Vítejte o třetího vydání magazínu Chile Football, který se podruhé vydává na cestu po chilských klubech. Podíváme se na další tři kola, dvě budou znovu od rudka. Dále zhodnotíme tabulku a na konec se podíváme na novinky na webové stránce. Už teď jsme zhodnotili vaše komentáře a nově jsou všechny zápasy rozděleny do odstavců.

Deevee

Favoritovi, Malicky teamu, na získání titulu se postavil do cesty klub Santiago de Czech. To potvrdil už ve 3.minutě, po krásné střele z vápna se radoval Marcel Mendes Zarate. Ve 14.minutě se radoval jeho spoluhráč v útoku Evaristo Rodriguez a po poločase třetí z trojice domácích útočníků Nuno Maia si taky zařval góól.

FC Olbramovice si získali přízeň svýych fanoušků postupem do 1.ligy a zde jim to jde docela dobře. Ve 4.kole přivítali SK Benešov Dorost. Ve 4.minutě, ale domácí v pokutovém území zfaulovali protihráče a ten nařízenou penaltu proměnil. Vyprodaný stadion, ale dál hnal své hráče kupředu. Ti se ukázali jako dobré palivo, ve 31.minutě a 45.minutě stav otočili na 2:1. Domácí byly rozjetí a darovali hostům ještě dva góly a stadion mohl prasknout.

Druhý nováček, Black n White Army, tolik neoslňuje a chtěl to napravit na hřišti FC Universidad Católica, ale ani ti nedávají nic zadarmo. Hosté si zkazili naději na bodový zisk ve 4.minutě, když druhou žlutou viděl Pepito Duro. Početní převahy domácí využili a ve 34.minutě Franco Maria Lucio zařídil tři body pro domácí.

Zápas mezi Sagitta Del Fuego a Plantážníci měl golový začátek a konec. Ve 4.minutě otevřel skóre tvrdou ránou Antonín Spálený a vyrovnání přišlo v 7.minutě z kopačky Padraiga. Po výměně stran se prosadil opět Padraig a na 1:3 dával v 87.minutě Ruslan Shilov. Domácí ještě zdramatizovali konec po trefě Antonína Spáleného v 90.minutě, ale stav zůstal stejný 2:3.

IPL Slavia United .SKS 4Ever. si jeli pro tři body na hřiště týmu VOLCOM. Troufám si tvrdit že zde bylo víc fanoušků hostů než domácích a ty odměnil Rodrigo Zeledón dvěma góly z 28. a 40.minuty. V druhé půli přidal gól Lugi Gormas z penalty. Za domácí se prosadil Massimo Calderonv, ale na tom kdo si vezme tři body nic nezměnil.

Další favorit HeadHunters přivítal AC Camel. Dobrý začátek předvedli domácí, když se v 11.minutě prosadil Sol Easton a ve 43.minutě Jamie McCarthy, ale Jean-Michel Galy snižoval na 2:1 ve 45.minutě. Po polovině zápasu svým druhým gólem zvyšoval Sol Easton na 3:1, ale to nenechalo hráče hostů Jean-Michela Galyho v klidu a ten dvěmi góly zařídil svému klubu bod.

28 000 diváků se těšilo na zápas CdF Colo Colo Santiago proti GieKSa Banik CICM, ale tento zápas byl nudný. O jediný gól se postaral ve 45.minutě Daniel Cerneo a aspoň výhrou potěšili domácí své fanoušky.

Třetím a čtvrtým favoritem na zisk titulu jsou Colo Colo, které přivítalo na svém stadionu FcPce. Plný stadion vyděl v první půli tři slepené góly. Ve 24.minutě se trefil Leonardo Pensado, srovnání přišlo ve 26.minutě, ale vedení zajistil ve 29.minutě David Boulanger. Ve druhé půli Leonardo Pensado zvýšil na 3:1, Jose Marada svým druhým gólem snižoval na 3:2, ale poslední slovo měl střídající Bernabi Piedda, který uzavřel stav na 4:2.
rudek1

Plný stadion vyděl boj o tři body mezi Black n White Army a IPL Slavia United .SKS 4Ever. První poločas nebyl zajímavý,ale ve druhém otevřel skóre Breiner Estrada a klid na kopačky domácím přinesl střídající hráč Krzysztof Jawny. Zápas skončil 2:0.

Druhý naplněný stadion sledoval zápas Santiago de Czech proti klubu FC Universidad Católica. Skóre otevřel domácí Paul Horne ve 4.minutě. Srovnání přišlo z kopačky Pabla Pepita Urena. Ale domácí chtěli vyhrát a to jim splnil v 86.minutě střídající hráč Andrea Manzini.

