Dobrý den,
vítám Vás na předsezónní tiskové konferenci týmu NASABRKY. Jsou zde se mnou manažer týmu pan Panda, nová posila týmu Sol Cheum a oporaz minulé sezóny Adenkule Okoronkwo.


Nejprve se ohlédneme za minulou sezónou. Do sezóny tým vstupoval s cíli, že by se chtěl pohobovat na předních místech tabulky. Tým obsadil nakonec 3. místo a postup mu utekl a pouhý 1 bod. V Národním poháru se tým s přehledem probojoval přes 1. kolo, ale v 2. kole bohužel podleh ve vyrovnaném zápasu týmu fc romovci. Dále se tým zúčastnil již podruhé MoneyCupu. V tomto turnaji se podařilo vyhrát svoji skupinu. V celkovém pořadí se tým pohyboval ve středu tabulky kolem 50. místa.

O hodnocení uplynulé sezóny bych poprosil manažera týmu pana Pandu.

"Tak co se týče ligy, tak tam panuje spokojenost. Cíle byly pohybovat se na čele, což se od začátku dařilo. Jen mě mrzí výpadek od 25. do 27. kola kde jsme z 9 možných bodů získali jen 1 a to nás nakonec stálo postup. Nicméně nezoufáme a postoupit se pokusíme v této sezóně, kdy máme ještě kvalitnější a zkušenější kádr. V národním poháru, abych pravdu řekl, tak jsme se chtěli dostat alespoň o kolo dál a zahrát si s týmem z 1. nebo 2. ligy. Bohužel jsme 2. kolo doma nezvládnuli, ale stydět se za výkon nemusíme, soupeř předvedl velmi dobrý výkon."

Už jste to trošku nakousnul, takže hlavním cílem pro nadcházející sezónu bude postup do 2. ligy?

"Tak po předchozí sezóně si asi ani jiné cíle klást nemůžeme. Tým dobře posílil hlavně v bráně, obraně a útoku, takže doufám, že nám noví hráči pomohou k vysněnému postupu. Kdyby se nám podařilo dovést ještě kvalitního nigérijského stopera a jednoho hráče do zálohy, tak bych byl s kádrem úplně spokojen. Co se týče národního poháru, tak tam je cíl minimálně postup do 3. kola. Cokoliv navíc by bylo úspěchem."


Teď se pojďme podívat na již zmiňované posily.

Sol Cheum - brankář, Korea, 27 let
Sol je výtečný golman, který k nám přišel z výborného týmu. Slibujeme si od něho, že nás v klíčových momentech zápasu podrží a svým klidem a přehledem týmu pomůže.

Vincent van der Veen - obránce, Holandsko, 27 let
Vincent přišel do týmu, aby se stal takovým lídrem defenzivní řady. Je to velká osobnost, odehrál mnoho těžkých zápasů a to je to proč jsme ho do týmu chtěli.

Danny Hoogeveen - útočník, Holandsko, 26 let
Danny je výborný hrotový útočník s ještě lepší střelou. Slibujeme si od něho mnoho důležitých gólů v klíčových duelech, které se nám v záveru minulého ročníku nepodařilo dotáhnout do vítězného konce.

"To jsou zatím všechny posily před novou sezónou. Není jich mnoho, ale je to také z důvodu toho, že ze základního kádru nám nikdo neodešel, tudíž jsme tým jen doplnili." okomentoval příchody manažer.

Mám tu vedle sebe jednu z posil Sola Cheuma, takže ze Sola zeptáme na pár věcí.

Sole, přišel jsi do týmu, který hraje 3. ligu. Není to trošku překvapující, že jsi podepsal s tímto týmem smlouvu poté, co jsi působil v předním prvoligovém klubu v Koreji?

Tak bylo to pro mě těžké rozhodnotí, ale klub o mě projevil enormní zájem a toho si cením. Doufám, že se nám podaří splnit hlavní cíl v podobě postupu do 2. ligy.

Jak tě přijala kabina. Přeci jenom jsi hvězda, která v týmu ještě nebyla.

Tak kluci mě vzali úplně v pohodě. Je tu výborná atmosféra a jsem strašně rád, že jsem do týmu takto rychle zapadnul a věřím, že mně to pomůže i v budoucnu a poté to klukům v zápasech věechno vrátím, to jak mě přijali.

Jaký máš dojem z týmu, odehrál jsi už několik přípravných duelů, tak jak se ti jeví síla týmu?

Tak kluci makaj každý trénink naplno a v zápasech je to vidět. Hráli jsme prakticky jen s týmy z 1. ligy v přípravě a všechny zápasy byly vyrovnané. Proto si myslím, že patří k adeptům na postup, i když stát se může cokoliv. Celá sezóna je před námi, tak se necháme překvapit, jak to dopadne.

Tak to byla čerstvá posila týmu. Dále je tu s námi opora útoku z minulé sezóny Adenkule Okoronkwo.

Adenkule, V minulé sezóně se ti poměrně dařilo a tým se pohyboval od začátku na špici. Jak hodně mrzí ten nezvládnutý závěr?

Tak to víte, jediný bodík nás dělil od postupu, ale nemyslím si, že jsme si postup prohráli až v samotném závěru, sice jsme tam ztratili dost bodů, ale bylo to všechno se silnými soupeři. Nejvíce asi mrzela remíza kolem 22. kola, kdy jsme zbytečně ztratili 2 body s předposledním týmem tabulky a ty pak chyběly.

Do týmy přišli 3 kvalitní hráči. Myslíš, že síla kádru bude ještě větší a ten postup se letos povede?

Tak všichni v to věříme. Makáme a jdem do všeho naplno. V přípravě vypadají výkony dobře, tak doufám, že nám to vydrží. Hlavně musíme chytit začátek ligy.

Určitě se zvedla i konkurence v útoku. Nebojíš se o místo v sestavě?

To je jedině dobře, že se zvýšila konkurence. Máme teď bych řekl 4 kvalitní útočníky. Já budu makat v tréninkách a uvidím, jestli mě trenér postaví. Hrát chceme všichni, ale to nejde takže pojedeme všichni v tréninku na 100% a trenér nasadí vždycky ty nejlepší.

Samozřejmě se také pojďme podívat na finanční situaci klubu. Více nám už řekne manažer týmu.

"Tak finanční situace klubu je dobrá. Trochu jsme řešili dilema, v jakém poměru finance rozprostřít do přestupů a do stadionu. Nakonec jsme přivedli 3 velmi kvalitní hráče a zázemí stadionu teď momentálně dostavujeme. Pokud budou prostředky, tak bychom v průběhu sezóny chtěli pomalu začít rozšiřovat tribuny, ale to závisí také na výsledkách týmu. Když bude situace taková, že klub bude od začátku na čele a vidina 2. ligy bude velká, tak bychom co nejdříve chtěli začít stavět třípatrovou tribunu pro 9 tisíc diváku a postupně ji poté rozšiřovat. Jinak v současné době je klub stabilizovaný a ještě zvažujeme příchod jednoho nigérijského hráče. Navíc nám ještě dorazí bonus za výhru ve skupině MoneyCupu, takže máme dostatečné rezervy."

Dobře, děkujeme Vám za přiblížení situace v klubu.

Tak to je z této tiskovky všechno. Děkujeme Vám za účast.

Brejku zdar !!!