Vítejte u prvního vydání magazínu Chile Football. Co tu dnes najdete? Začneme předchozím zápasem Chile s Ruskem, který se chilským fotbalistům povedl. Dále budeme pokračovat aktuálním zápasem s Nigérií. K oběma zápasům bude připojeno slovo hlavního trenéra Paula Netzera a nějaká ta fotka. Na konec jsou přichystané statistiky a fotogalerie ze zápasu.

Předchozí zápas odehrála chilská reprezentace s Ruskem doma na Národním stadionu,  kam přišlo celých 29 268 diváků. Zápas hrály výběry reprezentantů do 21 let. V prvním poločase se nic nedělo, týmy hrály v poklidu, žádný nedostal kartu, natož aby dal gól. V druhém poločase šel jako první na střídačku Jose Cludio Morera, kterého ve 46.minutě vystřídal Louis Ordonez. Jediná karta, která padla v zápase v 53.minutě, byla určena Xavieru Guerrerovi. Naštěstí pro něj nebyl zákrok tak hrozný a Xavier dostal jen žlutou kartu. Za dvě minuty proběhlo střídání na obou stranách, García šel do zápasu za Urenu, Magomedov za Arkhangelskiyho. Rusové střídali poté ještě dvakrát, v 60. a 62.minutě. Hned minutu po posledním ruském střídání padl první gól. Chilani se ujali vedení díky gólu Alejandra Sastreho. Ruský národní tým se ještě nevzpamatoval a už utrpěl druhou ránu. V 68.minutě vstřelil nádherný gól do pravého horního rohu Andree Ortiz. Tento hráč pak v 79. minutě střídal za Artura Caji Junca. Rusové se ale nevzdávali. Hned minutu po posledním chilském střídání vstřelil gól Boris Guguev. Rusové se snažili tlačit až do konce utkání, ale snažení už gól nepřineslo, a tak Chile doma porazilo silné Rusko 2:1.

Slovo hlavního trenéra (Paula Netzera) k zápasu : Chile nastoupilo do zápasu s Ruskem s generací hráčů do 21 let. Ačkoliv nemohl nastoupit opět z důvodu přetrenování nejlepší obránce této věkové kategorie - Espla z holandských Chvalkovic (nahradil jej na poslední chvilku Guerrero, hráč ze stáje asistenta Colemana), hráči byli dokonce o chloupek lepší v držení míče, i když se na tuto statistiku fotbal nehraje. Zápas rozhodli mladí útočníci od Velblouda (AC Camel), kteří jsou už ve svém věku na špičkové úrovni, dále bych samozřejmě vyzdvihl výkon brankáře Erizza (U.de Chile).O výsledku tak zřejmě rozhodlo vhodné rozestavení, jenž asi zaskočilo hosty ze země,kde dnes už znamená zítra. :)

Andree Ortiz se raduje z vstřeleného gólu...

Do Nigérie přiletěl chilský výběr reprezentantů do 20 let. Na zápas přišlo 33 763 diváků, většinou smaozřejmě z Nigérie. Diváci se nestačili ani rozkoukat a už tu byla penalta. V 8.minutě ale Owubokiri nedal. Na druhé straně penaltu nedal Alejandro Sastre, střelec z minulého zápasu. Ve 24.minutě rozjásal Nigérii parádní trefou Chetachukwu Kanu, který se jako první trefil do chilské branky. Chile poté dostala v 32.minutě první žlutou kartu. Další ránu Chile uštědřil nigerijský reprezentant Umukoro. Gól vstřelil v 37.minutě. Neúspěšný střelec penalty z Chile se probral, a tak se Alejandro Sastre do brány, kterou střežil gólman Bako Ayeni, trefil. Na to ale odpověděl hned dvě minuty na to znovu Umukoro. Do konce poločasu se už pak nic nestalo. Úspěšný střelec Umukoro byl společně Nwosuem vystřídán ve 46.minutě. Právě střídající Osuofa vstřelil poslední nigerijský gól. Chile do konce zápasu třikrát střídalo, mezi střídáními dostal jedinou žlutou kartu nigerijského týmu Asechemie. Po všech střídáních dostal kartu také Modesto Alfaro. A v nastaveném čase upravil na konečný výsledek 4:2 chilský Luis Faro.

Slovo hlavního trenéra k zápasu : Hráči Chile nastoupili v Lagosu v klasickém rozestavení 4-4-2, které nebylo tentokrát na ofenzivní rozestavení domácích vhodné. Měli jsme držet stejný krok a hrát taktéž na 3 útočníky. V dresu domácích měl svůj den Umukoro, který si vzal střelecké kopačky a zúročil již své pěkné zkušenosti, ačkoliv mu je teprve 20. K výkonu hráčů v chilském dresu. Sastre by mohl být novým Bonitem Chile, ovšem Bonito v brance má zatím daleko do legendy Umanova. Výborný zápas odehrál Morera, který ovšem těžil z nezájmu soupeře a hrál ve volném prostoru. Soupeři k výhře v přípravě U20 gratuluji a příští týden o rok mladší výběr hráčů chilské národnosti odlétá na zápas do Montevidea.

Chile útočí v zápase s Nigérií...

Tak a trochu statistik. Na góly zápas vyhrála samozřejmě Nigérie. Střely na bránu jsou 8 ku 5, tedy také pro Nigérii. Na střely mimo bránu vede Chile. Nigérie se totiž vždy trefila na bránu, a tak Chile se svými třemi ránami vedle vede tuto neúspěšnou část statistiky. Na fauly vede Nigérie 8:6, Chile ale mělo zase fauly tvrdší fauly, svědčí o tom 2 žluté karty proti jedné nigerijské. Míč držela déle Nigérie, 51.2% zápasu.

Návštěva: 33 763

Trenér Chile Paul Netzer udílí pokyny v zápase s Nigérií...

Trenér Paul Netzer radí svým svěřencům...

Chilský národní tým na fotbalovém tréninku...

Modesto Alfaro fauluje nigerijského hráče a dostává žlutou kartu...

Jestli jste si přečetli články o dvou chilských zápasech, koukli na statistiky a fotogalerii, tak více už toho pro vás dnes nemám. Rád bych se s vámi rozloučil, poděkoval za přečtení a rád bych se také těšil na viděnou u dalšího vydání magazínu Chile Football. Za spolupráci bych chtěl poděkovat Paulu Netzerovi.