Plantážníci předvedli doma úžasnou podívanou pro své fanoušky, když rozstříleli VOLCOM 8:1. Vše začal už ve 2.minutě Bernardo Salgado, na to hosté našli odpověď už o tři minuty později. Bernardo Salgado na to našel také odpověď, za dvě minuty dostal svůj klub z penalty podruhé do vedení. 11.minuta a bylo to 3:1 pro domácí a to nebylo zdaleka vše. Bernardo Salgado hattrickem zvyšoval v 18.minutě už na 4:1 a minutu před koncem poločasu svým druhým gólem Padraig dával na 5:1.Jakoby výsledek 5:1 domácím nestačil. Padraig hattrickem dal na 6:1 a střelec zápasu Bernardo Salgado přidal ještě dva góly a neproměněnou penaltu.

77 000 diváků sledovalo zápas SK Benešov Dorost proti Malicky team. Hosté začali aktivně a po 15.minutách vedli 0:2. Domácí měli šanci stav srovnat od 34.minuty, když dostal hráč hostů druhou žlutou kartu. Po poločase ale hosté přidali další gól a počet hráčů na hřišti se srovnal v 61.minutě. Domácí se zmohli a vstřelili branku, ale to bylo vše, a tak se zápas akorát dohrával.

Další vyprodaný stadion viděl vyrovnaný zápas mezi AC Camel a Sagitta Del Fuego. Vše podstatné se odehrálo během dvou minut. Skóre otevřel Lubor Zálešák (hráč hostů) v 9.minutě,ale jak už sem zmiňoval, za dvě minuty srovnával Slavomír Manžel a zápas se dohrál za stavu 1:1.

GieKSa Banik CICM přívítal na svém vyprodaném stadionu HeadHunters. Skóre mohl otevřít Blanco Jaio de Aquilar, ale penaltu neproměnil a tak se fanoušci dočkali gólu až ve 45.minutě, když krásně vystřelil hráč hostů Juan Gonzalo Fono. Srovnat mohl v 85.minutě Oscar Joguin z nařízené penalty, ale tu neproměnil a hosté si těsný výsledek pohlídali.

Na další plný stadion na kterém hrají hráči FcPce zavítal nováček z Olbramovic. Domácí jasně dominovali v tomto zápase, jak na střely tak i na góly. V 16.minutě zahájil honbu za třemi body Angel Encina k němu se přidal Jose Marada. Po výměně stran se hrálo spíše na polovině hostů, ale gól přišel až v 90.minutě, když se do penalty opřel Jose Marada a uzavřel tak utkání za stavu 3:0.

Jak jinak než vyprodaný stadion sledoval derby mezi Colo Colo a CdF Colo Colo Santiago. 9.minuta mohla přinést hostům radost, ale penaltu neproměnili, zde platilo pravidlo ,,nedáš, dostaneš" a stalo se tak za 5.minut. Rodolfo Copo se prohnal obranou a poslal domácí do vedení. Hrálo se velmi vyrovnaně, ale domácí nechtěli připustit žádné komplikace. Klid na kopačky přinesl David Boulanger v 67.minutě a tři body zůstali na stadionu Estadio de Modesto Bianco.

rudek1

S třetím kolem na vás znovu čeká Deevee, který se vám pokusí o posledních osm rozborů tohoto článku.

Po pohárovém představení na stadionu týmu HC CB, kde domácí FC Universidad Católica vyhrála 0:9, se Católica chtěla předvést také před domácími diváky. To se jí také povedlo. Už v 11.minutě Plantážníkům zatrnulo, ale Lucio penaltu nedal, o malý kousek minul bránu. Prvního gólu se domácí dočkali už v 38.minutě zásluhou Azulina. Po poločase už byl průběh jasný. Lucio se nechtěl smířit s neproměněnou penaltou a důkazem toho byl už gól v 54.minutě. Stejný hráč skvěle hlavičkoval v 78.minutě a hattrick dovršil v minutě třiaosmdesáté. Když rozhodčí zapískal konec, na světelné tabuli svítilo 4:0 pro domácí.

Benešov chtěl rozhodně z NITRO Arény přivést 3 body, na šesté kolo se ale také tvrdě připravovali hosté. Už v 5.minutě zvedla hosty ze sedadel proměněná penalta Marca-Oliviera Libohy, který se trefil přímo do levé šibenice. V 17.minutě už domácí skandovali jméno Athose Pannely, který vyrovnal skvělou střelou k pravé tyči. V 32.minutě se znovu radovali hosté a znovu hlavně Libohy, který se trefil už podruhé. Federico Acera se jen tak tak trefil po centru do míče, ale brankář uklouzl a neměl šanci. Bylo znovu vyrovnáno. A další góly přišly během dvou minut. V 85.minutě se znovu trefili hosté, tentokrát Mangiarotta, hned v 87.minutě ale upravil na konečných 3:3 Mauregato.

Když už v sedmé minutě střídal Constantino Porras a na hřiště přicházel Manzini, nikdo netušil, že tento tah bude pro zápas klíčový. Už v 15.minutě otevřel skóre právě Manzini z týmu Santiago de Czech. To si ale Slavia nenechala líbit a 17.minuta toho byla důkazem. Z původního centru Evera Bombery se urodil skvělý zapadáček a fanoušci domácích začali výrazněji podporovat svůj tým. Jednalo se také o tom, jestli zápas nebude z důvodu neurvalého chování fanoušků ukončen, ale fanoušci se uklidnili a to bylo dobře. V 75.minutě obranu prokličkoval Roger Batista, ale poslední obránce ještě dokázal Batistu stáhnout k zemi. Batista ale penaltu nedal. Zápas se skvělou atmosférou skončil 1:1.

