tabulce!!!

Tisková konference

Po posledním zápase jsme byli přítomni na tiskové konferenci týmu Nasabrky a tady jsou ohlasy vítězů 3. ligy. Nejprve se chopil slova manažer týmu Panda a odpověl na otázky novinářů:

Pane trenére, předsezónní cíle se Vám podařilo naplnit, co se týče ligy na jedničku. Souhlasíte?

Tak cílem byl postup, takže nezbývá než souhlasit a jsem moc rád, že jsme měli celý závěr soutěže plně pod kontrolou a v posledních 6 zápasech jsme si v poklidu pohlídali postup i 1. místo.

Čekal jste, že Vám druhá polovina sezóny vyjde až tak dobře a že se vlastně v posledních kolech ani nebude muset nervovat?

Po úvodu sezóny, kdy jsme měli po 4 kolech 2 porážky, jsem si říkal, aby se zase neopakovala minulá sezóna, kde jsme nezačali také úplně ideálně. Naštěstí poté přišlo několik dobrých výsledků a pořád jsme byli maximálně 3 body od čela, což nás hnalo dopředu a v druhé polovině naše forma prostě vygradovala. Dařilo se hlavně útočníkům, kteří dokázali šance proměňovat a to bylo důležité. Nakonec i to, že jsme vstřelili nejvíce branek v lize je toho důkazem.

Vraťme se ještě k poslednímu utkání sezóny. Na hráčích byla vidět únava. Oslavy postupu začaly asi už po středečním zápase, že?

Máte pravdu, slavili jsme od středy prakticky až do dnešního rána a pak jsme rovnou cestovali na zápas. Hráči nebyli v optimální kondici, ale chtěli jsme získat 1. místo v tabulce, proto byli hráči pod kontroloum, aby to s oslavami nepřehnali. Pořádné oslavy propuknout až dnes po návratu do našeho městečka.

Chválil jste sice útočníky, kterým se dařilo, ale nemáte mezi nimi žádného střelce špičkové úrovně. Nemyslíte si, že právě na tomto postu budete potřebovat pro 2. ligu posílit?

No to je těžká otázka. Je pár minut po konci sezóny a na tohle téma jsme se ještě s vedením nebavili, to přijde na řadu v nejbližších dnech, ale určitě, kdyby se nám podařilo získat kvalitního útočníka, nebudu se bránit. Konkurence se ku prospěchu věci.

O dojmy se s novináři přišel podělit také útočník týmy, který se velkou měrou podílel na úspěchu svého týmu. Je to Danny Hoogeveen, který se stal ve své první sezóně v klubu hned nejlepším střelcem, když v 28 zápasech ligy nastřílel 22 branek a k tomu přidal ješte 4 ve 4 zápasech poháru.

Danny, Vy jste přišel do týmu, protože o Vás manažer velmi stál a měl jste být klíčovým útočníkem týmu. Nastřílel jste 26 soutěžních branek a sezóna se Vám velmi vydařila. Byla to Vaše nejlepší sezóna?

Jsme rád, že jsem mohl do Nasabrk přestoupit. Od začátku sezóny jsem měl plnou důvěru manažera a to mně jen pomáhalo. Nemusel jsem se stresovat tím, že nehraju a podobně, ale jen jsem se soustředil na to, abych podával co nejlepší výkony a týmu pomohl k vytouženému postupu.

Trenér říkal, že jste od středy slavili a že jste nebyly v optimální kondici během posledního zápasu. Vy jste do něj vůbec nezasáhl. Proč?

No víte, už nejsem z těch nejmladších a byl jsem po celé sezóně velmi unavený a když už bylo rozhodnuto o postupu, tak jsme se s koučem dohodli, že si v posledním zápase odpočinu a dostanou příležitost další kluci, kteří makali během roku poctivě a bojovali o svoji šanci.

Jaké budou oslavy? Máte už něco naplánovaného?

Začneme slavit už v autobuse a pokračovat budeme poté v Nasabrkách, kde máme zamluvenou jednu hospůdku.Jelikož je opravdu, co oslavovat tak budou oslavy asi opravdu hodně dlouhé.

Pánové děkujeme Vám, gratulujeme k úspěchu a nebudeme Vás déle zdržovat od oslav !!! Na shledanou!