Ahoj a vítejte u prvního vydání občasníku, který bude mapovat 2 Francouzkou ligu.

Dnes je na programu již osmé kolo a tabulka už dostává podobu, ze které je jasné, které týmy budou hrát o dvě postupová místa do první ligy a naopak týmy, které se podělí o 3 sestupová místa. Samozřejmě jsou čtyři, ale nyní už máme jeden TBM, takže počítám s ním jako s jistým sestupujícím.

Podívejme se na tabulku po 7 mém kole:

Nyní už koukneme na proběhlé 8 kolo a naše první zastávka bude u FC Birmingham, který hostil vedoucí celek tabulky FC Lyon s.r.o. .

Jak je vidět z výsledku utkání, tak domácí, kteří jsou ve druhé lize nováčkem na zatím "skoro" suveréní Lyon neměli a podlehli celkem jasně 0-4, když za Lyon dali po dvou gólech snajpři Shane Vaugham a Marco-Oliver Eveno. Nutno zmínit, že utkání shlédlo 14 000 fanoušků a to neznamená nic jiného než vyprodáno.

Druhá naše zastávka bude u týmu New Vilage, která hostila druhý tým tabulky FC Gueugnon 1er club de lessone.

V toto utkání přineslo nejpřekvapivější výsledek tím, že domácí svého soupeře porazili rozdílem třídy a v poločase vedly už 3-0.Respektivě už od 17.minuty to bylo pro hosty na ručník a domácí si užívali a bavili skvělých 28 000 fanoušků (plný dům).Ještě Vám dlužím střelce branek, tady jsou : Felice Lamacchi který dal hatrick a po jednom gólu Quentin Lucas a Malcom Terry a za hosty dával čestný úspěch Samy Larabi.

Další zastávka je u VC Santovi Soby, kde hrál třetí celek tabulky FC Troyes.

Další překvapení kola, kde domácí porazili další ambicióní tým. 11 399 diváků vytvořilo domácím skvělé podmínky a hráči, hnaní publikem do utkání dali vše a nepustily hosty na žádnou střelu mezi tyče a sami ze svých 4 pokusů zamířili 2x přesně. Konkrétně v 39 minutě Nicolas Larabi a pojistku přidal v 64 minutě Daniel Povedano Caballero.

Posledním zastávkou, kde si graficky probereme vývoj zápasu je RED DEVILS, kteří hostili FC COLU DOKSY.

I zde byl vidět pěkný zápas s mnoha převraty. Po konečném hvizdu se radovali hostující hráči COLY. Výsledek se vyvíjel takto. 3 minuta Alexander Soulas 1-0. Toto Colu hodně narušilo a do poločasu zůstal výsledek stejný. Po přestávce v 49 minutě vyrovnal Melvin van Nieuwpoort. Do domácí nakoplo a výsledek se dostavil v 61 minutě a svým druhým gólem dal Soulas opět vedení do domícího týmu. Cola si nechala odpověď na 69 minutu a brankou Nicolase Zenzeniho srovnala na 2-2. O pět minut později dal hostující snajpr Daryl Vos Cole poprvé v utkání vedení, které už zůstalo do konce. Utkání shlédlo 25 966 diváků.