Cdf Colo Colo Santiago potřebovalo vyhrát, ale soupeřem mu byl silný AC Camel, mimochodem také můj soupeř v 3.kole národního poháru :-). Ale pryč ode mě. Fanoušci domácích i hostů se hodně nudili, a tak jediné okamžiky, kdy si mohli zapískat bylo, když dával rozhodčí karty. Karty rozdal čtyři - za Cdf Colo Colo dostali kartu Icaza a Alpizar, za AC Camel Jimenez a Joseito. V 91.minutě ukončil rozhodčí zápas, samozřejmě za stavu 0:0.

Dva věční reprezentační rivalové, kteří se mimochodem zrovna nedávno usmířili, tedy HeadHunters a Colo Colo, se právě v 6.kole utkali proti sobě. Nutno říci, že oba dva týmy jsou rozhodně adepty na titul. Hned v 9.minutě se trefil hostující David Boulanger. V zápase se hodně střídalo, důkazem jsou tři střídání na straně týmu Colo Colo, HeadHunters střídali pouze dvakrát. Šest minut po posledním střídání se trefil domácí McCarthy a tím pádem bylo vyrovnáno. Ale gólům ještě nebyl konec. Hrdinou zápasu se stal ostrostřelec Sol Easton, který dokonal obrat utkání. HeadHunters tedy v "rivalském" zápase zvítězili 2:1.

Tým FC Olbramovice nastupoval do zápasu s obrovským nasazením, protože už nechtěli připustit něco podobného jako zápas národního poháru proti třetiligovému týmu IF Punta Arenas, kde prohráli na penalty 3:2. Soupeřem jim byl tým GieKSa Banik CICM. Olbramovice celý zápas tlačili, díky tomu také měli ve 28.minutě velkou šanci v podobě penalty. Tu ale promarnili. Druhý poločas tým Olbramovic trochu polevil a penaltu tentokrát získal Baník. Karim Billoir ji ale také nedal. V 86.minutě navíc Baník oslabil Holge, který dostal druhou žlutou kartu a Baník jen tak tak udržel bezbrankovou remízu 0:0. Většina fanoušků se poté přesunula na utkání místního softballového týmu.

V předposledním utkání šestého kola se utkaly dva kvalitní týmy, Sagitta del Fuego a FcPce. Favorit zápasu FcPce vstřelil gól už v 11.minutě, když se trefil Angel Encina s číslem 14. Hráči týmu FcPceSagittě nenechávali moc příležitostí, ale jednu přece jen nechali. Penalta v podání domácího Javiera Fierra znamenala vyrovnání na 1:1. To byl také konečný stav utkání.

Poslední utkání hrál Malicky team s Black n White Army. Mnohem větší šance se dávaly Malicky teamu, který to také potvrdil. V 32.minutě většina z 84 000 fanoušků zvedla vlajky Malicky teamu a skandovala : "Rodriguez, Rodriguez". Stejný hráč také přidal druhý gól ještě těsně před přestávkou ve 43.minutě. V 67.minutě ale snižoval Constantin Gaito na 2:1 skvělou trefou. V 80.minutě netrefil bránu z penalty domácí Rodriguez a to takovým způsobem, že se před míčem museli krýt novináři. Tím pádem také promarnil hattrick. V 84.minutě nadělil Marcel Mendes Zarate ještě další dárek Black n White Army, dárek ale pro hosty ne moc příjemný. Skóre se do konce už neměnilo, rozhodčí v 94.minutě zapískal konec a fanoušci Malicky teamu byli příjemně naladěni a ulehli ke spánku.

6 1 1 4 10:20 4

Po šestém kole spadl mistr minulé sezóny Benešov Dorost z 1.místa na 6. Na prvním je s náskokem tří bodů Malicky team, za ním HeadHunters a v těsném závěsu Colo Colo a FcPce, kteří si pohoršili o jedno místo. Z nováčků bych chtěl vyzdvihnout FC Olbramovice, které jsou kousek od postupových příček do mezinárodních soutěží.

Na stránkách je několik novinek. Jednak je skoro hotová reprezentační sekce a jednak nám Paf "propůjčil" skvělé celkové statistiky Apertury. Dále se uskutěčnila menší úprava diskuze.

Další vydání magazínu Chile Football o Chilské Apertuře je u konce. Dnes bychom, jako minule chtěli poděkovat za přečtení a za podporu. Uvidíme se u dalšího vydání o chilské Apertuře, tentokrát ale jen s Deeveem, protože rudek jede se svým týmem na soustředění do Francie, jen na ligu bude létat zpět do Chile.